Puset?? Ana kucağı?? Beşik???

Marskedisi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
183
243
Merhaba hanımlar. Bebeği olanların fikrini almam gereken bir konu var. 6.ayımdayım artık bebek alışverişine başlamak istiyorum fakat ne alacağım bilmiyorum. Sizin alıp da severek kullandıklarınız ya da pişman olup keşke almasaydım dediğiniz neler var? Bebek odası yapmayacağım anne yanı beşik düşünüyorum. Puset ve ana kucağı hangileri kullanışlı, ikisi de gerekli mi? Oto koltuğu yenidoğanda kullanılıyor mu? Eşimin ve benim ailelerimiz uzakta. Tatillerde yanlarında kalıyoruz. Ana kucağını götürsem bebek onun içinde geceyi geçirebilir mi mesela? İlk hamileliğim o yüzden kafam karışık.

Merhaba hanımlar. Bebeği olanların fikrini almam gereken bir konu var. 6.ayımdayım artık bebek alışverişine başlamak istiyorum fakat ne alacağım bilmiyorum. Sizin alıp da severek kullandıklarınız ya da pişman olup keşke almasaydım dediğiniz neler var? Bebek odası yapmayacağım anne yanı beşik düşünüyorum. Puset ve ana kucağı hangileri kullanışlı, ikisi de gerekli mi? Oto koltuğu yenidoğanda kullanılıyor mu? Eşimin ve benim ailelerimiz uzakta. Tatillerde yanlarında kalıyoruz. Ana kucağını götürsem bebek onun içinde geceyi geçirebilir mi mesela? İlk hamileliğim o yüzden kafam karışık.
Uzun süreli yatamaz pusetin içinde kısa misafirliklerde olur anca günübirlik. Puset seyahatlerde 6.aya kadar oto koltuğu görevi görür. Ana kucağı bebeğe bağlı kimisi seviyor kimisi sevmiyor. Bizde otomatik sallanan nuna var 10dk anca duruyor günde. Oto koltuğu yenidoğan uyumlularda var ama dediğim gibi puset işinizi görür indirimdeyken ben 9-18 besafe izi comfort isofix aldım oto koltuğu. Anne yanı olarakta yoyko kullanıyorum

Biz puset de oto koltuğu da aldık. Evet yeni doğan için otokoltuğu var. Ana kucağı olarak babybjorn düşünüyorum ama gece onun içinde uyutmayı düşünmem mesela. Chicco Next2me aldık onu katlayıp ailelere giderken götürebilirsiniz bebek yatağında yatmış olur. Ana kucağında o kadar süre kalması omurgası için sağlıksız olabilir

X