Prenses görümce.

Robot süpürgem var. Çok seviyorum kendisini❤
Robot bende de var kedim oldugu icin şart resmen. Ama buyuk süpürge genel temizlige lazim. Toz almak pencere pervazlari koltuk vs supurmek balkonlar dolap icleri ne biley işte xD hepsini ayni gun süpürunce yoruluorum ben vala. Bi gelin de yok ki kapidam girdigi gibi eline tutusturayim :KK70:

Madem öyle yediğin tabağı kaldır makineye koy kendi kullandığını topla kısa ve öz dur uzatma..kimse zorla birşey yaptıramaz söylenince dinleme..rahat bırak kafanı en önemlisi takmissin takma sende al telefonu eline e kitap oku kitap götür oku..

80 yaşındaki insanları ben kv kp görmezdim ya. yaşlılar. ben müsade etmem mesela kim olursa olsun o yaştaki insanların önüme bir şey koymasına. hürmet ederdim. elimden geldiğince de yardım ederdim. görümceme baktım bir değil iki değil çağırırdım yardıma gel diye. ne bılım ben sofra toplayayım sende bulaşıkları diz derdim. çay suyunu koyarken sende bardakları hazırla derdim. iki üç gün için keyıf kaçırmaya değmez. yapmadı mı? tabak koymaz bardak koymaz bardak getirmeyınce sofraya tabak koymayınca yemıcen içmicen sandım o yüzden koymadım yapmadım dersin.

Konu gelinimiz 8 saat yoldan geldi ben odamda müzik dinleyip akademik çalışmalarımı yaparken kendisi benim pislettiğim tuvaleti temizleyip evi dip köşe kaldırmıyor şeklinde açılmış olsaydı yorumlar tabiki yapsın annen baban 80 yaşında yazık onlara şeklinde mi olurdu gelininiz hizmetciniz değil şeklinde mi?..konu sahibiyle dalga geçilip haksız görülmesi çok ilginç geldi ve sitede bazı konularda buna denk geliyorum.ben akademisyenim iş yapmam demiyor ki aynı mesleği yapıyoruz o işinden dolayı çok yorulup kendi yaşadığı evde elini birşeye sürmezken ben misafirliğe gittiğim yerde neden hizmetçi muamelesi görüyorum diyor çokta haklı bence bu serzenişinde yoksa kimse ben oturuyum 80 yaşındaki insanlar bana hizmet etsinler diye beklemez takıntı falan değil görğmcesi mevcut şartlar altında yaşadığı evi temizlemek onun sorumluluğu .eminim bayıla bayıla da gitmiyordur konu sahibi o eve çoğumuz gibi mecburiyetten eş ailesini ziyeret etmek zorunda bırakılıyordur.

Konu gelinimiz 8 saat yoldan geldi ben odamda müzik dinleyip akademik çalışmalarımı yaparken kendisi benim pislettiğim tuvaleti temizleyip evi dip köşe kaldırmıyor şeklinde açılmış olsaydı yorumlar tabiki yapsın annen baban 80 yaşında yazık onlara şeklinde mi olurdu gelininiz hizmetciniz değil şeklinde mi?..konu sahibiyle dalga geçilip haksız görülmesi çok ilginç geldi ve sitede bazı konularda buna denk geliyorum.ben akademisyenim iş yapmam demiyor ki aynı mesleği yapıyoruz o işinden dolayı çok yorulup kendi yaşadığı evde elini birşeye sürmezken ben misafirliğe gittiğim yerde neden hizmetçi muamelesi görüyorum diyor çokta haklı bence bu serzenişinde yoksa kimse ben oturuyum 80 yaşındaki insanlar bana hizmet etsinler diye beklemez takıntı falan değil görğmcesi mevcut şartlar altında yaşadığı evi temizlemek onun sorumluluğu .eminim bayıla bayıla da gitmiyordur konu sahibi o eve çoğumuz gibi mecburiyetten eş ailesini ziyeret etmek zorunda bırakılıyordur.
👏👏👏

Herkes istemiyorsan yapma demiş ama 80 yaşındaki insan da misafir ağırlamasın bir zahmet. Gittiğinizde eşiniz de sizde yardımcı olun , yazık kadına bir de sizin işinizi görmesin. Görümcenizin iş yapmamasından rahatsızsanız da şuna yardım eder misin, sofrayı hazırlar mısın vs diye iş dağılımı yapın madem , kalkıp yapsın. Mesele burda insanların konumu değil, 80 yaşında yaşlı bir insan hepinizin hizmetini nasıl görsün, tüm gençler kalkıp yapın işleri.

Konu sahibi uyeligini almissin ama eger disardan okuyorsan ya da var mi boyle disardan okumak bilmiyorum ama ben seni sonuna kadar hakli buldum.
O evde kim yaşıyorsa bir zahmet temizleyecek..
Anaokuluna giden oglum bile kendi odasini toplayip duzenliyorsa misafir gelecegi zaman temizlik yapalim anne diyorsa tuvaleti kirletmisse eger bana haber verip buraya temizleyim birlikte diyorsa kac yasina gelmis o evde annesiyle babasiyla yasayan insanda bir zahmet yapacak..
Sizin yerinizde olsam o icerde oturup yazar cizerken bende alirim pc mi onume calisirim bak bende cok calisiyorum derim..
Konu sahibi onundeki tabagi kaldirip masa toplamaktan ya da yemek yapip sofrayi toplamaktan bahsetmemis birinin pisliklerini temizlemekten bahsetmis..

Konu sahibi uyeligini almissin ama eger disardan okuyorsan ya da var mi boyle disardan okumak bilmiyorum ama ben seni sonuna kadar hakli buldum.
O evde kim yaşıyorsa bir zahmet temizleyecek..
Anaokuluna giden oglum bile kendi odasini toplayip duzenliyorsa misafir gelecegi zaman temizlik yapalim anne diyorsa tuvaleti kirletmisse eger bana haber verip buraya temizleyim birlikte diyorsa kac yasina gelmis o evde annesiyle babasiyla yasayan insanda bir zahmet yapacak..
Sizin yerinizde olsam o icerde oturup yazar cizerken bende alirim pc mi onume calisirim bak bende cok calisiyorum derim..
Konu sahibi onundeki tabagi kaldirip masa toplamaktan ya da yemek yapip sofrayi toplamaktan bahsetmemis birinin pisliklerini temizlemekten bahsetmis..
Aynen ya evin kızı yan odada oturacak gelin aldım diye gelinden beklenecek ne saçmalık.
Ben kaynanamı hiç sevmem tavrından dolayı ama enazindan herkese iş yaptirma derdinde insan ayırt etmez.
Kızına sen otur diğerleri yapsın demez.
Sadece üslubu çok kaba kimi sessiz goruyorsa ona yükleniyor.
Ama asla kızım sen otur demez.

Aynen ya evin kızı yan odada oturacak gelin aldım diye gelinden beklenecek ne saçmalık.
Ben kaynanamı hiç sevmem tavrından dolayı ama enazindan herkese iş yaptirma derdinde insan ayırt etmez.
Kızına sen otur diğerleri yapsın demez.
Sadece üslubu çok kaba kimi sessiz goruyorsa ona yükleniyor.
Ama asla kızım sen otur demez.
Aynen bende senin gibi dusunuyorum boyle sey mi olur bir de gorumce yapmak zorunda degilmis o evde kim yasiyorsa temizliginden sorumludur..
Eli ayagı tutuyorsa bir zahmet pislettigi tuvaleti temizleyecek..Kimse kimsenin b.kunu temizlemek zorunda degil..
Ha tabii ki yaslilar onlarda oraya gittilerse gunluk isleri yapacaklar o ayri.
Bende kv. Gecmiste yaptiklarindan dolayi ve hala yaptiklarindan dolayi sevmem ama benden is beklemez bekleyemez cunku bana sen el kizısin dediler madem el kiziyim kızın yapacak..
Ama hasta oldu etti hep bir seyler gonderdim oraya gittigimde yemekte yaptim ama gidip temizlik yapamam tutsunlar birini yaptirsinlar.
Bende iki dogum yaptim ikisinde de o da bana yardim etmedi hatta ikincisinde annemi kaybetmistim bir seye ihtiyacin var mi kizim iyi misin bile demedi..o da hasta oldugunda bende ona gore davrandim.

Iyi de gorumcenin kendi evi. Yapar yapmaz buna siz karişamazsıniz.
Yaslı insanlar ben olsam eger seviyorsam kv kp yi temizlerim evi. Ha sevmiyorsam , yem3k çayı yaparım sonucta ben esim cocugum da yiyecek. 80 yasında kadinın yapmasini alda bekleyemem. E cocuk gibi gorumce yapmazsa ben de yapmam deyip oturamam. Sonuc bu. Gittiginiz 2 gun zaten. Kasmayin bu kadar

Konuda kıskançlık sezdim :KK70: o kariyer yaparken sizin karnınyarık ve pilav yapmanız sanırım size ağır gelmiş 😬
Ne kadar aşağılayıcı bir üslup.
Kariyer yapmak da güzeldir.
Karnıyarık pilav yapmak da güzeldir efendim.
Yeter ki birileri dayatmasın. Kişi kendisi tercih etsin.
Lütfen önce biz kadınlar birbirimize, emeğimize saygı duyalım.

Arkadaşlar benim bir görümcem var, benden 6 yaş küçük, kariyer yapıyorum ayağına evde hiç bir iş yapmıyor..inanılmaz şımartmışlar, yumurtasını bile 80 yaşındaki babası kırıyor. Tabi bu benim sorunum değil, benim sorunum kayinvalidemin kendi prenses kızı hiç bir şey yapmazken ben eşimle onları ziyarete gittigimde benden ev temizliği vs konularında yardım beklemesi ve istediği kadar yapmadığımda bana tatlı tatlı laf sokması. Farklı şehirlerde yaşıyoruz, aramızda 8 saat mesafe var, sık sık görüşemiyoruz ama her görüşmede laf yiyorum. Kızı odasında takılırken benden kırk yılda bir gittigim yerden hizmet bekleniyor, hatta lohusayken bile! Bir kaç kez yaptım da ama bu sefer de eşim çok tepki gösterip kardeşine sinirleniyor. Kendi anneme sordum, ne düşündüğünü merak ederek ancak o kayinvaliden yaşlı, sen bosver onun kızını yardım et, temizlik falan muhakkak yap diyor. Şimdi yine ziyarete geldik, bir gün oldu, yarın itibariyle baslar laf sokmalar, tacizler... bu arada kızıyla benim eğitim düzeyimiz aynı. Aynı meslek grubundayiz, akademisyeniz ikimiz de... yani o elinde kitap, önünde bilgisayar büyük işler başarirken benim akademik emeğim yok sayılıyor, sıradanlastiriliyor. Bana saygı duymuyor gibiler. Belki de abartıyorum..abartıyor muyum?
İstemedıgın hiç bır seyı yapma.2 supurge tutunca bıyerımız eksılmez.Ama sende aynı polıtıkayı ızle

(bkz:boğaziçi mezunuyum benden yaprak sarma bekliyorlar)

kafaya takacaksam yapmazdım, yaptıysam kafaya takmazdım. insan hasta olur dertlene dertlene.

Sahsen sen yokken kim temizliyor bu evi onu merak ettim
Sen geldiginde de gitmeden bir gun onceye kadar umursama son gun supur sil raflari duzle git en iyisi
Esini de doldurma sonucta onun ailesi yarin kiz kardesi evlense yada baska birsey olsa o iyi olur siz kotu olursunuz
Esine soyle yardimci olsun

Görümce de sırf yiyip içip yapıp yatan biri gibi anlatılmış ama bana samimi gelmedi. Sonuçta arada geldiğin bir ev, sonuçta akademisyen bir kadın görümceniz belki çalışması gerekiyordur, belki kafa dinlemesi yoğunlaşması gerekiyordur, belki kötü bir süreçten geçiyordur o yüzden odasındadır. O evde illaki bir şeyler yapıyordur o görümce. Siz oradayken yapmaması hiçbir şey yapmadığı anlamına gelmez.

Aynen aynen eğitimli akademisyen bir kadın b*kunu temizlememiş. Allahtan gelini gelmiş de temizlemiş 365 gün b*ku üstüne yatıyor demek ki(!)

Ha bir de o ev eşinizin anne babasının. Siz de yapacaksanız eşiniz de yapacak.

Görümcemin yattığı yerde elimi işe sürmem, yaşadığı evde işin ucundan tutsun bir zahmet. Onun kullandığı evi ben niye temizliycem, bana laf sokulurken bal gibi de ilgilendirir görümcemin iş yapıp yapmaması beni niye ilgilendirmeyecek.

X