Organik Diş Macunu Tarifi(Beyazlatıcı etkili)

ladenin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2017
7
3
28
Beyazlatıcı etkili, bitkisel ama hesaplı bir diş macunu arayışındayken internetten zerdeçalın beyazlatıcı etkisine denk gelip biraz insanların deneyimlerini okudum ve aklıma yattı. "Sapsarı bir şey dişleri nasıl beyazlatıyor ki?" diye düşünüyor insan ama baktım ki hakikaten beyazlatıyor işte, hem de kısa zamanda. Karbonatı yıllardır kullanıyorum diş macunuyla birlikte. Onun da tartar oluşumunu engellediğine şahidim. Karanfilin diş etlerine faydası biliniyor, zencefilin antibakteriyel etkisi de öyle. Hindistan cevizi yağının da beyazlatıcı etkisi var. Hal böyleyken dişlerinizin ihtiyacı olan her şeyi bir araya getirip abuk subuk kimyasalları atınca diş macunu oluyor. Inanılmaz kullanışlı olduğunu söyleyemem çünkü arada bir kuruyor ve yağ eklemek gerekiyor ama çok az miktarlarda yaparsanız bunun da üstesinden gelmiş olursunuz. Toz malzemeleri ufak bir kaba koyup üzerine yağları ekleyip iyice yediriyorum. Ölçü veremiyorum çünkü göz kararı koyuyorum. Karbonat ve zerdeçal biraz daha fazla olacak şekilde ayarlayabilirsiniz siz de. Ben diş fırçama sürüp dişlerimi normal macun gibi bununla iyice fırçalıyor, biraz da bekletiyorum. Farkedilir hızda beyazlatma sağlıyor. Diş macununuzun yerine bu el yapımı diş macununu koyar ve düzenli kullanırsanız doğal beyazlatmaya etkisine dahil olursunuz. Hem beyazlatıcı diş macunları bende sızı yapıyordu. O da hallolmuş oldu. Ağzınızı kullanımdan sonra iyice çalkalarsanız daha rahat edersiniz. Garip ama etkili ve çok daha sağlıklı. Malzemeleri bir aktardan alırsanız daha ucuza verimli olacaktır.

İhtiyacımız olan malzemeler:

Mutfak tipi karbonat
Toz zerdeçal
Toz zencefil
Toz karanfil
Hindistan cevizi yağı

Tadı süper güzel olmayacağından tadını beğendiğiniz dişe zararı olmayacak ağızdan tüketilebilir ve üçüncü olmayan bir yağla tatlandırabilirsiniz, örneğin nane yağı.

Benim hazırladığım ve kullandığım karışımın resmini bırakıyorum.

Sevgiler.

http://i.hizliresim.com/01r8WB.jpg

X