Prenses görümce.

Yahu eşim yapar ev temizliği:)) bizim evde toplumsal cinsiyetçi iş bölümü kaliplarının yeri yoktur. Ben öyle bir şey hissettiğim an müdahale ederim. Bence kadınlar arasi dayanışma eksikliği asil sorun. Ben bundan şikayetçiyim. Kadin benden sürekli iş bekleyip laf sokarken kızı oldukça sessiz. Prenses muamelesi görmeye alışmış yani, isine geliyor. Kadınlar her koşulda hakli degil, üzgünüm.
Aşkım, sen kaynananın suratına baktın mı oğlu ev işi yaparken?

Ben olsam asla temizlemem. Yakin olsaniz mesafe olarak, kayinvalideniz de kizindan sikayet etse, pis hicbiseye yardim etmiyo filan diye, belki o zaman kadinin ne sucu var diye yaparim. Ama 8 saat yol gidicem sirf esim ailesini gorsun diye,(sık sık gittiginizi de dusunmuyorum), sonra da kendi kizlari zahmet edip temizlemiyo diye tuvaletlerini temizlicem. Yok artik. Hadi hala bi artniyet yoksa belki 1 kez filan yapilir. Ama her gittiginde bunun icin laf sokuyosa kizindan temizlikcinin parasini alsin tutsun o zaman. eve temizlikci bekler gibi yolumu mu gozluyosun derim.

Arkadaşlar benim bir görümcem var, benden 6 yaş küçük, kariyer yapıyorum ayağına evde hiç bir iş yapmıyor..inanılmaz şımartmışlar, yumurtasını bile 80 yaşındaki babası kırıyor. Tabi bu benim sorunum değil, benim sorunum kayinvalidemin kendi prenses kızı hiç bir şey yapmazken ben eşimle onları ziyarete gittigimde benden ev temizliği vs konularında yardım beklemesi ve istediği kadar yapmadığımda bana tatlı tatlı laf sokması. Farklı şehirlerde yaşıyoruz, aramızda 8 saat mesafe var, sık sık görüşemiyoruz ama her görüşmede laf yiyorum. Kızı odasında takılırken benden kırk yılda bir gittigim yerden hizmet bekleniyor, hatta lohusayken bile! Bir kaç kez yaptım da ama bu sefer de eşim çok tepki gösterip kardeşine sinirleniyor. Kendi anneme sordum, ne düşündüğünü merak ederek ancak o kayinvaliden yaşlı, sen bosver onun kızını yardım et, temizlik falan muhakkak yap diyor. Şimdi yine ziyarete geldik, bir gün oldu, yarın itibariyle baslar laf sokmalar, tacizler... bu arada kızıyla benim eğitim düzeyimiz aynı. Aynı meslek grubundayiz, akademisyeniz ikimiz de... yani o elinde kitap, önünde bilgisayar büyük işler başarirken benim akademik emeğim yok sayılıyor, sıradanlastiriliyor. Bana saygı duymuyor gibiler. Belki de abartıyorum..abartıyor muyum?
Kendi evladı merhamet göstermez ama siz iş yapmak istemeyince vicdansız olursunuz.
Yaşları çok fazlaymış gerçekten ama sonuçta birlikte yaşamıyorsunuz. Siz yokken düzen nasıl işliyorsa siz varkende öyle işlesin. Kenara çekilip oturmayın tabiki ama tüm yüküde üstlenmeyin. Hatta eşinize paslayın.

Bakın günlük yediğiniz içtiğiniz sofranın kaldırmasını vs yapın, ama dip köşe temizlik yapmak zorunda tabi değilsiniz. Veya siz bu işleri yaparken odasındaki görümcenize tatlı dille rica etmeyi denediniz mi? Sonra beraber kahve bile içersiniz hem☺️ Sonuçta 80 yaşında insanlar yapamaz bunları. Ya da hiç yapmayın silah zoruyla yaptıracak halleri yok değil mi?

Arkadaşlar benim bir görümcem var, benden 6 yaş küçük, kariyer yapıyorum ayağına evde hiç bir iş yapmıyor..inanılmaz şımartmışlar, yumurtasını bile 80 yaşındaki babası kırıyor. Tabi bu benim sorunum değil, benim sorunum kayinvalidemin kendi prenses kızı hiç bir şey yapmazken ben eşimle onları ziyarete gittigimde benden ev temizliği vs konularında yardım beklemesi ve istediği kadar yapmadığımda bana tatlı tatlı laf sokması. Farklı şehirlerde yaşıyoruz, aramızda 8 saat mesafe var, sık sık görüşemiyoruz ama her görüşmede laf yiyorum. Kızı odasında takılırken benden kırk yılda bir gittigim yerden hizmet bekleniyor, hatta lohusayken bile! Bir kaç kez yaptım da ama bu sefer de eşim çok tepki gösterip kardeşine sinirleniyor. Kendi anneme sordum, ne düşündüğünü merak ederek ancak o kayinvaliden yaşlı, sen bosver onun kızını yardım et, temizlik falan muhakkak yap diyor. Şimdi yine ziyarete geldik, bir gün oldu, yarın itibariyle baslar laf sokmalar, tacizler... bu arada kızıyla benim eğitim düzeyimiz aynı. Aynı meslek grubundayiz, akademisyeniz ikimiz de... yani o elinde kitap, önünde bilgisayar büyük işler başarirken benim akademik emeğim yok sayılıyor, sıradanlastiriliyor. Bana saygı duymuyor gibiler. Belki de abartıyorum..abartıyor muyum?
E yapmayın hanımefendi? Ya da siz de tatlı tatlı laf sokun gülün geçin. Görümceden size ne?

Görümcem üniversiteden mezun oldu.
Hala sofra hazırlanır haber verilir, sofra toplanırken lavobaya gider sonrada odasına çekilir. İstese en güzelini de yapar bu arada. Sadece yapmak istemiyor. Eşimden başka kimse seslenmez. Eşim de annem babam sen yapacağına birlikte halledelim işleri der. Bizim de aramızda 6 yaş var ancak, o yaşımda biz nişanlı idik ve kayınvalidem her işi beklerdi. Yapmazdım o ayrı. Şimdi de öyle sofra haricinde olabildiğince dokunmam. O kaytarıyor ise ben de kaytarıp bahçe sulamaya falan çıkarım. Evin eğlenceli işlerine bakarım :KK70: ama lohusa iken de kalkıp iş yapmam, bebeğimle ilgilenirim. büyük konuşmak istemiyorum ama niyetim o yönde. Bu arada aldığımız diplomalar, çalışma hayatımız kayınvalide evinde iş yapıp yapmayacağımızı belirlemez bence. Evlendikten sonra çalışma hayatım durdu kpssye çalıştım kayınvalidem de çalışmıyorsun gelsen modunda çok girdi ama ben kendi evime bile yetişemediğimi çeşitli platformlarda duyurdu m kendisine. Biraz konuşmak lazım.

Kadının kızı varken neden gelininden bekliyor
Ben annemin evinde anneme gönlumce yardım ederim gelinimiz olsa annem onun yerine beni tercih etmeli çünkü onun evladı benim.
Burada görümce kaynananın oz kizi.
Ona ellemiyor senden bekliyor.
Gelin eşittir hizmetçi.
Amaç bu tiplerin gelini eşek gibi temizlikçi aldık eve gibi görmesi.
Bu konuda bende çok doluyum.
Benimki çok beter yuzsuz birsey.
Laftan sözden anlamıyor.
Sizinki yedi yıkanmış kalir.
Daha ilk gitmeme yaşamadığım evi bana temizletme.derdindeydi.
Birde rica minnet yok emri tarzi.
Gel buraya şunu yap bunu yap.
Şimdi en büyük sorun aramizda torun.
Mecbur onu görmek istiyor.
Ve her gitmeme ve gelmesine aşırı geriliyorum.
Bakıyorum bir gram ilerleme yok.
Aynı bencil aynı emreder uslup aynı bilmiş tavırlar.
Gel buraya git buraya.
O kadar laf arsizi olmuş.
Yazık bunlara.

Benim süpürge çok hafif belki ona alıştığım için abartı geldi. Kovam da küçücük.. cam silmek işi gerçekten zor. Kadın, erkekten bağımsız tehlikeli bir şey zaten ben korkarım. Is bölümü guzeldir maddi, manevi yapmak lazım. Sadece bir kişiye yıkilmaz tabii.
Seninkinin adi ney hafifse onu aliyim bari :KK70: miele i bile kaldiramiorum artik guya 4 kg. Sarjli Dyson var onda da bilegim agrio sacma sapan kivirtik bisey bilek kismi. Genel temizlige hafif bisey lazim vala. Konu sahibine de lazim olur belki kaynanasınin evine alsin gittiğinde kolay is yapar :KK70:

Seninkinin adi ney hafifse onu aliyim bari :KK70: miele i bile kaldiramiorum artik guya 4 kg. Sarjli Dyson var onda da bilegim agrio sacma sapan kivirtik bisey bilek kismi. Genel temizlige hafif bisey lazim vala. Konu sahibine de lazim olur belki kaynanasınin evine alsin gittiğinde kolay is yapar :KK70:
Benimki şarjlı roidmi 2,5kg. dysoni ben de bilek kısmı ağrıtıyor demiş bazilari ve düğmesine sürekli basılı tutulmasi gerektiği için almadım. Aslında annelere hediye almak lazım iş kolaylaştıran şeyleri, biz yapalım diye değil de işleri kolaylassin diye:)

Yani kırkta yılda bir gidip 80yaşındaki insanların işini söylemeden senin düşünüp yapman lazım eline yapışmaz değilmi ? Ayrıca bu durumdan öadem çok rahatsızsın gittiğinde bir temizlikçi tutalım de. Preses görümceninde ne yaptığı seni asla ilgilendirmez. senin haddine olduğunu düşünmüyorum görümcenin kariyerinin odada oturmasının.

Eşiniz kardeşine tepki göstereceğine kalkıp kendisi yapsın.

Sanki ya siz ya kardeşi yapmak zorunda işi.

İstenen ne tam olarak, makineye bulaşık dizmeyi bile iş görenler var, o yüzden hizmet dediginiz nedir bilmek lazım.
Ben de bunu demeye gelmiştim , lafı ağzımdan aldınız. Bazı erkekler eşinin annesinin evinde iş yapıyor . Adam neden kendi annesinin evinde bir şey yapmayıp söylenir ki ?

Ha bir de merak ettim. Bu insanlar pisleyip üstüne mi oturuyor? O ev bir şekilde temizlenmiyor mu? Kim temizliyor? Görümceniz kırk yılda bir geldiğinizde odasında diye prenses görümce mi oluyor?

Benimki şarjlı roidmi 2,5kg. dysoni ben de bilek kısmı ağrıtıyor demiş bazilari ve düğmesine sürekli basılı tutulmasi gerektiği için almadım. Aslında annelere hediye almak lazım iş kolaylaştıran şeyleri, biz yapalım diye değil de işleri kolaylassin diye:)
Ya 80 yasindaki insan da nasi kendi yapsin ben bile yapamiorum baksana. Annemde var ondan ben de onu aliyim yormuosa bilegi hic denemedim onla komple evi yapmayi dyson gibidir nasilsa die düşünmüştüm, saolasin :)

Yaparsan pisman olursun.Hicbir sey yapma.80 yasinda olmalari da , evlerinin is istemesi de seni baglamiyor.Evet gorumce odada yayiliyorsa,gelin de sekiz saat yol cektikten sonra kenara gecip oturur.Hicbir zorunlulugu yok.Gorümce maastan bi kadin tutuversin duzenli.Görümce seni ilgilendirmez.diyenler gorümce sanırim gorumceye soz soyletmemisler.Söyle ki,temizlik icin bana laf sokulan evde evin kızi yatiyorsa ,bal gibi de ilgilendirir.

Maalesef bütün k v aynı...benim görücem yeni evliyken yemeğe gittik ..annesi yapıp götürmüştü o sadece pilav ve çorba yapacaktı.. Tavuğu haşlamış pilav için annesini beklemiş..k.v. Amanda benim kızım tavuk haşlamış afferim benim kızıma falan demeye kızını övmeye başladı hemen...not:4 yıla yakın evli kaldı kocası yemek yapmıyor sofra kurmayı bile beceremiyor diyerek boşadı..kız 28 yaşındaydı boşandığında...
K.v. sık olmasada ara sıra yemeğe çağırırım değişik birşey yapınca götürürüm..bir kez güzel olmuş dediğini duymadım birde inkar eder hep. Ben hiç hazır sofraya oturmadım der insan içinde gözümün içine baka baka😂 en son bize kahvaltıya gelmişti eşimle kızımda var.. kızıma döndü ananın kıymetini bil bak ben hiç hazır mmasaya oturmadım dedi kızımda babanne oturdun ya işte bak annem hazırladı sende oturdun dedi🤣 ukala dedi torununa ..hemen oğluna döndü bişey desin diye pek sever oğlunu bize kurmaya bayılır neyse bende dedim çocuk doğru söylüyor evet kızın hazırlamıyor yemeği evde hep sen yapıyorsun diğer gelinin zaten yapmıyor asla çağırmıyor evine ama burada iyi kötü çağırıyoruz yani hiç oturmuyor değilsin hazır masaya dedim.eşimde yine ses yok bozuldu kalktı gitti...
Birde Allahtan uzaksın şükret bence çok takılma

Prenses görümce yazmanızdan çok kiskandığınız imajı çıkıyor ne derdiniz var bu görümcelerle yarışıyorsunuz o öyle yapıyor o prenses benden bunu istiyorlar 60 yaşında annemler bayrama giderler halamlar iş yapmaz annemler yapar oyle bir adet gelenek var bizim ülke boyle

X