Oturacağınızı alamıyorsanız almak için ev alınır mı?

Kampanyadan önce 300den fazla vermiyorlar mıydı? Bankacı bana 300 ile sınırlandırdık dedi. Önceden daha çok veriyorlardı bence, şimdi bu kampanyadan dolayı veremiyorlar, ben öyle anladım.. ama güya orta gelirli için ama yine zengine yaradı yine zengine yaradı ben anlamıyorum
Yok kamu bankaları ile görüşmüştüm kampanyadan iki hafta önce vermediler anında red yedi istediğim rakam.

Hatta bir arkadaşım aradı arkadaşını çalışan bankacı konuşmayı atmak etik olmaz 250 ye kadar çıkartabiliriz demişti. Gelir beyanınız önemli değil dediler belki de kampanyayı biliyorlardı durdurdular biz sorduğumuz da

Geçen sene eşimin ısrarıyla oturmayacağımız bir evi aldık ama borçsuz 200 bine aldığımı ev şuanda 750 diyorlar iyi ki de almışım
Yoksa o param da hiç olurdu
Güle güle sağlıcakla oturun evinizde çok iyi yapmışsınız gerçekten treni kaçırmadan 🙏☺️ Bu kadar artacağını hiç öngöremedim ben

Valla alın derim. Şuan gücünüz yeterken alın. İlerde onu satar kredi çeker büyük eve çıkarsınız. Ben de sizin gibi oldum. Annemle biriktirdik ama herşey uçtu para pul oldu. Krediye ikna edemedim. Hala çabalıyorum. Nasıl düşecek yapı denetim %100 artmış. Yine de bilemem tabi. Ah geçen yıla dönebilsem😢

Para nakit olarak durursa zaten degerlenmez.
Annem bundan 8-9 sene önce 70 bine ev aldı onu sattı 250 bine ev aldı onu sattı 800 bine ev aldı hem ev hem parası değerlendi.
Siz şimdi 1 milyona ev alsanız seneye en az 1.250 milyona satarsınız.
5-10 sene içinde uzerine ekler istediğiniz evi alırsınız.
Kira geliriniz olur kredi ödersiniz.
Ev alın oturmasaniz da yatırım için ev alın.

bence alın biraz daha birikim yapıp daha iyisini alırsınız. kira ödeyip biriktirememektense bu daha iy
Alabildiğinizi alın sonra onu satıp istediğinizi alırsınız.
Yatırım yatırımdır, bir kenarda birikmiş oluyor.
Ve ayrıca her geçen gün onlarda alınmaza dönüşüyor.
Teşekkür ederim 🙏 akşam görüşüp ok verelim eğer vazgeçmediyse ev sahibi kafam da en azından acaba kalmadı sorunca alınmış alınmış oluyor

Para nakit olarak durursa zaten degerlenmez.
Annem bundan 8-9 sene önce 70 bine ev aldı onu sattı 250 bine ev aldı onu sattı 800 bine ev aldı hem ev hem parası değerlendi.
Siz şimdi 1 milyona ev alsanız seneye en az 1.250 milyona satarsınız.
5-10 sene içinde uzerine ekler istediğiniz evi alırsınız.
Kira geliriniz olur kredi ödersiniz.
Ev alın oturmasaniz da yatırım için ev alın.
Çok teşekkür ederim yazmışsınız detaylı haklısınız döviz denedik devlet operasyon çekti altın denedik iki ileri bir geri yaptı evler aldı uçtu gerçekten ve eskisi gibi birikim de yapılmıyor gün geçtikçe ekonomi çocuklar vs. Beni dinlemeyip saçma sapan eşim tarla almıştı herşeyden çok o değerlendi iyi ki beni dinlememiş saçma sapan ekonomistlerin düşecek uçacak laflarından öyle etkileniyorum ki öngöremedim hiç bu ortamı

ür ederim yazmışsınız detaylı haklısınız döviz denedik devlet operasyon çekti altın denedik iki ileri bir geri yaptı evler aldı uçtu gerçekten ve eskisi gibi birikim de yapılmıyor gün geçtikçe ekonomi çocuklar vs. Beni dinlemeyip saçma sapan eşim tarla almıştı herşeyden çok o değerlendi iyi ki beni dinlememiş saçma sapan ekonomistlerin düşecek uçacak laflarından öyle etkileniyorum ki öngöremedim hiç bu ortamı
Altın ve döviz de iyi yatırım araçları ama bu zamanda ev kadar değil.
Küçük birikimler için altın döviz düşünün ama toplu paranız varsa ev işine hemen girin derim ben.
Kredi de bu kampanya için uygun o yüzden değerlendirmek lazım.
Kredi çekip borca gireceksiniz ama 1-2 sene sonra kredi ödemeleri sizi zorlamaz emin olun.
Arsa da kıymetli yatirim zarar etmezsiniz ama ev kadar değil
Ev alın kiraya verin daha sonra oturacağıniz evi alırsınız umarım.

Valla bizde oturmayacagımız evi aldik 2+1. Üç çocugumuz var ama iyiki de almişiz. Paramız erir giderdi yoksa. Şu an evimizi satıp farkli bir muhitten büyük ev alabiliriz ama istemiyorum Çocuklarim biraz daha büyüyene kadar idare ederiz burada. Eger almasaydık erir giderdi paramız. Çünkü burayı aldiğimz paraya bodrum katta tek daire vermezler suan bırakın evi.

Yok kamu bankaları ile görüşmüştüm kampanyadan iki hafta önce vermediler anında red yedi istediğim rakam.

Hatta bir arkadaşım aradı arkadaşını çalışan bankacı konuşmayı atmak etik olmaz 250 ye kadar çıkartabiliriz demişti. Gelir beyanınız önemli değil dediler belki de kampanyayı biliyorlardı durdurdular biz sorduğumuz da

Anladım can sıkıcı bi durum, hakkımızda hayırlısı olsun napalım

Valla bizde oturmayacagımız evi aldik 2+1. Üç çocugumuz var ama iyiki de almişiz. Paramız erir giderdi yoksa. Şu an evimizi satıp farkli bir muhitten büyük ev alabiliriz ama istemiyorum Çocuklarim biraz daha büyüyene kadar idare ederiz burada. Eger almasaydık erir giderdi paramız. Çünkü burayı aldiğimz paraya bodrum katta tek daire vermezler suan bırakın evi.
Ne iyi yapmışsınız ne güzel 🙏 sizi büyük yükten kurtarmış hele başka yerde olsa oturulacak ev aldırıyorsa

Ne iyi yapmışsınız ne güzel 🙏 sizi büyük yükten kurtarmış hele başka yerde olsa oturulacak ev aldırıyorsa

İnşallah sizde alirsiniz. Borca girmeden olmuyor. Maalesef türkiye de biriktirmekle de olmuyor sadece para eriyor.

Alın tabi ki. Ama mümkünse oturabileceğiniz bir ev almaya çalışın. Kiralar da ciddi şekilde yükseliyor çünkü. Hem kredi hem kira sizi zorlamazsa alın geçin. İlk evimiz biraz şehir dışı ama baya geniş ferah bir daireydi. Yatırımlık aldık zaten, ömür boyu oturmayacağımız biliyorduk en başta. 4 sene önce borcunu bitirip, üzerine de 500bin kredi çekip müstakil bir ev aldık. 4 sene önce 500bin baya yüksek bir rakamdı. Çok korka korka aldık, sıkıştık ilk sene ama 1 gün bile pişman olmadık. Siz de olmayacaksınız emin olun.

Merhaba arkadaşlar
Fikir verebilir misiniz kira da iken ev almak gücümüz oturacağımız eve yetmiyor yeni kredi oranına şartlar uysada peşinat var ama baktığım tüm evlere maksimum 500 kredi çıkıyor yeni evim kampanyasında.
Oturduğumuz bina da yüksek giriş satılıkmış en kötü bütçemizi buraya yatıralım diyor eşim.
2+1 ve Amerikan mutfak 7/8 senelik bir daire mevkisi sakin vs. İl İstanbul sarı siteye göre uygun gibi. 2 çocuğum var 12 ve 6 yaş şimdi olmasa da ileri de odaları ayrı olmalı aynı cinsiyet değiller.
Hiç birşey alamamaktansa eşimi mi dinlemeliyim aslında onun hiç takıntısı yok 15 senedir ben ve çevreden dolayı alıp aradan çıksın diyor. Senelerdir krediye bulaşmayalım dedik biz biriktirdik onlar uçtu.
Bizim birikim eridi. Türkiye de konut düşecek diyen bazı ekonomistler olsa da bu mümkün değil gibi onları da dinleyerek kaldık zaten.
Yatırım yapmanın kötüsü olur mu. Yeterki tl de durmasın

Ya kampanya dan önce devlet bankaları 300 vermiyordu bile şimdi nasıl verebilecek aklım almıyor siz gibi benim de ödemesi zamanla kiraya eşitlenir diye çok heveslenmiştim olmuyor işte. İşyerine 300 alabilmek için sarı renkli bankadan araba iş ipotek koydular bu kadar kredi vermede zorlanırken bankalar bunu kimlere verecekler şimdi onların desteklediği projeleri alanlar zaten kira da değildir 😞

Kampanyadan önce 300den fazla vermiyorlar mıydı? Bankacı bana 300 ile sınırlandırdık dedi. Önceden daha çok veriyorlardı bence, şimdi bu kampanyadan dolayı veremiyorlar, ben öyle anladım.. ama güya orta gelirli için ama yine zengine yaradı yine zengine yaradı ben anlamıyorum

Son 4-5 aydır biz takip ettik.
Devlet bankalarından ikinci el evlere çıkan kredi miktarı maksimum 300 bin TL. (H.bank) tabi kesintiler hariç.
1.29 faiz oranı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ancak bu 0.69 ile gelmedi. Üç dört ay önce de vardı.
Gelir durumu ne olursa olsun 300 binden fazlasını vermiyor, ancak gelir durumu çok düşük ise 300 bin TL de vermiyor tabi.

Ayrıca kredi puanınız 1500 üzerinde olması gerekiyor.

Bu sınırlandırma geçen sene yoktu. Üst limiti belirleyen sadece gelir ve kredi puanıydı. 🥲

Tabi evin rayiç bedeli de önemli.

X