Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımı kaybetmek üzereyim!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

whydontwego

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2016
9
4
24
Merhaba, benim saçlarım ince telli ve koparak dökülme sorunum var. Kafamda neredeyse saç kalmadı. İşin kötüsü kırılan küçük saçlar hala kafamda olduğu için diplerim kabarıyor uçları ise sönük kalıyor. Uçları çok inceldi, kırılıp yarısına kadar ikiye ayrılıyor saç tellerim. Bunun yanında saçlarım çok zor şekil almaya başladı. Saçlarım doğalda dalgalı, ve yağlı bir saç derim var. Yani sürekli yıkamak zorundayım. Hal böyle olunca her sabah (çünkü akşamdan yapıp yatınca bozuluyor) saç şekillendirmeyle uğraşmıyorum. Kurutup çıktığımda da çevremden sürekli "sen saçlarını taramıyor musun?" gibi sorular alıyorum ve moralim çok bozuluyor. Düzleştirince sorun geçici olarak ortadan kalkıyor tabi ama daha çok zarar verdiği için kullanmak istemiyorum. Saç bakım ürünü olarak loreal'in güzel bir serisini buldum, onu alacağım. Saçlarımı kısacık kestirmeyi düşünüyorum, ardından bakıma alacağım uzun bir süre. Sizce tek çözüm kestirmek mi başka bir öneriniz var mı, yardım edin lütfen çok mutsuzum :KK43:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun rabbim şifa versin benimde röfle ve boyadan dolayı koparak döküldü saçlarım bende kestirdim 6 ay sığır iliği kürü yaptım bitti şükür eskiye göre iyi toparlandı şimdide zeytinyağlı sarımsak kürü yapmayı düşünüyorum siz birde doktorda tahlil yaptırın birde benim gibi yağ bakım kürü yapın

Geçmiş olsun rabbim şifa versin benimde röfle ve boyadan dolayı koparak döküldü saçlarım bende kestirdim 6 ay sığır iliği kürü yaptım bitti şükür eskiye göre iyi toparlandı şimdide zeytinyağlı sarımsak kürü yapmayı düşünüyorum siz birde doktorda tahlil yaptırın birde benim gibi yağ bakım kürü yapın
Amin, sağolun çok teşekkür ederim ^_^

Amin, sağolun çok teşekkür ederim ^_^
1 kavanoz dolusu suya 1 avuc tane karanfil al aktardan 24 saat bekle kuru yerde kalsin. Ertesi gun suz onu bos bi sprey kutusuna bosalt suyunu yaninda veya lavaboda dursun gidip geldikçe sac diplerine sık etkisni hemen gorursun aninda cozum. Ben o sekilde kurtuldum 1 ay geçmedi artik kullanmiyorum

1 kavanoz dolusu suya 1 avuc tane karanfil al aktardan 24 saat bekle kuru yerde kalsin. Ertesi gun suz onu bos bi sprey kutusuna bosalt suyunu yaninda veya lavaboda dursun gidip geldikçe sac diplerine sık etkisni hemen gorursun aninda cozum. Ben o sekilde kurtuldum 1 ay geçmedi artik kullanmiyorum

Kuaföre gittim, saçlarımı kısacık kestirirsem kötü duracağını söyledi. Omuz hizamda kestirdim bende, renk açmadan dolayı yanmıştı saçlarım yanık kısımlar biraz da olsa gitti. Keratin kullanmamı önerdi onu uyguluyorum şimdi.

Kuaföre gittim, saçlarımı kısacık kestirirsem kötü duracağını söyledi. Omuz hizamda kestirdim bende, renk açmadan dolayı yanmıştı saçlarım yanık kısımlar biraz da olsa gitti. Keratin kullanmamı önerdi onu uyguluyorum şimdi.
Benimde cok uzundu kalcalarima kadar di kestirirsem dokulme duzelir diye dusundum ama devam ediyordu dokulmeye burada dolasirken birisi yazmıştı bende aldim denedim hemen ama bende kesmistim saclarimi artik etkisini hemen goruyorsun aksama sur sabaha tararken farki gorucen bunun hic bi zarari yok bildigin karanfil

Saç ekimi hastanede yatmayı gerektirmediği için ekim sonrası hasta evine gidebilir. Bu nedenle şunlara dikkat edilmelidir
Ekim yapılmış olan alan herhangi bir pansuman ile kapatılmayıp açıkta bırakılmaktadır. Bu bölgenin 1 hafta boyunca herhangi bir yere sürtünmesinden veya travmaya maruz kalmasından sakınılmalıdır. Bu süre içinde kalabalık otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarına ya binilmemeli ya da binilmek zorunda ise dikkatli olunmalıdır. Yine ilk 1 hafta boyunca kasket, şapka, bone gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Saç ekimini takip eden ilk 2 gün alın ve yüz bölgesinde şişme olmaması için yarı oturur vaziyette uyunması gerekmektedir. Uyku sırasında saç ekilen bölgenin yastık ya da çarşaflara değmemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır. İlk 1-2 gün boyunca ayakkabı bağlamak vs. nedenlerle öne eğilmekten kaçınılmalıdır. Saç ekim merkezi nde takip eden ilk gün boyunca alkollü içecek kullanılmamalıdır. Ameliyattan 48 saat sonrasına kadar Aspirin ve kan sulandırıcı diğer ilaçlar, ayrıca Omega-3 alınmamalıdır. Eğer ağrı kesici, ödem önleyici ilaçlar ve antibiyotik yazıldıysa bunlar reçeteye uygun olarak kullanılmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçın kırılıp güçsüzleşmesi çinko eksikliği belirtisidir. Aşırı dökülmede varsa hiç zaman kaybetmeden doktora gidin. Östrojen androjen hormonlarınıza ve kandaki vitamin mineral değerlerine baktırmalısınız. Geç kalmayın aksi takdirde geri dönüşü olmayan sonuçla karşılaşabilirsiniz. Mazallah

Merhaba, benim saçlarım ince telli ve koparak dökülme sorunum var. Kafamda neredeyse saç kalmadı. İşin kötüsü kırılan küçük saçlar hala kafamda olduğu için diplerim kabarıyor uçları ise sönük kalıyor. Uçları çok inceldi, kırılıp yarısına kadar ikiye ayrılıyor saç tellerim. Bunun yanında saçlarım çok zor şekil almaya başladı. Saçlarım doğalda dalgalı, ve yağlı bir saç derim var. Yani sürekli yıkamak zorundayım. Hal böyle olunca her sabah (çünkü akşamdan yapıp yatınca bozuluyor) saç şekillendirmeyle uğraşmıyorum. Kurutup çıktığımda da çevremden sürekli "sen saçlarını taramıyor musun?" gibi sorular alıyorum ve moralim çok bozuluyor. Düzleştirince sorun geçici olarak ortadan kalkıyor tabi ama daha çok zarar verdiği için kullanmak istemiyorum. Saç bakım ürünü olarak loreal'in güzel bir serisini buldum, onu alacağım. Saçlarımı kısacık kestirmeyi düşünüyorum, ardından bakıma alacağım uzun bir süre. Sizce tek çözüm kestirmek mi başka bir öneriniz var mı, yardım edin lütfen çok mutsuzum :KK43:

Tatlm tahlil filan yaptirdin mi? Mineral vitamin destekli dogal urunler tercih et. Ben dogaldan sasmiyorm ♬

Canim garlic diye bir sampuan var. Senin derdine birebir. Ben 1 yilimi adadm organik urunlere

Arkadaşlar saçlarımı 23 Nisan'da kestirmiştim. Tam omuzlarımın üzerindeydi boyu. Şuan ise saçlarım gayet sağlıklı, neredeyse hiç yanık kalmadı ve boyu omuzlarımın bir karış altında. Kestirdikten sonra neredeyse hiç işlem yapmadım (Sadece ayda bir düzleştirdim ve havalar soğuduğundan artık sabahları evden çıkmadan sadece saç diplerimi kurutuyorum). Her yıkamadan sonra kuaförümden aldığım keratini uyguladım. Saçlarımı gerçekten onardı, yumuşacık ve parlak yaptı. Böyle konularda biraz üşengeç olduğumdan  :sus: daha pratik olduğundan tek bir ürün kullanıyorum. Sadece keratin yetti yani saçlarım için. Son üç haftadır da Bioblas'ın sarmaşık özlü şampuanını kullanıyorum, saçta hızlı uzama vaadediyor fakat ben pek etkisini göremedim. Yanında hediye edilen, keratin içeren bir bakım spreyini kullanıyorum, bir zararı olmadı ama bir artısını da göremedim. Sonuç hakkında bilgilendirmek istedim sadece :KK23:

Çok güzel bir ürün var aslında çevremde kullananlar var. Çok memnunlar. Öncesi sonrası fotolarıda mevcut. İsterseniz iletişime geçin bu konuyla ilgili herkese yardımcı olmak isterim. Cilt sorunları ve birçok cilt hastalığı ile ilgilide harika çözümler var.

Nasıl oluyor nerden buluyoruz nasıl uyguladınız rıca etsem anlatırmısınızz

X