Saçma sapan bir konu

Patidostu

Çok pati az insan çok huzur
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
7.364
13.694
Bir ayril bir barış arayınxa konusacak biri olsun mantığıyla simdilik devam eden uzun süreli bir iliskim var. İleride ayrılık gözüküyor gibi ama su anlık birinin varlığı beni kısmen rahatlattigi icin devam ediyorum. 4 yıl oldu.
Doğmamis cocuga don biçmek değil bu mevzu. Benim icin uzin iliskide gelecekten beklentiler her seyi bastan konusmak çok önemli. Kendisinin yeğeni var bana sürekli onu anlatır ileride kücük karameller yaparız falan diye konusur. Ben de genelde gecistirirdim bugün artık dayanamadım çocuk istemediğimi söyledim erkek arkadaşıma:
"Ne simdi ne 5 yil sonra ne de 10 yıl sonra istemeyeceğim. Kendimi bildim bileli de istemedim, cocukken de evcilik oynamaktan nefret ederdim.Hicbir zaman öyle hayalim istegim olmadı."
Erkek arkadaşımda sorunlu aile yapısı tripleri bu iste benim kuzenimin esi de senin gibiydi dedi. (Kuzeninin esi cok güzel ve basarili bir kadindi kuzeni sürekli onu aldatır hakaret ederdi herkesin icinde kadın da en son bunu aldattı boşandılar) Neyse biraz daha söylendikten sonra bana dedikleri aynen sunlar(ablası öğretmen):
"valla ablam cocuğada bakıyor yemeğinide yapıyor, x abinin annesi kanser ona bakıyo şuan, namaza başlamış 5 vakit namazında kılıyor,hiç daha gık dediğini duymadım"
Şok oldum resmen bu mesajına. Benden bunları nasıl bekler 4 senede beni hic mi tanıyamamış. Daha önce ev isi yapmam dedigi icin kendisinden ayrılmıştım sonra beni ikna etti yaptığına yapacağına dair öyle barıştım. Ki kendi annesi de yaptırıyor bazı ev islerini. Sen sorunlusun demeye getirdi bana.
Arkadaşlar sizce bu sorunlu olmak mı ? İstememenin sebebi sorunlu cocukluk,kötü aile gecmisi,sevgisizlik,elestirilmek vs.. değil. Sadece istemiyorum. Hicbir zaman da istemedim."Ben cocukken erkek gibiydimcilerden" de değilim, gayette kiz gibiydim kız oyunları oynardım ama anne-cocuk oyinlarını sevmezdim. Sokaktaki hayvana canimi veririm hepsini severim ama bebejleri sevmem sürekli ağlayan bakıma muhtaç canlılar benim icin. Hayvanlarda bile sahiplenirken herkes yavru istersen ben yetiskin olsun kisiligi oturmus olsun sorumluluğu az olsun demistim.

Çocuk çok büyük sorumluluk, istememek de normal. Genelde bebek sevmek için çocuk yapılıyor, bir insan yetiştirmek olarak değil sonra da aman büyüyorlar bir şekilde. Böyle olmamalı. İstemek zorunda değilsin, yanlış olan tek şey biteceği belli olan bu ilişkiyi sürdürmen...

Cocuk mevzusu acilirmis ve siz hep gecistirmissiniz. Cocuk istememek sizin en dogal hakkiniz ama 4 yillik iliskide bunu karsi tarafa gecistirmek yoluyla degil net olarak ifade etmeniz gerekirdi. Bunun tam tersini erkek kadina yapsa coktan kizin zamanini caldi yari yolda birakti die yaftalanirdi.
Iliskide herkes birseyler istedigi gibi istemeyebilir de, biri evlenmek istemez, biri cocuk istemez, yada ister. Ama bunlar bir sure sonra karsi tarafla paylasilmali

4 yıl bunu söylemeniz için geç olmuş bence. Kendisi istiyor siz istemiyorsanız da uzatmanın gereği yok ilişkiyi. Kimseyi oyalamayın ki fazlasıyla oyalamışsınız bana göre. Beni tanımamış diyorsunuz da nasıl demediniz adam sizle çocuk düşünürken bile ben istemiyorum diye? Aynı durumda olmak istemezdim. Üzücü.

Çocuk çok büyük sorumluluk, istememek de normal. Genelde bebek sevmek için çocuk yapılıyor, bir insan yetiştirmek olarak değil sonra da aman büyüyorlar bir şekilde. Böyle olmamalı. İstemek zorunda değilsin, yanlış olan tek şey biteceği belli olan bu ilişkiyi sürdürmen...
İliski bitecek sanirim dedigim gibi bosluga düşmemek icin beraberim. Ama en azindan su dönemim geçene kadar bir seyler düzelse köprüden önceki son çıkış son demleri her seyi halletmistik tamam artık sorunumuz kalmadı anlaştık diyordum. Böyle düsünmesi beni cok üzdü

Her şeyden önce bu senin tercihin. Ya saygı duyacak ya da ayrılacak. Ama çocuk konusunda da haklısın, ben de çok kararsızım. Evet aşkımızın meyvesi diye dünyaya getiriyoruz ama o çocuğa hiç sormuyoruz bunu. Ömür boyu ona refah sağlayabilecek miyiz, böyle bir dünyada, ülkede yaşamak isteyecek mi bunları bilmeden doğması haksızlık bana kalırsa.

Cocuk mevzusu acilirmis ve siz hep gecistirmissiniz. Cocuk istememek sizin en dogal hakkiniz ama 4 yillik iliskide bunu karsi tarafa gecistirmek yoluyla degil net olarak ifade etmeniz gerekirdi. Bunun tam tersini erkek kadina yapsa coktan kizin zamanini caldi yari yolda birakti die yaftalanirdi.
Iliskide herkes birseyler istedigi gibi istemeyebilir de, biri evlenmek istemez, biri cocuk istemez, yada ister. Ama bunlar bir sure sonra karsi tarafla paylasilmali
4 yıl bunu söylemeniz için geç olmuş bence. Kendisi istiyor siz istemiyorsanız da uzatmanın gereği yok ilişkiyi. Kimseyi oyalamayın ki fazlasıyla oyalamışsınız bana göre. Beni tanımamış diyorsunuz da nasıl demediniz adam sizle çocuk düşünürken bile ben istemiyorum diye? Aynı durumda olmak istemezdim. Üzücü.
Birkac defa söyledim ama üstelemedim zamana birakiriz deyip gectim

En azından sevmediğinizin istemediğinizin farkındasınız, ya olduktan sonra farketseydiniz, o zaman kötü olurdu işte. Konu her ne olursa olsun başkalarıyla kıyaslanmak da berbat bişey, o sanki herkesin yaptığı şeyleri yapıyor mu

bence çocuğa gelinceye kadar zaten uyumsuzsunuz niye berabersiniz bilmiyorum cidden mutlu musunuz bu ilişkide?

Ayrıca da karşı taraf öküz marka geldi bana kadın çocuk doğursun evde otursun yemek yapsın çok sesi çıkmasın etliye sütlüye karışmasın kafasında. O havayı sezdim bu çocukta. En beğenmediğim erkek tipi.

Çocuk isteyen kadar istemeyenede
Saygıı duyulmalı
Ve çocuk isteyen ve istemeyen bir hayatı paylaşmamalı
Ve erkek arkadaşın kalıpları olan standart erkek tiplerimden
O ve onun gibilere göre
Eş çocuk yapar yemek yapar kv ye bakar üstünede para kazanır vede namazda kılıyorsa tamamdır

Çocuk istememek sizin en doğal tercihiniz. Böyle büyük bir konunun -kimi insan için- en başından konuşulması en doğrusu.
Ama en başından.
İlişki 4 yıllık olmuş, daha önce dile getirmiş miydiniz?
Ayrıca ben “sen temizlik yapacaksın, annene babana bana evde yardım edeceksin” diretmeleriyle o insanın yapacağını hiç sanmıyorum. Mesela benim erkek arkadaşım yemek yapmayı sever, mutfağa girer, misafir olunca çayını kahvesibi hazırlar, yeri geldiğinde temizlikte yapar. Ama bu ona küçüklüğünden öğretilmiş veya içinden geliyor bilemem. İnsanın içinden gelecek, diretmeyle hiç bir şey olmaz.

En azından sevmediğinizin istemediğinizin farkındasınız, ya olduktan sonra farketseydiniz, o zaman kötü olurdu işte. Konu her ne olursa olsun başkalarıyla kıyaslanmak da berbat bişey, o sanki herkesin yaptığı şeyleri yapıyor mu
Ki kendisi asla sorumluluk alabilecek biri değil. Cok tembel. Benim icin sorun yoktu tembel olmasında. Öğrenci evindeyken yardım ederdi ve benim yönlendirmemle bir seylere tamam diyordu. Ama evlenirsek heleki cocuk olursa tüm sorumluluk bana kalır

Keşke geçiştirmek yerine tam anlamında zamanında açıklasaymışsın be karamel :KK43: Ben bu tür konuları ilk kahve icmeye buluştuğumuzda bile belirtiyorum.Karşımdaki insandan da belirtmesini istiyorum.Ben çocuk/bebek istemeyen ve sevmeyen biriyim.Aynı dediğin gibi el kadarken bile uzak dururdum.Annelikten bebekten.O yüzden partneriminde bu yönde olmasını isterim.Sende ona göre yolunu çiz.Bazı laflarıyla rengini belli etmiş zaten.

Sevgiliniz gibi erkeklere hiçbir kadının pas vermemesi lazım ki bu tipler kadın dediğin onu da yapar bunu da yapar gıkını da çıkarmaz fikrinden ipe ipe uzaklaşsınlar. Siz bencilliğiniz yüzünden bu adama fırsat veriyorsunuz bu konularda üstelik ağzımızın tadı bozulmasın diye davranarak çocuk konusunu da ötelemişsiniz. Ben de çocuk istiyorum mesela ama sevgilim bana 4 sene sonra istemediğini söylese mahvederim onu. Böyle mühim konuları öteleyemezsiniz yani. Nerden tutsan elinde kalır bi ilişki 👎🏻

bence çocuğa gelinceye kadar zaten uyumsuzsunuz niye berabersiniz bilmiyorum cidden mutlu musunuz bu ilişkide?

Ayrıca da karşı taraf öküz marka geldi bana kadın çocuk doğursun evde otursun yemek yapsın çok sesi çıkmasın etliye sütlüye karışmasın kafasında. O havayı sezdim bu çocukta. En beğenmediğim erkek tipi.
Ya devam etmemin sebebi zaten uyumsuz olmamızdı. Ben gibi cok sosyal cok dışa dönük başına buyruk birini istemezdim. Güvenli gelmezdi bana.Çok sakin yapılı çok tatlı dilli 4 senede bir kere bile ses yükseltip trip atmamıştır. Sadece bana değol herkese böyle.4 senede bu huyumu öğrenmisti. Asla kisitlayıp karisamaz. Sorgulayamaz. Feministvari davranışlarımı bilir. İliskinin baslarında 20 yasinda cocuktum ben sana yemekler hazirlarim falan diyordum. Sonradan sonradan kisiligim oturdu. O da sakasina arada beni kandırdın böyle degildin baslarda falan der. Ama is ciddiye binince bazı konularda sizin dediginiz gibi öküzvari davranışlarını görmeye başladım. Ev isi yapmam demeler, beni ablasiyla kiyaslamalar, ataerkil kafalar.

• Şaşırdım
Reactions: 000
Bu yoruma katılıyorum. Hayat görüşleri hiç hiç benzemeyen insanlar nasıl ve ne şekilde bir araya geliyor hep merak etmişimdir :KK51:
ben buradan karamelin bu adamla olamayacağından adim gibi eminim karamel
Geleneksel hiçbirşeyden hoşlanmayan tekduze yaşamayan bakisacisi klasik bir insana gore çok farkli
Evleneyim cocuk yapayim kocami pispislayim mümkün degil.
Ama adam tam karamelin tam ziddi 🤷

X