Parayı ne yapayım?

Altın düşüşte ama yükselmesi öngörülüyor. Riski bölün, dövize ve altına bölüştürerek yatırım yapın. Araba al sat yaparak da iyi para kazanılıyor, uğraşacak vaktiniz varsa. Garantici insanlar için ev de iyi bir yatırım, düzenli gelir sonuçta.

Evin fiyatı hep artıyor deniyor ama dolar veya altın olarak düşündüğünüzde tutarı o kadar uzun vadede evler değer bile kaybediyor. Bizim eski ev sahibi 175bin dolara almış evi zamanında. Gurbetçiymiş dolarını bozdurup almış. Şimdi 120bin bile vermiyorlar eve. Ev oturacaksanız alın, yatırım aracı olarak çok mantıklı gelmiyor bana.
Evin parasını trink peşin ödemek mantıklı değil. Öyle ise ev almak iki yıl için mantıklı olmayabilir.. ama evin parasının bir kısmı uzun vadeli düşük faizli kredi çelikilirse ev almak mantıklı olabilir.

Evin parasını trink peşin ödemek mantıklı değil. Öyle ise ev almak iki yıl için mantıklı olmayabilir.. ama evin parasının bir kısmı uzun vadeli düşük faizli kredi çelikilirse ev almak mantıklı olabilir.
Düşük faizli kredi var mı ki :KK43:

Maalesef ülkemizde uzun vade düşük faiz hayal. Yoksa tabiki trink para eve verilmez. Çoğu ülkede yıllık 0,70 lerde olan faiz bizde aylık 1,20-1,30 bandında. 😢😢

Maalesef ülkemizde uzun vade düşük faiz hayal. Yoksa tabiki trink para eve verilmez. Çoğu ülkede yıllık 0,70 lerde olan faiz bizde aylık 1,20-1,30 bandında. 😢😢

boş yere ülkeyi terketmek istemiyorum :KK43:

Bizdeki enflasyon da çok yüksek olduğu için kredi kullanımı ile ev almak hala mantıklı olabiliyor..

Yatırım tavsiyesi verecek kadar bilgili değilim ama üç ay öncesine kadar bir miktar paramızi nasıl degerlendirsek diye sormuştum bende bir iki sene sonra kullanacağım bir paraydi.. Altın aldık şuan düşüşte olduğu için zararımız var. Yükselecek deniliyor ama her gün takip ediyorum yükseldi mi düştü mü aşırı stres oldum oyuzden ben olsam ev alırdım..

X