PGT yöntemiyle Tüp Bebek tedavisi için doktor ve merkez önerileri

Sagol canim darisi sana inshaAllah.. benim kullandigim ilaclar menopur, cetrotide ve ardindan ovitrelle.. hicbirsey kullanmadim takviye olarak ama guzel beslenmek iyi olur bu surecte incir vesayre iyi geliyormus ama yine Allahin mucizelerine inanmak lazim Allahim sizede bu guzel duygulari yasatsin 🤲🏻
Teşekkür ederim rabbim isteyen herkesin yardımcısı olsun inşallah 🙏

P
Merhaba guzel dileklerin icin cok sagol ❤️. Bu siteye yeni uye oldum ve konuyu gorur gormez tikladim.. Yasadiklarimi seninle paylasayim istedim.. Esim ve ben memorialde tedavi gorduk 19-11-2020 de transferim oldu dr Yucel Sahin tarafindan.. Biz 1 ci aydan beri ugrasiyoruz PGT yaptirdik genetik arastirmasi uzun suruyor bunu goz onune almak lazim.. 4 gun sonra test edicem bakalim hayirlisi.. Ama iyikide arastirmayi yaptirmissik zaten bize mecburdu ama simdi insan anliyor isin ciddiyetini.. tek umudumuz tek embryomuz kaldi 5 taneden.. biri hasta biri saglikli ve 3 tane bizim gibi tasiyici cikti.. ve bunlari tekrar chromosomal arastirmaya yollattik burdan tek bitanesi saglikli olani kaldi ve onu transfer ettiler.. Rabbim tum isteyenlere versin inshaAllah cok yorucu bir yolmus ilk deyemimiz ve inshaAllah da son olur 🙏🏻

Merhaba bende de translokasyon taşıyıcılığı çıktı. Genetik sonucum 46xx t(7;12) (q22;q22) doktorumuz aret kamar pgt yapılacak dedi regli olduğunda gel yumurtalara bakılacak toplama işlemi vs yapılacak dedi fakat ben kendiliğinden gebe kaldım şuan 6 haftalık çok sevinemedim genetik sonucundan ötürü. Bekleme mi söylediler eğer sorunlu bir gebelikse düşükle sonuçlanırmış şuan beklemedeyim🥺
Adet kanat nasıl bir doktor. Menunmuydunuz gittiğiniz süreçte. İnşallah sağlıklı bir gebeliğiniz olur sağlıklı bir bebeğiniz gelir dünyaya.

Adet kanat nasıl bir doktor. Menunmuydunuz gittiğiniz süreçte. İnşallah sağlıklı bir gebeliğiniz olur sağlıklı bir bebeğiniz gelir dünyaya.
Merhaba aret bey işini bilen en iyi şekilde yapan doktorlardan biz memnunuz🙏 Şuan 10+4 haftalık olduk 12. Haftada cvs testimiz olacak

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Aret kamar sanırım 5 güne pek bekletmiyormuş emblqrı 3. Gün pgt yapılmayacaksa transfer ediyormuş. Şu An bi merkezde tedavi oldum pgt sonucu bekliyorum. Olmazsa belki sonraki tedavim için aret kamar düşünebilirim.

Tüp bebek pgt ile beraber maliyeti ne kadar tuttu
Her merkezde degisiyor. Tek gen mutasyonu varsa once pgt setup yapiliyor ki en maliyetli kismi bu. Diger merkezleri bilmiyorum, Memorialde 2500 dolar Pgt setup+ 12000TL tup bebek + her embriyo icin x 295 dolar pgt ucreti var. Tabi her embriyoyu pgt ye gondermek zorunda degilsiniz. Tek gen sorununuz yoksa 12.000tl + embriyo basi 295 dolar + ilaclar + ekstradan gerekiyorsa hsg gibi seyler..
Yani kisiden kisiye degisen bi hesap cikiyo ortaya.

Pgt icin en uygun maliyetler Memorialde sanirim. Kendi lablarinda yaptiklari icin olsa gerek.

Ben Memorial i tercih ettim, su an setup asamasindayiz

Teşekkür ederim rabbim tüm isteyenlere nasip etsin hayırlı evlatlar versin. Benim ilk denemem ankarada bir prof. Da tedavi görüyorum. Laboratuvar olarak gen artla çalışıyor kendisi.
Merhaba pgt konusunda gördüm adınızı acaba sağlıkla hamile kaldınız mı ne oldu transfer sonucunuz umarım iyidir ben de de translokasyon var

Merhaba pgt konusunda gördüm adınızı acaba sağlıkla hamile kaldınız mı ne oldu transfer sonucunuz umarım iyidir ben de de translokasyon var
Merhaba bir kere tüp bebek denedik henüz ve maalesef sağlıklı bulunamadı. Yılbaşından sonda tekrar denicez sizde hangi keomozomlarda translokasyon nasıl farkettiniz?

Merhaba bir kere tüp bebek denedik henüz ve maalesef sağlıklı bulunamadı. Yılbaşından sonda tekrar denicez sizde hangi keomozomlarda translokasyon nasıl farkettiniz?
Biz de 1 kez tüp bebek denedik kimyasal gebelik olunca genetik testi yaptırdık öyle anladık çok zor bir durum 6 ve 21.kromozomlarda translokasyon olduğunu öğrendim yıkıldım

Biz de 1 kez tüp bebek denedik kimyasal gebelik olunca genetik testi yaptırdık öyle anladık çok zor bir durum 6 ve 21.kromozomlarda translokasyon olduğunu öğrendim yıkıldım
Geçmiş olsun. Üzülmeyin bizim gibi translokasyonlu olup çocuk sahibi olan çok fazla insan var. 21. Kromozomda trnsl olanlar da var. Eski konuları araştırabilirsin. Allah herkese maddi manevi dayanma gücü versin. Tüp bebek merkezlerine de biraz insaf 🤲🏻😕

Geçmiş olsun. Üzülmeyin bizim gibi translokasyonlu olup çocuk sahibi olan çok fazla insan var. 21. Kromozomda trnsl olanlar da var. Eski konuları araştırabilirsin. Allah herkese maddi manevi dayanma gücü versin. Tüp bebek merkezlerine de biraz insaf 🤲🏻😕
Çok teşekkür ediyorum böyle şeyler duymak bir nebze rahatlatıyor umarım Allah bizlere de sağlıkla nasip eder🌸

Çok teşekkür ediyorum böyle şeyler duymak bir nebze rahatlatıyor umarım Allah bizlere de sağlıkla nasip eder🌸
Bizde de translokasyon var canim tek denemede tuttu Rabbime sukur ama tek embryo kaldi digerlerini imha ettiler 4 taneden 3u bozuk cikmis malesef ama bizim gibilerinde sansi varmis Rabbimede siginmak lazim 🤲🏻❤️ Yavrularimiza kavusuruz insh hepbirlikte

Bizde de translokasyon var canim tek denemede tuttu Rabbime sukur ama tek embryo kaldi digerlerini imha ettiler 4 taneden 3u bozuk cikmis malesef ama bizim gibilerinde sansi varmis Rabbimede siginmak lazim 🤲🏻❤️ Yavrularimiza kavusuruz insh hepbirlikte
Yaa öyle mi çok sevindim inanın Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah ben yeni öğrendim inanın gözüme uyku girmiyor günlerdir çok güzel böyle şeyler duymak 😊

Pgt mi yapmışlardı embriyolarınıza

X