Politik davranmak ?

Normal davran
Mesefwli ol
Güleryüzle ol ama sınırını da çiz
İşte nasıl olacak o az önce çöpe attığım şeyi almış başka poşete koymuş gördüm bizim burada mesela plastik ve kartonları ayrı alıyorlar o hepsini bir araya koymuş o öyle yapıyormuş burada böyle değil anne dedim geri aldım .. bir şeyler söyledi cvp vermedim Nasıl olacak o o kadar çok şey söylüyor ki cvp mı vermiyim sessiz mi kalayım yada ne yaparsa yapsın susayım mı ? Her şeye bir karışma huyu var yardımcı olmaya çalışıyor ama biraz fazla düzen bozuluyor ben bilmediğim şeye yeltenmem mesela onun evinde sorarım

Aynı evde mi yaşıyorsunuz ?

Aynı evde mi yaşıyorsunuz ?
Yok misafirliğe geldiler 2 haftadır buradalar gidecekler 1 hafta sonra ama ileride kp öldüğünde bizimle yaşayabilir yani kızının evinde bu kadar rahat değil bizim evde daha rahat olduğundan muhtemelen bizimle yaşamak ister . Yada ayrı ev bilmiyorum .. politik davranmak konusunda örnekler versen. Deme dedin ya öyle eee ne diyeceğim öyle dikilsin dursun mu söylensin dursun mu

Kaynana sonuçta ne bekliyorsun tabiki de her şeye bir şey diyecek onun doğası bu hahahahahahaha. Düzenine karışınca annemm bende senin dedigin gibi yapmak istiyorum ama oğlun istemiyor de at oğlunun üstüne aşkoom çok mu zorladı istedigi gibi yap eşin gelince eşine gizlicee aşkım böyle yaptık benim pek içime sinmedi sence nasıl olmuş değiştirelim mi diye sor tamam cevabını alıncada anne oğlun degiştir diyor degiştirecem de.

Hmm anladım iş aslında oğlunun üstüne atmaktan geçiyor bende öyle yapıyorum da oğlun böyle istiyor de geç anladım

Of ne istiyor bu kayinvalideler ya
Git icerde otur iste
Ya bilmiyorum ki . Her evin bi düzeni vardır ben yokken ye iç yat bak keyfine ben geldiğimde bırak bana . Çayın suyu kaynadı demle , bulaşık makinesi bitti asacak mısın ? Yok asmayacağım öyle makinede bekletiyorum ben diyemiyorum ben yada bunun gibi gereksiz bir sürü şey başımda bekliyor öyle ..

Yaşlanınca biz de mi böyle oluruz ki ya

Doğru söylüyorsunuz aslında iş oğluna atmaktan geçiyor topu oğlun böyle istedi hop bitti gitti çoğu şeyi duyma

Bence o birçok kadında olan bir refleks. Özellikle belirli yaş grubunun üzerindekilerde. Biz hizmet etme terbiyesiyle büyütüldüğümüz için birisi çalışırken refleks olarak bişey yapmasakda yanında dikiliyoruz.Oturursak atıp etmişiz gibi geliyor. Bunu ben, küçük eltim bize geldiklerinde mutfakta sürekli dibimde dolaşırken farkettim. Sonra düşününce aynı şeyi benimde yaptığımı farkettim

Politik olmayi birak, ben bir de eskiden uzerime vazife olmayan seylerde taraf oluyordum. Elalemin hakkini onlardan daha fazla savunuyorum. Bananeyse Simdi azalttim.

Allhım herkes öğrenmiş ben hala öğrenemedim .. ne gibi mesela
Oğlum doğdu annem geldi kv geldi. Sürekli oğlumu kucagimdan alıp durdular.ben de onlara herkes kendi çocuğuyla ilgilensin dedim. Aldım çocuğumu

Ben yapmıyorum kv gittiğimde mutfaktaysa giriyorum anne salata yapayım mı bende diyorum yap yada yapma diyor sofrayı kuruyorum bazen kurulmuşsa ben ne yapayım diyorum bir şey yapma diyor .. gidiyorum yanından .. yani olabilir ama oğlu varken yapmıyor mesela refleks olsa her zaman öyle olması gerek .. ben tek sıkıntım aslında kv nin kp re çok kötü davranması bağırıyor kötü söz söylüyor anne deme öyle diyorum sonuçta bu onun sınavı ama yok .. her şeyi geçtim söylediklerini duymakta rahatsız ediyor yani birlikte yaşasak kesin söylerim rahatsız olduğumu söyleme derim şuan gidecekler diye ses etmiyorum oğlu bazen söylüyor

Ben yapmıyorum kv gittiğimde mutfaktaysa giriyorum anne salata yapayım mı bende diyorum yap yada yapma diyor sofrayı kuruyorum bazen kurulmuşsa ben ne yapayım diyorum bir şey yapma diyor .. gidiyorum yanından .. yani olabilir ama oğlu varken yapmıyor mesela refleks olsa her zaman öyle olması gerek .. ben tek sıkıntım aslında kv nin kp re çok kötü davranması bağırıyor kötü söz söylüyor anne deme öyle diyorum sonuçta bu onun sınavı ama yok .. her şeyi geçtim söylediklerini duymakta rahatsız ediyor yani birlikte yaşasak kesin söylerim rahatsız olduğumu söyleme derim şuan gidecekler diye ses etmiyorum oğlu bazen söylüyor

Politik olmayi birak, ben bir de eskiden uzerime vazife olmayan seylerde taraf oluyordum. Elalemin hakkini onlardan daha fazla savunuyorum. Bananeyse Simdi azalttim.
Hee o taraf olma bende yok kv anlatır hmm doğrudur anne derim sadece dinlerim .. içlerinde olmak pek işim olmaz

Oğlum doğdu annem geldi kv geldi. Sürekli oğlumu kucagimdan alıp durdular.ben de onlara herkes kendi çocuğuyla ilgilensin dedim. Aldım çocuğumu
Heh bende öyle derim ama dememek gerekiyormuş . Gerçi demek lazım bence sınır çizilsin yani ama politik davranmak bu demek değilmiş. Bizim çocuk yok bakalım ne olacak olunca hiç çekilmez ev herhlde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…