Sevgilim evlendikten sonra anne babasıyla kalacağımız söylüyor kararsızım ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen evlenme kararı almadan önce karşındakini tanı önce. Ne kardeşini ne ailesini biliyorsun muhtemelen onu da tanımıyorsun. O iş öyle dizilerdeki gibi olmaz. Evlilik de öyle aşiret dizilerindeki konaklardaki gibi hep beraber olan bir şey değil.
Yok çocukluğum onunla geçti diyebilirim bir buçuk sene konuştuk huyunu suyunu çözdüm ama işte ailesi konusunda çözemediğim şeyler var o da bu mevzular yoksa onun olumlu özelliklerini de olumsuz özelliklerini de çözdüm artık

Ev ev üstüne olmaz güzelim dışardan davulun sesi hoş geliyor ama ne yazıkki aynı evin içine girince o işler öyle olmuyor sevgilin fazla anne düşkünüyse büyük sorunlar yaşayacağınıza eminim ve sen onunla bu yola girmeden iyice düşün derim
Evet annesine felaket düşkün haklısınız ama şimdi sadece anne babasi değil kardeşi de var hemde kız kardeşi biz evlenince o da 21 22 olacak o da bizimle kalırsa nasil olacak ben bilmiyorum

Yok Allah razı olsun bana dedi her hafta gideriz ama benim annem babam gelmişler 72 yaşına o süreçte 76 olacaklar onun annesi şuan daha 58 yani Allah gecinden versinler belki yasamayacaklar 76 dan sonra ne kadar bakıma muhtaç olurlar 3 4 sene yani buralara gelebiliriz dedim ama kabul etmedi annemler memleketlerini bırakamaz dedi ki aramızda sadece 3 saat mesafe var yani hem küçük kardesi de varmış 17 yaşında anne babasi değil kardeşi de var nasıl olacak ben anlamadım
Allah razı mı olsun? Asıl Allah kendi ailesi için her hafta 1 güne razı olup 7/24 eş ailesi çekecek zavallıdan razı olsun. Bi de kardeşi varmış. O da gider zaten bi 10 yıla, kendi ailesini kurar, ailesi bi enayi seçmiş nasılsa o rahat.

Yok çocukluğum onunla geçti diyebilirim bir buçuk sene konuştuk huyunu suyunu çözdüm ama işte ailesi konusunda çözemediğim şeyler var o da bu mevzular yoksa onun olumlu özelliklerini de olumsuz özelliklerini de çözdüm artık
Bak çocukluğun onla geçmiş ama kardeşi olduğunu yeni öğreniyorsun?? Bir insan sadece karşısındaki ile evlenmez. Ailesi de evlilik sürecine dahil oluyor Türkiye'de. Yanılıyorsun o konuda. Babası emekli mi değil mi bilmiyorsun. Evlilik düşünüyorsun ailesinden ayrılmak istemediğini yeni öğreniyorsun. Bir buçuk sene konuştum diyorsun. Yani sevgili olmak aşık olmak güzel duygular kabul ediyorum ama evlilik olayı bambaşka. Ayrıca 4 sene üniversitede sadakat olayını ve senle aynı muhabbeti yürüteceğinin garantisi yok. O da üniversite dört senede biterse tabi.. iş yok güç yok ailen niye versin seni onlara.. senin ailen bu durumu kabul edecek mi bakalım

Evinde huzurun kalmayacak kocanla sereserpe evinde özel vakit geçiremiceksin hep bir odanın içinde yıkılıp kalacaksın bir yere gidicek olsanız hesap vereceksin ve her yaptığın işe burnunu sokacaklar aileni arkadaşlarını rahatça evinde ağırlayamıcaksın onların ev düzenine ayak uydurmak zorunda kalacaksın evin gelini olacağın için temizlik yemek senden beklenecek bir süre sonra kocanla bi özel gününde yemeğe giderken bile hesap vereceksin evine en basiti kargon geldiğinde bile ne aldın diye merakla soracaklar hiçbir özelin kalmayacak bunlar en basit olumsuz yönleri ve sana şöyleceğim hiçbir yolumlu yönü yok mecbur kalmadığın sürece bakıma muhtaç olmadıkları süreci kimse kimsenin eline düşmesin ama yaşları genç güzelim iyi düşün

Evlendikten sonra anne babamla kalmak istiyorum annemi yalnız bırakmak istemiyorum diyor annesine zaten çok düşkün lütfen objektif yorum yapın anne babasi o kadar yaşlı değil 58 varlar bherkes olumsuz yorum yapıyor kendisi mühendislik okuyor ve 23 yaşında aynı yaştayız mezun olunca 27 olmuş olacak ve inşallah evleneceğiz ( uzun süredir tanıyorum yeni bu yola adım attık) merhametini bana karşı ilgisini temiz olmasını düşünceli olusunu çok seviyorum ama aile konusu beni şüpheye düşürüyor çünkü ne kadar aşık olsam da annemsiz olmaz diyor ve annesine küçük yaşlardan beri sözü varmış beraber yaşayacağız seni bırakmayacam diye sözümü tutmak istiyorum ben seni asla bırakmam sende annemi bırakma diyor
Güldürmeyin Allah aşkına elin adamının anne babasının yanında yaşayıp hayatını mı mahvedeceksin

Evet annesine felaket düşkün haklısınız ama şimdi sadece anne babasi değil kardeşi de var hemde kız kardeşi biz evlenince o da 21 22 olacak o da bizimle kalırsa nasil olacak ben bilmiyorum
O da sizinle kalmayacak, siz onlarla kalacaksınız. Orası kızın kendi evi zaten. Sizin eviniz olmayacak. O düzene uyum sağlamak zorunda kalacaksınız.

Evlendikten sonra anne babamla kalmak istiyorum annemi yalnız bırakmak istemiyorum diyor annesine zaten çok düşkün lütfen objektif yorum yapın anne babasi o kadar yaşlı değil 58 varlar bherkes olumsuz yorum yapıyor kendisi mühendislik okuyor ve 23 yaşında aynı yaştayız mezun olunca 27 olmuş olacak ve inşallah evleneceğiz ( uzun süredir tanıyorum yeni bu yola adım attık) merhametini bana karşı ilgisini temiz olmasını düşünceli olusunu çok seviyorum ama aile konusu beni şüpheye düşürüyor çünkü ne kadar aşık olsam da annemsiz olmaz diyor ve annesine küçük yaşlardan beri sözü varmış beraber yaşayacağız seni bırakmayacam diye sözümü tutmak istiyorum ben seni asla bırakmam sende annemi bırakma diyor
Annesine bağımlı olan birisiyle çok zor ümidini kırmak istemem ama ben sırf o yüzden bosaniyorum. Evlenene kadar iyi ölç derim.

Uzun süredir nasıl tanıyorsunuz? Daha küçük kardeşi olduğunu bilmiyormuşsunuz!

6 kardeşten sadece bu mu anneciymiş?

Evlenirseniz, 2 dk kıçınızın üstüne oturamayacaksınız belkide. Çünkü kalan 5 kardeş ve ailelerinin her hafta bi kaç gün geldiğini bi düşünün bakalım.

Annesi demiş ki ben size yük istemem beni huzurevine verin gibisinden konuşmuş bilmiyorum belki de annesi istemez ama kendisine de guvenmiyor olabilir 27 de mezun olucak iş bulabilecek mi onu da bilmiyor ama bir süre de demedi ömür boyu dedi babasi emekli mi bilmiyorum öyle birbsey olsa babamlar geçinemez derdi mecburen derdi ama anneme küçüklüğümden beri söz verdim onu yalnız bırakmam dedi aramızda 3 saat mesafe var ben kendi ailemi söyledim onlarn da bana ihtiyacı var dedim her hafta gideriz kalırız dedi
Anası da kocasını öldürmüş, beni huzurevine verin laflarıyla oğlunu manipüle ediyor. Ve çoğu erkek gibi o da bunu yiyor

Annesi 6 kardesten seninkini secmis gecmis olsun. 50 yasina kadar esinin annesine mi bakacaksiniz cidden...Eş istemiyorum bakici+hizmetci istiyorum diyor adam acik acik. Bu gencligini heba etme istegi neden?

Yok 6 kardeşleri var bunu zaten biliyorum da ondan küçük kardeşi olduğunu bilmiyordum
Ohooo sizi bayramlar seyranlar tatiller de gitti. Baba ocağında olacağınız için, geleni gideni ağırlamaktan ne bayram bileceksiniz ne tatilden bişey anlayacaksınız, torun tombalak doluşacaklar eve, üst üste alt alta, karaborsa geçip gidecek güzelim tatiller.

Çok net uzak dur

Valla bir kv kp le oturan ben büyük yanlişlık der susarim

Ayril askim genceciksin daha anneci adamla asla olmaz

Tüm mesajlar aynı şeyi söylüyor, sen tutunacak bir dal arıyor gibisin.
Erkek arkadaşın çok ama çok iyi birisi olabilir. Ailesi ile de çok iyi olabilir veya onun gözünde ailesi çok kıymetli ve değerli olabilir aynı senin ailene verdiğin değer gibi.
Fakat bu aynı yolu yürümeye uygun olduğunuz anlamına gelmez. Klişe bir söz ama somutlaşsın diye söylüyorum bir elmanın yarısına şeftali dikersen ikisi de meyve diye uyumlu olmaz. Onun ve senin iyi bireyler olmanız ikinizin şahane bir çift olacağını anlamına gelmiyor maalesef. Gerçek hayat böyle bir şey değil. Siz ikiniz bireysel dışarıda laylaylom aşk meşk hayatında çok iyi de olabilirsiniz. Evlilik sürecinde ikiniz dışında aileler de onay vermeli. Senin ailenin rızası olmadan evet ben gelirim zaten deme. Ya sen ailenle kötü olursan ne olacak? Kaldı ki yazanların çoğu yaş olarak daha tecrübeli üniversite hayatı farklı bir süreç , telefonda mesajda aşk bir yere kadar kopma soğuma sende de onda da illa olur. Çok nadirdir uzun süreli ilişkisini nihayetlendirip evlenen kişi sayısı. Bunlar için kalkınma planı gibi 5 sene sonrayı düşünmek makul değil. Alacağımız bir sonraki nefes garanti değil. Biraz kendini uzaklaştırıp genele bakman lazım çok kitlenmişsin algılayamıyorsun muhtemelen.

Anneci erkekten zaten koşarak uzaklaşın da sizin bu konuyu açmanız da saçma olmuş. 27 yaşına kadar neler olur neler. Fazla ciddiye almayın ve nerede anneci bir erkek görürseniz 2 dk bile düşünmeden kaçın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X