PGT yöntemiyle Tüp Bebek tedavisi için doktor ve merkez önerileri

2 embriyodan 5. Gün biyopsisi alınmış 2 tanesinden de yarın alınıcakmış inşallah kısmetse 4 embriyo gidicek ngsye 🤲🏻
sen nasılsın test yaptınmı inşallah güzel haberlerin vardır
Oooo canim cok sevindim inanki iyi haberler ust uste geliyor sanki ben galiba hamileyim kizlar 😭 sevinmek istemiyorum ama cok korkuyorum.. 😞 neyse beni bosverin insh bu 4 taneside iyi cikar cryo olmasi cok isinize gelir canim hadi hayirlisi bizim embryomuz da 6. Gun du ama 5 de super diye biliyorum onemli olan hasta olmasinlar canlarim usuyorlar simdi yazik kiyamam😭

Eklentiler

• BA0E0489-5B43-465C-A4A3-7C6C102211E1.jpeg
    BA0E0489-5B43-465C-A4A3-7C6C102211E1.jpeg
    86,5 KB · Görüntüleme: 88
Oooo canim cok sevindim inanki iyi haberler ust uste geliyor sanki ben galiba hamileyim kizlar 😭 sevinmek istemiyorum ama cok korkuyorum.. 😞 neyse beni bosverin insh bu 4 taneside iyi cikar cryo olmasi cok isinize gelir canim hadi hayirlisi bizim embryomuz da 6. Gun du ama 5 de super diye biliyorum onemli olan hasta olmasinlar canlarim usuyorlar simdi yazik kiyamam😭
Çizgi var eveeeeeet hayırlı olsun sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah 😍😍 pozitif görünüyor 🥳🎉🎊🎊

Allahim bu ne guzel haber 🤩🤩🤩 cok cok sevindim. Ben hepinizle birlikte heyecan yapmaya basladim yaa... İnsallah hepinizden guzel.haberler almaya devam ederiz 💛

Pgt genetik tarama ne için öneriliyor harhangi bir hastaligimiz yok eşimle Dr bizede ngs önerdi sebebi ne olabilir ki

herhangi bir hastalık taşıyıcısı mısınız? değilseniz de ileri yaş tüp bebek tedavilerinde de uygulanıyor her türlü olumsuzluğu elemek için.
Yok hastalık taşıyıcısı değiliz sadece heterezigot çıktı kan pihtilasmasi sanırsam yaşım 30 doktor niye istedi anlamadım kendini garantiye almak icinmi

Yok hastalık taşıyıcısı değiliz sadece heterezigot çıktı kan pihtilasmasi sanırsam yaşım 30 doktor niye istedi anlamadım kendini garantiye almak icinmi
sanırım bu durumda hamileliğiniz düşükle sonuçlanmaması için gerek duyuluyor. Kan pıhtılaşması probleminde hamilelikte kan sulandırıcı iğneler kullanılıyor ama sanıyorum garanti olmuyor. Benim bu konuda bilgim kısıtlı, sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bilen arkadaşlar cevaplar umarım. :KK200:

sanırım bu durumda hamileliğiniz düşükle sonuçlanmaması için gerek duyuluyor. Kan pıhtılaşması probleminde hamilelikte kan sulandırıcı iğneler kullanılıyor ama sanıyorum garanti olmuyor. Benim bu konuda bilgim kısıtlı, sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bilen arkadaşlar cevaplar umarım. :KK200:
Tamam canım yinede teşekkürler.♥️

Merhaba bende de translokasyon taşıyıcılığı çıktı. Genetik sonucum 46xx t(7;12) (q22;q22) doktorumuz aret kamar pgt yapılacak dedi regli olduğunda gel yumurtalara bakılacak toplama işlemi vs yapılacak dedi fakat ben kendiliğinden gebe kaldım şuan 6 haftalık çok sevinemedim genetik sonucundan ötürü. Bekleme mi söylediler eğer sorunlu bir gebelikse düşükle sonuçlanırmış şuan beklemedeyim🥺

Merhaba bende de translokasyon taşıyıcılığı çıktı. Genetik sonucum 46xx t(7;12) (q22;q22) doktorumuz aret kamar pgt yapılacak dedi regli olduğunda gel yumurtalara bakılacak toplama işlemi vs yapılacak dedi fakat ben kendiliğinden gebe kaldım şuan 6 haftalık çok sevinemedim genetik sonucundan ötürü. Bekleme mi söylediler eğer sorunlu bir gebelikse düşükle sonuçlanırmış şuan beklemedeyim🥺
Geçmiş olsun umarım sağlıklı gebeliktir 🙏🏻 Daha önce gebelik veya kaybınız oldu mu nasıl anlaşıldı translokasyonunuz?

Umariz saglikli gebeliktir ve dusukle sonuclanmaz 🙌🙌🙌

Ben ayriyetten Aret beyden memnun muydunuz sormak isterim?

Geçmiş olsun umarım sağlıklı gebeliktir 🙏🏻 Daha önce gebelik veya kaybınız oldu mu nasıl anlaşıldı translokasyonunuz?
İlk defa gebe kaldım olmuyordu nedeni bilinmeyen infertilite dediler stres kaynaklı dediler hep ekim de tüp bebeğe başladık istenilen testlerin içinde genetik testte vardı benim sonucumda farklı çıkınca hemşire aradı yumurta toplanıp embriyo oluştuğunda pgt testine göndermemiz gerekiyor gelen embriyoları transfer edeceğiz demişlerde regli olmayı bekliyordum gecikince test yaptık kendiliğimden gebe kaldığımı öğrendim aret bey çok ümitlenmememizi söyledi 10 haftaya kadar bekleyelim düşük olabilir dedi 8 tane ilaç ve çok sayıda iğne verdi şimdi kullanıyorum ve beklemedeyim şuan 6. Haftadayım inş iyi haberler alırız bugün acıbadem cem batukana da gidip görüştüm bu gebeliklerde %50 şans var dedi sağlıklı bir gebelikte gerçekleşir sorunlu anomalili bir bebekte olabilir tamamen şans dedi amniyosentez veya daha erken bakılan cvs testi ile kesin anlaşılır dedi.

Umariz saglikli gebeliktir ve dusukle sonuclanmaz 🙌🙌🙌

Ben ayriyetten Aret beyden memnun muydunuz sormak isterim?
Evet aret bey çok ilgili ve her işlemi detayı ile anlatıyor. Karışlaşabileceğimiz herşeyi açık açık söylüyor net yani.Hocamızın konuşmaları hep içimizi rahatlattı,

Burada translokasyonu olup sağlıklı bebeği olan çok kadın var. Bence hiç korkma allaha sığın inşallah bebeğin sağlıklıdır. C cemre_y , Vicdanazabi Vicdanazabi , Goksay90 Goksay90 bu hesaplarda translokasyon sahibi ve doğal yolla sağlıklı çocukları olmuş. Onlar bize umut 😊
Bugün bende dr cem bey’e sordum translokasyon olup sağlıklı gebelik yaşayan hastanız oldu mu diye çok var dedi çok ümitlendim🙏 Hep iyi düşünmeye çalışıyorum rabbime sığındım hakkımızda hayırlısı olsun🙏❣️

Burada translokasyonu olup sağlıklı bebeği olan çok kadın var. Bence hiç korkma allaha sığın inşallah bebeğin sağlıklıdır. C cemre_y , Vicdanazabi Vicdanazabi , Goksay90 Goksay90 bu hesaplarda translokasyon sahibi ve doğal yolla sağlıklı
Burada translokasyonu olup sağlıklı bebeği olan çok kadın var. Bence hiç korkma allaha sığın inşallah bebeğin sağlıklıdır. C cemre_y , Vicdanazabi Vicdanazabi , Goksay90 Goksay90 bu hesaplarda translokasyon sahibi ve doğal yolla sağlıklı çocukları olmuş. Onlar bize umut 😊
C cemre_y Vicdanazabi Vicdanazabi Goksay90 Goksay90 arkadaşlar sizin genetik sonuçlarınız ne çıkmıştı benim 46xx t(7;12) (q22;q22)

Çok çok teşekkürler. Transferinin başarıyla sonuçlanmasını canı gönülden diliyorum :KK200: inşallah gelip güzel haberini de paylaşırsın.

Sanıyorum Semra hanım ve ekibi PGT için kuşkusuz en iyi seçenek. Zaten kendisinin akademik başarıları bile ülke için gurur verici.
Çok teşekkür ederim dileyen herkese hayırlısı ile evlat nasip etsin rabbim. Semra hanım ve ekibi ile ilgili hiç şüphem yok.. Koşulsuz güveniyorum.

X