Sevgilim makyajsız görünce..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1,5 yıldır süren bir ilişkim var. Sevgilim işi dolayısıyla Hollanda'da yaşıyor. Yılda birkaç kez iki ay gibi bir süre burada kalıyor. Bu süreler içinde zaten az görüşüyoruz süsleneyim gideyim kafasında olduğum için hep makyajlıydım. Son geldiğinde biraz rahatsız olduğum için sıfır makyajla yanına gittim. İlk önce her şey normaldi tabi sonra muhabbet ederken "neden makyaj yapmadın?" dedi. Bende halimin olmadığını ve gerek duymadığımı söylediğimde keşke yapsaydın ya deyip gülümsedi. Tüm kızlar makyajsız böyle mi oluyor dedi, bunları gülerek söylüyor. İnanılmaz bozuldum. Beğenmediği belliydi.

Maskara ve göz altı kapatıcısı kullanıyorum hafifte allık. Bu kadar. Gerçekten bu malzemeler beni çok çok değiştirmiş olabilir mi? Şaşkınlığına mı vermeliyim patavatsızlığına mı? O günden sonra ona gıcık olur gibiyim, dedikleri batıyor. Sonra bu konu açılmadı ama evlenince neler der tüm halimi görecek sonuçta diyorum. Ben mi çok abartıyorum? Siz ne düşünüyorsunuz?
Canım bazı insanlar makyajla çok değişir. Belki sen hafif bir makyajla bile hemen değişiyorsun, en azından bu sevgilin için öyle demek ki. Ben mesela maskara sürünce çok değişiyorum. Kirpiklerim uzun, maskara sürünce çok dikkat çekiyor gözlerim, sürmeyince de herkes aaa sana ne olmuş gözlerin hasta gibi bakıyor diyor 😁 Burada erkek arkadaşın sana takılıyor bence ama haksız da sayılmaz. Sonuçta alıştığı bir görüntü var, onu dile getirmiş. Bu arada ben evliyim ve eşim her halime alıştı 😁 senin sevgilin de alışacak. Hatta artık makyaj yapma, makyajsız daha güzelsin diyor 😅 hepsi bir süreç, hiç bozulma ☺️

Son düzenleme:
1,5 yıldır süren bir ilişkim var. Sevgilim işi dolayısıyla Hollanda'da yaşıyor. Yılda birkaç kez iki ay gibi bir süre burada kalıyor. Bu süreler içinde zaten az görüşüyoruz süsleneyim gideyim kafasında olduğum için hep makyajlıydım. Son geldiğinde biraz rahatsız olduğum için sıfır makyajla yanına gittim. İlk önce her şey normaldi tabi sonra muhabbet ederken "neden makyaj yapmadın?" dedi. Bende halimin olmadığını ve gerek duymadığımı söylediğimde keşke yapsaydın ya deyip gülümsedi. Tüm kızlar makyajsız böyle mi oluyor dedi, bunları gülerek söylüyor. İnanılmaz bozuldum. Beğenmediği belliydi.

Maskara ve göz altı kapatıcısı kullanıyorum hafifte allık. Bu kadar. Gerçekten bu malzemeler beni çok çok değiştirmiş olabilir mi? Şaşkınlığına mı vermeliyim patavatsızlığına mı? O günden sonra ona gıcık olur gibiyim, dedikleri batıyor. Sonra bu konu açılmadı ama evlenince neler der tüm halimi görecek sonuçta diyorum. Ben mi çok abartıyorum? Siz ne düşünüyorsunuz?

Sadece aylaynır ve rimel kullanan biriyim. Bir gün evde kaldım sürmedim birsey diye annem lösemiye benziyorsun demişti. Sizi makyajla görmeye alisan biri kim olursa olsun gözüne soluk geliyorsunuz.

Avrupa'da da yaşasa bizim türk irkeklerinin öküzlüğü baki demekki...Makyajsız böyle mi oluyorsunuz diyen bi kişi benim sevdiğim falan olamazdı şahsen

Bende mesafe iliskisi yasıyorum fakat söyle bir sey var. Uyudugumda kalktıgımda uyandıgımda sporda her anımı didik didik anlık attıgım icin böyle bir durum yasamadım hic. Özellikle görüsmeden önce snap gibi hızlı uygulamalarda uyanırken kendimi cekip “günaydın” mesajları atardım. Zaten bi rimel, kalem bide dudak kalemi cekerim o da iste anca güzel özel bir anda cok yapmam makyaj.

Sizinkisi çoook çok baska bisey olmus. Gıcık bir cümle kurulmus. Lakin hic mi sevgilinize anlık atmadınız bu sürecler içinde? Atılır diye düşünüyorum cünkü en azından görsellerle paylasım yapmak bir nevi önemli. Benim fikrim güzel bi snap kamerasından kendinizi selfie cekip sürekli ona atın derim. Devam ederse buna, iliskinizi gözden gecirin derim.

Eve gelince o makyajı sileceğinizi biliyor değil mi bu beyefendi? 🙄

Hayır ben bu garip hallere şaşırıyorum sanki evde anne abla okul arkadaşları hep süsle makyajla dolaştı, başka kadın görmedi, komşu Fatma teyze de hep tam formunda. 😂

Asıl kendisinin sizi bir makyajsız görmek istemesi lazım, usta hanımların elinden neler neler çıkıyor. 😅

Hayır bir de hasta olduğunuzu kaçırmışım. 😣

İçinden taze bir öküz çıkmış, asıl siz kalitesini bir sorgulayın bence, ciddi ciddi köşeye notunuzu bir alın. Sizinle ilgileneceğine dert ettiği şeye bak. 🤦‍♀️

Sevgilinizin makyaj yapmadığımızda hasta sanan konu-komşu-eş-dost ile bir akrabalığı var mı🙄
Abartmış. O doğal halinizle sizi öveceğine, onure edeceğine..😡

Benim göz altım cok karadir. Asiri derecede yani. En iyi camouflagelar zor kapatır. Yolda tanıdık birinle karsilastigimda hep ama hep hasta misin sen diye sorarlar :KK53: Eskiden bozuluyordum. Simdi direk yooook makyajsızım diyorum $öyle pis pis sirtirarak. Hemen utanıyorlar. Sen takmayınca, kimse takmaz. Sevgilin ergence hareket etmiş. Gelecek sefer, sende hicccc caktirmadan onun bir yerine bir sey bul, yüzünün bozulduğunu izle.:super:
Sana bi tarif vereyim istersen goz alti morlugundan kurtul canim.instada takip ettiğim bi bayan paylasmisti.sadece 2 kere yapmayla gözlerimin altı bembeyaz oldu.ben cok acik tenliyim o nedenle goz altlarım mor durur hep.kapaticiyla bile belli oluyordu.ama suan morluktan eser kalmadı..

Benim ağız kenarlarımda sarılık var maalesef. Cildiyeci incelediğinde yok birşey dedi ama makyajsizken herkes farkediyor. Sebebi de bulamadım. Çok kötü bir görüntü. Bir de beyaz tenliyim o sarılık belli oluyor. :KK43:
Sems Arslanın bi tarifi var canim.cilt lekeleri icin ama acayip beyazlatiyo .bence ise yarar sen de.1 yemek kaşığı pirinç nişastasi ya da ununa yarim yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp sur.ilk zamanlar 5 dk daha sonra 15dk ya kadar bekletebiliyosun.elinle ovalayarak temizle.buzla ya da buz gibi suyla yika.eminim ise yarayacak.bi arkadaşımın cok koyu güneş lekelerinde ise yaradi.o sari olan bölgelere sur insallah sende de ise yarar.

Sems Arslanın bi tarifi var canim.cilt lekeleri icin ama acayip beyazlatiyo .bence ise yarar sen de.1 yemek kaşığı pirinç nişastasi ya da ununa yarim yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp sur.ilk zamanlar 5 dk daha sonra 15dk ya kadar bekletebiliyosun.elinle ovalayarak temizle.buzla ya da buz gibi suyla yika.eminim ise yarayacak.bi arkadaşımın cok koyu güneş lekelerinde ise yaradi.o sari olan bölgelere sur insallah sende de ise yarar.
Aaa deneyeyim mutlaka. Çok teşekkür ederim. Ben beyaz tenliyim iyice ruh gibi yapmaz inşallah :) sadece sorunlu bölgeye süreyim

alıntı yapmamışsın ama sanirim bu yorum bana .link atıyorum.biraz reklam yapar gibi oldu ama cidden o kadar farketti ki boşuna gozalti kapatıcı aldigimi farketmis oldum.insallah ise yarar sende de.

O zaman simdi alıntı yapayım. Sagol canim, gönderdiğin icin linki. Fakat bu bende bir ise yaramaz. Ben doktor doktor gezdim. Hyaluron ile dolgu yaptırınca gecti, ondan dolayı da sorun ortadan kalktı :)

Ben olsam çok sert olurdum .Siz çok guzel karsılamışsınız.Ben kavga cıkarırdım.Her zaman guzel olmak zorundamıyız?Ayrıca makyaj bana agırlık yapar hiç sevmıorum.Eve gelınce dırek yıkarım .Bazıları saatlerce oturur fln.Çok ayıp etmış .Gördün gercek yuzumu memnun deılsen kapı orada deseydın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X