Pozitif çıkan testim,1,5 aylik oğlum 😔

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun. Anne sütü korur. Ama yarım çay kaşığı calpol verebilirsin. Küçük oglum 2 aylıktı abisinden su çiçeği geçmişti doktora götürdük doktor küçük olduğu için ilaç vermedi. Bol bol emecek demişti. Gerçekten de bebeğinki iki günde geçti büyük oğlumunki 10 günde. Bırde çok ağır grip olmuştum ama iki maske takıyordum emmeyi bıraktırmadım gram bişey olmadı. Anne sütü çok faydalı hiç bişey olmaz Allahın izniyle korkma. Sende bol bol C vitamini al greyfurt sıkıp iç ben her sabah içerim.

Benim iki.kucuk çocuğum da 4-5 gündür nezle, hatta küçüğünün kulakları da ağrıyor
Bende de yavaş yavaş başlayan ama bugün şiddetlenen boğaz ağrısı, burun akıntısı var
Her yerim ağrıyor ama bu ağrı kesintisiz 2 saat dahi yatamadigimdan da olabilir
Çünkü hiç uyumayan bi bebeğim var ve artık kafayı yemek üzereyim
Çok küçük bir ilçede yaşıyorum corona şüphesi ile doktora gitsem mi acaba?
Çevremdekiler abarttığımi düşünebilir hemen de hastaneye gidiyor diyebilirler ancak 2 küçük çocuğumu düşünmek zorundayım ya coronaysa diye düşünmek de berbat bir duygu

Allah aşkına insanalara ne ve siz niye bunu bu kadar önemsiyorsunuz... Gidin tabiki hastaneye.

Çok geçmiş olsun konu sahibi. Size şunu demeye geldim moral bozukluğu bu hastalıkta özellikle bağışıklığı yerle bir eder ruh hali o kadar etkili ki iyilesmede. Hiç bişey düşünmeyin şuan bebeğiniz iyileşecek Allah'ın izniyle hafif ateş yükselmesi oluyor bizde yeni yaşadık. Beslenme çok önemli lütfen imkanın varsa bu dediklerimi uygula derim Allah'ın izniyle çok çok iyi geliyor.
Çörek otu yağı
Biberiyeyle birlikte demlenmiş kekik çayı
D vitamini
C vitamini
Multi vitamin
Fıtri sirke limon zencefil zerdeçal tarçın bal karışımı.
Siyah havuç
Mandalina portakal greyfurt limon suyu.

Çok geçmiş olsun. Merak etme sütün öyle hemen kesilmez canım. Kızım aylarca hastanede yattı ve ben sadece süt sağdım.. şükürler olsun ki ne meme reddi ne de süt azalması gibi bir durum yaşamadım. Bu konuda endişelenme lütfen. Bebeğinin sağlığı için emzirmemen gerekiyorsa emzirme lütfen ama öyle bir duyum almadım bu zamana kadar.

yine yırtık dondan fırlar gibi ortaya çıkan bir kaynana ve asla işe yaramaz boş beleş bir sözde eş vakası... hani iyi günde kötü günde diyorlardı şuan küçük bir bebek var ortada davarlık yapmanın sırası mı? kötü gününde şu üç şeyi dene; eşini, dostunu, sabrını....

çok üzüldüm yaşadıklarına... umarım en kısa sürede atlatırsın.
Inşallah kesilmez canım çünkü daha çok küçük beni bırakmasını istemiyorum..Evet malesef iyi gün de kötü gundeydi ama sadece iyi günde varmış ne diyebilirim
Gecmis olsun insallah kolay atlatirsin. Hastalik bir yandan es kv bir yandan hastalik gbi sarmis 4 yanini. Yatacak yerleri yok. Insan insana bunu yapmaz.
Gerçekten yapmaz öyle ağrıma gidiyor ki bilmiyorum ya bütünlerinde gececegine inandiriyorum kendimi
Ibuprofen iceren ilaclar boyle kucuk bebeklerde kullanilmaz.kaldi ki korona tedavisinde onerilmiyor.
6 aydan once kullanimi onerilmiyor.
Ben de dönüşümlü ilac kullandim.doktorum onermisti ama bu bebis cok minik. agir gelir.

Konu sahibi gecmis olsun.kimseyi kafanıza takmayın. Siz iyi olun.bebeginizi emzirin.ilac kullanamazsaniz bile multivitamin alabilirsiniz.bunu bir doktorla konusun ve vitamin takviyesi baslayin.ozellikle D ve C vitamini cok önemli diyorlar.bol bol dinlenin.birak ev daginik kalsin sen sadece ye ic dinlen bebeğine bak.tavuk çorbasi yap ic.gucun yoksa hasla ye.suyundan bir iki kasik sifa niyetine ic.tavuk gribe cok iyi gelir.buna da iyi gelir diye düşündüm

Ama gitgide kötüye giderseniz ilaca baslamak durumunda kalabilirsiniz.kendinizi bu kadar uzmeyin.gececek insAllah 🤲
Inşallah çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için
Çok geçmiş olsun konu sahibi. Size şunu demeye geldim moral bozukluğu bu hastalıkta özellikle bağışıklığı yerle bir eder ruh hali o kadar etkili ki iyilesmede. Hiç bişey düşünmeyin şuan bebeğiniz iyileşecek Allah'ın izniyle hafif ateş yükselmesi oluyor bizde yeni yaşadık. Beslenme çok önemli lütfen imkanın varsa bu dediklerimi uygula derim Allah'ın izniyle çok çok iyi geliyor.
Çörek otu yağı
Biberiyeyle birlikte demlenmiş kekik çayı
D vitamini
C vitamini
Multi vitamin
Fıtri sirke limon zencefil zerdeçal tarçın bal karışımı.
Siyah havuç
Mandalina portakal greyfurt limon suyu.
Deneyeceğim ama emzirme döneminde greyfurt önerilmiyor galiba ben mi yanlış biliyorum sutu kesiyor diye duydum

Inşallah kesilmez canım çünkü daha çok küçük beni bırakmasını istemiyorum..Evet malesef iyi gün de kötü gundeydi ama sadece iyi günde varmış ne diyebilirim

Gerçekten yapmaz öyle ağrıma gidiyor ki bilmiyorum ya bütünlerinde gececegine inandiriyorum kendimi

Inşallah çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Deneyeceğim ama emzirme döneminde greyfurt önerilmiyor galiba ben mi yanlış biliyorum sutu kesiyor diye duydum

Bilmiyorum orasını onu katmasan da olur ama kekik biberiye ve çörek otu yağı kesin kullanın kekik Allah'ın izniyle ciğerleri temizliyor çörek otu yağı bağışıklığı güçlendirir ve ateş düşürücü özelliği vardır aynı zamanda süt arttırıcıdir.

Bilmiyorum orasını onu katmasan da olur ama kekik biberiye ve çörek otu yağı kesin kullanın kekik Allah'ın izniyle ciğerleri temizliyor çörek otu yağı bağışıklığı güçlendirir ve ateş düşürücü özelliği vardır aynı zamanda süt arttırıcıdir.
Inşallah canım teşekkür ederim

Bence ilaç kullanmamak emzirdigin için çok mantıklı.bebegini sürekli emzir Allah'ın izniyle sütün ona çok iyi gelicektir.şuan hastalığının kaçıncı günü? Korona da 3+3+3 gün diye bişey duydum ilk 3 gün hafif sonraki 3 gün çok ağır son 3 gün ise hafiflemiş oluyorsun ve hastalık yavaş yavaş gidiyor.bu süreçte kefirde çok iyi geliyormuş.Allah şifalar versin.bebeklerin bağışıklıği sanıldığının aksine çok güçlüdür.suan bebeğinin en çok anne sutune ihtiyacı var eger ateşi 38 lerdeyse hiç ilaç bile vermeden sık emzirki,inan emzirmekle ateş düşüyor ben bunu yaşadım.cok bol su icmelisin.gcecek bugünler.

Oglum yenidoganken hastaneden virus kapmisti. Atesi cikiyor ve surekli agliyordu. Hic uyumuyordu. Atesi cikana kadar gaz sancisi sanmistik hatta. Sonra hastanede tedavi gordu ve toparladi. Diyecegim o ki kucucukler ama cok gucluler. Ins gececek bu gunler. Yalniz bebeginizle ilgili baska bi dr dan da fikie alin derim.

Bu arada pedifen falan sakin verme ilaç verme minicik yavruya
İlac icmiyc diye senin ve bebegin hastaligi uzuyor farkindamisin? İyi annelik bu degil. İlacini al bebege mama ver sutunude sık sık sag 3 gun sonra ilaci birakir emzirmeye devam edersin abartma bukadar nekadar cabuk iyilesirsen okadar iyi sonucta
İlacın ağır yan etkileri var.annelik buda değil

Test yapmadan ilaç veremeyiz dedi sağlık ocağı doktoru test yaptırmadım oğluma o teste ben dayanamadim o nasıl dayansın bugün ablam calpol alıp kapıya bıraktı onu verdim fayda etmesini bekliyorum
Dolven calpol dönüşümlü verin mutlaka ateşini düşürün uzun sürmüyor bebeklerde iki üç güne toparlar inşallah eşinize yuh çekiyorum buradan merhametsiz ya eğer onlar tarafından grip yada başka bir hastalık gelirse de aynı tepkiyi sizin koymanızı öneririm hele ki o kv yaptığı inanılır gibi değil insanlık değil yaptıkları

Dolven calpol dönüşümlü verin mutlaka ateşini düşürün uzun sürmüyor bebeklerde iki üç güne toparlar inşallah eşinize yuh çekiyorum buradan merhametsiz ya eğer onlar tarafından grip yada başka bir hastalık gelirse de aynı tepkiyi sizin koymanızı öneririm hele ki o kv yaptığı inanılır gibi değil insanlık değil yaptıkları

Lütfen dolven falan önermeyin arastirmiyo musunuz o ilaçların içeriği covidde çok tehlikeli hemde bebek daha çok ufak sadece calpol verebilir o da çok az. Ona şuan en iyi gelecek şey annesinin sütü inşallah.

Lütfen dolven falan önermeyin arastirmiyo musunuz o ilaçların içeriği covidde çok tehlikeli hemde bebek daha çok ufak sadece calpol verebilir o da çok az. Ona şuan en iyi gelecek şey annesinin sütü inşallah.
Biz kullandık ama benim ki daha büyük tabi . En doğrusu doktoru arayıp yol göstermesi .

Çok geçmiş olsun. Emzirdiğiniz için bebeğinize de geçmiştir diye düşünüyorum. Sağlıkçı değilim tahmin sadece.
Ama ilaç reddini bir kez daha mı düşünseniz, bebek küçük olduğu için emmeye tekrar geçer sanki.
Bir an önce ayaklanmanız lazım, siz sağlıklı olduğunuz sürece bebeğinize daha iyi bakabileceksiniz.
Eşiniz konusuna hiç girmiyorum, annesinin dolduruşu ile bu durumda size tavır alması evliliğe bakışını değiştirir insanın.
Bir kez geçmiş olsun bile demeyen, gelinim ve torunum bu durumdan en az hasarla nasıl kurtulur demek yerine hala kaynanalığını yapan birinin yüzüne nasıl bakılır şu saatten sonra bilmiyorum.
Herşey bitip sağlığınıza kavuştuğunuzda lütfen haddini bildirin ikisinede.
Umarım en kısa sürede atlatırsınız.

Hastaneye gidemiyorum pozitif hastayım dışarı çıkamam covid hattıyla görüşüyorum telefonda
Sagmayi düşündüm ama biberonu tutmuyor oğlum çok denedim çünkü dediğim gibi hiç biberon almadı
Cay kasigi ile besleyebilirsiniz
Sutunuzu sagin buzluga atin ilac kullanirkende cikartip oda sicakliginda iliyinca verin
Mikrodalga da asla isitmayin

Benim bebeğim 2 buçuk aylıkken ilaç kullanmak zorunda kaldım.. Zaten mama + anne sütü şeklinde gidiyorduk.. İlaç kullanırken 3 gün emzirememiştim.. O süre zarfında 2 saate bir göğsümü sağdım sütü döktüm.. İlacın sütten bebeğe geçme durumu olduğu için ve sadece mama verdim 3 gün boyunca (mecburiyetten) 3. Günün sonunda bebeğim her zamanki gibi emmeye devam etti hatta daha büyük bir aşkla emdi maşaALLAH.. 😍😍 Eğer ilaçları içmeniz gerekirse bebeğinize mama verirseniz bile istersen kaşıkla ver biberona da alışmaz.. Çok geçmiş olsun korkma..

Ozaman iyilesmesin sürünsün bebeginde iyilesme sureci uzasin ateslensin falan bumu? Her yan etki yasanacak diye bisey yok sonucta
Ozaman iyilesmesin sürünsün bebeginde iyilesme sureci uzasin ateslensin falan bumu? Her yan etki yasanacak diye bisey yok sonucta
Eğer hem bebeginin hem kendisinin bagisikliginin güçlenmesini istiyorsa şu süreçte anlık iyileşme odaklı değil uzun süreli süreçte iyi olma odakli düşünmeliyiz.hep sabirsizligimizin beedeli olarak çok ilaç içip çabuk iyi olup sık sık hasta oluyoruz ben bunu kendi çocuğumda gözlemledim.inanin şuan en iyi ilaç anne sütü.annesi için ise odayı sık sık havalandirip bol dinlenip bol su içip,doğal beslenmeli.

X