Orta sehpamın rengini değiştirmek istiyorum...Fikir veriri misiniz?

drobniyak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2008
56
0
arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.sehpanın rengi mobilyalarımızla uyumlu değil.salonum krem ve wenge rengi ağırlıkta.halının içideki tonla uyumlu ama benim gözüme çok batıyor.acaba rengini kremmi yapsam?daha doğrusu yapabilirmiyimki?ahşap boya alsam nasıl uygulayacağımı bilmiyorum.fırça izi kalırmı diye düşünüyorum cesaret edemiyorum.

fotoraf0017xh1.jpg

w640.png

Yapışkanlı folyolar aklıma geldi ama.CADIARZU
Mutfaklarını yapan arkadaşlar var burda kolay görünüyor ama.
Araştır istersen.
hihoyyyt

folyo benimde aklıma geldi ama bir kaç yere baktım istediğim rengi bulamadım.belkide büyük alışveriş merkezlerine bakmalıyım

Aslında halıya uymuş
ama koltuklara uymamış
bence senin halıyı da değişmen lazım
halıyı krem alacaksın hafif de venge olacak içinde
tabiki masa da venge olacak
o zaman uyar kanımca

krem yağlı boya al onla boya -tatlicadiarzu-

yapma tabikide mobilyacıya götür mobilyanın renginde kaplama yapsın o olabilir.

Aslında halıya uymuş
ama koltuklara uymamış
bence senin halıyı da değişmen lazım
halıyı krem alacaksın hafif de venge olacak içinde
tabiki masa da venge olacak
o zaman uyar kanımca

imkan olsa hemen değiştiririm ama daha 1 senelik.benim istediğim modeli depolarında bulamayınca bu model olurmu diye bunu göndermişler 20 gün bekleyince bende bıktım hadi dedim kalsın.yoksa ben senin tarif ettiğin gibi bi halı beğenmiştim.

canım sehban çok güzelmiş aslında bayıldım modeline..ama bencede uymamış koltuklarına rengini krem değilde siyah yapmayı düşünsen daha güzel uymazmı koltuklarına..hem kremdense koyu renge dönüştürmek daha kolay olur...

bencede yapışkanlı folyo güzel..boyama işi tehlikeli bence batabilme olasılıgı yüksek..ben olsam bşy yapmam gayet güzell sehpan..koltuklarına uygun üzerine kırinkıl örtüler var hem şık hem güzel..öle bşy ört bence(siyah yada beyaz)

aynen benım sehpamda oyle sadece cam olan yerler daha dıkdortgen ve venge benımkı bende acıkrenk bıseyer dusunuyorum yapısklanlı folyo deneyecegım canım baskada care yok sanırım yada benımkını sana yollayım tam olur :)

burası salon sanırım peki mobilyaların hepsi kremmi eğer kremse bence krem yapmalısın koyu renkte olsa kreme dönüştürmek kolay sadece 3-4 kat boyamak gerekir eğer oturduğun ii bir ahşap boyayan bi yer varsa veyada ahşap boyama kursları da istediğini yaptırabilirsin fırça izi falanda olmaz.bende koyu renk sehbalarımı boyadım çünki

canım benim krem rengi sehpa kullanan biri olarak aman derim. bir kere altı koyu renk sakın deneme benimde mobilyama uygun renk yoktu mobilyalarım krem. bir sehpayı kreme boyadılar ve mobilyacılar kendileri boyadı daha 2. ayda en ufak darbelerde alttaki renk çıktı ara ara. sonra boyaya gönderdim tekrar mobilyacıya şimdide üstüne su dökülse iz yapıyor ve boya kalkıyor. boyuyacaksan mutlaka koyu renge boya en azından ufacık çarpmalarda göze çok batacak hale gelmez. ben çok pişmanım seninde aynı hataya düşmeni istemem. tabi takdir senin

canım bencede mutfak dolaplarını kaplayan arkadaslar gıbı sende wenge kaplayabılırsın.
ama cok dıkkatli olman lazım.

o renk içine sinmiyorsa sprey boya ile rahatlıka boyayabilirsin
Ben mutfağıma renk katmak için fayanslarımı şekil vererek sprey boya ile boyadım
ayrıca vileda sapımı da :)
sprey boya hertürlü ahşap beton metal vs.. boyanabiliyor ayrıca sıkıldıktan 15 dk sonra hemen kuruma özelliği gösteriyor kurutma gibi bir dedi yok tavsiye ederim açıkcası

o renk içine sinmiyorsa sprey boya ile rahatlıka boyayabilirsin
Ben mutfağıma renk katmak için fayanslarımı şekil vererek sprey boya ile boyadım
ayrıca vileda sapımı da :)
sprey boya hertürlü ahşap beton metal vs.. boyanabiliyor ayrıca sıkıldıktan 15 dk sonra hemen kuruma özelliği gösteriyor kurutma gibi bir dedi yok tavsiye ederim açıkcası

teşekkür ederim önerin için canım.yapışkanlı folyoyla biraz değişiklik kattım sehpaya ama zamanla kenarlarından açılma yapacağı için onu çıkarıp spreyi deneyebilirim.hatta merak edip fiyatlarını sormuştum çok pahalı değil.

X