Olmak istediğimiz kişi gibi davranmak sahtelik mi?

Yasiniz cok genc ben uni gittigimde sizden büyüktüm orada herkes kendince olgun tavırlar takınıyordu ama hepsi de yasca benden büyüktü (bizim sınıfın yas ortalamasi yüksekti)
Ben kendimi zaman icerisinde yetistirdim bence acele etmeyin, herseyin bir zamani var. Değişim bir günde olmaz, zaman alir. 19 yasindasiniz, neden 30 yaşında gibi davranmaya calisasiniz ki? Birakin hayat olmasi gerektigi sekilde yogursun sizi, hata da yapın, yanlış da konusun, utanmayi da yasayin. Hic kimse 18-19 yaslarindayken cok özgüvenli olamıyor, çünkü toy bir yas. Hatta bazı gencler her seyi biliyorum havasında olup da gereksiz bir "cahil cesareti " gösterebiliyorlar.
Siz bence yasiniza göre gayet iyisiniz. Hayat insani olgunlastiriyor zamanla. Siz yasinizin tadini cikarin 😉
Hayır bunun yaşla alakası yok kendi yaşına göre cool olmak falan diye de yorumlanabilir bu demek istediğim :) o özgüvensiz halimden kurtulmak istiyorum, bunu da tam istediğim bir kişi gibi davranarak bir süre sonra kendi karakterimi oluşturacak şekilde yapmaya çalışıyorum. kendim gibi olduğumda olumsuz özelliklerim: yetiştirme tarzımdan dolayı ortaya çıkan özgüvensizliğim, sosyal fobim, kendimi aşağılık gibi görmem, sinirlenince kendimi kontrol edememem tartışmalarda sesimin titremesi vs. yani bunlarla mutlu değilim sırf kendimle barışığım adı altında bunları kabullenmek istemiyorum:KK43:

Hayır bunun yaşla alakası yok kendi yaşına göre cool olmak falan diye de yorumlanabilir bu demek istediğim :) o özgüvensiz halimden kurtulmak istiyorum, bunu da tam istediğim bir kişi gibi davranarak bir süre sonra kendi karakterimi oluşturacak şekilde yapmaya çalışıyorum. kendim gibi olduğumda olumsuz özelliklerim: yetiştirme tarzımdan dolayı ortaya çıkan özgüvensizliğim, sosyal fobim, kendimi aşağılık gibi görmem, sinirlenince kendimi kontrol edememem tartışmalarda sesimin titremesi vs. yani bunlarla mutlu değilim sırf kendimle barışığım adı altında bunları kabullenmek istemiyorum:KK43:
Bunun icin bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim yasiniz genç çünkü
Ozguvensizlik yenebileceginiz bir sey ama siz sanki hemen büyümek istiyorsunuz ve olgunlasayim diye acele ediyorsunuz gibi geldi
Bu arada okula baslayin orada saglik hizmeti veren mediko denen bir yer var üniversitenin saglik ocagi gibi :) oradan psikolojik destek de alabilirsiniz hem öğrenci oldugunuzdan ücretsiz de olur.

Bunun icin bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim yasiniz genç çünkü
Ozguvensizlik yenebileceginiz bir sey ama siz sanki hemen büyümek istiyorsunuz ve olgunlasayim diye acele ediyorsunuz gibi geldi
Bu arada okula baslayin orada saglik hizmeti veren mediko denen bir yer var üniversitenin saglik ocagi gibi :) oradan psikolojik destek de alabilirsiniz hem öğrenci oldugunuzdan ücretsiz de olur.
teşekkür ederim 🙏

19 yaşındayım :) mesela birkaç ay sonra üniversite açılacak ve orda ilk defa yüz yüze geldiğimiz insanlara karşı güzel bir ilk imaj vermek istiyorum. eskiden olduğum kişi gibi oldum hep ama biraz yetiştirilme şeklim biraz da genetiğimden dolayı saf, iyi niyetli, sessiz sakin, etliye sütlüye dokunmayan biri gibi gözüktüm. beni yakınlarıma söyleyin böyle derler mesela. ama olmak istediğim kişi bu değil, bu özelliklerimin tam tersi gibi davransam asıl mutlu olduğum kişilik özelliklerine sahip olmuş olacağım ama o da ben değilim. biraz hayatı sahte yaşamak gibi oluyor bu da ama sonucunda kendimi kabul edip daha mutsuz olmaktan iyidir diye düşünüyorum.
Ama karakterinizde olmayan şeyleri yapmaya çalışmak bir süre sonra yorucu olmaya başlar ve bana kalırsa olmak istediğiniz gibi davranmak üzerinize tam oturmaz, büyük gelen elbise gibi düşünün, sizde rahatsız olursunuz bana kalırsa çünkü mesela bana cevap veren selly olmayacak örnek aldığı kişi cevap verecek, belki selly'nin duyguları düşünceleri çok başka ama bana karşı güçlü bir imaj çizmek istediğinden bir nevi taklit yapmış olacak, bu yapmacıklık olur gibi geliyor ve karşınızdaki kişilerde bir süre sonra anlar sanki, birini örnek aldığınızı düşünmezler de samimi gelmezsiniz bana kalırsa.

Ben maskülenimdir, benle istediğiniz kadar uğraşsanızda bir leydi di zerafeti yakalayamazsınız, ne kıyafeti ne tavır ne o hava mümkün değil olmaz, kıyafetlerden daral gelir, biri konuşurken sinirlendirirse argoyu basar kafana kalas yemediğine dua et derim anlatabiliyor muyum bilmiyorum, yani biri gibi olmanız için hamurunuzunda o kişi gibi olması lazım bence.

X