Omuzdaki ve Sırttaki Sivilceler

JamesMoriarty

Did you miss me?
Kayıtlı Üye
8 Mart 2013
600
194
Benim yaklaşık 1.5 - 2 yıldır sırtımda omuzlarımda hatta popomda bile sivilceler var ne denediysem geçmedi kremler tuz deniz tuzları pudra artık iyice moralimi bozmaya basladı yüzümde falan yok hiç nerden çıkıyo bunlar anlamadım hicbisey giyemiyorum yazın :KK43: Birde acıyo içi dolu sivilcelerin kist gibi sanki acı veriyo roaccutane gibi ilaçlar kullanmak istemiyorum çok yan etkisi varmış eğer aynı sorunu yaşadıysanız ve bildiğiniz bi yöntem varsa söyler misiniz :KK43:

Son düzenleme:
Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer-Sırttaki Sivilcelere Bitkisel Çözüm Tedavi Yolları

Sivilceler sadece yüzde, kollarda, dekolte bölgesinde ve boyunda değil aynı zamanda sırtta da çıkabilmektedir. Sırt bölgesi sivilceleri genellikle yaygın görülen bir sivilce türü değildir. Ancak cildi yağlı kişilerde sırt bölgesinde de T şeklinde arka bölgede sivilceler çıkabilmektedir. Sırt sivilcelerinin nedenleri arasında yağlı bir cilt yapısına sahip olmakla birlikte aynı zamanda derideki bir takım bakterilerin bu yağlanmadan beslenerek cilt gözeneklerini tıkaması ve bunun neticesinde yağ bezelerinde enfeksiyon ve iltihaplanma görülmesi yatmaktadır. Yağ bezleri tarafından salgılanan sebum maddesi, sağlıklı kişilerden cilt gözenekleri yoluyla deriden atılmakta, ancak yağlı ciltli kişilerde bu gözenekler tıkandığı için sivilcelere neden olan bakterilerin beslenmesi ve çoğalması için uygun ortam hazırlamaktadır.

Sırttaki sivilceler nasıl geçer-Sırt Sivilceleri İçin Tedavi Yolları:

Sırt bölgesi sivilceleri, elbiseler ile kapatıldığı için geçmesi en zor sivilce türleri arasındadır. Yoğun ve ağrılı şişli bir sırt sivilcesi sorununuz var ise kesinlikle cildiye uzmanına gidip sivilce tedavisi olmalısınız. Sivilce tedavisi olan kişilerde sırt sivilceleri ile birlikte, vücudun diğer kısımlarındaki sivilceler de yok olmakta ve iyileşmektedir.

Dermatoloji Uzmanınız A vitamini ve benzol peroksit içeren ve yağ bezlerinin tıkanıklığını açan ve bakteri üremesini engelleyen krem, jel ve losyonlar reçete edebilir. Bu ürünler ciltte kuruma ve soyulmaya yol açarlar. Dermatoloji uzmanı bu ürünlerin doğru kullanımı ve yan etkilerinden korunmak için gerekli bilgileri size belirtecektir.

Antibiyotikler de sivilce tedavisinde deriye uygulanabilir. Bu ürünler daha şiddetli sivilce vakalarında kullanılır. Kist dediğimiz deri altında ağrılı kitleler var ise dermatoloji uzmanınız bu kistlere kortizon enjeksiyonu yapabilir. Doktorunuz sivilcelerinizin içini boşaltabilir ve siyah ve beyaz noktalarınızı temizleyebilir. Kendi kendinize sivilcelerinizi patlatmayın veya sıkmayın. Sivilceler sıkıldıklarında daha kırmızı ve şiş hal alırlar ve iz bırakırlar.

Ağız yolu ile tetrasiklin, doksisiklin ve eritromisin içeren antibiyotikler sıklıkla orta veya şiddetli sivilce hastalarında özellikle sırt ve göğüs bölgesinde çok sayıda sivilce olanlarda kullanılır. Antibiyotikler yağ bezindeki bakteri sayısını ve derideki kızarıklığı direk olarak azaltır.

Doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda sivilceler anlamlı oranda iyileşir, bu nedenle doğum kontrol hapları sivilce edavisinde kullanılabilir. Doğum kontrol haplarının antibiyotiklerle birlikte kullanımının, doğum kontrol haplarının etkinliğini azalttığı bilinmelidir. Doğum kontrol hapları nadiren ara kanamalara neden olabilir. Eğer gebe veya emzikliyseniz veya gebe kalmak istiyorsanız bu durumu doktorunuza bildiriniz.

Şiddetli seyreden sırt sivilceleri vakalarında doktor tavsiyesi ile hormon içeren bir takım ilaçlardan da faydalanılabilir. Özellikle burada kadınlık hormonunun sivilceleri azaltıcı etkisine dikkat etmek gerekmektedir. Kadınlık hormonu içeren ilaçların kullanımı erkeklik hormonlarının etkisini azaltır. Diğer bir ilaç ise, diğer tedavilere cevap vermeyen şiddetli sivilce olgularında kullanılan isotretinoindir. Hastalar bu ilacın yan etkileri konusunda bilgilendirilmelidir. Gebelerde ve bebekte önemli sakatlıklara yol açabildiğinden tedavi esnasında gebe kalınmamalıdır.

Sırttaki sivilcelere bitkisel çözüm:

Gerekli Malzemeler:
1 adet portakal,
1 çay kaşığı kabartma tozu.

Sivilce Önleyici Bitkisel Kürün Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Bir adet portakaldan elde edilen kabuk rendeden geçirilir ve bir havanda dövülerek iyice ezilir. Üzerine 1 çay kaşığı kabartma tozu ilave edildikten sonra portakal kabuğu ile kabartma tozu miks edilerek karıştırılır. Bu ezilmiş karışım içerisinde bir de bir kaç damla portakal suyu damlatmamız gerekecektir. Elde edilen karışım bir güzel karıştırılarak sırttaki sivilce şikayeti olan bölgelere iyice ovularak sürülür. Bu vaziyette sırtımız açık olarak 15-25 dakika arası yatılarak karışımın cilt tarafından emilmesi beklenilir. İDaha sonra ılık su ile duş alınarak veya temiz bir ıslak havlu ile masaj yaparak temizlenir. Sivilceler için bitkisel kürümüzü 5 gün süresince her akşam yatmadan evvel uygulayın. Sonuç memnuniyet verici olacaktır.

benim de sırtımda vardı sivilceler yosun sabunuyla düzenli yıkamaya başladım her banyoda. uzun vadede fayda sağlıyor bir aydan sonra falan yani. tek tük sivilce çıkıyor şimdi onlar da hemen sönüyor.

Son düzenleme:
Benimde hiç çıkmazdı şimdilerde stresten midir nedir anlamadım çıkıyor ama öyle iri değiller minikler sönüyorlar sonra izleri kalıyor bunun içinde yosun sabunu iyi geliyor mu?

Aslında en iyi yöntem deniz suyu ama Konyada yaşıyorum ve yılda en fazla 10 gün denize girebiliyorum o 10 gün sönüyolar sadece izleri kalıyor ama sonrası yine aynı :KK43: Bugün portakal kabuğuyla gül suyu olan karışımları yapıcam dışarı çıktığım zamanda sabunu mutlaka alıcam faydasını görürsem yazarım tekrar teşekkürler :)

hanımlar aynı durum bendede mevcuttu hatta izlerinin kalmasından çok korkuyordum
pek iyi bi öneri gibi görünmeyebilirde ben gözümü karartıp her banyoda sırtımı banyo fırçası ile fırçalıyordum
fırçanın üzerinede sivilce için olan temizleme jellerinden döküyordum sonunda hepsinden kurtuldum hatta evinizde kil yada killi maske falan varsa onunlada fırçalayabilirsiniz biraz bekletip öyle yıkayınki etkisini görebilesiniz.
sırttaki sivilceleri bu dikişsiz dedikleri sentetik iç çamaşırları daha kötü bir hale getiriyor özellikle pamuklu çamaşır kullanmaya çalışın
sentetik olanlar derinin hava almasını engelliyor terlediğimizde teride çekmiyor ve sonuç kırmızı şiş ve dokunduğumuzda acıyan sivilceler!
umarım bu yöntem biraz olsun sıkıntınızı hafifletir çok geçmiş olsun :)

Benim sırtımda ve omuzlarım da da sivilce ve kabarmalar oluor.eskiden sadece göğsümde olurdu şimdi arkada oluyor.bıktım artık uğraşmaktan.sadece acı hissediyorum :KK43:

Sırtımda kollarımda ve dekolte bölgemde çıkan sivilcelerim vardı ve bacaklarımda da çıkmaya başlamıstı bazısı iltahaplı bazısı kabarcık seklinde ve şiddetli kaşıntı oluyordu. Ben çareyi ada çayı içerek buldum. Aslında önceden de vardı ve ben ada çayı kullanıyordum doktorum bırakmamı söylemişti tabi bende dinledim ve bir kaç ay sonra tekrarladı. Günde sabah ve akşam birer fincan yaprak ada çayı kullanıyorum. Sallama çay kullanmayın. Hem ada çayını seviyorum uykudan önce içtiğimde mışıl mışıl uyuyorum. Dilerim işinize yarar...

Benim yaklaşık 1.5 - 2 yıldır sırtımda omuzlarımda hatta popomda bile sivilceler var ne denediysem geçmedi kremler tuz deniz tuzları pudra artık iyice moralimi bozmaya basladı yüzümde falan yok hiç nerden çıkıyo bunlar anlamadım hicbisey giyemiyorum yazın :KK43: Birde acıyo içi dolu sivilcelerin kist gibi sanki acı veriyo roaccutane gibi ilaçlar kullanmak istemiyorum çok yan etkisi varmış eğer aynı sorunu yaşadıysanız ve bildiğiniz bi yöntem varsa söyler misiniz :KK43:
Merhaba geçmiş olsun, bu yalnızca kozmetik bir sorun olmayabilir. Bir endokrin uzmanından randevu alın sivilce şikayetinizi de bildirin ayrıca androjen hormonunuza bakılsın özellikle dhea so4 hormonunuza bakılsın

Merhaba geçmiş olsun, bu yalnızca kozmetik bir sorun olmayabilir. Bir endokrin uzmanından randevu alın sivilce şikayetinizi de bildirin ayrıca androjen hormonunuza bakılsın özellikle dhea so4 hormonunuza bakılsın
Konuyu açalı bi süre olmuş malesef ne denediysem hala geçmedi onlarla yaşamaya alıştım :KK70: Cildiyeye gittim hatta şehrimdeki en iyi doktora ve sadece göz ucuyla bakıp roaccutane başlıycaz dedi. Başlamadım o ilacı kaldıracak bi bünye göremiyorum kendimde malesef hiç öyle test falan yapmadı yani hormondur kandır her neyse paramla rezil oldum yani. Tekrar bi doktora gidip dediğiniz testleri istemeyi düşünüyorum teşekkür ederim

Konuyu açalı bi süre olmuş malesef ne denediysem hala geçmedi onlarla yaşamaya alıştım :KK70: Cildiyeye gittim hatta şehrimdeki en iyi doktora ve sadece göz ucuyla bakıp roaccutane başlıycaz dedi. Başlamadım o ilacı kaldıracak bi bünye göremiyorum kendimde malesef hiç öyle test falan yapmadı yani hormondur kandır her neyse paramla rezil oldum yani. Tekrar bi doktora gidip dediğiniz testleri istemeyi düşünüyorum teşekkür ederim
Geçmiş olsun karaciğere ciddi baskı yapıyor o sivilce ilaçları haklısınız bünye kaldırmaz. Tez vakitte sağlığınıza kavuşmanız dileğimle.

Arkadaşlar benim güneşten dolayı sırtımda lekelenmeler meydana geldi onların gitmesi için ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz acaba

Sırtta oluşan akne yada sivilceler nasıl geçer? bu soru özellikle yaz aylarının gelmesiyle sık sık soruluyor. Sırt sivilceleri için maske tarifi yazısı ile bu sorun tamamen ortadan kalkacak. Sizin için sırt sivilcesi neden olur yada sırt sivilcesi nasıl geçer ve sırttaki sivilce lekeleri nasıl geçer hepsini bu yazıda paylaşıyoruz. Tarifi: https://www.kadinlarkulubu.com/port...irt-sivilceleri-icin-maske-tarifi-129998.html

Ben senelerce sivilce tedavisi görupte sonuc alamayan biri olarak bir kaç önerim olacak. Benim de sırtımda, yüzümde sürekli hormonlardan kaynaklı cıkan sıvılcelerım var bu durumdan tam olarak kurtulamasamda geçiren ürünler kullanıyorum. Öncelikle yazın mutlaka güneşlenmeli ve denize girmelisin, tuzlu su sıvılcelerını yakacaktır. Çay ağacı yağı ve defne sabunu kullanmanı öneririm çok işe yarıyor. Bir de şu iki kremi denemeni tavsiye ederim. Sudocrem ve Madecassol.

X