Saplantı haline mi geldi bu durum bende ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Verilmiş sadakan varmış. Arkanı dön ve önüne bak. Yazarsa cevap dahi verme. ( ki yazacaktır)
Ayrıca memur kız ile 3 ay bir yerde 4 ay başka yerde çalışan bir erkek nasıl geçinebilsin. Sende farkındası ki güzelce yazıp ifade etmişsin.
aman diyim kapılma kanma 😘
Yok zaten 8 aydır Çok iyiydim. Resmen canımı yakmak icin gelip yazıp bunu söyledi bana. Ben de afalladım ister istemez. Bir arkadaş yazmıs. Beni manipüle ettiği icin o da farkında buna kapıldığımı üzüleceğimi. Tatil biter de ise başlarsam bu bana iyi gelecektir. Çok teşekkürler yorumunuz icin 🥰

Erkeklerin cogu ayrılık sonrası kadınlar gibi acı çekmiyor...hemen yenisini bulup devam ediyor. Genelde de uzun ilişkiden sonraki ilk ilişkide evleniyor. Hazırlıklı olun.
Bence siz de kapatın geçin gidin bu defteri.
Önünüze bakin.
Evleneceğini dile getirdi zaten. Evlenir de. Zaten hayırlısı o olsaydı şimdiye çoktan olurdu. Ben zorladım sanırım biraz. Önüme bakabilsem keske

Adamdan sekiz sene boyunca bir cacık olmamış. Senin çalışıp kendisine bakacağını mı düşündü de bir işe girip sebat etmedi bilemiyorum. Bu durum o adamın kötülüğü onu orda bırakalım. Asıl mesele neden kendine hiç kıymet vermiyorsun. Böyle kan emici bir adama sekiz yılını vermişsin zaten bu hatayı yapmışsın, bir sekiz yıl daha mı vereceksin. Daha iyilerini hak ettiğinin farkına var. Çalışan maaşlı genç bir kızsın. Bakımı giyimi ihmal etme ve önündeki maçlara bak.

Adamdan sekiz sene boyunca bir cacık olmamış. Senin çalışıp kendisine bakacağını mı düşündü de bir işe girip sebat etmedi bilemiyorum. Bu durum o adamın kötülüğü onu orda bırakalım. Asıl mesele sen devlet memuru kadınsın da neden kendine hiç kıymet vermiyorsun. Böyle kan emici bir adama sekiz yılını vermişsin zaten bu hatayı yapmışsın, bir sekiz yıl daha mı vereceksin. Daha iyilerini hak ettiğinin farkına var. Bakımı giyimi ihmal etme ve önündeki maçlara bak.
Valla öyle biriyim zaten. Kendime bakarım. Gören 23 24 sandık der. 30 da göstermem yani. Gel görki o var diye etrafıma dahi bakmadım. Şimdiden sonra da bakmak zor geliyor sanırım. İnsallah bu durumu aşabilirim

İlişkiniz daha evlenmeden lacka olmuş. Bu saatten sonra zaten toparlanmazdi. Sunu gönül rahatligiyla soylebilirim ki unutuluyor😌 adı bile kalmiyor geriye.. ama siz böyle her gün onun sayfasına bakmaya devam ederseniz unutmaniz zor. Köprüleri tamamen yakarak baslamalisiniz.

İlişkiniz daha evlenmeden lacka olmuş. Bu saatten sonra zaten toparlanmazdi. Sunu gönül rahatligiyla soylebilirim ki unutuluyor😌 adı bile kalmiyor geriye.. ama siz böyle her gün onun sayfasına bakmaya devam ederseniz unutmaniz zor. Köprüleri tamamen yakarak baslamalisiniz.
Bunu bugünden sonra yapmalıyım sanırım. Suan boşum. O yüzden sıkıntıdan geliyor aklıma diye düşünüyorum. Çalışırken böyle değildim. Çok nadir aklıma gelirdi. İse geri dönünce insallah tamamen unuturum

Öf anlamiyor musunuz Allah askina. Sizinle memur oldugunuz icin evlenmek istemiş. Yeni "memur" bulunca nispet yapar gibi soyleyip engellemiş.

Evet memurluk çok zenginlik degil ama boyle bir yere tutunamamiş, para yiyici erkeklerin en sevdiği şey ve kolay bulup evleniyorlar goruldugu uzere. :))))

Bizim bir tanidikta boyle dogru durust calismayan adamla evlenicem diye tutturdu, ailesinin dilinde tüy bitti yapma etme diye. Adam daha sonra evlenene kadar gostermelik duzenli sekilde calisti. Evlenince kadinin omrunu ve parasini yedi, dogru durust calismadi.

Bekarken olmayan şey evlenince de duzelmez genelde kumar oynamaya gerek yok.

Herkese iyi günler. İçimi dökmek, biraz da fikir almak icin yazıyorum buraya. Aranızda beni yadırgayacak, buna mı üzülüyorsun diyenler olacak belki. Ama suan sağlıklı düşünmediğimi, kalbimin sıkıştığını hissediyorum sadece.
Konuya gelecek olursak. 30 yaşında doğuda yaşayan bir bayanım. 8 yıldır çalışma hayatındayım. Bir o kadar yıl da beraber olduğum bir erkek arkadaşım vardı.Aslında ayrıl barış bir iliskimiz vardı. Ama ne var ki hiç kopamadık. O benden 2 saat uzakta başka bir ilde yaşıyor. En son iki sene önce her şey rayına oturdu benim ailem de evliliğimize sıcak bakmaya başlamışken benim kafama taktığım bir konudan dolayı ayrıldık.Belki de ben o değişti her şey iyi olacak sandım ama sanırım yanıldım. Ailem de eski erkek arkadaşımın sabit bir isi olmadığı icin istemiyordu aslında. Yani bir ise girip çıkma durumu vardı hep. Ben memurum hep şehir değiştiremezdim. O farklı şehirlerde 3 4 ay çalışıp geri dönüyordu yaşadığı şehre. Annem düzenli bir işe girsin sen de seviyorsun madem evlenirsiniz demişti ilk başlarda kesinlikle olmaz demesine karşın. Ama yaklaşık 7 8 ay önce beni çok kıracak bir şey yaptığı icin ondan ayrıldım. Tabi kararım kesindi. Hiç bir şekilde dönmem demiştim o da kararının kesin olduğunu artık beni istemediğini ifade etti. Gel gelelim ki öyle olmadı. 2 haftada bir bana ulaştı beni suçladı. Engellesem farklı yerlerden ulaştı vs. Tabi ben de bu süre zarfında unutamadım. Sonra da hatasını anlarsa affederim dedim kendi kendime. Bana her yazısında da bunu dile getirdim ama o yaptığının hata olmadığını, yanlış yapmadığını ifade ediyordu. Ben de onu affetmeyeceğimi söylüyordum ona hep.
Taaa ki 2 hafta öncesine kadar. Yine bana yazıp beni sevdiğini bensiz olamayacağını belirtti. Sorunlarımızı çözebilelim diye kırgınlıklarımı belirttim tabi o yine hata yapmadığını yaptığı hataların da benden dolayı olduğunu söyledi iyice çıldırttı beni. Kavga ettik ve o günden sonra da yazmamıştı bana. 2 3 gün öncesine kadar da beni sosyal medyadan engellediğini gördüm. Tabi whatsapptan da durum paylaşıyordu. Ben numarasını 1 hafta önce eklemiştim. Durumlarını görebiliyordum. Sonra da bana yazıp hayatında biri olduğunu, benim artık onun icin anlam ifade etmediğimi, sevgilisinin de memur olduğunu ama kızın ailesinin hiç sorun çıkarmadığını söyledi. Artık bana ulaşıp benimle barışmak icin uğraşmayacağını da dile getirdi. Madem sevgilin var eski sevgilinin numarası sende ne geziyor bari o kıza haksızlık yapma utan biraz dedim o da haklısın deyip whatsapptan da engelledi beni.
Zaten sevgilisi olduğunu bilsem kesinlikle muhattap olmazdım. Belki bana yazarken de vardı o kız arkadaşı bilemiyorum. Bildiğim tek şey içimin acısı. Evlilik planları kurarken bunun böyle olması beni fazlasıyla sarstı. Uzun yıllar birlikteydik. Biraz klişe olacak ama sanki başkası artık olmazmış onu unutamazmışım gibi geliyor. O da bana sen evlenince çok pişman olursun, ben hep aklına gelirim demişti ki belki de bu yüzden böyle düşünüyorum. Sürekli çevremden evlenenlerin haberlerini alıyorum. Ailemin de üstümde böyle bir baskısı var. Sürekli birileriyle beni tanıştırma çabaları var. Her böyle bir teklif aldığımda aklıma eski erkek arkadaşım geliyor. Ona ihanet ediyormuş gibi hissediyorum. Saçma çok saçma bu durum biliyorum ama evlenmeyi isteyip de kimseyle tanışmak istememek de beni çok üzüyor. Başkası varken aklımda başka birini yara bandı olarak kullanmak doğru gelmiyor bana ki yapmam da. Stalk yapma diyeceksiniz maalesef ki yapıyorum. Ve hayatından memnun görünüyor. Başlarda o da üzülüyordu görüyordum . Ama şimdi hiç umrunda değil. Ve bu durum iyice üzdü beni.Bu acı geçer mi?
Yine klasik bir soru olacak ben başkasını sevebilir miyim ? Yadırgamayın lütfen kızlar.. herkese teşekkür ederim 🙏
Baskasini sevince geciyor bu aci unutulurmu vs dusunme tabiki unutuluyor toparlanip birgun evlendiginde esinin yuzune bakinca flashback olup bu adami hatirlamayacaksin rahat ol aklina bile gelmeyecek.....

Öf anlamiyor musunuz Allah askina. Sizinle memur oldugunuz icin evlenmek istemiş. Yeni "memur" bulunca nispet yapar gibi soyleyip engellemiş.

Evet memurluk çok zenginlik degil ama boyle bir yere tutunamamiş, para yiyici erkeklerin en sevdiği şey ve kolay bulup evleniyorlar goruldugu uzere. :))))

Bizim bir tanidikta boyle dogru durust calismayan adamla evlenicem diye tutturdu, ailesinin dilinde tüy bitti yapma etme diye. Adam daha sonra evlenene kadar gostermelik duzenli sekilde calisti. Evlenince kadinin omrunu ve parasini yedi, dogru durust calismadi.

Bekarken olmayan şey evlenince de duzelmez genelde kumar oynamaya gerek yok.
Bi kere her ay eline geçecek belli bir miktar garanti para demek memur eş. Adam 2-3 ay işsiz gezse de, eline hiç para geçmese de aç kalmaz.Çalışma saatleri ve koşulları daha insani, izin konusunda daha rahat, kadın evden kocadan geç çıkıp eve kocadan evvel gelir yemeğini yapar, haftasonu ise temizliğini. Hamile kalınca mobbinge uğramaz, 7 aylıkken ücretli izin alır, maaşı 4 ay boyunca kesilmez. Bu da adamın neden hasbelkader memur kızlara tutulduğunu açıklar 😌

Kafama kafama vuracak kimse yok mu 😃
var var olmaz mı?
Dertsiz başına dert arıyorsun resmen, kendi ellerinle çıkmazlara girmeye çalışıyorsun

Adam ailenin gelecek kaygısıyla haklı olan tepkisine karşılık, hiç bir şey yapmamış senelerdir.
Seninle evlenebilmek için düzenli bir iş, bir evi geçindirme, aile babası olup sorumluluk yüklenme vs vs
Bu sana olmasını istediğin değeri vermediğini ve sorumsuz bir insan olduğunun kanıtı.
Kendi kızı yada kardeşi olsa karşı taraf için aynı özellikleri arayacakken, ailenin bu tutumunu yersiz bulmuş.
Buda adaletsiz ve bencil olduğunun kanıtı
Daha çok şey yazabilirim ama bence bu kadarı bile yetmeli sana.

Evlenirsen muhtemelen yine sürekli iş değiştirecek yada çalışmayacak. Maddi anlamda düzensiz bir yaşantın olacak.
Her ay çalışıp ev geçindirmeye bir açık kapatmaya çalışacaksın.
Üstelik hem evinin hanımı hem anne olarak çok daha fazla yorulacaksın.
Ailene bilenmiş durumda büyük ihtimalle onları da sürekli sorun haline getirecek.
Hiç bir tartışmanda haklı olsan bile haklı çıkan sen olmayacaksın. Adam kendisine toz kondurmuyor, narsist bile olablir.
Şimdiden böyleyse evliliğin verdiği rahatlıkla x2 olur tüm kötü huyları.Ve daha ben bu özelliğini görmemişim dediklerinde çıkacaktır.

Tanışmak isteyenleri geri çevirme derim, baktın hoşlanmadın ileriye götürmezsin ilişkiyi.
Evlenene kadar çoğu insan daha önce farklı duygusal ilişkiler yaşıyor.
Bir öncekinin yara bandı olması maksadıyla tanışılmıyor sonuçta.
Ondan daha iyisi çıkmayacak diye bir kesinlik yok sonuçta.
Belkide tanıştığın kişide gördüğün özellikler, bu adamın daha kötü yönlerin farkedip daha çok soğumana sebep olacak nereden biliyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X