Psikolojim bozuldu, yediğimiz her şey çöp mü gerçekten?

Ben kurtuldum gerçekten. 5 sene oldu enfeksiyonmuş kaşıntıymış yok çok şükür. Şeker, un, pilav hatta meyve bile tüketmiyeceksin. Her ay bişey bulurdu beni bir ay idrar yolu enfeksiyonu, Bir ay mantar kısır döngüdeydim resmen. Çaresi var sadece sabret geçiyor.
Ne yiyorsunuz genel olarak merak ettim, ben bunları yemeyince aç kalıyorum mesela

Ne yiyorsunuz genel olarak merak ettim, ben bunları yemeyince aç kalıyorum mesela
Ekmek yerine kuruyemiş yiyorum. Mesela bugün kahvaltıda. Dereotu, maydanoz, rokayı elimde ekmek gibi yapıp peynirle çayla yedim. 20-30 zeytin, kuruyemiş, yumurta iki tane inan zorlanacağın ilk bir ay sonra şeker dengesi düzelmeye başlıyor ve az bişeyle doymaya başlıyorsun. Ben artık acıkmıyorum doğru düzgün iki öğün yiyorum yetiyor. Ama benim 3. Diyetim herbirini 4er ay yaptım yani bir alışkanlık var. Birde tavsiyem şu çinlilerin yemek videolarını izlemen 🤣 adamlar haşlanmış kabağı bile iştahla yiyor. Vallahi bu duruma gelmemde o videolarında etkisi var çinli gibi ekmeksiz pilavsız saldırıyorum artık 😁

Mesela bu zincir marketlerin foyaları ortaya çıkıyor haber yapılıyorya bu ürünleri almayın diye, mademki bu ürünleri ifşa ediyorlar ve satılması yasaklanıyor nasıl oluyorda onları 1-2 gün yada 1 hafta sonra indirimli satabiliyorlar ? Mesela bal haberi çıkmıştı akabinde ballar sudan ucuza satıldı. Çay haberi çıkmıştı hemen arkasına çaylar ucuza satıldı. Tarihi yaklaşmışı geçtim bende gıda okudum tarih sadece bir belirteç eğer düzgün koşullarda saklanmışsa ve gerçekten yeni üretilmişse tarih 15 gün yada 1 ay daha dayanabiliyor. Bazı ürünlerde daha fazlası buna okey verebiliyorum ama içinde zehir olan ürünler ifşalanıp nasıl satılabiliyor 😐
Orasını biz bilemeyiz sonuçta sıradan vatandaşız :KK43: ama inanın benim de aklımın sırrımın ermediği şeyler var, valla bakliyat alırken dahi gerçek Türk malı mı yoksa Kanada Kore Çin Tayland malı mı, getiren firma kim vs bilgilere sonra skt bakıyorum, o kadar çok zararlı madde kullanılıyor ki artık 1 ürün almak için her stand önünde 1 saat içerik okumakla geçiyor ömrüm😬

Tam olarak aynı şeyleri yaşıyorum. 2 defadır 2 farklı marketten aldıgım farklı marka pirinçler aldıktan cok kısa süre sonra kurtlandı. Çıldırmak üzereyim ben de, pilavdan soğudum.

Yediğimiz içtiğimiz hiçbir şeyin tadı yok. Canım öyle bir abur cubur çekiyor of hiç tadı yok yediğime değmiyor.
Kendi yetiştirdiğimiz meyve sebze haricinde marketten almıyoruz eş dost kimde ne varsa birbirimize veriyoruz
Ceviz fındık var kendimizde harici diğer kuruyemişleri çok tüketmiyoruz
Bakliyat çok zor güvenilir bir yer bulduk açıktan alıyoruz bulgur kuru fasülye yine kendimizden
Geçen gün Migros’tan tel şehriye aldım iki gün sonra içinde kurtlar gördüm. Akıl karı değil artık marketlerden alışveriş yapmak.

Bizim balkondan arı girmiş dolabın içine, açtım da çığlık çığlığa 1 saat titredim. Pirincin içinden kurt çıksa bayılır kalırım herhalde hiç sevmiyorum. Korktum iyice :KK43:

Köy sütüne su katsalar yine iyi, ömrünü uzatmak için antibiyotik bisru katiyorlarmis diyetisyen söylemişti.
Komşumuz vetenir hekim ,bakanlıgin antibiyotik analizi yaptığını söylemişti. Yani kontrol ediliyor devlet tarafından. Belli bir miktardan fazlasını veremiyorlar. Önerdiği en az kullanan sutcuden alıyoruz bizde .

Birkaç ay önce bilindik bir marketten tavuk aldık fena halde bozuktu. Gittim değiştim ama aylardır ordan tavuk, kırmızı et almıyorum. Orda gördükçe midem bulaniyor. Yumurta da bozuk olabiliyor.

Kuruyemiş ve kuru meyve alamıyorum. Çok sevmeme rağmen içinde ne var nasıl kurutuluyor nasıl saklanıyor diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Kuruyemişçiye gidiyorum her şey koca koca kutuların içinde açıkta bekliyor. Kim bilir bozulmasın diye neyle ilaçlıyorlar, orda beklerken ne kadar çok toza pisliğe maruz kalıyor.
Kuru meyve özellikle nasıl kurutuluyor diye düşünüyorum sürekli.
Daha önceki yıllarda alırdım ama son dönemlerde sürekli olumsuz şeyler duya duya iğrendim.
Kayısı ve üzümü ,armut , elma ,dut kendim kurutuyorum. Cevizi kabuklu alıyorum. Cezerye , cevizli sucuk kendim yapıyorum. İçim daha rahat ediyor.

Komşumuz vetenir hekim ,bakanlıgin antibiyotik analizi yaptığını söylemişti. Yani kontrol ediliyor devlet tarafından. Belli bir miktardan fazlasını veremiyorlar. Önerdiği en az kullanan sutcuden alıyoruz bizde .
Bulunduğum ilde arabayla gezerek süt satanlar var onlardan bahsettim.Sutun tadı bile bir tuhaf,iki yıldır almıyorum

O antibiyotiği mandıralara verirken koyamazlar. Koydukları zaman aynı gün su yada antibiyotik belli oluyor. Günlük tahlil yapılıyor fakat günlük süt için mahallelere satılan sütte ne var bilmiyoruz. Mandıralardanda süt firmaları alıyor gelen aracın kazanına bozulmasın diye az bir miktar çamaşır suyu koyduklarını duymuştum güya zararı yokmuş çok az bir miktar olduğu için dokunmuyor falan diyorlardı bir ara. Süt çok çabuk bozulabilen bişey mutlaka içine birşey katıyorlardır. O geçen sürede özellikle yazın tonlarca süt dökmeleri lazım.

Bulunduğum ilde arabayla gezerek süt satanlar var onlardan bahsettim.Sutun tadı bile bir tuhaf,iki yıldır almıyorum
İşte benim dediğim de onlar. Kayıtlı olanların hepsinin hayvanlarının aşıları ve kontrolleri yapılıyormuş. Bizimki de açık süt ,kapıya getiriyor . Ama tabi büyük sehirlerde durum nedir bilmiyorum

O antibiyotiği mandıralara verirken koyamazlar. Koydukları zaman aynı gün su yada antibiyotik belli oluyor. Günlük tahlil yapılıyor fakat günlük süt için mahallelere satılan sütte ne var bilmiyoruz. Mandıralardanda süt firmaları alıyor gelen aracın kazanına bozulmasın diye az bir miktar çamaşır suyu koyduklarını duymuştum güya zararı yokmuş çok az bir miktar olduğu için dokunmuyor falan diyorlardı bir ara. Süt çok çabuk bozulabilen bişey mutlaka içine birşey katıyorlardır. O geçen sürede özellikle yazın tonlarca süt dökmeleri lazım.
Karbonat attıklarını duymuştum bozulmaması için bizim burdaki bir sutcunun.

Ben bir kez bimden pirinc almıştım. Paketi açıp kavanoza dökeceğim baktım içinde bir şey oynuyor hemen içeri kaçtı zaten geri götürdük verdik açmadan.
Bir kez de kv bize sehriyeli bulgur vermisti onun da içinden salyangoz kabuğu çıktı.
Onun dışında pek rastlamadım ama işte stok yaptıkları için her şey kurtlanıyor.
Beter olsunlar mallari ellerinde kalıyor böyle.

İşte benim dediğim de onlar. Kayıtlı olanların hepsinin hayvanlarının aşıları ve kontrolleri yapılıyormuş. Bizimki de açık süt ,kapıya getiriyor . Ama tabi büyük sehirlerde durum nedir bilmiyorum
Ankara'dan bildiriyorum 😒

Hazır süte de hiç güvenmiyorum,bir kutu süt alıyorum ağzı açık on gün geçiyor bozulmuyor,ay her şeyden tiksindim

X