Pandemide yemek parası

Kimsenin kimseyi ezdiği yok siz neden polemik cıkartmaya calısıp asağılık kompleksi krizi yasatıyorsunuz burada ki? Bir insanın zorunlu hallere itilmedikce özel okulda kariyer planı olmaz. Zorunlu itilmistir ancak öyle devletten cok daha az ve asırı calısma saatleri ile kimin böyle tercihi olabilir ki ? He suna okeyim özel okul baslangıc icin career ladder, tamam onda ben de okeyim. Bir de bana haklarımı öğretmeyin isterseniz

Okuduğunuzu da anlamıyorsunuz gerginlikten Ne demiştim, bu sene ara verdim eylülde tekrar başlayacağım. Saat 1’de özel dersim var ama 1-2 arası yokum
Ya o kadar pesinizden kosan okul nasıl bir sene izin verdi sizin söylediğiniz cogu sey inandırıcı gelmiyor, gercekten. Üzgünüm

İş kanununda işverenin çalışana yol veya yemek ücreti ödeme zorunluluğu yoktur. Sizin iş yerinizle yaptığınız bir iş sözleşmesi varsa, ve orada yemek parası veya yemek verilecek diye bir madde varsa, o zaman hak talep edebilirsiniz. Yoksa inisiyatif tamamen işverendedir.

Bir insanın özel okulda kariyer planı olabilir.

Okey peki anlatır mısınız detaylı olarak özel okul kariyer planını suan sizi dinliyorum buyrun

Mesela ben büyükşehirde yaşıyorum yıllardır.
Başka şehre gitmem. Bu sebeple üniversiteden beri kariyer planımı yaşadığım şehirde özel okul üzerine kurdum.
Sizin aksinize bu benim mecburiyetim değil, İSTEĞİM, ARZUM, KEYFİMİN KARARI idi.
Yani elim kolum bağlı olduğu için, kendi isteğim için

anladım ne gibi bir ilerleme kaydettiniz ? Kariyer planı dediğimiz sey yani career ladder deki baslangıcınızı anladım, peki sonra ne oldu ? DAHA BÜYÜK MERAKLA DİNLİYORUM

Okey peki anlatır mısınız detaylı olarak özel okul kariyer planını suan sizi dinliyorum buyrun
Ogretmen degilim ama anlatabilirim. 95 yili sonrasinda dershanecilik yapan bir babanin kiziyim. O donemde ozel okulda ogretmenlige baslayan hocalarim su anda gayet isim yapmis kolejlerde yuksek maaslara calisiyorlar. Bir kismi kendi okulunu acti,bir kismi idareci oldu, bazilari vakif ve dernek okullarinda hem hayir isi yapiyor hem de cocuk yetistiriyorlar.Bu da onlarin kariyeri. Devlette ise baslayanlar hep ayni kaldi,ozeldekiler cok iyi yerlere geldi kiyaslayacak olursak. Bu konuda neden bu kadar sasirdiniz ve konuyu israra bindirdiniz ben onu anlayamadim.

Gazete okuyor musunuz bilmiyorum ama yada ögretmenlerden olusan dernek ve siteleri isterseniz bu cümleleri oraya uazın bakın onlar size ne diyecek sizin verdiğiniz tüm örnekler yüzde 5 lik kesimdir, özel okulda Öğretmenlik yapan 27 yaşında bir ögretmenin aldığı maası konusalım? Aclık seviyesini konusalım? Her gün bangır bangır maas düzenlemesi getirilsin asgari maasın bile alto calısan özel okul ögretmenleri var diyenler sanırım yalan söylüyor anlıyorum, kusura bakmayın da dernek isi ise bende dernek isi yapıyorum 28 yasımda actım 31 yasımdayım ev de aldım araba aldım, özel okulda istanbul gibi bi yerde hele 31 yasında bir ögretmen bunun kacını yapabilecek gelin Türkiye gerçeklerini konusalım? Var mısınız ?

Malesef yasal olarak hakkın olmaz.Evden çalıştığın için çalıştığın yer kriterleri değiştirebilir.Ofise gittiğinde zorunlu ama evdeyken bir hak iddia edemezsiniz

Turkiye gerceklerini ben zaten biliyorum. Cagdas egitim kooperatifinin okullarinda calisan ogretmen arkadaslarim var ,ailemin arkadaslari var,oglum da o okullardan birinde okuyor. Ogretmenlerimizin hepsi de devlet okulunda olmadiklarina sukrediyorlar. Cunku devletin verdigi maasla ve zamlarla hayatta kalmak mumkun degil,sizden daha iyi biliyorum yasim ve aile gecmisim dolayisiyla.
Size tarih araligi verdim bakin 95 sonrasi donemde 25 yasinda olan ozel okul ogretmenleri su anda kac yillik ogretmen once onu bir hesaplayin. Onlar da 5 yillik ogretmenken az maasa calisiyorlardi. Ama bir kariyerleri oldu zamanla,hepsi cok calisti ve duzgun bir hayat kurdular. Simdiki ogretmenler de 40 yasina geldiklerinde hala bu paraya calisiyor olmayacaklar. Kariyer dedigimiz sey zamanla olusan bir durum. Dunden bugune degismiyor. O yuzden ozel okulda calisan ogretmenlerimizin emegine burun kivirmayin,hem ayip,hem saygisizlik hem de yanlis bir durum. Herkesin kariyeri kendisini bagliyor, kimseyi ilgilendirmez. Ozel okulda ogretmenim,benim de kariyerim bu diyen insanin israrla uzerine yurumek manasiz. Begenmediyseniz siz olmazsiniz ozel okulda ogretmen,bu kadar basit.

Yorma kendini arkadaşım. Hepimiz rezil hayatlar yaşıyoruz, sürünüyoruz, en iyi kariyer sende, sen çok başarılısın dersek rahatlayacak ancak

Siz iyi okumadıgınız icin anlamamıssınız öncelikle size iyi bir okuyucu olmanı tavsiye ederim zira konusmaya gelice herkes bülbül kendim eski özel okul öğretmeniyim ve okul ismi dahi belirttim hatta, özel okul Öğretmenleri (bransım okul öncesi) devlet okulundan daha daha fazla calısmakta bu yüzden özel okul ögretmeninin emeğini o verilen kus kadar maas karsılamıyor malesef... Fakat bugün ortalama bi özel okulda ki 3 senelik ögretmen ile devlet okulundaki 3 senelik ögretmenin calısma zamanı ve aldığı maas ile hesaplama yaptıgınızda devlet Öğretmeni kesinlikle daha cok kazanıyor (saat bazında) dediğim gibi konusmak icin konusmayın lütfen eski yorumlarımı okuyun öyle gelin buraya sevgiler

Yorma kendini arkadaşım. Hepimiz rezil hayatlar yaşıyoruz, sürünüyoruz, en iyi kariyer sende, sen çok başarılısın dersek rahatlayacak ancak
Benim böyle bisey söyleme beklentim mi var ? Kim kimin sürünmesi isteyecek kadar aşağılık olabilir ? Lakin size söyleyecek sözüm yok kisi kendinden bilirmis isi

Devlet okulunda yan gelip yatan varsa evet daha cok kazaniyor. Biz her yerde her isin hakkini verdigimiz icin saat hesabi yapmiyoruz. Hem annem hem babam 30ar sene devlette calistiktan sonra ozele gectiler. Ben onlari bilir ona gore konusurum. Kalkip burada siyaset yapmayacagim, gerek yok.

Siz her seyin hakkını verirken okudugunuzu anlayın gerisi kafidir hahahaja

Kulaklarım çınladı, yüzüm kızardı, gözlerim karardı, içimdeki ses muneee muneeee bdvye giiiitt, orada bir topik var, siyasi yorumlar yazılabilir, polemik olabilir, üsluplar bozulabilir, hemen gidip müdahale etmen lazım dedi, kan ter içinde uyanmışım, bir bardak su içip sakinleşerek bu yalnızca rüya diyerek kendimi teskin ediyordum ki bu topiğe rastladım.

Beni üzdünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…