Sanki Ne kadar Çok temizlesende temizlenmemiş EV :(

cicekokulukadin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2017
95
39
Merhaba arkadaşlar, ben 5 aydır evliyim. Çalışıyorum sabah 6.30'da evden çıkıyorum 7'de evdeyim.Sadece Pazar günleri tatil. Ev işi yapmayı yemek yapmayı(Yapabildiğim kadar yeni yeni öğreniyorum) Çok seviyorum . Ama Evimi ne kadar çok temizlesemde ince temizlik yapıcak vakti bulamıyorum.. Tamam diyorum artık evimi en ince ayrtıntısna kadar temizlicem ama olmuyor. Mutfağım her ne olursa olsun yorgunluktan ölsem dahi hep topludur. Bana göre mutfak topluysa her yer topludur. :halay: En yakın 2 arkadaşım ev hanımı. Sanki onlara özeniyorum.. Evlerine gidince benim evim ne kadar temiz olsada onların evi daha temizmiş gibi geliyor keşke bende çalışmasam diyorum fakat şartlar öyle demiyor. :KK51: Bir tek bendemi böyle oluyor bilmiyorum. Arkadaşımla oturuyoruz mutfak dolabında yağ sıçradığı gördüm napıcağımı bilemedim çalışınca malesef hep bi tedirginsin. Ya da ben tam yapamıyorum düzenimi oturtamadım. Boş vaktim kalsa hemen temizlik yapayım diyorum evim küçük üstten temizlik en fazla 1 saatte bitiyor. Ama ayrıntılı temizlik yapmaya halim gücüm kalmıyor. Nasıl kendimi düzeltebilirim..:KK23::KK22::KK17:

Ayy bende çok takıntılıyım bu temizlik konusunda. Özellikle yerleri süpürüp çamaşırsuyuyla iyice siliyorum. Aradan bir saat falan geçtikten sonra sanki yine tozluymuş gibi geliyor. Çok rahatsız oluyorum. Ne kadar diptende yapsam kendime temiz gibi gelmiyor. Hemen her yer toz oluyormuş gibi geliyor. Balkonları bile viledalıyorum ya.

Merhaba arkadaşlar, ben 5 aydır evliyim. Çalışıyorum sabah 6.30'da evden çıkıyorum 7'de evdeyim.Sadece Pazar günleri tatil. Ev işi yapmayı yemek yapmayı(Yapabildiğim kadar yeni yeni öğreniyorum) Çok seviyorum . Ama Evimi ne kadar çok temizlesemde ince temizlik yapıcak vakti bulamıyorum.. Tamam diyorum artık evimi en ince ayrtıntısna kadar temizlicem ama olmuyor. Mutfağım her ne olursa olsun yorgunluktan ölsem dahi hep topludur. Bana göre mutfak topluysa her yer topludur. :halay: En yakın 2 arkadaşım ev hanımı. Sanki onlara özeniyorum.. Evlerine gidince benim evim ne kadar temiz olsada onların evi daha temizmiş gibi geliyor keşke bende çalışmasam diyorum fakat şartlar öyle demiyor. :KK51: Bir tek bendemi böyle oluyor bilmiyorum. Arkadaşımla oturuyoruz mutfak dolabında yağ sıçradığı gördüm napıcağımı bilemedim çalışınca malesef hep bi tedirginsin. Ya da ben tam yapamıyorum düzenimi oturtamadım. Boş vaktim kalsa hemen temizlik yapayım diyorum evim küçük üstten temizlik en fazla 1 saatte bitiyor. Ama ayrıntılı temizlik yapmaya halim gücüm kalmıyor. Nasıl kendimi düzeltebilirim..:KK23::KK22::KK17:

Düzeltilecek bir şey yok. Dip temizlik için ayda bir kadın tutun yeterli. Arkadaşınızlaa otururken de mutfak dolabınıza konsantre olmayın. Hayatı ıskalıyoruz bu saçma temizlik takıntılarımız yüzünden.

Düzeltecek bi şey yok ayda bir temizlikçi tutun dip köşe temizlesin.Kimse haftanın 6 günü çalışan birinin evinin ev hanımlarının evi kadar temiz olmasını beklememeli zaten.Bu kadar kendinizi yormayın boş zamanlarınız da sürekli temizlik yapmayın.Bırakın dağınık kalsın:KK48:

Canımm aynı şey bende de var. Ben de öğretmenim ve her be kadar saat 1 de çıksam da eve geldipimde yorgun argın oluyorum ve hemen uyuyorum :uykucu: kaldı bi haftasonum. Onda da bi temizliğe girsem rahat 5-6 saat sürüyor. Kaldı sadece pazar günü. Onda da dışarı mı çıkayım, anneme mi gideyim, eşimle mi vakit geçireyim yapacak bi dolu şey oluyor. E haliyle dipten temizlik yapacak vaktim benim de olmuyor ve beni çok eahatsız ediyor. Evim düzenli ama baktığım zaman eve hortum tutup yıkayasım geliyor:temizlik: bazen bende ne vardı da okudum demiyor değilim. Ev hanımlığının cazip geldiği çok zaman oluyor. Aslında en güzeli de o da neyse :süslü: yani ben kafama çok takmamaya çalışıyorum. Bahar temizliği de yaklaşıyor zaten. :KK55: O zaman ev gözüme daha güzel görünür diye düşünüyorum :dondurma: Çok da şey yapmamak lazım. Vesvese hep bunlar, hasta olur valla insan :işsiz:

ayda bir yardımcı alıp ince temizliği ona yaptırabilirsiniz.
ben işsizim ama ince temizlik yapamıyorum içim darlanıyor, sil süpür toz al banyo tuvalet temizle gibi rutin işleri bile tek bir günde yapamıyorum kendime yazık etmişim gibi geliyor

Çalışıyorum sabah 6.30'da evden çıkıyorum 7'de evdeyim.

Mutfağım her ne olursa olsun yorgunluktan ölsem dahi hep topludur.

Bir zaman sonra, o narin elleriniz eldivenler içinde, o kimyasal bu kimyasal derken çalı gibi olacak.
Yerleri dip bucak silmek için belinizi zorlaya zorlaya oraya buraya çektiğiniz koltuklarınız bile rahat ettiremeyecek sizi dizleriniz, kollarınız sızlarken.

Bitirmeyin bedeninizi.
Bakın böyle böyle gelir okb aman diyeyim.

Saat birde cikiyormussunuz trafik varsa yasadiginiz yerde 3 te evde olun size gun yeter ama insan yattikca uyudukca useniyor is yapmaya. Pdr_ci Pdr_ci

cicekokulukadin cicekokulukadin siz cok gec eve geliyorsunuz sadece yemek yapip mitfagi toplamaniz bile mucize cok normal yetisememeniz ama daha yeni evlisiniz vok kirli degildir eviniz ama fikir istiyorsunuz mesela hergun 20 dakika ayirin ev islerine birgun mutfak dolaplarinin yarisini silin ertesi gun diger yarisini.Birgun yatak odasi camini silin kapilarin tozunu alin.Boyle ufak ama onemli seyleri yaparsaniz haftasonu sadece silip supurmek kalir.

Saat birde cikiyormussunuz trafik varsa yasadiginiz yerde 3 te evde olun size gun yeter ama insan yattikca uyudukca useniyor is yapmaya. Pdr_ci Pdr_ci

cicekokulukadin cicekokulukadin siz cok gec eve geliyorsunuz sadece yemek yapip mitfagi toplamaniz bile mucize cok normal yetisememeniz ama daha yeni evlisiniz vok kirli degildir eviniz ama fikir istiyorsunuz mesela hergun 20 dakika ayirin ev islerine birgun mutfak dolaplarinin yarisini silin ertesi gun diger yarisini.Birgun yatak odasi camini silin kapilarin tozunu alin.Boyle ufak ama onemli seyleri yaparsaniz haftasonu sadece silip supurmek kalir.
Yok canım okul çok yakın arabayla 5 dakikada evde oluyorum :KK48: buna rağmen eve gel pat düş yatağa valla.

düzeltilecek birşey yok,çalışan her kadın nerdeyse sizin gibidir..

Ayrinti kimse gore ayrinti ?
Koltuklari cekmekse siz cdkemiyosaniz esiniz ceksin oyle silin supurun . Ben hergun cekiyorum kose koltuk bi ucunu cektimmi sirtimi donup geri gidiyorum hop cekiliyo bu 5 dakika anca farkettirir.

Koltuklari silmekte ayrinti bunu hergun kimse yapmaz camlarda hergun silinmez .

Avizeleride hergun silemezsiniz eee ?

Banyoda dus aldiktan sonra hemen su tutun vcye hergun camasir suyu dokun lavaboyada haftada birde kaynak suyu tutan kuvet dusakabun neyse camasir suyunu sikin birakin diger islerinizi yapin enson bulasik sungeri yada benzeri biseyle silin kuveti tertemiz iste

Zamanla pratiklesirsin daha pratik urunler kesfedersin . Mutfak icin domolun tum yuzeyler mendilini kullaniyorum yemegi yapip altini kapattim mi siliyorum mendille duvari tertemiz ama bekletirsen kurur cok ugrastirir

dip bucak köşe temizlik calışanlara göre dgildir. yeri süpür toz al sil yeter.
dip temizligi sene bir yapsan da olur :KK70:

Benim durumumda aynı.
İşe git gel derken temizlik yapmak zor geliyor.
Ev leş gibi oluyor(bana göre).
Bi kere temizlikçi aldım. Boşa para verdim.
Üstünden temizledi gitti. Halbuki o kadarını ben zaten yapıyordum.
Bazen de canım hiç istemiyor.
Elimi bile sürmüyorum.
Benden kıymetli mi diyorum.
Ama geçenlerde temizlik bağımlıları diye bir program izledim. Gaza geldim. Gelmez olaydım.
Mutfağa bir girdim dip köşe. Tam 8 saat temizlik yaptım. Oha dedim. Abarttım herhalde. Sonra araya zaman girdi yine gaza geldim bu sefer banyoya dip köşe yaptım. Ona da iki saat gitti sanırım. Şimdi odalara girmek için gaz bekliyorum. Yavaş yavaş keyfin geldikçe yap. Bu kadar stres haline getirme.
Ayrıca hem çalışıp hem evi idare etmek kolay değil. İnsan kendine vakit ayırmalı bence.

X