Reddettim ama pişmanım.Çözüm önerisi olan?

aslında çocuk haklı biraz çünkü ısrar vs sevmem hayırsa hayırdır sonuçta
ayrıca işte tam beğenemediğüm için kararsızım da
Oluruna birakin muhtemelen daha once bu kadar acik ve durustce karsiniza cikan olmadigi icin cesareti,cevreden duydugunuz kadariyla da efendiligi mutaasip yasantisi hosunuza gitmis (tesetturlu oldugunuz icin kimse benimle cok kolay tanisamaz falan dusuncesiyle kendinizi bu tanisma hususlarinda daha kisitli gormenizde degerlendirme istegini artiriyordur)
Tarzi begenmekle kisiyi begenmek arasinda cok fark vardir sizde madem cokta begenmedim karar veremiyorum diyorsunuz oluruna birakmak en guzeli nasipte varsa yasanacak bise kimse onunde duramaz zaten siz gordugunuz yerde hafif tebessumle selaminizi vermekten vazgecmeyin
Hayirlisi

Bence akışına bırak , etkilenmemişsin de zaten. Hiç haber falan gönderme. Bikaç ay geçsin bakarsın yine durumlara.

Dindarlıkla bir alaka göremedim ben, dindar insanlar mı dürüst oluyor? Benim bildiğim dini yaşamak bir tercih dürüstlük ise karakterdir...

Neyse konuya gelelim ilk görüşte aşk sevgi vs. İnanmıyorum ben...

Bir insanı tanırsın tanıdıkça birşeyler yaşayıp, paylaştıkça duyguların artar yoğunlaşır aşk olur sevgi olur vs. Bence içinde acabaların kaldıysa o kişiyi tanıyabilirsin...
Güzellik çirkinlik göreceli kavramdır ve önemli olan karakterdir klişesini yapmadan geçemeyeceğim...

Ortak arkadaş ile haber yollayabilirsin yada tek yakaladığın bir anda yanına gidip onu tanımak istediğini söyleyebilirsin

Bence biraz daha akışına bırakman daha doğru olacak.

Bu süreçte sende fikirlerinin kesinliğinden emin olursun.

Eğer bu şekilde devam ederse fikirlerin, ona göre araya tanıdık sokar, yahut hiç uzatmadan kendin karşısına çıkar durumu uygun dille ifade eder, görüşmeyi teklif edersin.

Çocuktan etkilenmemişsin ki. Neden pişmanlık duyuyorsun? Dürüstlük dindarlık bir yana herşeyden önce gönül işi bu.

Merhaba arkadaşlar , ben üniversite 4. sınıf öğrencisiyim.Tesettürlüyüm(olayların seyrine etki ettiği için yazıyorum).3 hafta önce yan bölümden bi çocuk ders çıkışında gelip benimle konuşmak istedi , ona iki dakika vakit ayırıp ayıramayacağımı sordu.O an şaşkınlıktan peki dedim.Beni uzun süre önce görüp beğendiğini ,konuşmak için okulun son dönemlerinin gelmesini beklediğini çünkü sevgililik durumlarına vs karşı olduğunu, kendisinin dindar biri olduğunu ve benim de öyle olduğumu düşündüğü için benimle tanışmak istediğini söyledi.Mezuniyete kadar ki bir yılı da tanışma evresi olarak görebileceğimizi söyledi.Kendinden bahsetti artık ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama iyi biri gibi görünüyordu dindar , kibar , bölümümüz de iyi olduğundan iyi eğitimli ve dürüst biri olduğunu zannediyorum.

Egoistlik yaptığımı düşünmenizi istemem ama benim genelde çok güzel olduğumu söylerler, insan kendine dışardan bakamıyor tabi.Ben çocuktan bir karşı cins olarak pek etkilenmedim doğrusu o yüzden onu orada reddettim.Fakat şimdi arada onu gördükçe aslında olabilecek bişey olduğunu düşünmeye başladım(hala pek beğenmememe rağmen) ve biraz pişmanlık duyuyorum çünkü duyduğum kadarıyla aşırı dürüst düzgün biriymiş hiç sevgilisi olmamış dini sebeplerden dolayı vs.Genelde erkekler tekrar tekrar şanslarını denerler ama bu çocuk benim çok dindar olduğumu ve tekrar yanıma gelirse onu rezil edeceğimi falan düşünüyormuş "ben aynı soruyu 2. kez soramam öyle bir yüzsüzlük edemem" vs diyormuş. o yüzden benim yüzüme bile bakmıyor artık.Ben bunu bi ortak arkadaşımdan(çocukluk arkadaşım) öğrendim fakat çocugun ortak bi arkadaşımız olduğundan bile haberi yok.Şimdi onu tanımaya değer buluyorum ama iletişimimiz yok olacak gibi de görünmüyor kendim de gidemem çekiniyorum çünkü.Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.

Ek soru ; siz böyle bi anda karşınıza çıkan biriyle tanışmayı kabul eder miydiniz ?
Basit biri gibi görünmek de istemedim.
Sizin başınıza benzer bişey geldi mi?​
Peki canım iş durumu nasıl olacak? Gençler mezun olup beş yıl düzen kuramıyor, dini anlamda endişeniz artmaz mu bu durumda? Flört haram kaygısıyla ilişki yıpranacak, hem de uzunca bir süre.

Merhaba arkadaşlar , ben üniversite 4. sınıf öğrencisiyim.Tesettürlüyüm(olayların seyrine etki ettiği için yazıyorum).3 hafta önce yan bölümden bi çocuk ders çıkışında gelip benimle konuşmak istedi , ona iki dakika vakit ayırıp ayıramayacağımı sordu.O an şaşkınlıktan peki dedim.Beni uzun süre önce görüp beğendiğini ,konuşmak için okulun son dönemlerinin gelmesini beklediğini çünkü sevgililik durumlarına vs karşı olduğunu, kendisinin dindar biri olduğunu ve benim de öyle olduğumu düşündüğü için benimle tanışmak istediğini söyledi.Mezuniyete kadar ki bir yılı da tanışma evresi olarak görebileceğimizi söyledi.Kendinden bahsetti artık ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama iyi biri gibi görünüyordu dindar , kibar , bölümümüz de iyi olduğundan iyi eğitimli ve dürüst biri olduğunu zannediyorum.

Egoistlik yaptığımı düşünmenizi istemem ama benim genelde çok güzel olduğumu söylerler, insan kendine dışardan bakamıyor tabi.Ben çocuktan bir karşı cins olarak pek etkilenmedim doğrusu o yüzden onu orada reddettim.Fakat şimdi arada onu gördükçe aslında olabilecek bişey olduğunu düşünmeye başladım(hala pek beğenmememe rağmen) ve biraz pişmanlık duyuyorum çünkü duyduğum kadarıyla aşırı dürüst düzgün biriymiş hiç sevgilisi olmamış dini sebeplerden dolayı vs.Genelde erkekler tekrar tekrar şanslarını denerler ama bu çocuk benim çok dindar olduğumu ve tekrar yanıma gelirse onu rezil edeceğimi falan düşünüyormuş "ben aynı soruyu 2. kez soramam öyle bir yüzsüzlük edemem" vs diyormuş. o yüzden benim yüzüme bile bakmıyor artık.Ben bunu bi ortak arkadaşımdan(çocukluk arkadaşım) öğrendim fakat çocugun ortak bi arkadaşımız olduğundan bile haberi yok.Şimdi onu tanımaya değer buluyorum ama iletişimimiz yok olacak gibi de görünmüyor kendim de gidemem çekiniyorum çünkü.Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.

Ek soru ; siz böyle bi anda karşınıza çıkan biriyle tanışmayı kabul eder miydiniz ?
Sana çekici gelmediyse hiç karıştırma derim. Önce onu beğenmelisin. İyi ve ortak yönlerinizin olması yeterli değil.

Bahtın ayağına gelmiş ortak arkadaşını sokacaksın devreye konuşacaksın tanışacak evleneceksin:KK48::spor:

Dindarlik neden vurgulandi onu anlamadim. Madem vurgulandi sunu soyleyim o zaman: kaderinde varsa olur. Yoksa da bunda da bir hayir vardir der gecerdim ben.
Lutfen artik dindarmis gibi seyleri soylemeyin. Ibadet de gizlidir kabahatte. Rabbim ile aranizdakiler siz ve O'nun arasinda kalsin, herkes bilmek zorunda degil. Dindar olmak da durustlugun gostergesi degil ayrica. Insan isek durust olmak zorundayiz zaten, bu bir meziyet degil.

ona bak ve gülümse selam ver . zatn anlar

tanısmakta fayda var. bende senin gibiydim . böyle biri cıksa düsünürdüm ilk . mesela ilk bir hafta bir ay onu tanımaya yönelik sorular sorardım oda doraun isterdim olmassa uymassa yolları ayır.
ama uzatma bir yıl aheste aheste

Ille de tanimak istiyorsan gidip acikca sizi tanimak isterim deyin.. Kusura bakmayin sizi tanimadigim icin bir an oyle dedim ama birlikte bir kahve icelim mi, sizi tanimayi isterim deyin.
Durustluk budur bence. Evirip cevirmeden kimseyi araya sokmadan icinden gecenleri soyle. Tanimadigim icin bir an oyle dedim ama sonra pisman oldum de. Ne var ki bunda.

arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama birşey itiraf etmem gerekiyor
ben aslında bu senaryodaki erkeğim
olaya dair karşı cinse ait farklı bakış açılarını okumak istedim
aslında henüz açılmadım ama açıldığımda olacaklar bunlar diye düsünüyorum
normalde bu kadar farklı kadından bu kadar çeşitli bakış açısı almam mümkün değildi ve
kötü niyetim yoktu alay etmek vs gibi o yüzden kızmayın lütfen herkese mutlu bir hayat diliyorum saygılar

Sen adım at sosyal medyadan yaz ben dusunmeden knustum sasırmıstım dusununce olabılır olduguna karar verdım falan de

arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ama birşey itiraf etmem gerekiyor
ben aslında bu senaryodaki erkeğim
olaya dair karşı cinse ait farklı bakış açılarını okumak istedim
aslında henüz açılmadım ama açıldığımda olacaklar bunlar diye düsünüyorum
normalde bu kadar farklı kadından bu kadar çeşitli bakış açısı almam mümkün değildi ve
kötü niyetim yoktu alay etmek vs gibi o yüzden kızmayın lütfen herkese mutlu bir hayat diliyorum saygılar

Yakıstı mı sımdı :KK70:

Ortalık karıştı ya da benim beynim yandı.. Anlamadım neyin fikir alması, niye bizdenmiş gibi yazmak? Cinsiyetini doğru yazıp olayı normal haliyle anlatsan yine karşı cins olarak fikirlerini kimse esirgemezdi sanırım...

Yan bolum demenden anlamaliydim hikayenin uydurma oldugunu. Yan bolum diye bir sey yok cunku...

X