Sebze yemiyorum..sebze dolu diyetleri yapamıyorum!!napıcam!!!

alterego

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2012
109
0
Büyük bir sorunum var; zayıflamam lazım!!
Egzesize başladım ama diyette yapmam lazım. Diyete yapamıyorum çünkü sebze yemiyorum. nasıl vejeteryanlar et yemiyo bende sebze yemiyorum. sebze yemediğim içinde sebze dolu diyet listelerine uyamıyorum!!! bir önerisi olan varmı? yada o yemediğim sebzelere denk düşecek yiyecekler neler bilen varmı?

dukan diyetini tavsiye ederim sadece proteinle besleniyosun
et,tavuk,balık,peynir..........

Ayy sebze yenmez mi yaa? Hic bir sebzeyi mi yemiyorsun? Hani olur ya arasindan birseyi seversin genede..mesela marul salatalik sevsen isin birazcik kolaylasirdi. Salata yapip yerdin bol bol.

Ayy sebze yenmez mi yaa? Hic bir sebzeyi mi yemiyorsun? Hani olur ya arasindan birseyi seversin genede..mesela marul salatalik sevsen isin birazcik kolaylasirdi. Salata yapip yerdin bol bol.

salatalık ve taze fasulye yiyorum bir tek...diğerlerini yemiyorum.bazı sebzeleri denedim ama yiyemedim:KK43:...

Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar...

Büyük bir sorunum var; zayıflamam lazım!!
Egzesize başladım ama diyette yapmam lazım. Diyete yapamıyorum çünkü sebze yemiyorum. nasıl vejeteryanlar et yemiyo bende sebze yemiyorum. sebze yemediğim içinde sebze dolu diyet listelerine uyamıyorum!!! bir önerisi olan varmı? yada o yemediğim sebzelere denk düşecek yiyecekler neler bilen varmı?

o zaman sizin için en uygun diyet dukan diyeti bol protein yani et...:)

dukan diyetini tavsiye ederim sadece proteinle besleniyosun
et,tavuk,balık,peynir..........

arkadaşlar dukan kitabını okursanız en baştan itibaren ot, 2-3. günden itibaren de pişmiş sebzelerin diyet listesinde olduğunu görürsünüz. sebzenin en bol olduğu diyetlerden biri de dukandır. sadece et yiyerek yapılan diyete eğer 1et+1sebze konmuşsa bunun bi faydası olsa gerek

-öyleyse sevdiğin salatalık ve fasulyeyi daha sık tüketirsin ama sevmediğin sebzelerin de tadına bakmaya devam et, 1 yemek kaşığı dahi olsa tat ki vücudun alışsın. ben bezelye yemeye 12-13 bamya yemeye 20 pırasaya 22 yaşımda alıştım. kendini sevicem diye zorlama tadına bak yeter.
- sebze ilave ettiğin diyetlerde düşük kalori aldığın için bolca yer ve doyarsın, bağısakların da iyi çalışır tuvalete kolay çıkarsın
-asebzelerden aldığın bazı vitaminler kolay kilo vermeni sağlar, vücuttan zehirli maddeleri uzaklaştırır (detoks) , ve çirkinleşmeden kilo verirsin (hülya avşara diyetisyeni potasyumdan yüksek diyet vermişti yüzü çökmesin diye, sebzeler de iyi potasyum içerirler)
-eğer sebze yemeden diyet yapmak istiyorum diyorsan biraz aç kalarak yoluna devam edersin, vitaminsiz kalmamk için de az az yersin olur biter

sebze yemeye kendini zorlamalısın. yoksa kilo vermen çok zor olur. kilo vermeyi bırak sağlık için en başından önemli. sebzesiz bir hayatın olmasın

-öyleyse sevdiğin salatalık ve fasulyeyi daha sık tüketirsin ama sevmediğin sebzelerin de tadına bakmaya devam et, 1 yemek kaşığı dahi olsa tat ki vücudun alışsın. ben bezelye yemeye 12-13 bamya yemeye 20 pırasaya 22 yaşımda alıştım. kendini sevicem diye zorlama tadına bak yeter.
- sebze ilave ettiğin diyetlerde düşük kalori aldığın için bolca yer ve doyarsın, bağısakların da iyi çalışır tuvalete kolay çıkarsın
-asebzelerden aldığın bazı vitaminler kolay kilo vermeni sağlar, vücuttan zehirli maddeleri uzaklaştırır (detoks) , ve çirkinleşmeden kilo verirsin (hülya avşara diyetisyeni potasyumdan yüksek diyet vermişti yüzü çökmesin diye, sebzeler de iyi potasyum içerirler)
-eğer sebze yemeden diyet yapmak istiyorum diyorsan biraz aç kalarak yoluna devam edersin, vitaminsiz kalmamk için de az az yersin olur biter

çok teşekkür ederim...ama işte yapamıyorum.çocukluk yada şımarıklık gibi geliyor olabilir ama inanın sebze yiyemiyorum.tadarken bile nefesim kesiliyo ateş basıyor.neden böyleyim bilmiyorum

Bende senin gibi yemiyordum ama şimdi diyet için yemeye başladım ve gayet de alıştım kendimi her gün bir tabak dolu dolu bir salata yapıyorum tuzu ve baharatıda iyi oldumu yemede yanında yat :KK53:

çok teşekkür ederim...ama işte yapamıyorum.çocukluk yada şımarıklık gibi geliyor olabilir ama inanın sebze yiyemiyorum.tadarken bile nefesim kesiliyo ateş basıyor.neden böyleyim bilmiyorum

Diyeti miyeti kiloyu miloyu at bir kenara ileride kolon kanserinden karaciğer yağlanmasına, kolesterolden kalp krizine uzanan geniş bir yelpazedeki onlarca hastalıktan korunmak, bu hastalıklara yakalanma riskini onlarca kez katlamamak için sebze yemeye mutlaka alışmalısın. Eğer sebze yediğinde vücudun bu kadar ağır tepki veriyorsa bu tadını sevmemekle ilgili değildir, şımarıklık ya da çocukluk hiç değildir ve bilinçaltında yatan travmatik bir nedeni vardır. Mutlaka bir psikoterapistle görüşmelisin. Sana yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:
X