Pandemide yemek parası

Kimsenin hakkı kimsede kalmasın, kimse mağdur olmasın ben bunu söylemek istemiştim. Mutlu günler

Bizim ülkemizde sanki günde hafta içi 5 saat çalışılıyor da cumartesi kalan 45 saati doldurmak için çalışıyor gibi yazmışsınız.
Bir çok iş yeri kendim de dahil günde 10 saat çalışıyorum.
Cumartesiye gelene kadar 50 saat yapıyor zaten.
Mesai veriyorlar mı ?
Hayır.
Kendim bu işin içindeyim zaten tekrardan belirtmenize gerek yok.

Ayrıca resmi tatil değildir, mücbir sebeptir.

Ben mevzuatı söylüyorum, günlük 7,5 saatin, haftalık 45 saatin üzeri fazla mesai olarak görülür. Siz bunu geçiyorsanız fazla mesai tabii ki hakkınız. Bordrolarda mücbir sebep değil, resmi tatil olarak gösteriliyor, kast ettiğim şey buydu, işin içinde iseniz biliyorsunuzdur zaten. Kaldı ki herkesin görüşü farklıdır, özel sektörde pek çok sorun vardır, bunları reddetmek doğru olmaz. Kimse mağdur olmasın, ne işçi ne işveren, kendi naçizane görüşümü dile getirdim. İyi günler dilerim

Tamam durum anlasıldı iyi sirketlerde calısanların yemek kartı dolmaya devam ediyor hatta size söyle söyliyim, sürekli pc basında diye bir Sigorta sirketi arkadaslarıma ortopedik yastık gönderdi calısma masasında kullanmak icin, evden calısınca tas mı yiyoruz ? Yeme ihtiyacı olmuyır mu? Market ihtiyacı olmuyır mu? Özel sektörde zamanında bende öğretmenlik yaptım elit ... kolejinde zaten özelde öğretmenlik tam anlamı ile rezillik, kan emicilik sizinki de öyle olmus, ama kartlara dolum yapılması hayatın olağan akısına aykırı değildir olması gerekendir

nasıl yani özel okulda öğretmenlik miydi kariyer hedefiniz ? Ben mesala öğretmenlik yaptıgım sene kendime kariyer hedefi koydum ama o hedef ne devlette öğretmenlik ne de özeldeydi cünkü ikisi de tatmin edici değildi ama özelde öğretmenlik asla tatmin edici olamazdı, gene cocuklarla is yaptıgım bir dernel kurdum, hayır herkes aynı düsünecek diye bir sey yok ama hayatımda ilk kez özel okulda ögretmenliğin kariyer hedefi oldugunu söyleyen birine denk geldim. Ne bilim benim kariyer hedefim vardı hep ama sonucunda kendime koydugum son nokta 30 yaşında ev sahibi olmaktı, gercekten 30 yasımın bitmesine 2 ay kala ev aldım, ( kendi özlük param ile, ailemden kuruş almadan)özel okulda öğretmenlik hedefim olsaydı sanırım hala kira ödüyor olurdum hayret ettim size özel okulda kariyer hedefi entarasan?

Ben evden calistigim donemde maas bile alamadim enayi gibi resmen istedim vermedi patron,ayrildim isten hala bana borclu. Bogazinda kalasica. O yuzden yemek parasina gelene kadar ohooo. Haksizlik dizboyu her alanda

Esim tum personeline evden calistiklari donemde ekstra erzak vermisti. Yemek parasi yerine gecer diye dusundu herhalde. Calisanlar memnun kalmisti. Yemek parasi vermeyen bu sekilde de yapabilir aslinda

Benim eşimin şirketi zam yaptı yemek parasına pandemide
Olması gereken budur
Evde taş kemirmiyor sonuçta
Bu konuda nasıl etik değil diyorsunuz hanımlar

Gel de anlat işte.
Bir de gelmiş kanun da yazılanları yazıyorlar.
Onları bizde biliyoruz ama uygulamaya gelince işverenler dönüyor.
Onu anlatmaya çalışıyoruz, anlamıyorlar :)

Çok sinirlendim sana değil yani sitemim

Özel okulda öğretmenim. 5 sene çok uluslu bir holdingin finans departmanında çalıştım. Önüm açıktı, kariyerim ilerlerdi ama istemedim. Kariyer planımı değiştirdim. Şu an günde 3-5 saat çalışarak aynı maddi standart on katı rahatlıkla yaşıyorum. Hatta bu sene istemedim ara verdim çalışmıyorum. Eylülde tekrar başlayacağım. Evim de var arabam da. İlk arabamı öğrenciliğimin son senesinde verdiğim özel derslerin parasını biriktirerek almıştım. Yani para kazanmak, kariyer yapmak her zaman sizin kafanızdaki şey olmayabiliyor. Bu kadar iddialı konuşup insanları ezmeye çalışmamak lazım.

Özel okul ögretmenliği maası ile cok uluslu Holding de aynı maası aldıysanız sanırım biri 10 sene önce biri 10 sene sonra...zira bende oradan geldiğim icin cok iyi biliyorum geldiğim yeri de iyi bilirim o yüzden kimseyi ezemem, yada siz o meshur cok uluslu sirkete cok taban bi konumdan girdiniz baska acıklaması olamaz, rahatlığa gelince sizinle aynı fikirdeyim öğretmenlikten daha zor suan ki isim cünkü bu sefer çocuk sorumluluğu devlet ile beraber sahsi üstlenmek durumunda kaldığım bi pozisyondayım.. bir insan özel de kariyer hedefi belirlemesinin türkiye nin icinde bulunduğu hal ile düşününce inandırıcı değil elbet, varsova da okudum mesala orada böyle bizdeki gibi özel ve devlet okulu var kent koyseyleri basında, bizde ki gibi öğretmenler arasında ucuk maas farklılığı yok o tarz düzeni olan ülkede yasayan vatandas söylese bunu cok inandırıcı ve yerinde bulurdum... sevgiler

Hani bazen okullar öğretmenlerin peşinde koşar, bünyeye katmak için uğraşır falan. Bildiniz mi? Kariyer böyle bişeydir, isimdir. Sadece maaşla çalışmıyorum ben

Ha holdingte kalsaydım muhtemelen şu an müdür pozisyonundaydım belki daha fazla kazanırdım ama günde 16 saat çalışıyor olurdum.

Maalesef ülkemizde özel okulda öğretmen eşittir atanamayan başarısız öğretmen gibi bir algı var.
Bende özelde öğretim görevlisiyim. Sürekli gelen soru "Devlete geçemez misin?"

Maalesef ülkemizde özel okulda öğretmen eşittir atanamayan başarısız öğretmen gibi bir algı var.
Bende özelde öğretim görevlisiyim. Sürekli gelen soru "Devlete geçemez misin?"
Bana da kpss’ye hazırlan diyorlar
Sırtını devlete dayamalısın yoksa boş beleş insansın

Bence sözleşmeniz vs varsa elinizde bir kopyası ordan bakarsanız daha iyi olur. Çünkü eğer fiilen işe gidildiği gün kadar yol yemek ödenir vb ibare varsa hakkınız yok demektir. Ve gidenlere gittikleri gün kadar verdiklerine göre muhtemelen böyle bir durum var

Sizin özel bi durumuz olabilir bildim bildim pesinizden kosmuslardır. biz yukarıda da bahsettiğim gibi yüzde 90 lık kesim var ya heh ondan çoğunluktan bahsediyoruz senin özel durumundan değil bildin? Türkiyenin ekonomik koşulları göz önüne alındıgında özeldeki ögretmen yetersiz az yetenekli diye bisey asla yok, ama veli pohpohlamaca, düsük maas ve fazla calısma saatini beraberinde getirir tabiiii sizin çalıştıgınız okul saint benoit değilse cünkü orada veli pohpohlanmaz.

Bir de hocam calısma saatleri icinde değil misiniz malum cocuklar suan derste ama siz kontra atakta ısık hızı ile yetisiyorsunuz :)

İlk mesajımda ne dedim, bilmeden insanları ezmeye çalışmayın. Komik oluyor. Bazı insanların özel okulda kariyer planı olabilir, bazı insanlar ev temizliği alanında kariyer planlar, bazı insanlar belediyede memur kariyeri ister. Bunların hepsi birer kariyer hedefi siz kabul etmeseniz de. “Iyyy özel okulda çalışmak mı kariyer değil o” deme hakkınız yok kimseye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…