Özel sektör mü KPSS çalışmak mi?

Bence hemsirelik zor bi meslek özel olsun devlet olsun.
Ama atamalari dusuk puan. Diyetistenligin ise alim az puanlar cok yuksek. Kpss calisir zaten 1 yil kalmis iyi puan alip hemsirelikten atanirdim. Sonra da devlette diyetisyenlige gecis yapardim.

Eger hedefin hemsirelikse deneyimi de sıkıntı yapıyorsan kpssden sonra sonuclar aciklanacak atamalar yapılacak falan derken bi en az 2-3 ay gecer sen de o ara özelde girer çalışırsın en azından 0 gitmezsin devlete.
Aslında hemşireliği çok isteyerek tercih etmiştim fakat sonradan bir rahatsızlığım olduğu için hemşireliği ömür boyunca yapamayacağımı anladım o yüzden biraz sabır gösterip 2. Bölümü okudum bende dediğiniz gibi atanıp Allah izin verirse geçmeyi düşünüyorum çok teşekkür ederim yanıtınız için

Merhaba kızlar
Ben hemşirelik ve diyetisyenlik lisans mezunuyum okulum bu yıl bitti sağlık problemlerim nedeniyle çalışmaya henüz başlayamamıştım. Şimdi KPSS nin 2 yılda bir yapılması nedeniyle oturup düzgünce KPSS mi çalışsam yoksa özel bir hastanede hemşire olarak işe mi başlasam çok kararsızım. Bir yandan deneyim açısından güzel olacağını düşünüyorum diğer yandan 1 yıl dişimi sıkıp daha rahat bir işte çalışmak daha uygun geliyor. Siz olsanız hangisini yapardınız?

Yerinizde olsam çalışırım, kpss bu saatten sonra zaman kaybı, ne olacağı belli değil, üstelik devlette çalışan sağlıkçıların hepsinin şartları çok çok ağır. Ha özel sektör kolay mı tabi ki değil ama en azından vakit kaybetmemiş olursunuz, devlette çalışmak bir dönem iyiydi ama şu anda şartlar çok zor özellikle sağlıkçılar için

Yerinizde olsam çalışırım, kpss bu saatten sonra zaman kaybı, ne olacağı belli değil, üstelik devlette çalışan sağlıkçıların hepsinin şartları çok çok ağır. Ha özel sektör kolay mı tabi ki değil ama en azından vakit kaybetmemiş olursunuz, devlette çalışmak bir dönem iyiydi ama şu anda şartlar çok zor özellikle sağlıkçılar için
Özelde de şartlar doktor, adini duyurmus diyetisyen falan için iyidir. Hemsireler icin yine kötü en azindan devlette maasinj tam alir diyetisyenlige gecis yapabilir

Teşekkürler fikirleriniz için☺️

Bilemiyorum. KPSS çalışmak sınav stresi yeniden çok zorlayabilir sizi.
Hemşireler için hem devlet hem özel hastaneler zor. Çalışma şartları ağır.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bilemiyorum. KPSS çalışmak sınav stresi yeniden çok zorlayabilir sizi.
Hemşireler için hem devlet hem özel hastaneler zor. Çalışma şartları ağır.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Eğer tercih edersem küçük hastaneleri veya ilçe sağlıkları düşünüyorum eğitim araştırma hastanelerini düşünmüyorum çok teşekkür ediyorum☺️

Merhaba kızlar
Ben hemşirelik ve diyetisyenlik lisans mezunuyum okulum bu yıl bitti sağlık problemlerim nedeniyle çalışmaya henüz başlayamamıştım. Şimdi KPSS nin 2 yılda bir yapılması nedeniyle oturup düzgünce KPSS mi çalışsam yoksa özel bir hastanede hemşire olarak işe mi başlasam çok kararsızım. Bir yandan deneyim açısından güzel olacağını düşünüyorum diğer yandan 1 yıl dişimi sıkıp daha rahat bir işte çalışmak daha uygun geliyor. Siz olsanız hangisini yapardınız?
Kpss çalışırdım tabi kii

Çift anadal ile ikisinide okudum
Hemsirelik onlisans dyt lisans degil mi benim bildigim lisans mezuniyetiniz varsa onlisanstan atanamiyorsunuz.dyt nin puanlari da cok yuksek. Bi once bu konuyu araştırın ona gore yol cizin kendinize. Seciminiz ne olursa olsun sizin icin hayirlisi olsun 🤗

Ne yazdığınızı okumadım kusura bakmayın sadece başlığa cevap veriyorum kesinlikle KPSS 😅. Caaanım devlet der susarım ☺️👍🏻

Hemsirelik onlisans dyt lisans degil mi benim bildigim lisans mezuniyetiniz varsa onlisanstan atanamiyorsunuz.dyt nin puanlari da cok yuksek. Bi once bu konuyu araştırın ona gore yol cizin kendinize. Seciminiz ne olursa olsun sizin icin hayirlisi olsun 🤗
Yok hayır ikiside lisans çok teşekkürler ☺️

Merhaba kızlar

2022 KPSS ye çalışın. Sonra özelde işe başlarsınız.
Sınava 2 sene kalsa beklemeyin işe başlayın derdim ama . 7-8 ay sınava hazırlanın durumunuz müsaitse

Beslenme ve Diyetetik bölümünün devlet ataması çok düşük ama siz hemşirelik de okumuşsunuz. Özel sektör pişmanlıktır açık ve net ben sizin yerinizde olsam sınava çalışırdım.

Özel sektörde iyi diyebileceğim bir maaşla yıllarca çalıştıktan sonra KPSSyle çalışıp atanmış birisi olarak söylüyorum, kesinlikle çalışıp atanmaya bakın.

X