pkoluyum şeker hapıyla 3 ayda 15 kg verdim!...

Kızlar merhaba, yazıya yeni denk geldim, bende de pko var. Geçen sene doğumdan sonra süt olsun diye yediklerim süt yapmadığı gibi bir de üzerine baya bir kilo aldım. Sonra insülin direnci çıkınca doktor bana dropiamet verdi. O kadar iç bulantısı yaptı ki kullanamadım. Aylar sonra başka bir hastalık için gittiğim iç hastalıkları uzmanı glikofen verdi. Glikofeni 3 ay kullandım ve tam 13 kg verdim. Sonra birgün ilacı aldığımda kusma yaptı diye heralde artık insülin direncim geçti diyo düşünüp kendi kendime ilacı bıraktım. Şimdi tekrar başlıyorum. Çünkü şeker isteğimi durduramıyorum kötü durumdayım. İlaçlar aynı olabilir ama yan etkileri herkeste farklı etki yapabiliyor. O yüzden eğer çok içiniz bulanıyorsa muadillerini deneyin derim. Sevgiler :KK66:

Selam kızlar nasılsınız geçmişe dönük okudum ama kimse ilerleyen aşamalarda neler olduğunu yazmamış bende 2013 den beri insülin direnci var ve 50 kg dan 96 kg oldum malesef pek üstüne düşmedim spora başladım bıraktım derken ta ki gecen sene artık yeter dedim şusn Karatay diyeti+glifor 2000mg +düzenli açık hava yürüyüşü+ağırlık sporu yapıyorum şuan çok şükür 83 kg oldum ilaçlar halen daha yan etkisini gösteriyor malesef mide bulantısı,halsizlik ama devam edicem sizde devam edin asla pes etmeyin

selam kızlar
yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm ama bu ilacı kullananlar için biraz umudunuz olsun diye yazmaya karar verdim...Ben polikistik over hastasıydım evlendim ve 1 yıl içerisinde 50 kg'dan 70 kg'ye çıktım.. XS giyerken L ve XL giymeye başladım..

psikolojikmen bitik bi haldeydim her yerim karnım bıngıl bıngıl kat kat etlerim vardı...sayısız diyete girdim bozdum,sayısız spor salonuna,yürüyüşe gittim ve ardından hemen kebapçıda aldım soluğu...ve eşim sayısız iddaalar koydu kg vermem için veremedim..sonra 1 ay dikkat ettim tartıldım baktım gram gitmemişti.umutlarım yerle bir olmuştu..bu arada da bebek tedavisi için doktora gittim ve bana insülin direnci olduğunu pkoluların kolay kg veremediğini metformin(meşhur glukofen,glifor,matofin vs.) içerikli şeker hapını yazdı...mucizemle o gün tanıştım..

İlk günler 1 tane içtim pek faydası olmadı doktorum 2'ye çıkarmasıyla dünyam alt üst oldu..açlık hiç hissetmedim ve mide bulantılarım,ishal,kusma bütün yan etkiler oldu kullandığım ilk hafta yemeden içmeden kesildim resmen..ve ilk hafta 2-3 kg verdim şoka girdim resmen tartıya çıkıncaa..
zamanla geçti yan etkiler ama alışması zor bi ilaç.ama inat ettim ilacı bırakmadan içtim..baktım gittikçe kg veriyorum bende yediklerime dikkat ettim meyve-sebze ağırlıklı beslendim,metabolizmamı hızlandıran bitki çayları içtim..evde egzersiz yaptım,göbeğim hızlı erisin diyee yarım mekik çekmeye özelliklee çok dikkat ettim..ve 70 kg olan ben şu an 55 kg'ya düştüm.. hızlı verdiğim için çatlaklarım oldu ama umrumda değil.. :KK9:

ilacı kullanan arkadaşlara tavsiyem inanın ve hiç bırakmayın pkoluların işini kolaylaştıran bi ilaç...isteyen arkadaşlarlarda öğünlerde ne yediğimi paylaşabilirim..

Merhaba deerrryyaaa

Banada insülin direnci dendi ve ona uygun diyet listesi verdi doktorum onu uyguluyorum ilaçta verdi kullanıorum fakat çom etkisini görmedim.aynı zamanda triodlerimde sorun var onun içinde ilaç kullanıorum.Senin kullandığın ilacın adı nedir acaba öğrenebilir miyim? Glifor mu diaformin mi?

Ne kadar bir sürede verdiniz kiloyu bir de bana da matofin yazdı ama etkisini görmedim 1 haftadır

X