Sevgilimin ailesi beni tanımadan ön yargılı davranıyor

Bildiğiniz İstanbul’da alt üst oturacağız diyor ama bugün fotoğraf koyduğumda az boynum açık halbuki normal diuorki babam böyle kabul etmez ama kendisi geçmişinde yaptığı hataları görmezden gelip karşındakini yargılıyorlar keşke bize gelselerde o an yüzlerine söylesem ama hala karar vereceklermiş konsolosluktan onay bekliyoruz sanki

Hiç ar etmiyor musunuz ?
Çok ciddi soruyorum hiç gururunuza dokunmuyor mu bu yapılan hareketler ?

Arkadaşlar erkek arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz ve annesiyle tanıştığımda babası gelmedi böyle tel tanışmayı uygun bulmuyormuş annesi elma getirdi soyarken heyecandan biraz fazla kesmişim annesi baya incelemiş ardından bir kaç ay sonra babası yan apartmanındaki kızı istiyor kızda sevgilimde istemiyor daha sonra olay kapanıyor erkek arkadaşım yine konuyu açıyor annesine annesi benim için hantal demiş yani ağır iş yapan daha tanımadan babası vs köyden gelince karar vericeklermiş artık kafayı yemek üzereyim sevgilin istiyor ama baba ne derse oymuş onlarda artık falcılara bile gittim yani ne yapmalıyım bilmiyorum o kadara boşluğa düştüm ki biz en son onunla kaza yapmıştık arabası pert olmuştu bununda etkisiyle istemicek gibi seziyorum artık al babanı konuş güzelce evime gelin ön yargılı olmayın diyorum yok babasıyla konuşmaya utanıyormuş sizce ne yapmalıyım(onunla bir birlikteliğim oldu)
Bu adamdan bir cacık olmaz. Bağımsız birey olmayı becerememiş yarım kafalı bişey. Sen de niye yalvarıyosun yahu dik dur biraz. Bas tekmeyi şu çocuğa

Arkadaşlar erkek arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz ve annesiyle tanıştığımda babası gelmedi böyle tel tanışmayı uygun bulmuyormuş annesi elma getirdi soyarken heyecandan biraz fazla kesmişim annesi baya incelemiş ardından bir kaç ay sonra babası yan apartmanındaki kızı istiyor kızda sevgilimde istemiyor daha sonra olay kapanıyor erkek arkadaşım yine konuyu açıyor annesine annesi benim için hantal demiş yani ağır iş yapan daha tanımadan babası vs köyden gelince karar vericeklermiş artık kafayı yemek üzereyim sevgilin istiyor ama baba ne derse oymuş onlarda artık falcılara bile gittim yani ne yapmalıyım bilmiyorum o kadara boşluğa düştüm ki biz en son onunla kaza yapmıştık arabası pert olmuştu bununda etkisiyle istemicek gibi seziyorum artık al babanı konuş güzelce evime gelin ön yargılı olmayın diyorum yok babasıyla konuşmaya utanıyormuş sizce ne yapmalıyım(onunla bir birlikteliğim oldu)
Geçmiş olsun bunlardan hayır bekleme

Evlilik yolundaki seçimlerine ailesinin3bile güvenmediği adamdan uzak durun. Henüz tek başına evleneceği insanı bile secemiyor.

Ben kim nasıl istiyorsa cinsel birliktelik yaşayabilir ama madem sizin için önemli bir unsur bu birliktelik neden yaptınız. Bu adamdan adam olmaz bu net

Ya okurken sinir oldum gözünü seveyim bile bile kendini atese atma ama bence atacaksin haspalarım seni kabul etseler bile hep ezecekler kücümsiycekler yönetmeye calisacaklar eşin de aynısını yapacak senin psikolojini alt üst edip iğrenç bi hayat yasatacaklar. Yapma bunu kendine.

Birlikte olmuş olman onla evlenme mecburiyetini dogurmaz öncelikle bu kafadan çık. çekim yasası diye bişey var ne düşünürsen onu cekiyorsun sen bu zihniyette olursan karsina hep birlikte olmani sorun yapacak mağara adamlari cikar önce kendine değer ver kariyer yapmaya odaklan ne güzel 3 üniversite bitirmişsin kendi parani kazan ayaklarinin üstünde dur. Sen kendine değer verdikce ve bu zihniyetteki insanları etrafinda barindirmadikca karşına zaten geçmişini birlikte olup olmadığını sorun etmeyecek bugune ve geleceğe bakan düzgün insanlar insanlar cikacaktir.

Benim bildigim kız evi naz evi olur erkek tarafi ısrar eder hatta yeri gelir defalarca istemeye gelirler sizin gönlünüzü yapmaya çalışırlar vs. Niye kendinizi bu kadar asagi çekiyorsunuz çekmelerine izin veriyorsunuz siz onları seçin ya da seçmeyin niye onlar için siz bi seçim oluyosunuz? Kendilerini ne sanıyor bunlar kraliyet ailesi mi kim ki bunlar cok mu önemli insanlar Allah aşkına bu kadar tepene çıkartma.
İngiltere prensi bile sevdigi kadin icin kraliyet ailesinden çıktı herseyinden vazgeçti.
Yok tişörtün açıkmış babasi böyle kabul etmezmis, ona mi kaldi ne giydigin? Yok hantalmis elmayi agir soyuyormus isci mi seciyolar evlerine hantal olmamak neden bi kriter onlar icin? Cok sinir oldum şu adama tekmeyi bas da hepimiz rahatlayalim onlarin da o kaf dağındaki egoları bi yerle bir olsun.

Kendimi kaybetmişim diyorum bazen 3 üniversite bitirdim ama tek sorun onunla birlikteliğim var olmasa kendimi pis hissediyorum olay bir nevi namusa dönüyor her ne kadar herşeyi bilsemde yine kötü oluyorum hep ailem gelsin diyor onun yüzünden öz güvenim tamamen yerlerde
Onunla seviştin diye bir ömür ırgat mı olacaksın şimdi bu aileye? Bu adam seni 1 gün bile korumaz, arkanda durmaz, çiğ çiğ yerler seni, koca olacak herif üstüme kan sıçramasın diye öte durur.

O erzurumlu kız mı? Erkek arkadaşın senden mi bahsediyor o Erzurumlu kız diyerek?
Bence konu sahibinden bahsediyor
Sanki bir kaç tane daha tanıştırmış memleketlerine göre kategorize etmiş

Annesinin kafası karışmasın diye de Erzurum lu kız demiş🤦‍♀️
Koşarak uzaklaşması lazım konu sahibinin
Okurken tiksindim

Erkek arkadaşınız lafları neden size taşıyor?
Anası ile dedikodunun dibine vurmuş işte. Sevgilisi ile seviştiklerini de söylemiştir kesin, sorsan anası kabullensin babasını bastırsın diyedir, bu yaşanmadıysa ben de bişey bilmiyorum. Evlenirlerse artık her kavga bununla biter.

Siz davet edilmeden emrivaki mi gittiniz ki babasi gelmedi? Cat kapi gitmemis olsaniz bunu erkek arkadasiniz size onceden soylerdi sanki. Evlerine ilk defa gittiginiz ev sahibi size elma getirip al bakalim bu elmalari soy mu dedi ki siz bu kadar heyecan yaptiniz? Sonrasinda annesinin sizin icin dediklerini siz nerden biliyorsuniz ki? Eve ses sistemi mi yerlestirdiniz? Kaynaginiz erkek arkadasinizsa bu kadar olumsuzlugun icinde sorun anne ve babasi diye dusunuyor olmaniz cok vahim. simdiye kadar sizi kabul etmelerini bekleyip hala ne yapmaliyim diye sormaniz enteresan.

Son düzenleme:
Daha ilk görüşmede elmayı kabuğuyla getiren görmemiş bir aile belli ki. Esas hantallık bu. İlk defa ikramda bulunacaklar size,insan adam gibi soyar,güzelce ve özenle dilimler öyle servis yapar. Sadece siz kendinizş beğendirmek zorunda değilsiniz ki,siz de onları beğenmemiş olmalısınız sırf bu elma servisi yüzünden dahi vazgeçilir.

Yazılanların bir iki sayfasını okudum. Size yapılan tavsiyelerin hepsini neredeyse çürütmüşsünüz.
Sevgilisi olan adama kız istemişler yahu. Buradan sonrasını anlamaya çalışmak bile hata.

İstediğiniz şey tavsiye değil ki.
"Ben hayatımı şarampole yuvarlıyorum, bana hak verin, onaylayın." tavrı.
Ama aklıselim hiçbir düşünce bunu onaylamaz.

kendinize biraz saygı duyun ya
sizi istemeyen saygısız bir aileye bu yaranma çabası nedir Allah aşkına
sırf seviştiniz diye mi bu kendini aşağılatmak durumu. gidin zar falan diktirin o bile daha az aşağılatır sizi. bu ne böyle.

Ne biçim konu bu yahu? Allahın sünepesi, anasının babasının ağzına baktığı yetmiyormuş gibi bir de koştur koştur size laf taşıyor. Dedikoducu ezik. Ne kültür ne hayat görüşü olarak denk değilsiniz. Sırf birlikte oldunuz diye bu zulmü çekmeye değer mi?

2022 yılındayız hala evlilik amacıyla cinsellik yaşayan kadınlar var pess. 2 kişinin rızasıyla yapılan bir eylem olmalı. Bekarete önem veren bir aile yapısına sahipsek ya da kendimiz önem veriyorsak da evlenene dek beklenmeli. Ondan sonra konular açılıyor: evlenmeye mecburum bakire değilim ya da diktirmem lazım yakında düğünüm var nerede yaptırayım işlemi? 😡😡valla sinir oluyorum bu tür kadınlara. Ne demiş Mevlana: ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.

2022 yılındayız hala evlilik amacıyla cinsellik yaşayan kadınlar var pess. 2 kişinin rızasıyla yapılan bir eylem olmalı. Bekarete önem veren bir aile yapısına sahipsek ya da kendimiz önem veriyorsak da evlenene dek beklenmeli. Ondan sonra konular açılıyor: evlenmeye mecburum bakire değilim ya da diktirmem lazım yakında düğünüm var nerede yaptırayım işlemi? 😡😡valla sinir oluyorum bu tür kadınlara. Ne demiş Mevlana: ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
olan olmuş. çok karşıyım ama bu sünepeyle evleneceğine gidip diktirsin valla. midem bulandı bu adam ve ailesinden

Kaç üni. biririrseniz bitirin, siz de bu aileyle ortak bir kültür ve zihniyetle yetistiginiz için asla aşamayacaksiniz bu durumu belli ki...Bundan ayrilsan bile yine aynı kafada bir aile ve eş seçeceksin muhtemelen ...Büyük konusmayayim diyorum ama benim kızım ileride bırak böyle yaratıklarla evlenmek için çırpınıp yalvarmayı, hasbelkader aynı mahallede yaşayip selamlaşsa bile rahatsız olurdum, anneligimi sorgulardim ....

Kaç daha birey olamamış ki bide evlenmeye çalışıyor sun.uzak dur

X