Sadece bir tavsiye bir bakış açısı istiyorum..

Tüm mesajları, verdiğiniz detayları okuyunca benim hissettiğim şey eşinizin ailesinin imkanlarından vazgeçemediği için böyle itaatkar, saygılı olduğu. Sizi seviyor, ama sıfırdan emek vererek bu imkanlara sahip olamayacağını bal gibi biliyor, ne şiş yansın ne kebap deyişi bundan olabilir. Birde geçmiş olsun bir sağlık sorunundan bahsettiniz ve tedavinin ne kadar masraflı olduğundan. ailesinin maddi imkanları olmasa bu tedaviyi karşılayabilecek miydiniz? Bunun minnetiyle rest çekemezse ne pısırık adam diyemem ben. Biz eşimin ailesine maddi destek sağlayan taraf olduğumuz halde erkek tarafı baskınlığını yaşatmak için çok çabaladı kayınvalidem. Ama ben onların parasına muhtaç olmadığım için resti çok çabuk çekebildim.

Yaşça benden büyüksün ben eğer ablam olsaydın ayrılmanı tavsiye etmezdim mutluluğuna bakmanı tavsiye ederdim insanlar neler yaşıyor aldatılan kadınlar , eşi tarafından maddi psikolojik şiddete uğrayan kadınlar daha çok var aile yüzünden yuvanı yıkmak ilerde pişmanlık olarak geri döner , eşin ne kadar zorlarsa zorlasın ailesine hizmet etmek senin tercihin gitmezsen gitmezsin dinen de evine ailene zarar veren kaynananla veya her kimse samimiyet kurmak zorunda değilsin önce sen mutlu olmalısın yoksa kimseyi mutlu edemezsin bunu esinin anlaması için elinden geleni yap sana şunu diyene kadar ‘saygı duy yeterli ‘ ailesine karşı saygı göstermen ona yetmeli

Bakın bu durumda da hapis kalmış gibi hissediyorsunuz eşinizin yaptığı çok yanlış onun için nerelere gitmissiniz çok bencil en kısa zamanda konuşun böyle gitmez ilerde duzelirse konuşunca sans verirsiniz anladığım kadarıyla aşk da bitmiş

Öncelikle biraz durup sağlıklı düşünebilmek için bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmaya ihtiyacınız var.Eğer mümkünse ailenizin yanına bir süreliğine tatil düşüncesi ile gidip eşinizi ,ailesini birlikte yaşadığınız şehri biraz uzağınızda bırakın.Aileniz ile ilskiniz nasıl bilemiyorum umarım çok iyidir.Onlarla bu durumu paylaşıp desteklerini hissetmeniz size iyi gelir.Ve önce şunu belirleyin kendiniz için ne istiyorsunuz ,içince olmak istediğiniz yaşam ne.Eşinizim ailesi değişmez,bu şekilde devam eder.Siz sadece kendi sınırlarınızı belirleyebilirsiniz.Ve asla ama asla kim olursa olsun,konu ne olursa olsun bizim adımıza karar veremez. Evliliğe devam etme kararı aldınız diyelim o zamanda eşinizde artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilmeli.Sizi kaybetmek istemiyorsa çaba gösterecektir.Duruşunuz, tavrınız belirleyici olacaktır.Mümkünse eşinizle bir evlilik terapisi alsanız çok iyi olur.Önce siz mutlu olun ,mutlu olun ki mutlu edin.Çocuğunuz mutlu bir çocuk olsun.Bol şans:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…