Salonda yemek masası cidden gerekli mi ?

Ne yaparsanız yapın kendinize ekstra iş çıkartmayın. Fazla eşyayla evi doldurmayın. Ara sıra misafir gelecek diye hayatınızı ev temizlemekle çürütmeyin. Çoluk çocuktan sonra insanın tek meşguliyeti temizlik oldu mu, bunalım kaçınılmaz oluyor.

Salon yapmamıştım ve evim de zaten küçüktü. Oturma odamda 3+3+1+1 bir koltuk takımım ve TV unitem var. 1+1di evim. Şimdi orta buyuklukte bir eve geçeceğiz ve salon yapmalıyım. Misafirlerim falan geldiğinde yatıracak ağırlayacak bir oda daha olsun diye. Fakat sorun şu ki gececegimiz evde salon olan oda o kadar da büyük değil yemek odası alsam çok boğacak. Ama mutfak makul büyüklükte zaten mutfak masam da eskimisti oraya büyük bir yemek masası takımı mi alsam kararsız kaldım. Ama gittiğim her evde bogsa bile salonda yemek masası takımı görüyorum. Salon olacak odaya sadece şık bir koltuk takımı ve konsol alsam uzerine objeler dizsem tuhaf kaçar mı ? Fikrinizi beyan ederseniz memnun olurum. Sevgiler.
benim salonumda var 10 senedir fln daha bir kez kullandınmı diye sor yok vallahi kullanmadım,mutfakta yemek yiyoruz,annem al kızım yemekli misafir gelir arkadaşların gelir vs dedi ama kim gelecek o kadar kalabalık,ama olmasada sanki bir eksiklik var gibi olurdu,hep öyle alışmışız ya.

Aileden gelen alışkanlık, biz hep yemek masasında yerdik, mutfakta hiç yemedik. 😄 İlk kez evlenince mutfak masasında yemek yedim. Şimdi çocuk var, bazen üçümüz bile salonda masada yiyoruz, misafire gerek yok.

45 yıllık ömrümde hep salonda masam oldu , 2 ay önce yeni eve taşınırken attım gitti masa takımını da konsolu da , şimdi ferah ferah yayiliyoruz salona , resmen üstümden yük kalktı o eşyalar gidince ama bana yemekli misafir gelmez , 40 yılda bir ağırlayacak olursam da mutfak masasını taşırım salona diye düşündük eşimle

benim salonumda var 10 senedir fln daha bir kez kullandınmı diye sor yok vallahi kullanmadım,mutfakta yemek yiyoruz,annem al kızım yemekli misafir gelir arkadaşların gelir vs dedi ama kim gelecek o kadar kalabalık,ama olmasada sanki bir eksiklik var gibi olurdu,hep öyle alışmışız ya.
Kalabalıkla ne alakası var ki? İki kişi de gelse yemek masasına oturulabilir.

Kalabalık ailelere, çevresi geniş insanlara uygun değil.
Standart üstü masam bize yetmiyor, keşke 16 kişilik falan olsa dediğim çoktur.
Ama aynı zamanda 12 kişilik yemek takımını hiç kullanmayan insanlar var.
Konsol masadan daha gereksiz, masa malzemeleri koyulur oraya, masa yoksa konsola ne hacet?
Bana absürt gelen salon ile oturma odası ayrımı mesela.
Yaşam alanında yemek, keyif, dinlenme alanları olmalı, evde ikinci bir alanın bulunması komik oluyor ki evimde yok zaten oturma odası.
Siz eğer oturma odası yapacaksanız salona o saydığınız 3 lünün birini ve berjerleri çekersiniz, yemek masası alanı oluşturursunuz.
İçeride de kendinize kalan koltuk yeter bence aile için.

Ben çok fazla yemekli misafir ağrılarım. Ayda 2-3 aile yemegimiz olur benim evimde. Ailelerimiz de kalabalık. Salondaki masamı kullanıyorum. Ama 2 kişi de olsa asla misafirimizi mutfakta ağırlamam. Yemek kokusundan hiç hoşlanmam. Daginik da olabilir sofra kurulurken. O yuzden Mutfakta agirlanmak da çok hoşuma gitmez doğrusu. Ayrıca evden çalışıyorum salondaki masaya rahat rahat yayılıyorum. Evraklar bilgisayar falan. Küçük çocuğum da karşıya geçip masada resim yapıyor. Kinetik kum, oyun hamuru vs. oynayacaksa masaya çıkıp oynuyor. Masanın üzerinden temizlemek çok daha kolay oluyor. Velhasilikelam ben masamsız olamam. Masasını 1 kere kullanmayanların hayretle okudum.

Salon yapmamıştım ve evim de zaten küçüktü. Oturma odamda 3+3+1+1 bir koltuk takımım ve TV unitem var. 1+1di evim. Şimdi orta buyuklukte bir eve geçeceğiz ve salon yapmalıyım. Misafirlerim falan geldiğinde yatıracak ağırlayacak bir oda daha olsun diye. Fakat sorun şu ki gececegimiz evde salon olan oda o kadar da büyük değil yemek odası alsam çok boğacak. Ama mutfak makul büyüklükte zaten mutfak masam da eskimisti oraya büyük bir yemek masası takımı mi alsam kararsız kaldım. Ama gittiğim her evde bogsa bile salonda yemek masası takımı görüyorum. Salon olacak odaya sadece şık bir koltuk takımı ve konsol alsam uzerine objeler dizsem tuhaf kaçar mı ? Fikrinizi beyan ederseniz memnun olurum. Sevgiler.

Elinizde mevcut 3+3+1+1 koltuk takımınız varsa, neden salon olacak odaya şık bir koltuk takımı ve konsol alacaksınız ?

Rahat ve kullanışlı bir yemek masası ve sandalye almanız yetmez mi ?

Mevcut yemek masanız taşınamayacak ve mutfakta kullanılamayacak kadar eski mi ? İyi durumdaysa mevcut masanızı da yine mutfakta kullanabilirsiniz.

Benim evim 80 m2. mutfakta masa yok. Salonda yiyoruz. Açılıp kapanan bir model. Çok kullanışlı.
Annemin evinde hem mutfakta, hem salonda masa vardı. Ailece toplandığımızda salonda yerdik. 3 kız, 3 damat, torunlar derken anca sığıyorduk. Annemle babam başbaşa yediklerinde mutfakta yerlerdi.

Nasil rahat ediyorsaniz oyle yapin. Hicbisey kaliplara sığmak zorunda degil. Az once bi arkadasimdan geldik. Salonda masasi yok. Hatta mutfaga buyuk bi masa alip cok daraltmaniza da gerek yok. Açılabilir standart bi masa gayet iş görüyor. Evde cogunlukla siz yasacaksiniz , misafir gelince bir caresine bakiliyor zaten. Kendi rahatınıza gore dizayn edin

Askdkflfl ne var bunda ailem çevrem burjuva değil. Çok güzel tek kullanımlık piknik örtüleri var sofrabezinin üzerine seriyorum hop yiyip kalkıyoruz. Hoş 8 yıllık evliliğimde 8 kez ihtiyaç duymadım o ayrı.

Niye bu kadar takıldınız anlamadım. Hayatımda bir kere yedim yer sofrasında onda da başka bir ile çok yaşlı insanların evine gitmiştik. Güncelde belli bir yaşın altındaki insanların kullanıyor olmasına şaşırdım evet. Şuna da şaşırdım çok kalabalık olursa yere sofra atıyorum yazmışsınız. Zaten küçücük bir şey değil mi yer sofrası, çok kalabalıkta insanların tabağı çanağı, kendisi nasıl sığıyorsunuz?

Niye bu kadar takıldınız anlamadım. Hayatımda bir kere yedim yer sofrasında onda da başka bir ile çok yaşlı insanların evine gitmiştik. Güncelde belli bir yaşın altındaki insanların kullanıyor olmasına şaşırdım evet. Şuna da şaşırdım çok kalabalık olursa yere sofra atıyorum yazmışsınız. Zaten küçücük bir şey değil mi yer sofrası, çok kalabalıkta insanların tabağı çanası, kendisi nasıl sığıyorsunuz?
Takılmadım yer sofrasına bu kadar şaşırılmasına şaşırdım. Bizim buralarda çok yaygın. Sofra derken ayaklı ahşap sofra değil. Yere sofra bezi üzerine tek kullanımlık örtü seriyorum geniş kocaman sofra oluyor.

X