Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

Bende sana yazıcaktım,çok şükür olumlu,değer 2 günde 2 katına çıktı,haftaya doktora gidicem.demekki ovul.testinde ikinci çizgi silikse hamile ihtimali yüksek.darısı başına

canım çok sevindim adına allah hayırlı bir evlat nasıp eylesin inşallah sağlıkla tamamına erdirsin.. darısı başıma inşallah 3 yıldır deniyoruz 3 çatlatma iğnemi yaptır mıştım bu ay inşallah tutar.. hayırlısı

Selam kızlar...

Adetinize çok az gün kala yapılmış olan ovülasyon testinin iki çizgisinin de aynı koyulukta ya da testin 2. çizgisinin tavan yapması yani pik olması, hamile olduğunuzun bir göstergesidir...
Sebebini şöyle açıklayayım;

Hormon tetkiklerinize bakarsanız (önceden yaptırdıysanız tabi) LH referans değerlerine; foliküler fazda düşük LH değeri olur, ovulasyonda çok yüksek değerlere çıkar, luteal faz dediğimiz ovulasyondan sonra ise tekrar düşük değerlerdedir. Bir de LH gebelik değerlerine bakın, tıpkı ovülasyondaki gibi yüksek referans aralıklarındadır... Yani tıpkı ovülasyon günündeki gibi PİK yapmış değerlerdedir... Yani kısacası gebelikte de LH hormonu PİK yapar ve gebelikle direk bağlantılıdır. O yüzden bazı kişiler adetine yakın idrarda Beta HCG'de pozitifi görmeden önce LH hormonu tespiti yapan ovulasyon testinde ya iki çizgiyi aynı koyulukta ya da PİK vaziyette görür ve böylece hamileliğini öğrenmiş olur...

Ama unutmayın ki, 2. çizginin silik çıkması gebelik ifade etmez, çünkü LH her daim vücudumuzda var.
Zaten ovulasyon testinin pozitif olması iki çizginin de aynı koyulukta olması ya da 2. çizginin daha koyu olması demektir. Kullanma talimatında da yazar bu, hatta fotoğrafla da gösterilir...

Unutmayın; gebelik varlığı için iki çizginin de aynı koyu (ikinci ilk çizgiye çok çok yakınsa da olur) olması ya da 2. çizginin daha koyu olması gerekiyor...

evet ovulasyon canım bata 4 gun varken yapmıştım.. ama bat yarın o yuzden elimde test kalmadı hem meraktan erkenden yaptım durdum en sonuncususnu cuma yaptım işte bakalım yarın olmazsaaaa(işallahh )bekler kan yaparım..tek eneteresan goğuslerimde yeşil damarlar belirdi ondan acabamı diyorum ama bazen de adet olcakmışım gibi aslında hepsi boş..arkadaşım hamile hiç belirti olmadı adetten onceee bizizmki kururntu hayırlısıs olsun payşaşcam olumlu olursa inaşallahh

var mı gelişme,naptın

canım hangi marka bu test..Benim adeüime daha 8 gün var ama aynı senin gibi ovilasyon testi..Ben yumurtlama çizgisinide 3 ve 4 de yakalamıştım.of ya beklemek ne zor iş azizim...

canım hangi marka bu test..Benim adeüime daha 8 gün var ama aynı senin gibi ovilasyon testi..Ben yumurtlama çizgisinide 3 ve 4 de yakalamıştım.of ya beklemek ne zor iş azizim...

Valla hiç hatırlamıyorum adını.ben de kan testinde öğrendim.hadi inşallah sen de güzel haber alırsın

Valla hiç hatırlamıyorum adını.ben de kan testinde öğrendim.hadi inşallah sen de güzel haber alırsın

ben bu ay pek umutlu değilim yarında dr gidecem zaten.Çünkü yumurtlama döneminden beri yani yaklaşık 1 haftadır kasıklarım sancılanıyor.Sanırım kist var bakalım yarın gidecez artıkın...bu ay olmadı yani..

Kizlar ben ovulasyon testinde 18,19 . günler cift cizgi gördüm ertesi gün siliklesti,hangi gün yumurtladim simdi :26:
ona göre adet tarihimi hesaplicamda :26:
normalde ovulasyondan sonra silik cizgi bile cikmazdi bende 2 gün önce yaptim ikinci cizgi cikti silik ama gözüküyo bu gün yine yapcam bakalim cikacakmi
eger gebleik varsa pozitif gösterirmiki:26:

kızlar adetime 3 gün var ovulasyon testi ile hamilelikte iki çizgininde belirgin olması gerekiyor demişssinz benim ikiside belirgin yorumlarınızı alabilirmiyim?

Eki Görüntüle 786689 kızlar adetime 3 gün var ovulasyon testi ile hamilelikte iki çizgininde belirgin olması gerekiyor demişssinz benim ikiside belirgin yorumlarınızı alabilirmiyim?

canım cok cok net cıkmıs birde bence gebelik testi yap galiba erken ovulasyon oldu senin :) inşallah hamiş haberlerini duyarız zaten cok az bir zaman kalmıs 3 gun sonrada tam belli olur belirtilerin varmıydı bilmiyorum
bende bu şekilde öğrendim hamile olduğumu gebelik cıkmamıstı bunda cıkmıstı 2 gun sonra gebelik testinde de cıktı darısı basına canım

canımmm inşallah bende hamişimdir bekliyorum yarın gebelik testi yapcam inşallah olur adete 3 gün kladı beliritim 3 gündrü aniden başım dönüyor elllerim titiryio tansiyon düşüyo sanırım kasıklarım ağrıyor umarım hamilelik belirtisidir...

umarım oyledir canım rabbim hayırlısını versin yarın cıkabilir ama cıkmazsa aynı gün tekrar edersin bol bol dinlen cok fazla kendini yorma :) bol su tüket

Kizlarrr nolurr benide aydinlatin su konuda
18. 19. Gunlerde testim pozitif cikti,degerlendik o gunleri..bu gun sanirim 8. Gunum oluyo,test yaptim negatif golgesi bile yoktu yani umutlanmayimmi hic? Lutfennnn kizlarrrrrrrrr inanki kafam cok karisik..2gun once yaptigim testim silik cikmisti,bu gun hic yok,sanirsam bebekte yok ((

Canım oncelıkle batın ne zmn ? tabiki umut var neden olmasın
gebelik testlerının markası aynımıydı ?

Canım oncelıkle batın ne zmn ? tabiki umut var neden olmasın
gebelik testlerının markası aynımıydı ?

soyle soyleyim canim
Ayin 18 ve 19 ovulasyon testlerim pozitifti o gunden itibaren 4 gun beraber olduk...bu gun ovu. Gununun 8. Gunu yani adetime 6 gun var,ovulasyon testi yaptim golge bile cikmadi,adete 6 gun var daha acaba erkenmi yaptim?umudumu yitirdim sanki baya umutluydum bu ay...sogan kuru yapiyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…