Sevgilimin ailesi beni tanımadan ön yargılı davranıyor

Arkadaşlar erkek arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz ve annesiyle tanıştığımda babası gelmedi böyle tel tanışmayı uygun bulmuyormuş annesi elma getirdi soyarken heyecandan biraz fazla kesmişim annesi baya incelemiş ardından bir kaç ay sonra babası yan apartmanındaki kızı istiyor kızda sevgilimde istemiyor daha sonra olay kapanıyor erkek arkadaşım yine konuyu açıyor annesine annesi benim için hantal demiş yani ağır iş yapan daha tanımadan babası vs köyden gelince karar vericeklermiş artık kafayı yemek üzereyim sevgilin istiyor ama baba ne derse oymuş onlarda artık falcılara bile gittim yani ne yapmalıyım bilmiyorum o kadara boşluğa düştüm ki biz en son onunla kaza yapmıştık arabası pert olmuştu bununda etkisiyle istemicek gibi seziyorum artık al babanı konuş güzelce evime gelin ön yargılı olmayın diyorum yok babasıyla konuşmaya utanıyormuş sizce ne yapmalıyım(onunla bir birlikteliğim oldu)
Daha resmi bir isteme olmadan aile ile tanışmasına hiç olumlu bakmadın ,genelde bu şöyle oluyor anne bu sana getirdiğim kızı onaylıyormusun olayına dönüşüyor , tabi bizim kızlarımız bunu anlamıyor başlıyorlar anne gününde hediye almaya en doğrusu hiç tanışmamak, Facebook'a aile üyelerini eklememek akıllı kızlar tanışmayı erteliyor resmi girişim olmadığından neden kaynanaya kendini sevdirmek zorunda ki boş çaba olarak görüyorum değeri de azalıyor yüz göz olunuyor

Adam sizi sevmiyor ki sevse dağları deler. Siz birlikte oldunuz diye illa evlencez kafasındasınız ama adamın öyle bir derdi yok . Ayrıca birlikte oldunuz diye sevmediği bir kadına mahkum mu olsun? En doğru tavır asıl ben sizi istemiyor ve beğenmiyorum deyip gitmektir. Kendinizi o aileye yamamaya çalışıyorsunuz şu an

Arkadaşlar erkek arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz ve annesiyle tanıştığımda babası gelmedi böyle tel tanışmayı uygun bulmuyormuş annesi elma getirdi soyarken heyecandan biraz fazla kesmişim annesi baya incelemiş ardından bir kaç ay sonra babası yan apartmanındaki kızı istiyor kızda sevgilimde istemiyor daha sonra olay kapanıyor erkek arkadaşım yine konuyu açıyor annesine annesi benim için hantal demiş yani ağır iş yapan daha tanımadan babası vs köyden gelince karar vericeklermiş artık kafayı yemek üzereyim sevgilin istiyor ama baba ne derse oymuş onlarda artık falcılara bile gittim yani ne yapmalıyım bilmiyorum o kadara boşluğa düştüm ki biz en son onunla kaza yapmıştık arabası pert olmuştu bununda etkisiyle istemicek gibi seziyorum artık al babanı konuş güzelce evime gelin ön yargılı olmayın diyorum yok babasıyla konuşmaya utanıyormuş sizce ne yapmalıyım(onunla bir birlikteliğim oldu)
Gerçekten şu sülaleye girmeye bu kadar can atıyor musunuz ?

Kendimi kaybetmişim diyorum bazen 3 üniversite bitirdim ama tek sorun onunla birlikteliğim var olmasa kendimi pis hissediyorum olay bir nevi namusa dönüyor her ne kadar herşeyi bilsemde yine kötü oluyorum hep ailem gelsin diyor onun yüzünden öz güvenim tamamen yerlerde
3 üni bitirip hala şu kafada olmak keşke gitmeseydiniz de bari kontenjan doldurup milletin hakkına girmeseydin sana pek bi katkısı olmamış belki senin yerine gelene olurdu

Yani bizim istediğimiz kız olsun tanıdık olsun diyorlar yan apartmanındaki kızda kimseyi istemiyor çok alıcısı varmış egosu fazla yüksekler de anlamıyorum cehalet kafasını annesi sadece elmayı fazla doğradım diye ağır iş yapıyorum diye düşünüyor
Senin kafanın onlardan geri kalır yanı yok ki bacım aynı cehalet

Şu iğrenç tiplere kendimi beğendirecem diye hiç uğraşıp küçük düşme at tekmeyi gitsin. Birlikteliği de çok dert ediniyorsan git diktir yalan söyle evlenirken bu mağara adamlarına kendini ezdirmekten evladır.

Neden ? Adam olmayı başaramamış bir insan için , neden bir başka insana yalan söylesin, yalanlarla kandırsın ? Neden cinsel organına zarar veren ve verebilecek işlemler yaptırsın ?

En başta kendisi için dimdik ayakta durmayı öğrenmeli.

Aileler kizlarina o kadar bu "namus" meseleseni söylemiski, kizlar kendine takinti etmis. Bak cano türkiyede o kadar cok bekar erkek varki, illa seni oldugun gibi begenen olur.
Misal, benim, sevdigim biri vardi, ailesi cok dindar biri oldugu icin ve köylümüz oldugu icin, kabul etmedim kisiyi. Neyse, ben onun ailesini dindar zannedip beni oldugum gibi(kapanmak istemiyorum, aksamlari arkadaslarla disari cikmayi seviyorum) kabul etmez diye kabul etmedim. Adam cocuklu bosanmis acik sacik bi bayanla beraber oldu. Dedim, allah allah, demek ki ben neoldum demiceksin, ben neolucam digceksin. Sen git kariyerine odaklan, adami bosver et. Ister yurtdisi ister is, illah kendine yakisan birini bulursun. Bu adamlan zamanini harcama, adam sana inceden demis, babam seni istemiyor, karsida gelmicem babama demis. Adam yüzüne illa seninle evlenmicem mi digcek. Is artik sende bitiyor, adam seninle evlenmicek, bunu sana acik söylemis, baska dalgalara yelken ac canim :)

Son düzenleme:
Üzgünüm ama o kadar üniversite bitirmiş birinin sırf birliktelik oldu diye kendisini kirlenmiş hissedip bu tür biriyle beraber olmaya çabalamasını ben anlayamıyorum.

Bu şey olarak anlaşılmasın, üniversite okuyanlar yatabilir kalkabilir değil. Elbette herkesin değerleri farklı.

Ama belli bir düzeye ulaşmış insanlardan yaptıklarının arkasında durmalarını beklerim ben. Seviştik mi evet seviştik, niye çünkü sevdik ya da güvendik. Ya da belki hiçbiri, canımız istedi seviştik. Bu yüzden kimsenin tapulu malı değiliz. Değilsiniz.

Bazı insanlar cidden ağır, lafım yok. Herkes pratik olmak zorunda değil. Annesi sizi hantal görmüş olabilir. Sevgilinizin bir yerde sınırı çizip sen evlenmiyorsun ki demesi lazımdı anne ve babasına.

Ama ikiniz de olgun gelmediniz bana. Yaşınızın eğitim durumunuzun pek önemi yok. Bazılarının olgunlaşması zaman alıyor maalesef.

Bir yerde siz de farkında olacaksınız durumun vehmetinin ama bence siz farkına gelene kadar ya siz ya sevgiliniz çok üzülecek.

Neden ? Adam olmayı başaramamış bir insan için , neden bir başka insana yalan söylesin, yalanlarla kandırsın ? Neden cinsel organına zarar veren ve verebilecek işlemler yaptırsın ?

En başta kendisi için dimdik ayakta durmayı öğrenmeli.
bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz
konu sahibi bu tavrı gösterebilecek biri olsa biz böyle bir konu okur muyduk sizce

bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz
konu sahibi bu tavrı gösterebilecek biri olsa biz böyle bir konu okur muyduk sizce

İnsan gelişebilen ve öğrenebilen bir varlık. Şu anda duyduğu pişmanlık sebebiyle böyle bir konu açmış.Okuduğu yorumlar , kendisine yeni bir bakış açısı edinmesi için yardımcı olabilir.

bas tekmeyi gitsin

Yani bende bunu anladım evlenirsem hayatımın olmayacağını düşünüyorum ama keşke birlikte olmasaymışım diyorum evlilik konusu açılınca kendimi geri çekiyorum hazır değilim diyorum ama ailesi karar verecekmiş falan diyor daha da sinirlerim bozuluyor ailesinede bişey diyemiyor o çok garibime gidiyor normalde hep tam tersi olur şimdi biz onu bekliyoruz benim ailem duysa onları yerle bir eder
Allah allah aileniz kabadayı mı ? Ne demek yerle bir eder?

Madem namus namus diye tutturacaktınız ne diye birlikte oldunuz?

Umarım sevgiliniz ailesini dinler. Çünkü sizin kafa yapınız çok tehlikeli.

Bu adamdan bir cacık olmaz. Bağımsız birey olmayı becerememiş yarım kafalı bişey. Sen de niye yalvarıyosun yahu dik dur biraz. Bas tekmeyi şu çocuğa
Yaptım bugün merak etmeyin artık böyle onu kıçını arşa aleme kaldıran bendim hayat karmadır mutlu olacağını sanmıyorum ❤️çok sağolun iyiki varsınız 💜

Allah allah aileniz kabadayı mı ? Ne demek yerle bir eder?

Madem namus namus diye tutturacaktınız ne diye birlikte oldunuz?

Umarım sevgiliniz ailesini dinler. Çünkü sizin kafa yapınız çok tehlikeli.
Şunu anlamıyorsunuz heralde ailem biz kızımızı rahat yetiştirdik siz kızımızı kısıtlayamazsınız buna istinaden laf ederler demek istiyorum o kadar tek başıma heryeri gezmiş görmüş insanım kaldıki bir aileye onların istediği robot gelin olacağım buna ailem izin vermez

X