Para mı zaman mı? Hangisi önemli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu bir an ben actım zannettim.:halay:

Durumunuz bize cok benziyor ve bende yıllarca aynı ikilemde kaldım.

Bazen canima tak etti başlarım parasına ya az kazansın bize vakit ayirsın dedim ve esimi ikna etmeye calıstim.

Benim esimde muhendis ben öğretmenim. Ikimizinde ailelerinin yasadığı şehirdeyiz ben merkezde calişıyorum. Esim benim 2.5 katımı bazen primlerle 3 katımı kazanıyor. Eşime bana ve iki cocuğuma genis kapsamli ozel sağlik sigortası yapıyor şirketi ayrıca yurt disina cıkma imkanı var esim pandemiden once yilda en az 2 kez yurtdisina gidiyordu ingiltere fransa belçika almanya hepsine gitti fransa ve belcikaya gittiği zaman benide goturdu hatta yaninda.

Bunlara ragmen cok dusundum ben de. Cünkü cumartesi pazar calismiyor ama her daim laptopu yanindadir surekli telefondan mail cevaplar. Hatta bir seferinde hic unutmam marmaristeyiz tatilde arabada aradılar esimi bir problem varmis ve acele cozulmesi lazimmis konuya esim hakimmis cekti arabayi kenara bir yandan laptoptan mail yaziyor bir yandan telefon gorusmesi yapıyor biz oğlumla arabada sessizce bekliyoruz yola devam etmek icin.

Ilk bu ise başladığinda eve 10 da gelirdi. isiyle ilgili tüm bilgilere hakim olmak icin cok calişırdı. şükür şimdi 7 yıldir aynı şirkette 6 da çıkıyor gerci yemek yerken telefonda mail yazıyor ama buna da şükür.

Ben esime kpss ye gir diye cok diyordum baslarda ama benim esim istemedi devlet onu koreltirmis en önemlisi devlette yurtdisina cikamazmiş. Tabi baska bir ile atanmakta var ikimizinde buyudugu ailelerimizin olduğu sehirdeyiz cocuklar kucuk aileden uzak sehirlede olmak manevi yonden zorlar sagolsunlar ben calisiyorum cocuk bakiminda yardimcilar aileler.

Simdi gerci ise hakim oldugu icin eskisi kadar cok mesai ye kalmıyor. resmi tatiller bayram tatillerinde hep evde. ayrica evimize cok yakin olan fabrikaya geldi oglumu okula birakip alıyor artik onceden ben yapiyordum.

Buyuk oğlumun bebekliginde daha tek basimaydım çünkü esim isine çok düşkündü ama artık esimde isiyle evi arasinda denge kurmayı ögrendi 2. oğlumda cok yardimci bana bir de is yerinde konumu bayagı yükseldi esnek calisabiliyor artik mesela oglumu asiya gorurecegiz beraber götürüyoruz sonra ise gidiyor. Ya da benim doktor randevum var erken cikiyor isten benimle doktor randevusuna geliyor yoksa ben iki cocukla cok zorlanirim doktora gitmeye.

Başta zorlasamda devlete gec diye simdi iyiki gecmemis diyorum. Cunku 2 cocuk olunca masraflar cok artıyor. buyuk oglum koleje gidiyor simdi kucuk buyusun onuda aynı koleje gondercegiz mesela. ben kucuk oglum 2 yasina gelene kadar ucretsiz icin kullanacağim sonra da ise baslayinca yanima tam zamanlı maaslı bir yardimcı almayı düsünuyorum. esim devlette muhendis olsaydı bunları yapamazdım.

Esinizin devlete gecmesi yerine yaniniza yardimci alin bence kendinize de bir araba. cunku devlette maaslar gıdım gıdım artıyor iyi bir sirkette maas artımi devlete göre fazla oluyor. Yine de karar sizin
Devlette çalışsa da 2,5 katınızdan fazla alabilirdi. Devlette ne kadar alıyor ki mühendisler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X