Over doz anneler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yokuspokus

Nope thanks
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
18.150
76.545
Selam kızlar, nasılsınız?

Ya şu konuyu açsam mı açmasam mı çok kararsız kaldım, polemiğe dönme potansiyeli taşıyan bir konu olduğu için; "Kızım bak durduk yere çoluk çocuktan millet kapışır, boşver" dedim ama dayanamadım, sinirim tam geçmiş değil, daha kim bilir kaç çeşidiyle muhatap olacağım bu tiplerin çocuğum okula başlayınca; anlatıp bi boşaltayım şuraya içimi dedim. Lütfen polemiklere girmeyin... Zor biliyorum ama girmeyin.

Şu güzelim pazar gününün akşamına asabımı bozmayalardı eyiydi...
Neyse; mevzu "Over doz anne"ler...

Ailecek pazar gezmesine çıktık, belki bir-bir buçuk saat kadar önce de eve girdik.
Bizim, pazar rutinimiz bellidir hani, çocuk eğlemece-memnun etmece-full oyunlu gezmece ile geçer; tatil gününü, bilhassa deli gibi çalışan babasıyla, baba-oğul daha verimli/huzurlu takılması için ayarlamaya çalışırız.
Kah parkta futbol filan oynarlar, kah çarpışan otolara filan gidilir vs.

Bu gün de sıradan, balon park, çarpışan otolar filan takılıyoruz çocuğun gönlü olsun diye.
Bizimle beraber cins bir aile de çocuklarını çarpışan otolara getirmiş ki çocuklar kuvvetle muhtemel 10-12 yaşlarındalar ya da 12 yaş kadar iriler artık bilemeyeceğim. Koca koca çocuklar maşallah.

Bindi herkes arabasına, ben köşeden izliyorum. Eşim çocuğumuzun kemerini bağladı, yanına oturttu (hani "Aman 3-4 yaşındaki çocukla çarpışan otolar olur mu?" demeyin, önlemini güzel alırsanız, çocuğu kucağınızda direksiyona doğru sallandırmazsanız oluyor, zaten çoğunluk çocuklu ailelere hizmet verdiğinden arabalar yavaşa ayarlanmış, kemeri de bağlayınca kırlent gibi oturuyor ve çok eğleniyor-istiyor, babasının refakatinde sorun yaşamıyoruz)

Neyse; zil çaldı başladı millet; herkes herkese çarpıyor haliyle...
Eşimle oğluma çarpıyorlar gülüyorlar filan, çoluk çocuk... Bizimkiler kakır kakır, çocuklar kakır kakır, herkes eğlence şamata...

Eşim de gitti bu 12 yaşındaki çocuğun arabasına yandan çarptı, zaten kim kime dum duma.
Ay kenarda duran anası mıdır nedir, bir çığlık (Abartmıyorum, çığlık) "O daha çocuk çocuk, ne vuruyorsun koca heriff? Gel sen buraya gell" diye eşime bağırıyor ayyy...

Afalladım bi "Ne diyo la bu, nooluyo?" diye.
Eşim de hiçbir şey demedi, iletişim kurma yöntemi bağırmak olan birine ne desin yani kibar adam? Ben gibi tersi pis bi tip değil ki...
Neyse "Dikkat ederim de bağırmayın lütfen bu şekilde." filan demiş galiba, çocuğun yanında da olay çıksın istemiyor haliyle. Ama yok, kadın bağırmaya devam ediyor "Bir daha çocuğumun arabasına vurma, kocaman adam utanmıyor musun o daha çocuk kör adam" vs diye, olay çıkaracak yer arıyormuş kadın resmen, o da bizi buldu; bağır çağır, parmak sallaya sallaya hakaretli makaretli devam ediyor bu, eşim de alttan alıyor uzamasın diye ama kadın dibine kadar girmiş salmıyor, azarlıyor bildiğiniz ya, yanında da oğlum. Millet de seyre durmuş...
Bi kendini yere atıp bayılmadığı kaldı kadının.

Kadın uzatınca; bende de bi tepe tası varmış, atıverdi; "X, ne dinliyorsun devam et kuzum sen, çocuğu bi uzaklaştır şuradan, korktu garibim" dedim, eşim devam etti arabayı kullanmaya ama bana "Muhatap alma Night gözünü sevim" bakışı da atıyor, çünkü böylesi aptallıklarda benim ağzımın ayarı ister istemez biraz bozuluyor ve durum daha aptal bir hale gelebiliyor.

Sonrasında salon kadını çizgimden kaydım bir miktar, bir kısmını hatırlamıyorum... En son 4 kişi tutuyorlardı beni. (Şaka)
"Ne bağırıyorsun? Adı üzerinde çarpışan otolar, bale salonu mu bura? Millet birbirine çarpmayıp naapacak? Sanki 100 kmyle çarpıyorlar gibi feryat figan... Ambulansı da ara oldu olacak. Adam kibarca dikkat ederim de dedi, daha ne istiyorsun? Ne hakaret ediyorsun durduk yere, çocuğumun da suratına suratına bağırıyorsun? Bi seninki mi çocuk? O kadar korkuyorsan, yanına oturup refakat edeydin ya da getirmeseydin! Em..sil gibi bağırıyor bi de ya normal ses tonunda belirtemiyor musun hassasiyetini? Gel bana söyle ben anlarım senin dilinden, mağaracam var, ne senin derdin? Olay mı istiyorsun sen?..." vs makinaya bağladım artık ben de, kadın ara ara bi şeyler demeye çalışıyordu baktı olmayacak, sustu, kocası filan geldi, çocuğu indirdi gittiler. Bizimkiler filan da indi zaten öyle ringin dışına aldılar bizi.

Neyse işte sinirlendim ağzımdan da çıkmış bulundu bi em..sil lafı filan ama yani çok ileri gitti ya, kadındır, annedir, kötü günündedir diye benim adam ses etmeyip ekstra kibar davrandıkça, eziklemeye kalktı, resmen şov yaptı ya...
Kendi çocuğu da gülüyor oynuyordu bi şeyi yoktu, kendi çocuğunun keyfini de bozdu Allah'ın histeriği.

Ben ilk kez böyle bir şeye tanık oldum (bu kadar anormal ve ağırına diyeyim daha doğru olsun yoksa arada yine denk geliyorlar), nevrim dönüverdi. Gelmiş manyaklar gibi bağırıyor ya eşime, oğluma ve susmuyor. Akli dengesi mi bozuktu artık neydi.
Bi bunlarınki çocuk sanki, hayret bir şey.

Ya çocuğum büyüyünce, ellerin içine karışınca, okulda bilmem nerede; kim bilir kaç çeşit böyle insanla muhatap olmak zorunda kalacağım, bende de terbiye merbiye kalmayacak herhalde bu gidişle. Etraf over doz anne kaynıyor ya.
Ben mecbur sert konuşana kadar susmadı kadın ya...
Neyse anlattım biraz ferahladım; gözünüzü sevim girmeyin birbirinize.

Allahtan birbirinize dalmamissiniz. :KK70: bazı insanlar böyle. Başkasına gelince öyle Aslan kesilir, ama evde kendisi şiddet uygular, cok var öyle. Bir kısım devamli agresif patlayacak yer arıyor. Cünkü gercekten korumayi abartan anne baştan bindirmez cocugunu. Böyle davranan biri normal sayılamaz bence.

Tüh ya aksiyonu kaçırmışız ama yaşamış kadar olduk sayenizde teşekkürler,lunaparka gideyim bari bu kadaraksiyonlu bi yerse .
Saçmalamış işte çok insan var böyle ya hiç dışarı çıkmıcan ya da görmezden gelicen yoksa uğraş dur.

ahaha sonuna kadar haklisiniz.

bir degisigi de cift katli otobuslerde basimiza geldi. kadin cocuklarini merdivene oturtmus. en kucugu 8 yaşındadır digeri de buyuk baya.

durakta bizimkiler de ust kattan asagi indi. ben arkadan bebekle geliyorum. asagidan bir kadin sesi geldi ama hic bizimkilerle alakasi olacağın dusunmezdim. esim kolay kolay tartismaz bile.

asagi indim bende. meger kadin bizim 4-5 yasindaki buyuk oglumuza bagiriyormus.sebepse merdivenden inerken merdivende oturan kizina mi carpmis ne oyle bisi.

tabi deli deliyi görünce sopasini saklar misali. ben inince kadina ayari verdim geri bastı.

oturulmayacak bir yere cocuk oturtup durakta kaldirmayip, esimin yanlışlıkla olmustur kusura bakmayin demesine ragmen bizim cocuga bagirip duruyor.kendi cocugu cocuk ama bağırdigi kısi cocuk degil sanki .

Komik geldi nedense ya 😆😆
Eşiniz carpınca çocuğa bir zarar gelmeyecekti herhalde..
Kadın saçmalamış, ama siz de az sakin..
Malesef böyle şeylerle daha çok karşılaşacağız, hepimiz 😁😁
Her olayda bu kadar kaybetmeyin kendinizi.
Ben çocuğuma büyük sıkıntı yaratilmadigi sürece pek muhattap olmuyorum.

Çünkü bu numunelikler bir değil, iki değil.
Hepsine böyle davransanjz sizde akıl sağlığı kalmaz, o yüzden relax diyorum, iyi geceler diliyorum 😊😊

Off konuya girene kadar bi ton tantanayı da sen yapmışsın...bu kadaaaaaar yazının özeti kadın vurma arabaya diye bağırmış kocaba..Kibar adam bilmemne her fırsatta da kocanı övmüşsün...eeeee yani??
nasil anlatcagini size mi soracak. Yokuspokus Yokuspokus bu arkadaşı da al 😬

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X