Polikistik over tedavisinden sonuç alan var mı?

Bende Polikistik Ver Hastasiyim.adet Düzensizliğimin Başlamasindan 7 Ay Sonra Buldular.tavsiye üzerine özel Dr A Gittim.bende Aşiri Tüylenme Kilo Artişi Ve şker Yüksekliği Var.bunun üzerine Doktorum Glucophage Verdi Bu Ilaç Başta Bulanti Kusma Halsizlik Yapiyor Ama çok Faydali..ben 1 Aydan Sonra Hemen Etkisini Gördüm Ve Düzenli Adetlerim Başladi 6 Ay Kullandim Biraktim Ama Adetlerim Bozulmadi...bu Ilaci Birakma Gibi Bi Lüksümüz Yok Hamileliğin Ilk 3 Ayindada Kullanilmasi Gerekiyor Sebebi şekere Bağli Düşüğü Engellemesi...mutlaka Kullan Günde 1 Kerenin Faydasi Olmaz Günde 2 Ile Başla Ilaca Alişinca 3 E çikar...

canım bi dee kilo artışında neler yaptın?
vermek için çaba gösteriyor musun?

kızlar bi de ben aşırı stresli bir insanım.bu yüzden böyle bişey oluştu bende.
sizde başlama nedeni bu mu??

glucophage denen ilaç aynı zamanda iştahı da kesiyor..
kolaylıkla kilo vermeyi de sağlar....

senelerdir zaman zaman diane 35 ve yasmin kullanmama rağmen ilacı kestiğimde herşey başa dönüyor

ilacı almadığım zaman 2,5 bazen 3 ay aybaşı olmuyorum
ondan sonra oldu mu da tam oluyorum aşırı kanama oluyor
yani 3 ayı ödetiyor
ve yataklara düşecek kadar halsiz oluyorum...kaslarımın hiçbiri tutmuyo

bu durum aşırı kan kaybından mı ileri geliyor..o arada şeker mi düşüyor tansiyon mu düşüyor tam olarak ne oluyor de o kadar çırpılıyorum bilmiyorum

içsem bi türlü içmesem bi türlü

acaba hormon hapı almasam da aybaşı olduğum günler kan yapıcı ilaç falan mı alsam

doktora gittim 6 ay diane 35 kullan sonra yine gel dedi..kullandım bıraktım ama gitmedim..çünkü ne zaman gitsem aynı ilacı verip
aynı şeyi söylüyorlar...ilaç bırakılınca yine düzen bozuldu tabi

canım adet sırasındaki aşırı kan kaybın ya da ağrılarından dolayı tansiyon oynaması olabilir. kan yapıcı ilaçlar o anda etkili olmaz. polikistik over tam olarak tedavi edilemeyebilir herkeste. en azından doğum kontrol hapını alarak adeti normal düzene bindirirsin ve hastalığın diğer etkilerinden korunmuş olursun(kilo,tüylenme,saç dökülmesi,ilerde şeker,tansiyon,kanser)

o yüzden tedavine devam et canım,yani bu şekilde idare edeceksin. tam sonuç alamayabileceğini bil.

@
gulokophage şeker hastalığı olanlara verilir,sebebi polikistik over de olsa şeker yükselmesine karşı kullanılır.kilo vermek isteyenler ya da polikistik overlilerin bunu gelişigüzel kullanması doğru olmaz.

@mimozam sebep aşırı stres değil,bu ta adetin ilk başladığı zamanlardan beri olan bir hastalık,sonradan gelişmiyor esasında,ne zaman ki kistler ultrasoundda görünür olup,o ölçüde de vücut dengesini,hormonları bozarsa o zaman biz adet düzensizliği,şeker hastalığı,tüylenme görüyoruz.

canım bi dee kilo artışında neler yaptın?
vermek için çaba gösteriyor musun?
çok kilo aldım ve kilolarımı veremiyorum kilo vermek için tuzu kestim bol yürüyüş ve hareketli olmaya çalışıyorum ama çoooooooooooook zor oluyor...ama bu ilaç zayıflatıyor bunu unutma...:içelim:

çok kilo aldım ve kilolarımı veremiyorum kilo vermek için tuzu kestim bol yürüyüş ve hareketli olmaya çalışıyorum ama çoooooooooooook zor oluyor...ama bu ilaç zayıflatıyor bunu unutma...:içelim:

canım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.yakın zamanlarda ssk hastanesine gittim.ilacın ismini söyleme fırsatı bile bulamadım kargaşa ve kalabalıktan.en kısa sürede başka bir hastaneye gidip sonuca göre ilacı kullanıcam.tekrar teşekkür ederim.

canım adet sırasındaki aşırı kan kaybın ya da ağrılarından dolayı tansiyon oynaması olabilir. kan yapıcı ilaçlar o anda etkili olmaz. polikistik over tam olarak tedavi edilemeyebilir herkeste. en azından doğum kontrol hapını alarak adeti normal düzene bindirirsin ve hastalığın diğer etkilerinden korunmuş olursun(kilo,tüylenme,saç dökülmesi,ilerde şeker,tansiyon,kanser)

o yüzden tedavine devam et canım,yani bu şekilde idare edeceksin. tam sonuç alamayabileceğini bil.

@
gulokophage şeker hastalığı olanlara verilir,sebebi polikistik over de olsa şeker yükselmesine karşı kullanılır.kilo vermek isteyenler ya da polikistik overlilerin bunu gelişigüzel kullanması doğru olmaz.

@mimozam sebep aşırı stres değil,bu ta adetin ilk başladığı zamanlardan beri olan bir hastalık,sonradan gelişmiyor esasında,ne zaman ki kistler ultrasoundda görünür olup,o ölçüde de vücut dengesini,hormonları bozarsa o zaman biz adet düzensizliği,şeker hastalığı,tüylenme görüyoruz.

tavsiyelerin için sağol canım :) :çiçek:

canım verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.yakın zamanlarda ssk hastanesine gittim.ilacın ismini söyleme fırsatı bile bulamadım kargaşa ve kalabalıktan.en kısa sürede başka bir hastaneye gidip sonuca göre ilacı kullanıcam.tekrar teşekkür ederim.
canım sana bu konuda doktorumu tavsiye edebilirim adı serhat sakız b.köy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi kadın doğum bölümünde konusunda uzmandır...çok şeker biridir ve ayrıntılı bilgi verir saatlerce anlatır ayrıca özel muayehaneside var bakırköy carousel karşısı citi bank üstü ...muayene ücreti 100 ytl şimdiden geçmiş olsun...ken ii bak sevgilerle:teselli:

bende polikistik overim.ama bunu bilmiyordum ve bilmediğim halde hamile kaldım.2,5 aylık hamileyken karnımda bebegimin kalbi durdu va kürtaj oldum.şimdi doktorum adetimin düzene girmesi için progestoron hormonu verdi acaba sadece o ilaç yeterlimi bilmiyorum.daha önce bu ilacı kullanıpta hamile kalan varmı arkadaşlar yada polikistik over hastası olupta sağlıklı çocuğu olan varmı yazarmısınız

canım bende pkoluyum ama doğum kontrol hapı kullanmadım bunun yerine doktorumun bana verdiği şekeri düzenleyen ve düzenli adet görmemi sağlayan ilacı 6 ay kullandım... tedavinin ilk ayından itibaren düzenli adet görmeye başladım şimdide hamileyim...

Merhabalar..Bende pko liyimm..bebek tedavisine başladık..doktorum aşılama yapacağını söyledi ve klomen kullandım..bugün doktora gittim ve yumurta takibine başladı..yumurtalıklarım normal boyutta olmadığı için şeker hapı verdi bugünden itibaren kullanmaya başlıyorum..herşeyin hayırlısı ALLAH bebek isteyen kolları boş çevirmesin...

canım ya kistlerinden dolayımı öldü bebeğin acaba başka sebeptenmi sormamın nedeni çünkü kisti olupta doğuranlar varda o yüzden soruyorum

tutuklu canım ya kist varken hamile kalındığında bebekler ölüyomu ben bunu merak ediyorum canım senin bilgin varmı

Arkadaşlar bende kendimi bildim bileli p.o. hastasıyım. 15 yasından 21 yaşına dek diane 35 kullandım ve sadece adetlerim düzene girdi ama tüylenmede azalma olmadı ve deli gibi kilo aldım . Dr lar sürekli kilo vermem konusunda hemfikirdiler ilacı bir süre sonra bıraktım çünkü yan etkileri yasamımı kötü etkileledi :sürekli mide bulantısı yaşıyordum. Neyse bırakınca yavaş yavaş kişo vermeye başladım ve su anda acayip zayıfım ilacı kullandıgım ilk halime göre 36 beden düştüm 44 bedenden. 4 ay sonra evleneceğim ve kesinlikle diane 35 kullanmayacağım yasmin adlı ilacı kullnacağım. Dilerim yine kilo almam. P.o hastaları genelde kilolu olur ben zayıfım doktorlar bunada şaşırıyor. herşeyin normal oldugunu söylüyor hormanlarım vs hep normal seviyede ama tüylüyüm ve yumurtalıklarımda kistlerim var minik minik. onlarda laser epilasyonu öneriyorlar. ve adetlerim bu süre zarfında en fazla 2 ay kadar gecikti oda strese bağlı olarak artıyor. bebek konusnda endişeliyim onuda evlenmeden önce dr a giderek çözmeye calısacağım ama 2 yıl bebek istemiyoruz yasta 30 oldu bilmiyoum acaba hiç korunmasam mı diyorum ama bebeğe hazır değiliz. çünkü doktora göre adetlerim çok duzensiz olmadıgı için hamile kalabilirimde ama kalmama olasılıgımda var tabii ...benim p.o geçmişim böyle tüylerle yasamayı öğrendim artık dr sadece yazları 3 haftada bir ağda yaptıyoroum ve her istediğim zaman denize girip şort etek giyemiyorum onun dısına artık üzülmüyorum herkese bol sağlıklı gunler dilerim

eğer tüylenmen varsa erkeklik hormonun yükselip kadınlık hormonun düşmüştür...diana35 diye bi doğum kontrol hapı var onu öneririm..ben kullandım çok memnun kaldım...bu ilaç hakkında doktorunla bi görüş istersen ...ben bu konuları iyi biliyorum kistten çekmediğim kalmadı..ameliyat oldum hatta bu sene...amann dikkat...ama diana 35ten çok memnun kaldım...herkezse memnun...

X