Psikolojim çok bozuk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben olsam kendi okulumu bi sene uzatma pahasina gizlice tekrar üniversite sınavına çalışırım. istediğim şehir istediğim bölümü kazanirsam da ceker giderim.
bu bir yıl içinde de yurt, kredi, part time çalışma, kenara para atma gibi isleri iyice didikler ogrenirim...

hukuk güzel bi bölüm ama hayalin bu değilmiş. bundan da ailen için vazgecmen gerekmiyo bence.

bide okulda cok ekstra kitap istenir. kendileri almiyosa fazla iste. yemek 10 liraysa 15 lira de. ne artirsan kar bence.

bide madem annen hakkını savun diyo baslamadan babana alışveriş yapalım bi yıl boyunca başka alışveriş istemem gibi bi teklifle de gidebilirsin.

Konu sahibi güzel kardeşim daha önce aile içi veya dışında(ailenizin duyacağı şekilde) size karşı bir taciz istismar olayı oldu mu acaba ? Bu çok özel bir soru ama lütfen anlat cnm.

Simdi linc yemiym ama bu kadar düsmanca davranis normal gelmedi bana..annenizin ailesi vs nasil davraniyor? Evlatlik falan misiniz acaba ..cok ciddiyim..he duruma donersek tabiki disini sıkıp okulu bitirip kimseye minnet etmezsiniz umarim..biraz hakkinizi arayin vur eline al ekmegini olmasin
Linç edilecek bir şey söylememişsiniz, evlatlık değilim hayır ilk çocuğum, anneannem ve dedem kendi yağında kavrulan 70 yaşında insanlar onlar kendi derdindeler, teyzelerim var onlar da uzaktalar, burda olan bir teyzem var o da annem onun evliliğine karışmaya çalıştığı için annemle iletişimi 2 senedir kesmiş durumda, babamin tarafında ise yaşadığım şehirde bir tek halam var onunla da ailem samimi değildir. Akraba ilişkileri güçlü olan bir ailem yok ve bana da özel düşmanca tavırları olmaz onların. Tüm ailede böyledir erkek çocuklarına önem verilir.

okulunu bitirmek icin cabala ve hayatini kurtar olurmu
öz anne baban mı bunlar yani ikisidemi öz

ben olsam kendi okulumu bi sene uzatma pahasina gizlice tekrar üniversite sınavına çalışırım. istediğim şehir istediğim bölümü kazanirsam da ceker giderim.
bu bir yıl içinde de yurt, kredi, part time çalışma, kenara para atma gibi isleri iyice didikler ogrenirim...

hukuk güzel bi bölüm ama hayalin bu değilmiş. bundan da ailen için vazgecmen gerekmiyo bence.

bide okulda cok ekstra kitap istenir. kendileri almiyosa fazla iste. yemek 10 liraysa 15 lira de. ne artirsan kar bence.

bide madem annen hakkını savun diyo baslamadan babana alışveriş yapalım bi yıl boyunca başka alışveriş istemem gibi bi teklifle de gidebilirsin.
Bu sene tekrar girersem okul puanım kirilacagi için bu seneki puanımı alacağımı bile düşünmüyorum. Ancak 2021 de sınava tekrar girersem iyi şeyler yapabilirim, o zaman onu da denemeye çalışacağım ama şu anlık buna girisemem çok riskli olur.

Bu sene tekrar girersem okul puanım kirilacagi için bu seneki puanımı alacağımı bile düşünmüyorum. Ancak 2021 de sınava tekrar girersem iyi şeyler yapabilirim, o zaman onu da denemeye çalışacağım ama şu anlık buna girisemem çok riskli olur.

bu arada ben de senin gibi gurur yapar bisey isteyemezdim. ihtiyacım var diyemedigim için lise öğrencisinden beter bi üniversite öğrenciliği gecirdim.

bazen de istemeyi bilmek lazim. mesela ben sizi temsil ediyorum. falancanin kizi hukuk okuyo deseler kimse inanmaz ortaokul cocugu gibiyim vs diyebilirsin. madem burda sizin istediğiniz bölüm yapacaksiniz demeyi dene.
tabi sen kendini saglama al. gidecek yerin gecinecek paran olunca resti cek çık git.

puaniniz iyi anladigim kadariyla sartlariniz sabanci koç tarzi sirketlerden burs almaya yetmiyor mu arastirdiniz mi?
Derece sayılmaz ama 24 bindeydim ama burslara basvursam bile hiç çıkmayacağına eminim çünkü ailemin geliri zaten düşük değil ve babamın üstüne ev var

hangi universite?
esimle konusuyordum da ona gore bakip bir sey soyleyecegim

bu arada ben de senin gibi gurur yapar bisey isteyemezdim. ihtiyacım var diyemedigim için lise öğrencisinden beter bi üniversite öğrenciliği gecirdim.

bazen de istemeyi bilmek lazim. mesela ben sizi temsil ediyorum. falancanin kizi hukuk okuyo deseler kimse inanmaz ortaokul cocugu gibiyim vs diyebilirsin. madem burda sizin istediğiniz bölüm yapacaksiniz demeyi dene.
tabi sen kendini saglama al. gidecek yerin gecinecek paran olunca resti cek çık git.
Demeyi düşündüm, babam bana şiddet uygulamadi ama annemin gücü evde bir tek bana yetiyor. Benden 4 yaş küçük erkek kardeşim çok şımarıktır anneme slk, aptl (banlanmamak için açık yazamadım) gibi şeyler der annem susar cevap vermez ama böyle şeyleri ona söylediğimde bir keresinde bana tokat attı. Annemin böyle davranması beni iyice üzüyor.

Derece sayılmaz ama 24 bindeydim ama burslara basvursam bile hiç çıkmayacağına eminim çünkü ailemin geliri zaten düşük değil ve babamın üstüne ev var
canim bak boyle sirketler ailenin gelirinden cok senin puaninla ilgilenir
universiteler puani iyi ilk 5 tercihle yerlesen ogrencilerine burs verirmiş
esimin zamaninda daha iyi bir yere gidebilecekken kendi uni sini tercih eden fakulteler burs veriyor diyo mesela maddi durumuna bakmadan

canim bak boyle sirketler ailenin gelirinden cok senin puaninla ilgilenir
universiteler puani iyi ilk 5 tercihle yerlesen ogrencilerine burs verirmiş
esimin zamaninda daha iyi bir yere gidebilecekken kendi uni sini tercih eden fakulteler burs veriyor diyo mesela maddi durumuna bakmadan
Şehirde olan kurumlara burs için başvuracağım daha kredi burs işleri belli olmadı şu an üniversite kayıtları var, söylediklerinizi duydum çabalayacağım.

koskoca uniye giden bir tek sen degilsin ya canim nerden bilecekler
netten arastir bunlari
Yine de buraya yazdığım belli olursa kavga çıkar, bir de bununla uğraşmak istemiyorum yeterince yıprandım zaten ve teşekkür ederim düşünceleriniz için söylediklerinizi arastiracagim.

Demeyi düşündüm, babam bana şiddet uygulamadi ama annemin gücü evde bir tek bana yetiyor. Benden 4 yaş küçük erkek kardeşim çok şımarıktır anneme slk, aptl (banlanmamak için açık yazamadım) gibi şeyler der annem susar cevap vermez ama böyle şeyleri ona söylediğimde bir keresinde bana tokat attı. Annemin böyle davranması beni iyice üzüyor.

ben sana bisey deyim bak. baban belki bunların farkında bile değildir. sonuçta kız çocuğunun eksiğini gediğini alacağını anne bilir.
senin annen teyzenin de hayatina müdahale etmeye çalıştığına göre normal kendi halinde biri değil.
seni sindirerek herseyden mahrum birakarak kardesini verip surekliy simartarak elinde tutup yönetmeye çalışıyo olabilir.

belki babanla annen yokken oturup konuşup istesen hiç böyle bi sorun kalmayacak ortada...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X