Sevgilim makyajsız görünce..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
benim partnerim hep paçoz halime tanık olduğu için makyajlı anlarımda hep nikah basmak istiyor bana. siz çıtayı yükseltmişsiniz bacım. makyajlı pek durmadığım için ordan vuramıyor ama kıllarım uzadığında laf etmişti bir kere ben de ona "sen kendine bak ayı" demiştim ondan sonra "kıl insan olmanın gerekliliğidir" diyip geziniyor. özgüveninizi zedelemeyin ona laflar hazırlayın eheh

İlişkideki samimiyete göre değişir bu diyalog Eşimin İlk kez karşısına makyajsız çıktığımda “ hala sevgili miyiz” demiştim gülerek. O da cevap olarak “hem de daha çok sevgiliyiz!” Deyip öpmüştü beni. O zaman ilk zamanlardı ve ters bir şaka yapsa alınırdım. Şimdi bıyıklarım azıcık çıksa bana malkoçoğlu diyor ben onun göbeğini elektrik süpürgesiyle çekiyorum falan. Çünkü ikimiz de biliyoruz olayın iç yüzünü. Henüz bir şeyler tam oturmadan( yani ilk makyajsız görüşme deneyiminde) böyle gülerek saçma laflar etmesini patavatsızlık diye yorumluyorum. Hele siz hastayken bunun şakasını yapması bile hiç hoşuma gitmedi.
okurken hazırlıksız yakalandım sümüklerime kadar fışkırdı ahahah bu nedir ya :KK70: çok iyi

Hay maşallahh kuzen ne kadarlık evli? Yani evliyken de bu pijama ve bu pozisyonda oturulmaz tabi canım o kadar da değil :KK53: :KK53:zaten o kostüm ve pozisyonda oturan birinin uzun süre evli kalacağını sanmıyorum itilmişle evli değilse :confused:ama sürekli de saç baş yapılı pür makyajlı da dolaşamam yani.

Aslinda adamlari ufak ufak alıştırmak lazım ki şok olmasınlar. Diyelim ful makyaj, saç baş yapılı mi çıkıyorsun? Bir buluşmaya ful makyaj ama saçlar salaş gideceksin. Bir sonrakine saçlar yapılı makyaj az gideceksin, sonra saçın yarısı yapılı yarısı dağınık :süslü:sonrakinde makyajı azaltmaya başlayacaksin. Önce farın tonunu açacaksın :KK53: bir kaç gün sonra eyeliner yerine hafif bir göz kalemi. Sonra sadece göz kalemi rimel yok, ilerleyen zamanlarda önce allık sonra rujun rengini günden güne aça aça artık gözü alışır :KK45:

3 yillik evli. Hala satenlerle dolanmiyor, en azindan bana denk gelmedi ama hala makyajli ve saci yapili hep.
Eşi makyajsiz gordu tabi ki cok kere, makyajsiz gorulmeme derdi degil oyle begeniyor herhalde.

Ben saçimi yapmiyorum. Nadiren maşalarim onun disinda kendi dalgasina birakiyorum geceden örüyorum.
Makyaji da bazen hiç yapmam bazen bir rimel allik bari sureyim derim. Zorunluluk şeklinde hergun yapmiyorum ben.

Çok makyaj yapmam ama fondöten maskara ruj fixtir. Sevgilim saçım toplu, makyajsız görünce aa sevgilim nerede diyor gülerek. Ben de gülüyorum :)
Ama 5 senedir birlikteyiz artık aştık bazı durumları. Dişim apse yaptığında sol tarafım komple şişmişti. Adam o halimde bile üzülme çok güzelsin demişti. O yüzden bana bunu deme hakkı var :KK43:

3 yillik evli. Hala satenlerle dolanmiyor, en azindan bana denk gelmedi ama hala makyajli ve saci yapili hep.
Eşi makyajsiz gordu tabi ki cok kere, makyajsiz gorulmeme derdi degil oyle begeniyor herhalde.

Ben saçimi yapmiyorum. Nadiren maşalarim onun disinda kendi dalgasina birakiyorum geceden örüyorum.
Makyaji da bazen hiç yapmam bazen bir rimel allik bari sureyim derim. Zorunluluk şeklinde hergun yapmiyorum ben.
Saçımı ben de hep öyle yaparım. Geceden örüp sabah açarım doğal dalga. Onun dışında kapatıcı sürmeden bakkala bile gitmem pek. Gerçi şu ara maske bu konuda çok işe yaradı. Bayadır sadece göz makyajı yapıyorum eğer tek başıma falan işlerimi halledeceksem. Ama evli olsam sabah yataktan kalkar kalkmak ilk iş kapatıcı sürerim herhalde. Ya da yatağın yanina falan koyup eşim kalkmadan önceye alarm kurup gizli gizli sürerim:KK45: cildimde delik delik sivilce izleri var çünkü. Bebek gibi bir cildim olsaydı keşke asla kapatıcı fondöten falan sürmezdim çok imreniyorum öyle kadınlara

Saçımı ben de hep öyle yaparım. Geceden örüp sabah açarım doğal dalga. Onun dışında kapatıcı sürmeden bakkala bile gitmem pek. Gerçi şu ara maske bu konuda çok işe yaradı. Bayadır sadece göz makyajı yapıyorum eğer tek başıma falan işlerimi halledeceksem. Ama evli olsam sabah yataktan kalkar kalkmak ilk iş kapatıcı sürerim herhalde. Ya da yatağın yanina falan koyup eşim kalkmadan önceye alarm kurup gizli gizli sürerim:KK45: cildimde delik delik sivilce izleri var çünkü. Bebek gibi bir cildim olsaydı keşke asla kapatıcı fondöten falan sürmezdim çok imreniyorum öyle kadınlara
Ay bende benim gibi manyak dusunen var mı diyordum varmış :) benimde cilt tonumda eşitsizlik var. Kapaticisiz asla yapamıyorum

Ay bende benim gibi manyak dusunen var mı diyordum varmış :) benimde cilt tonumda eşitsizlik var. Kapaticisiz asla yapamıyorum

Ayıp etmiş. Evlenince her daim evde Bihter Ziyagil gibi gezmeyeceksiniz; ciddi bir noktaya adım atmak gibi bir düşünceniz varsa erkek arkadaşınızın biraz daha olgunlaşmasını bekleyin derim.

Benimki de bebek gibi puruzsuz degil. Çillerim var biraz, bir kac sivilce izi de var. 🙄 Göz alti sorunu pek yok ama goz pinarlarimda hafif morumsu renk var.

Onnndann sonracimaa ilk yorumda da yazdim kirpiklerim kisa, düz...
Ama devamli makyaj yapmiyorum, bence bunlar doğal şeyler ya güzeli cirkin yapmaz. Porselen gibi olmak zorunda degil ki cilt, kabullenmeliyiz. 🤭🤭🤭🤭

Tek manyak olmadığıma sevindim ben de 🤭 valla napıcaz bilmem. En zoru ve en önemlisi de cilt makyajı bence. Cildin güzel olunca bir ruj sürsen ışıldiyorsun. Cilt kötüyse mecbur boya badana :KK51:

Tek manyak olmadığıma sevindim ben de 🤭 valla napıcaz bilmem. En zoru ve en önemlisi de cilt makyajı bence. Cildin güzel olunca bir ruj sürsen ışıldiyorsun. Cilt kötüyse mecbur boya badana :KK51:
Benim ağız kenarlarımda sarılık var maalesef. Cildiyeci incelediğinde yok birşey dedi ama makyajsizken herkes farkediyor. Sebebi de bulamadım. Çok kötü bir görüntü. Bir de beyaz tenliyim o sarılık belli oluyor. :KK43:

Bazi insanlarda en ufak bir dokunus bile fark yaratiyor. Zamaninda okulda hic makyajsiz gormedigim bir arkadasim vardi. Gorunuste o da sadece allik maskara kullaniyordyu. O gun hasta oldugu icin makyajsiz gelmisti okula. Masada yanima gelene kadar baktim kizi taniyamadim sanki gibi birsey oldu. Yanima gelince hasta oldugu icin makyaj yapmadigini soyledi. O zamana kadar makyajin insani bu kadar degistirebilecegini hic dusunmezdim ama bazilarini degistiriyor. Sevgilinizinki talihsiz bir cumle olmus. Ama bu halinizi de gormesi iyi olmus. Kadinlar her zaman makyajli olmak zorunda degiller. Iyi gunumuzde var kotu gunumuzde. Sizi her sekilde sevmesi gerekir karsinizdaki insanin. Ki bu bir kusur falan degil. Ben olsam bu konuyu konusurdum. Icinizde tutmanizdan iyidir.
Ben de beni alligin cok degistirdigine inaniyorum ya. Yuzumde sadece allik olmasi bana kendimi iyi hissettirmeye yetiyor. Alt tonum baya sarimsi ondan herhalde

inanamıyorum konuyu okuyunca ben de günlük olarak ful porselen makyaj falan yapıyorsunuz sandım ki o zaman bile bu dedikleri çok kaba. Rimel ve kapatıcıdan ne kadar değişebilirsiniz ki gerçekten ayıp etmiş. Evlendiğinizde 2 kilo aldığında hemen yüzüne vurur ya da uykunu alamadığın bir gün yüzün soluk falan diye laf edip bütün özgüveninizi düsürür zamanla. Tam bir ömür törpüsü

Adam sizi makyaksiz hic gormedi hadi de,
Tum kizlar boyle mi demesi cok komik degil mi ya,
Hic mi makyajsiz kadin gormemis 🤣🤣🤣

Neyse boyle zaten yilda 2 ay goruserek nereye kadar gideceksiniz ki, siz bence arkadasa yol verin en temizi. Adam sizin fizigi unutmus bence

Ben cidden anlamıyorum kendiniz kendinizi beğenmeyip makyajsız dışarı çıkmıyorsunuz. Ama biri makyajsız görüp beğenmediğinde zorunuza gidiyor. Kim ister ki beğenip görüştüğü kişi aslında o kişi değilmiş
Dile getirilmesi ayıp tabi ki. Sadece böyle bi mantıksızlık döngüsüne girmiş bu makyaj işi. Zaten kadınlarIn yüzünü boyaması komik geliyor bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X