Saplantı haline mi geldi bu durum bende ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu bugünden sonra yapmalıyım sanırım. Suan boşum. O yüzden sıkıntıdan geliyor aklıma diye düşünüyorum. Çalışırken böyle değildim. Çok nadir aklıma gelirdi. İse geri dönünce insallah tamamen unuturum
Bakin görmemek bilmemek özgürlüktür. Eski sevgilinize istinaden söylüyorum. Geçmişte aynı hatayı ben yaptım. Tam 2 sene Facebook'un dan onu takip ettim gizli gizli. Eklediği gulumsedigi her resimde içimin acısını anlatamam. Aslında beni gerçek anlamda hiç sevmemiş bir adam için 2 sene gözyaşı doktum..Ne kadar toymusum ya. Sonra bir gün bakmayı bıraktım. Öylece. Bir anda kestim bıçak gibi. Günler geçtikçe hafifledim, hafifledim.. günler haftalar aylar geçti, yıllar gecti.. adı bile kalmadı geriye..şimdi gerçekten sevdiğim ve sevildigim bir adamla evliyim ve kucağımda uyuyan bir bebisle yazıyorum size bu satırları ♥️ ayy Türk filmi tadında gibi oldu 😃

Demek istediğim şu: gececek🌹

Bir ömür mutsuz olacağına şurada hadi maksimum 1 sene üzül.. cidden mutlu olsa sana dönüp niye bak bak bak ne kadar mutluyum desin. Bunu demesi bile tuhaf ve saçma. Seni yoracak biri ile olma. Önüne bak.

Hem de nasıl unutursun ?
Bittiği güne yenisiyle tanıştığın güne, sizi ayıran sebeplere şükredersiniz 😁
Zaten çalışmiyormus, çalışmayan azimli olmayan adamla ne işin var ?
Bi silkelen ,etrafına bak ,olayın içinden çıkınca ben kendime ne yapmışım diyeceksin

var var olmaz mı?
Dertsiz başına dert arıyorsun resmen, kendi ellerinle çıkmazlara girmeye çalışıyorsun

Adam ailenin gelecek kaygısıyla haklı olan tepkisine karşılık, hiç bir şey yapmamış senelerdir.
Seninle evlenebilmek için düzenli bir iş, bir evi geçindirme, aile babası olup sorumluluk yüklenme vs vs
Bu sana olmasını istediğin değeri vermediğini ve sorumsuz bir insan olduğunun kanıtı.
Kendi kızı yada kardeşi olsa karşı taraf için aynı özellikleri arayacakken, ailenin bu tutumunu yersiz bulmuş.
Buda adaletsiz ve bencil olduğunun kanıtı
Daha çok şey yazabilirim ama bence bu kadarı bile yetmeli sana.

Evlenirsen muhtemelen yine sürekli iş değiştirecek yada çalışmayacak. Maddi anlamda düzensiz bir yaşantın olacak.
Her ay çalışıp ev geçindirmeye bir açık kapatmaya çalışacaksın.
Üstelik hem evinin hanımı hem anne olarak çok daha fazla yorulacaksın.
Ailene bilenmiş durumda büyük ihtimalle onları da sürekli sorun haline getirecek.
Hiç bir tartışmanda haklı olsan bile haklı çıkan sen olmayacaksın. Adam kendisine toz kondurmuyor, narsist bile olablir.
Şimdiden böyleyse evliliğin verdiği rahatlıkla x2 olur tüm kötü huyları.Ve daha ben bu özelliğini görmemişim dediklerinde çıkacaktır.

Tanışmak isteyenleri geri çevirme derim, baktın hoşlanmadın ileriye götürmezsin ilişkiyi.
Evlenene kadar çoğu insan daha önce farklı duygusal ilişkiler yaşıyor.
Bir öncekinin yara bandı olması maksadıyla tanışılmıyor sonuçta.
Ondan daha iyisi çıkmayacak diye bir kesinlik yok sonuçta.
Belkide tanıştığın kişide gördüğün özellikler, bu adamın daha kötü yönlerin farkedip daha çok soğumana sebep olacak nereden biliyorsun?
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Bence üzülme, mutlu ol. Zira sonu olmayacak bir yola girmişsin. Bu tür adamlar evlendiklerinde tripli olurlar ve hayatı zehir ederler karşılarındakine. Sevgilim var yalanı dahi senin canını acıtmak için. Bak bak beyefendi öyle birini bulmuşki birebir sende olmayan herşey onda var(!). Bu söylediğim seni umutlandırmasın. Sakın arkana bakma. Adam sorunlu.

Öf anlamiyor musunuz Allah askina. Sizinle memur oldugunuz icin evlenmek istemiş. Yeni "memur" bulunca nispet yapar gibi soyleyip engellemiş.

Evet memurluk çok zenginlik degil ama boyle bir yere tutunamamiş, para yiyici erkeklerin en sevdiği şey ve kolay bulup evleniyorlar goruldugu uzere. :))))

Bizim bir tanidikta boyle dogru durust calismayan adamla evlenicem diye tutturdu, ailesinin dilinde tüy bitti yapma etme diye. Adam daha sonra evlenene kadar gostermelik duzenli sekilde calisti. Evlenince kadinin omrunu ve parasini yedi, dogru durust calismadi.

Bekarken olmayan şey evlenince de duzelmez genelde kumar oynamaya gerek yok.
Ben de öyle düşünüyorum. Yani saçma gelecek ki saçma, ben düzelir diye düşünüyordum. Hayırlısı buymuş demek ki

Bence üzülme, mutlu ol. Zira sonu olmayacak bir yola girmişsin. Bu tür adamlar evlendiklerinde tripli olurlar ve hayatı zehir ederler karşılarındakine. Sevgilim var yalanı dahi senin canını acıtmak için. Bak bak beyefendi öyle birini bulmuşki birebir sende olmayan herşey onda var(!). Bu söylediğim seni umutlandırmasın. Sakın arkana bakma. Adam sorunlu.
Sevgilisi olup olmaması yalan mı bilmiyorum. İlgilenmiyorum da artık. Yaptığı hatalar yüzünden affedemiyordum zaten. Acı cekeceğim tabi benim sorunum kimseyi tanıyamamak. Biri tavsiye edince ağlamaklı oluyorum resmen. İnsallah bu durumu atlatabilirim

Hem de nasıl unutursun ?
Bittiği güne yenisiyle tanıştığın güne, sizi ayıran sebeplere şükredersiniz 😁
Zaten çalışmiyormus, çalışmayan azimli olmayan adamla ne işin var ?
Bi silkelen ,etrafına bak ,olayın içinden çıkınca ben kendime ne yapmışım diyeceksin
Ay bu günler hemen gelsin 😀 insallah böyle hissettiğim zamanlar da gelir 🙏

Öncelikle kendine biraz zaman ver. Adam sana nispet yapmak için söylemiş.. sen evet seni istiyorum deseydinde yine biri var diyecekti egosunu tatmin etmek için aramış. Herkes unutulur. İnan bana. Dopru düzgün kafana denk biri gelirse hemen aşık oluverir unutursun. Hayat tecrübesi olarak gör. Ve onu sil. Kangren kol yerinde bırakılmaz keseceksin ki yayılmasın. Kendi ruhuna ve bedenine bir iylik yao sabah uyun ve yeni bir gün yeni bir hayat dee

Bir ömür mutsuz olacağına şurada hadi maksimum 1 sene üzül.. cidden mutlu olsa sana dönüp niye bak bak bak ne kadar mutluyum desin. Bunu demesi bile tuhaf ve saçma. Seni yoracak biri ile olma. Önüne bak.
Zaten ruhumu sömürmüstü. Her gün bir mutsuz uyanıyordum. Sonumuz yok gibiydi. İyi ki yaptı diyorum bazen ama kendime itiraf edemesem de unutamadım. Allah büyük kimse vazgeçilmez değildir

Öncelikle kendine biraz zaman ver. Adam sana nispet yapmak için söylemiş.. sen evet seni istiyorum deseydinde yine biri var diyecekti egosunu tatmin etmek için aramış. Herkes unutulur. İnan bana. Dopru düzgün kafana denk biri gelirse hemen aşık oluverir unutursun. Hayat tecrübesi olarak gör. Ve onu sil. Kangren kol yerinde bırakılmaz keseceksin ki yayılmasın. Kendi ruhuna ve bedenine bir iylik yao sabah uyun ve yeni bir gün yeni bir hayat dee
Haklısınız. Zaten nispet yapabilecek biri o. Daha önce de sahte bir nisan davetiyesi yayınlamıştı 😂

Bakin görmemek bilmemek özgürlüktür. Eski sevgilinize istinaden söylüyorum. Geçmişte aynı hatayı ben yaptım. Tam 2 sene Facebook'un dan onu takip ettim gizli gizli. Eklediği gulumsedigi her resimde içimin acısını anlatamam. Aslında beni gerçek anlamda hiç sevmemiş bir adam için 2 sene gözyaşı doktum..Ne kadar toymusum ya. Sonra bir gün bakmayı bıraktım. Öylece. Bir anda kestim bıçak gibi. Günler geçtikçe hafifledim, hafifledim.. günler haftalar aylar geçti, yıllar gecti.. adı bile kalmadı geriye..şimdi gerçekten sevdiğim ve sevildigim bir adamla evliyim ve kucağımda uyuyan bir bebisle yazıyorum size bu satırları ♥️ ayy Türk filmi tadında gibi oldu 😃

Demek istediğim şu: gececek🌹
Ayy öpün bebisinizi yerime 😍 Allah sizi mutlu Mesut etsin insallah. Darısı da basıma 😍 çok istiyorum onu unutup yoluma bakmak

yeni birini buldum o da memur derken birlikte olma kriterini de söylemiş aslinda size. siz olduğunuz için değil de memur olduğunuz için birliktelik yaşamış. yeni bir memur bulunca da (burası karışık bulamamış da olabilir) ısrarı bitmiş. bu sebeple hiç üzülmeyin. sizi siz olduğunuz için seven biriyle birlikte olursunuz inşallah.

yeni birini buldum o da memur derken birlikte olma kriterini de söylemiş aslinda size. siz olduğunuz için değil de memur olduğunuz için birliktelik yaşamış. yeni bir memur bulunca da (burası karışık bulamamış da olabilir) ısrarı bitmiş. bu sebeple hiç üzülmeyin. sizi siz olduğunuz için seven biriyle birlikte olursunuz inşallah.
Belki de öyledir yani bilemiyorum. Zaten çalışmayan biri evi tek basına gecindiremezdi. Çalışan bir bayana ihtiyacı vardı bulmuş demek ki. Beni ben olduğum icin seven biri çıkar karşıma insallah. Bu konuda pek de ümitli değilim. Çevremde 20li yaşlarda evlenen kızları görünce 😌

Belki de öyledir yani bilemiyorum. Zaten çalışmayan biri evi tek basına gecindiremezdi. Çalışan bir bayana ihtiyacı vardı bulmuş demek ki. Beni ben olduğum icin seven biri çıkar karşıma insallah. Bu konuda pek de ümitli değilim. Çevremde 20li yaşlarda evlenen kızları görünce 😌
bu adamdan bir cacık olmazmış zaten. bence Allah korumuş sizi. tabi çıkar, niye çıkmasın. evlilik yaşı yükseldi. iyi ki de bırakmışım o adamı diyeceğiniz birileri çıkar hem de..

Zaten o olaydan sonra baya bir saydırdım. Bir de yalanını görünce 😀 barışmayı düşünmüyordum aslında ama birden olunca afalladım sanırım. Bir gün yaşayacaktım eninde sonunda bu da o gün oldu. Kabullenmeliyim birbirimize denk olmadığımızı galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X