pekmez içerek kilo alma

bende bır haftadır ıcıyorum pekmezı sulandırarak.3 kılo aldı ıstahım açıldı sımdılık ınsallah böyle devam ederım aslında ıdeal kılodayım fakat ben bıra daha almak ıstıyorum goruntum hala zayıf

kizlar once bir gidin kosede aile hekimi fln var ona sorun bisey yapar mi diye bu kadar fazla oyle icin

Ya pekmez ise yariyor diyorsunuz ama kilomu yapiyor yoksa istahmi aciyor? Yani benim istahim kapali degil cunku aksine gunde 5-6 ögün yemek yerim. 1.66 boy kilom 48..bi 4 kiloya ihtiyacim var surekli yemek yiyorum pilav makarna gece gunduz demeden ama işe yaramiyor cok yemek...
bu sebeple doktora gidecegim. Bence sizde öncelik olarak doktora gidin sorun. Kilo almama sebebiniz tiroitleriniz olabilir, bagirsak kurdu olabilir, sadece metabolizmada olabilir. Tetkiklerimi yaptirip ona göre saglikli kilo alacagim insallah

kizlar bende bugün basladim pekmez icmeye hatirliyorumda lise yillarindayken babannem sabah namazina uyandiginda agzima yarim su bardagi pekmez dayardi ve o yillarda kilom gayet iyiydi simdi 5 senedir evliyim tabi agzima sabahlari pekmez dayayan babannem yok almanyadayim ne yapsam ne yesem kilo alamiyorum istahim gayet iyi allaha sukur saglik problemimde yok gecen sene tiroit bezlerine baktirdim hersey normal doktor sadece metobolizman hizli calisiyor dedi tabi fazla oturan bir tip de degilim calisiyorum da eve gel is guc bitiyorum ama bugün kafaya koydum siska görüntümden kurtulmak isyorum 27 yasindayim 1.65 boyum ve 48 kiloyum sizleri bilgilendirecem kizlar

pekmezin yan etkisi olmaz ama fazla içmekte enerji yapar duramazsınız yerinizde :KK70: gerçeken işe yarıyo ben bırakmıştım kilo almak için çaba göstermeyi ama aynaya bakınca almalısın diyorum çünkü bacaklarım çok ince :KK70: yeniden içmeye başlıcam faydasını görenler yazsın kızlarrrrr diğer kiilo alamayan almak isteyen kısçeler de alsın kilo :-)

Tesadüfen konuya rastladım benim bağışıklık sistemim cokunce doktor 20 günlük rapor yazip her gün pekmez iceceksin dedi 20 günün sonunda 10 kilo aldım pekmezden nefret ediyorum ama iste kilo almak isteynlere faydası olacağına eminim
GÜNDE NE KADAR İÇTİNİZ PEKMEZDEN VE NE PEKMEZIYDI

Bu akşam itibari ile bende başladım.1çay bardağının yarısına kadar üzüm pekmezi koydum yarısını da soğuk süt ile doldurdurdum karıştırıp içtim.sabah da aynısını yapıp 1 hafta devam edeceğim.şuan 45 kiloyum,bakalım sonuç ne olucak.

Malesef arkadaşlar pekmezin banada kilo aldırıcı bi etkisi olmadı.1 haftada 1kilo koska üzüm pekmezi tükettim sabah akşam, nafile.

Sutle pekmezi karistirmak dogru deyil.
sütün içinde bulunan kalsiyum, pekmezde bulunan demirin emilimini azaltıyor.

Sutle pekmezi karistirmak dogru deyil.
sütün içinde bulunan kalsiyum, pekmezde bulunan demirin emilimini azaltıyor.
Aynen canimm hatta pekmez kuru uzum veya demir yapici haplar kullaniyorum benn demir anemisiyimm doktorum bizzat uyardii portakal suyu ile al cok faydalii dedi ve en az iki saat cay kave sut peynir veya yogurt tuketme dedii kirmizi et yerkende mutlaka yaninda ayran tuketmee diyee uyardii demir emiliminii cok dusuruyormuss ve hic bi ise yaramiyoo

Pekmezi sütle tuketmeyin. Sutun icindeki kalsiyum pekmezdeki demiri bağlar ve kan yapma özelliğini yok eder. Illa bir seyle icme geregi duyuyorsaniz portakal suyunu tercih edin c vitamini kan yapici ozelligi destekler. Yoksa da suyla karistirin

X