Over doz anneler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iyi demissin valla. Millet ne degisik ya. Insanlara karismayi kendilerine hak goruyorlar. Sanane istedigike binerim, istedigim yerde inerim.
Hadsiz. 🤦‍♀️

hayır bir de hakli olsa neyse. sanki 1-2 durak icin otobusu isgal etmisiz gibi. 20-30 dakika yolculuk var zaten metrobuse. illa son durakta mi inmek lazim ..yada bedavaya falan mi binmisler. bir de bagiriyor kendi kendine de soylenmiyor.

Bence de yokmus. Ister istemez geriliyor insan karsisinda gergin insan gorunce. Yukarda bahsettim mesela. Gecen cuma ilk defa bir velimin suratina telefonu kapattim ben. Kadinin gerginligi beni de gerdi cunku. Sirf velim diye cok ayarimi bozmadim ama bana bi bagirisi vardi amanin dedim cennet mahallesine dustum heralde 😂

Ya Allah'tan eteğimizi belimize dolayıp "Türkaağğn" diye bağırmadan kapandı konu. :KK53:

Yaaa evettt :KK70: mevzu 3 harfe dayaninca 4 harfli biri uyarmaya geldi demisti cok begeniyorum yazilarini sen hep dok icini bizde okur yasariz

Ya güme gittim bence o konuda ben ya...
Bilinçaltı diye belirttim ama, üç harfliyi aldım. (Ban).
Ecünnümsüyü çağrıştırıyordu tabi, korkunçlu konu kategorisinden üç hayırla uğurladılar.
Bi daha tövbe yazmam. :)

Çarpışan arabaya bindirp çarpışmasın istemek :KK70: işte bu kadar normal yurdum insanı :KK70:

Çok oluyormuş Koalina.
Gişedeki çocuk "Uyma abla" derken bir yandan da anlatıyordu, çok varmış böyle. Hayret ettim.
Bugün de bize denk geldi biri, hem de en tuhafından.

[QUOTE="Night Club, post: 61638811, member: 819047"
Ya güme gittim bence o konuda ben ya...
Bilinçaltı diye belirttim ama, üç harfliyi aldım. (Ban).
Ecünnümsüyü çağrıştırıyordu tabi, korkunçlu konu kategorisinden üç hayırla uğurladılar.
Bi daha tövbe yazmam. :)
[/QUOTE]
Evet evet fena güm oldu...hemde cok ürkünçlüydü konu :)) cayi cekirdegi hazirlamis okuyodum ne guzel yapsalar oyle korkunclu bolumde girsek yine mevzulara...duyar kasanlar sikayetiyle konuda gumledi

Çocuğunu dönme dolaba bindirip döndürmeyin durun diye de kavga çıkarıyordur şimdi bu kadın :KK53:

Ne değişik insanlar var ya. Bazı kadınlar karşısında kibar adam bulunca nasılsa bir şey diyemez diye densiz densiz konuşuyor işte. Çok görüyorum sokakta böyle tartışmalar. Hanımlar hepimiz sakin olalım :KK70:

Kendi çocuğunun da eğlencesini bozdu ki yani, bi şey anlamadık bir anda çığlık çığlığa...
Niye getirdin çocuğu çarpışan otolara o zaman?
Çok varmış böyle, gişedeki çocuk da geldi "Abla boşver uyma" diyor bana sağ olsun; çok oluyormuş böyle, çocuğuma vurma-vurdun diye kavga çıkaran. :/ İlk kez karşılaştım böylesiyle.
Sıkma canını hayat sana bu olaylarla gelecektir
Ben çok yaşadım böyle olaylar
Bak sana bir tanesini anlatayım

Sene 2006 heralde

Evim küçükçekmecede

İki kızım var biri 6 diğeri 3 yaşında

gece ikiside ateşlendi

Geceyi idare ettik sabah eşimle şehremini çapaya hastahaneye götürdük

Sabah 7 de çıktık eşim işe geçti ben ve kızlar saat akşam 5 kadar hastahanedekdik

Çocuklarda bende perişanız sınır diye birşey kalmamış bende

Arabamızda yok o zaman

Bekledik otobüse bindik

İşten çıkma saati otabüs çok dolu trafik keşmekeş

Neyse bir genç kalktı yer verdi ordaki tüm o yaşlılar onu izlerken

Bize yerini verdi diye tepkileri üzerine topladı genç

Ben oturuyorum ama çocuklar kucağımda yanıyorlar

Neyse ateşleri tekrar yükselmesin diye kalktım çocukları oturttum

Bir kadın arkamda konuşuyor

Bak sen kalktı yerini çocuklara verdi

Diğeri böyle işte çocuk büyütüyorlar

Hiç saygı yok

Duyuyorum ha

Sus dedim seni burada ayaküstü parçalarım

Ne diyorsun sen

otobüste sessizlik

Ha şöyle

Yıl oldu 2019 dahada hatırlarım
Hiç sıkma canını
Hak edene hak ettiği kadar

Bir de su geldi aklima bir yere gidecegiz bindik otobuse elimde oglum diger elimde kizim bindik..Bir diger hastaligindan oturu aylik rutin ignesini olmaya gidiyoruz,cocuk haliyle halsiz keyifsiz oturttum onu.
Bende ayakta oglumla survivor yasiyorum ite kaka ,teyzenin biri bindi kizimin yanina oturdu.Yeni binen bir cift girdi ayaktalar neymis kizim kalkacakmis ne munasebetle kalkmasini soylersiniz hasta o oturacak dedim bir bagirdi kadin ne hastasi canim gayet iyi dedi kan beynime sicradi.Nedense susmustum o gun cok icime oturdu keske kizimin raporlarini yuzune atsaydim cok kinlendim o teyzeye simdik..Heryerdeler!! kesin bu teyzede o cocuun akrabasidir :))

Ondan bende de var 🤦‍♀️ Her gun ariyor beni. Alinin eli kizarmis, alinin gozu sulanmis. Ali sinifta bir cocuktan surekli essek cocuk diye bahsediyor. O cocuk aliye bisey mi yapti? Inan hepsi de bos kuruntu. Ali zaten yerinde durmayan bir cocuk. Zarari da kendi kendine veriyor. Kimse zaten onunla oynamaya yanasmiyor cunku biraz haylaz. Yani kimsenin ona zarar verme ihtimali yok. Kaldi ki 5 saatin 5inde siniftayim ben. Anasinifinda teneffus bile yok. Tuvalete gitmiyorum yaslari kucuk diye. Gozum hep ustlerinde.
Cuma gunu de aradi. "Hocam Ali diyor ki Ayse onu itmis. Siz nasil izin verirsiniz buna "🤦‍♀️ Ama nasil bir ses tonu o aman yarabbim..
Dedim ki kibarca "X hanim cok afedersiniz boyle ses tonuna devam edecekseniz telefonu kapatacagim"
Hala bagiriyor. K.bakmayin kapatiyorum dedim cat kapattim. Yemin olsun su hareketi bana ilk defa bir velim yaptirdi. Bunca senedir 1 kere kimsenin suratina telefon kapatmadim ben. Cocuk gibi azarliyor beni cok ilgili anne.
Sonra esi aradi. Allahtan kibar adam. Sordu usuluyle noldugunu ben de anlattim.
Ali arkadasini kosede sıkıştırıp kafasina vurdu, ben yetisene kadar da zaten Ayse onlemini aldi ve onu itti dedim. Cunku cocugun annesi bunu ogretmis. Iyi de etmis. Napsin cocuk? O da bir tane sizin oglunuza mi vursun? Kendini savunmak icin itiyor cocuk da Dedim.
Adam sonra dokuldu. Her gun okula gelmeden once sana vurana sende vur oglum diye tembihleyen bir annesi varmis. Ben daha napayim? Ne deyim bu hanimefendiye ?
Kaldi ki oyle sinifimda vuran cocuk yoktur. Kendi cocugu disinda. Bunu da elli kez kendisiyle konustum. Ali arkadaslarini sıkıştırıyor , zarar vermeye calisiyor, evde de lutfen onunla konusun diye. Nato kafa nato mermer. Hem kendi cocugunu bilmez hem de beni her gun rahatsiz eder. Karar verdim artik acmayacagim. Msj atsin valla biktirdi beni 2 aydir. 🤦‍♀️
Hocam neden başka bir telefon alıp; o telefonu da belli bir saatten sonra kapatmıyorsunuz? Sonuçta mesai saatleriniz belli. Saat 6ya 7ye kadar açık tutun kapatın sonra. Hatta siz anaokulu öğretmenisiniz. Ödev falan veriyor musunuz bilmiyorum da verseniz de kaç yaşında insanların anaokulu ödevlerini öğretmene sormadan yapabilecek kapasiteleri vardır sanırım. Cidden neden bu kadar toleranslısınız? Yoksa ben mi tersim? Yok yani benim aklım almıyor. Evinizde neden muhattap olmak zorundasınız ki? Okulda tamam da sizin de bir özel hayatınız var en nihayetinde değil mi?

Cok iyi etmissin.Agzina saglikk.Susup da sonradan icine dert olacagina.Agzinin payini vermissin.Bu gibi tipler kibarliktan anlamiyor cunku.Anladiklari dilden konusmak lazim.

hay allahım resmen okurken olayı yasadım :KK70:
neyse sız yıne de sakin olun ben olsam hıc muhattap olmazdım cunku meshur bır soz var aptala laf anlatmaya kalkarsanız dısardan bakılınca ıkı aptal sohbet edıyor gıbı gorunursunuz
ya da bır atasozu daha
cahılle gırme munakasaya ya sınırını zıplatır tavana ya da yazık olur adabına demısler

gerek yok aslında boyle tartısmalara cunku sonu guzele mevzuya sonuca baglanmıyor . yav he he deyıp umursamamak hıc yokmus bır sinek vızırtısıymıs gıbı davranmak gerek

Carpisan araba carpmadan nasil olucak onu anlamadim..ama sizi cok iyi anladim :)
Bu neki gecen oglumla 2 yasinda bu arada ayakkabi bakiyodum o sirada tam yanimizda bir cocukda ayakkabi deniyor 4 yaslarinda oglum birden bunun yuzune dogru hapsurdu babası bana ve oğluma ölee bi bakış attı ki anlatamam..sanki vebalıyızda bulaştırdik tobee tobeee... bende dayanamadim ne bakiyosun senin cocugun hic happsurmuyor mu dedim .kucagina aldigi gibi gitti o kadar uzuldum ki ...kucucuk cocuk daha tuvaletini solemiyoki hapsurcam anne agzimi kapat mi desin napimmm cok gicik olmustum

En azindan çocuk adina özür dileyebilirsin. "Oğlum, insanlarin yüzüne hapşirmiyoruz" diyebilirsin. Çocuk kücuk ve laftan anlamiyor dogru. Benimde neredeyse 3 yaşindaki kizim var .

Ancak laftan anlamiyorlar diye, her yaptiklari doğru olmuyor. Anlatmaktan pes edilmemeli. Cocuklar bizim sandiğimizdan çok daha fazla şey anliyor.

Yani bu yaptiğin, aslinda konunun baz aldiği overdoz annelik.

Ondan bende de var 🤦‍♀️ Her gun ariyor beni. Alinin eli kizarmis, alinin gozu sulanmis. Ali sinifta bir cocuktan surekli essek cocuk diye bahsediyor. O cocuk aliye bisey mi yapti? Inan hepsi de bos kuruntu. Ali zaten yerinde durmayan bir cocuk. Zarari da kendi kendine veriyor. Kimse zaten onunla oynamaya yanasmiyor cunku biraz haylaz. Yani kimsenin ona zarar verme ihtimali yok. Kaldi ki 5 saatin 5inde siniftayim ben. Anasinifinda teneffus bile yok. Tuvalete gitmiyorum yaslari kucuk diye. Gozum hep ustlerinde.
Cuma gunu de aradi. "Hocam Ali diyor ki Ayse onu itmis. Siz nasil izin verirsiniz buna "🤦‍♀️ Ama nasil bir ses tonu o aman yarabbim..
Dedim ki kibarca "X hanim cok afedersiniz boyle ses tonuna devam edecekseniz telefonu kapatacagim"
Hala bagiriyor. K.bakmayin kapatiyorum dedim cat kapattim. Yemin olsun su hareketi bana ilk defa bir velim yaptirdi. Bunca senedir 1 kere kimsenin suratina telefon kapatmadim ben. Cocuk gibi azarliyor beni cok ilgili anne.
Sonra esi aradi. Allahtan kibar adam. Sordu usuluyle noldugunu ben de anlattim.
Ali arkadasini kosede sıkıştırıp kafasina vurdu, ben yetisene kadar da zaten Ayse onlemini aldi ve onu itti dedim. Cunku cocugun annesi bunu ogretmis. Iyi de etmis. Napsin cocuk? O da bir tane sizin oglunuza mi vursun? Kendini savunmak icin itiyor cocuk da Dedim.
Adam sonra dokuldu. Her gun okula gelmeden once sana vurana sende vur oglum diye tembihleyen bir annesi varmis. Ben daha napayim? Ne deyim bu hanimefendiye ?
Kaldi ki oyle sinifimda vuran cocuk yoktur. Kendi cocugu disinda. Bunu da elli kez kendisiyle konustum. Ali arkadaslarini sıkıştırıyor , zarar vermeye calisiyor, evde de lutfen onunla konusun diye. Nato kafa nato mermer. Hem kendi cocugunu bilmez hem de beni her gun rahatsiz eder. Karar verdim artik acmayacagim. Msj atsin valla biktirdi beni 2 aydir. 🤦‍♀️

Seneye numarani verme velilere. Bana zaten çok tuhaf geliyor, bir ebeveynin her an ögretmene ulaşabilmesi. Neticede mesain okul çikiş saatinde bitiyor.

Eğer ortada ciddi konu var ise, anne baba okuldan randevu alip konuşabilirer.

Yani sorun sadece bu overdoz anneler değil bence. Cizgiler keskin olmayinca, overdozluğunu doya doya yaşayabilmeleri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X