Salonda yemek masası cidden gerekli mi ?

Katlanır plastik hantal olmayan masalar var , hafif. Onlardan bir tane alın; canınız isteyince mutfağa canınız isteyince salona koyarsınız. Ben de yemek kokusundan hiç hoşlanmam, o yüzden mutfağa masa koymazdım.

Takılmadım yer sofrasına bu kadar şaşırılmasına şaşırdım. Bizim buralarda çok yaygın. Sofra derken ayaklı ahşap sofra değil. Yere sofra bezi üzerine tek kullanımlık örtü seriyorum geniş kocaman sofra oluyor.
Yer sofrasi mutfakta yemekten çok daha konforlu. Yeni yemek pişmiş küçücük yerde yemek mi yenilir.

Takılmadım yer sofrasına bu kadar şaşırılmasına şaşırdım. Bizim buralarda çok yaygın. Sofra derken ayaklı ahşap sofra değil. Yere sofra bezi üzerine tek kullanımlık örtü seriyorum geniş kocaman sofra oluyor.

Yere örtü serip üstünde yiyorsunuz. Bu ahşap yer sofrasından daha şaşırtıcı benim için. Sizde yaygınmış ben hiç o şekilde yemedim. Birinin evine gitsem yere örtü serip hadi buyurun dese hayatımın şokunu yaşardım herhalde 😅

Bence masa çok önemli bir ihtiyaç . Hatta yemek masası ve sandalyelerimiz için ayrı odamız var . Fazla bir oda vardı öyle değerlendirdik :) Salonda 2 tane 3lu koltuğum var . Tekli koltuklar boş yer kaplıyor gbi geliyor bana . Tercih meselesi tamamen . Sizin içinize de nasıl siniyorsa öyle yapın .

Salon yapmamıştım ve evim de zaten küçüktü. Oturma odamda 3+3+1+1 bir koltuk takımım ve TV unitem var. 1+1di evim. Şimdi orta buyuklukte bir eve geçeceğiz ve salon yapmalıyım. Misafirlerim falan geldiğinde yatıracak ağırlayacak bir oda daha olsun diye. Fakat sorun şu ki gececegimiz evde salon olan oda o kadar da büyük değil yemek odası alsam çok boğacak. Ama mutfak makul büyüklükte zaten mutfak masam da eskimisti oraya büyük bir yemek masası takımı mi alsam kararsız kaldım. Ama gittiğim her evde bogsa bile salonda yemek masası takımı görüyorum. Salon olacak odaya sadece şık bir koltuk takımı ve konsol alsam uzerine objeler dizsem tuhaf kaçar mı ? Fikrinizi beyan ederseniz memnun olurum. Sevgiler.
Yeni evliyim ve salonda yemek masam yok istesem sığardı ama bize çok pahalı geldiği için almadık.Mutfakta masam var ve bize yetiyor sırf almak için almayın ihtiyaç duyuyorsanız alın.

Kimsenin de evi amerikan mutfak değil sanırım herkes koku olur yenmez dediğine göre 😅 amerikan mutfaklarda da misafir ağırlanıyor ya koku da o kadar olmuyor aspiratör var havalandiriliyor da.

Yere örtü serip üstünde yiyorsunuz. Bu ahşap yer sofrasından daha şaşırtıcı benim için. Sizde yaygınmış ben hiç o şekilde yemedim. Birinin evine gitsem yere örtü serip hadi buyurun dese hayatımın şokunu yaşardım herhalde 😅
Adkflflf ne diyeyim baya baya farklı kültürlerimiz var demek ki. Çevremdeki insanlar da buna alışkın. Yere sofra serip hadi buyurun deyince hayatlarının şokunu yaşamıyorlar 😂

Aslında okadar şaşıracak bir durum değil anadolunun çoğu yerinde yer sofraları meşhurdur kültürdür.Siz öyle büyümemişsinizdir anlarım ama denemenizi tavsiye ederim çok rahat oluyor🙃

Kimsenin de evi amerikan mutfak değil sanırım herkes koku olur yenmez dediğine göre 😅 amerikan mutfaklarda da misafir ağırlanıyor ya koku da o kadar olmuyor aspiratör var havalandiriliyor da.

benim evim öyle ve bu yemek kokusunun ağırlığının beslenme ve yemek pişirme alışkanlıkları ile alakası olduğunu düşünüyorum.

Aslında okadar şaşıracak bir durum değil anadolunun çoğu yerinde yer sofraları meşhurdur kültürdür.Siz öyle büyümemişsinizdir anlarım ama denemenizi tavsiye ederim çok rahat oluyor🙃

Bir kere denedim arkadaşımın ailesinin evine gitmiştik Konya’da. Ay ayaklarım kitlendi zor kalktım ahsjsj

Bence yer varsa yemek masası alınmalı.
Gelen misafirinize göre değişir. Sadece yakın aile bireyleri yemeğe geliyorsa geniş bir mutfakta ağırlanabilir. Bizim yaşadığımız şehirde kimsemiz yok, kim gelirse gelsin yemekli ve yatılı geliyor. Ayrıca eşimin iş arkadaşları vs geldiği için salonuma yemek masası koydum. Geniş olduğu için konsol da aldım tv sehpası da. Başka bir eve taşınsak ikisinden birini iptal ederim ama yemek masasını atmam.
3+3+1+1 takımdan bir berjeri çıkarın. Masaya yer açılsın. Hem bence tek berjer daha modern. Konsol yada tv sehpasından birini tercih ederseniz bir şekilde sığar diye düşünüyorum. Orta sehpa falan olmayacak tabii ki 😅 ben şahsen orta sehpaya çok karşıyım 😁

Bir kere denedim arkadaşımın ailesinin evine gitmiştik Konya’da. Ay ayaklarım kitlendi zor kalktım ahsjsj
Ben çok garipsemistim ya . Eşimin ailesinin evinde masaya sığmayınca kalabalık olunca yere bir örtü serdiler . Adına da sofra diyorlar ama ayaklı ,tahta bir yukselti değil . Direkt örtünün üzerine tabak koyuluyor yere sıfır olacak şekilde . İdareten bi iki kez yapılır belki ama onun dışında hiç rahat bir durum değil.

Oyle bir swy gorsem ben de sok yasardim muhtelemen .33 yasindayim en son 5-6 yasinda dedemlerin evinde gormustum o konsepti

Bence salonda yemek masası olmalı. Biz salonu aynı zamanda oturma odası olarak kullanıyoruz. Bir odayı sadece misafir için kullanma durumu bana saçma geliyor. Salondaki yemek masasinda da tüm yemeklerimizi yiyoruz. Aslında mutfağim büyük ve orda da masam var ama ben genel olarak sevmiyorum. Kendim için hoslanmadigim biseyi misafire de sunmuyorum o yüzden bence yemek masası salonda olmalı ve misafir orada agirlanmali.

Konu,sahibi benim salondaki yemek masami oglan kirdi .arkadaslari cagircam kahvaltiya masa,derdine cagiramiyorum mutfaga sigilmiyor misafir gelince . agiz tadiyla arkadas grubumu evde agirlayamiyorum

X