sevgilinizi/eşinizi ailenize nasıl söylednız ?

bilmem_ki

varlığımsın :)
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2008
133
0
arkadaşlar konuyu yanlış yere acıyorsam özür dilerim şimdiden a.s.
erkek arkadasım var ve aileden sadece abim biliyor ,okulum bitmeden söylemek istemıyordum .
ailem onu tanıyor ; çünkü abimin arkadası , bu yüzden nası bi tepki vereceklerini kestiremıyorum.önümde kpss adlı illet bi sınav oldugu içinde öncesinde söylersem onlarda olumsuz cvap verirlerse moralimi bozacagı için söylemeye de korkuyorum :nazar:
babamla da iletişimim çok iyi deildir. yanı öyle oturup saatlerce sohbet edemem
siz olsanız öncesinde söylermisniz ? acıkcası nası söyleyecegımıde bilmıyorum -tatlicadiarzu-
sizler ailelerinize -özellkle babanıza- nasıl söylediniz ?

anlayıslı annecim anlamıstı hareketlerimden benim sevgilim olduğunu asigim
evlenmeye karar verince de annem babama söyledi
ziraa ben utanır söyleyemezdim :eek:

canım benim seni çok iyi anlıyorum.cünkü ben 7 yıldır bunu düşünüyorum.butun ailem öğrendi ama babama söyleyemedim.kpss illeti yüzünden.acıkcası tepkisinden korkuyorum.hayır kelimesini duymak istemiyorum.ama mecburum söylemek zorundayım.bakalım bayrama kadar alacağım karsıma söyleyeceğim.kacısı yok. sende yaza kadar bekle sınavdan sonra annene sonrada babana söylersiniz.

benim annem kendiliğinden anlamıştı sonra bana sordu bende anlattım zaten annemden hiçbişey saklayamam. babamada kendisi söyledi, herşeyi anlattı. ilk önce annene anlat o babana daha güzel anlatır. ayy ben düşünüyomda babama kendim söyleyemezdim yani.

benimde önce abim biliyordu(hiç onaylamasada) sonra annem anladı bir süre sonrada annem babama anlattı o dönemım benım de çok zor geçmişti ama zaman su ve ilaç 2 ay sonra dügünümüz olacak kısmetse.....umarım senınkı de olumlu sonuçlara ulaşır.:lepi:

ben annemden hic saklamadım ilk tanıştıgımız gün söyledim hatta... bi süre sonra ben söylemedim ama annem babama söyledi
ztn babam anlamıştı ama belli etmiyordu bize (benim tahminim)
bayram üstüydü annem söylediginde bizde ozmn sözlenme nişanlanma kararı almış idik.
bayramda geldi babamla tanıştı elini öptü
fikrimizi söyledik oda normal karşıladı tabi
daha sonra aileler tanıştı istemeyee geldileer veee nişanlandık :asigim:

madem endişelerin var bence sende sınav durumu gecene kadar söyleeme

çok zor oldu... annem bılıyordu ama benı karıstıma demıstı :kızgın:
hayatımdakı en zor seydı babama bunu anlatmak... soylemesem benı baskasına vereceklerdi...
sesım tıtremesın die 3yasın ve belli baslı dualar filanda okudum... :roflol:
babam benı sevdıne vermemek için çok ugrastı... benı yıldırmak için elınden gelenı ardınakomadı... :kızgın: Rabbimin yardımıyla kısmet bırazda... oldu iştee :asigim:
Allah yardımcın olsun canım a.s.

Annem ve ablamlardan birşey saklamam annemle aleni olmasada imalı bir şekilde konuştum.3 yıllık birlikteğimizden sonra annem ciddi şeyler olacğına anladı zaten nişanlımla aynı yerde çalıştığımız için anlatmamda fazla zor olmadı.Ama benim annemde babama anlatmazdı biliyordum. Bende babamla aşkımı tanıştırmak için hain bir plan yapmaya karar verdim :roflol: Babam balık tutmayı çok sever çokta gider.Bir gün babama baba bizim işyerinde bir çocuk var ona senin sürekli balığa gittiğini söyledim oda seninle balığa gelmek istiyormuş dedim. Tamam kızım gelsin. 1-2 derken baktım işler yolunda gidiyor. Hatta baktım artık babam sürekli aşkımın efendiliğinden saygılı olduğundan bahsediyor. .5-6 ay birlikte balığa gittiler ve iyi anlaştılar.Planım tutmuştu :1rolleyes: Sonra ben nişanlımın ailesiyle tanıştım.1 hafta sonra arayıdılar istemeye geleceğiz diye. Bende hemen büyük ablamı devreye soktum. Oda babama hafta sonu erkan ailesiyle bize gelecekler demiş.Babamın birşey demesine fırsat vermeden herhalde sebebini biliyorsundur demiş oda biliyorum deyince derin bir ooh çektim.İsteme söz herşey süper oldu ve 2 ay sonra aşkıma kavuşuyorum.

anneme zaten daha çıkmaya başladığımızda söylemiştim o da bana güvendiği için hemen kabul etti önce babama bişey söylemedik .. aşkım almanyada doktorasını yaptığı için biraz çekiniyordum çünkü benimde almanya ya yerleşmem gerekecekti onunla... sonunda aşkım ailesine durumu açtı beni istemeye geleceklerini söyledi kayseriden kalkıp çorlu ya geldiler o sırada tabii annem babama söylemişti babamda bi tanışalım dedi .. neyse geldiler 1 hafta kaldılar burada .. önce oturmaya ve tanışmaya geldiler .. sonra 1 hafta sonra 01.01.09 da nişanımız yapıldı .. ama ikimizde çok korktuk olmayacak diye yani yurtdışı olayı olduğu için .. şimdi benim master yapmam için gerekli evrakları bekliyoruz ve haziranda kavuluyoruzzz çok mutluyummm

annemi karşıma aldım anlattım güzel güzel dinlemişti ama lafın sonunda okkalı bide tokat yedim ama annem biliyorum bana dayanamadığı için vurdu

annem sağolsun....:nazar:
onada uyuz dedikoducu bi kadın sölemişti....:mymeka:
neyse allahtan ben sölemek zorunda kalmadım...:roflol:

Çıktım anamın karşısına :

Seviormm ulleeeeeeeeeeeeyyyynnnnnnnnnnnnn dedim xD Sonra adını söyledim.Aiyyyy çok duygulandı sevgili annaciiiimmsenağlama:eek: Ondan sooorra babam falanda tanıştıı kardeşimde tanıştı kıskançlıktan çatladıı hihoyyyt :mymeka: arada sırada beni aldatsada Çok mutluyus Şeniz

kızlar bir olalım da şu kullanıcıyı şikayet edelim diorum:Saruboceq::mymeka:
şimdi baktım yaptığı diğer yorumlarına falann..ne işi var böle gereksiz insanların forumlarda ya:mymeka: erkek olduğunu düşünüorum kullanıcı adına da bakılırsa........

benımkı hepınızınkınden farklı olmus sanırım:)
tam dort yıl cıkmıstık...aılede herkez bılıyodu kardeslerım annem bır tek babam bılmıyodu..o da cok sınırlı bır yapısı vardır asla dıyaloglarımız cok ıyı olamamıstır o yuzden asla soyleyemeyecegımı hep bılmıstım...
annesıgıl artık gelecez kızım dedıler bende anneme soledım hatta onun annesı aradı annemle konustu soyleyın beyınıze gelelım dıye dedı...
annem bır aksam soledı babam kıyametı kopardı demedıgı hakaret kalmadı..ben unıversıte mezunuyum o lıse:KK43:
babam asla olmaz deyıp kestırıp attı...
sonra bız konusmaya yıne devam ettık...6-7 ay yıne gectı annesıgıl yıne aradı annemı gelıcez dedı...annem gelmeyın sıze kotu bısey soler bız mahcup oluruz dedı...bu sefer onlar kotu bırsey solerse zaten bıdaha yuzyuze bıle bakılmaz fılan dedıler..dengesız kadın ne olacak...
oglun ıstıyosaaa kapıdan kovulsan bacadan gırcen... oglu anne gıdın dıye kac kez soledı yok bız gıtmeyız dedıler...bende bıtsın ozaman bu ıs dedım...bu arada 4 yıl olmustu...
bana ben gıdıyım tek basına babanın ıs yerıne dedı..bende sacmalama tek gıdılır mı dedım...ozaman hersey daha kotu olur dedım adamı galeye almaz gıbı..benım babam bıde bole seylerı cok takan bırıdır...
babanla fılan gıdın dedım kovacak degıl ya dedım...yok babam ben gelmem dıyor dedı..dusunun halımı..bole anne baba olurmu yaaa....bende ıyı ozaman bıtsın dedım kapattım ıste telefonu...
sonra sabah 11 gıbı benı aradı sesı cok heyecanlı gelıyodu...
baban tamam dedı askım dedı...
nasıl yanı dedım....sabah gıyınıp tras olup babamın yanına gıtmıs..odasına cıkmıs..kızınızla ılgılı bısey konuscam efendım demıs gırer gırmezde odaya elıne sarılıp elını opmus...
babam karsısına oturmus sole bakalım demıs...
o da ben cok sevıyorum demıs...
babamda aılenı al gel haftasonu konusalım demıs...sımdı nısanlıyız yaza dugunum var...
babam hala onun annesıyle babasına der..ben kızımı sıze degıl ogluma verdım.....
o tum cesaretını toplayıp geldı herseyı goze alıp geldı der...
yanı o soyleyemese asla olmazdı bu evrelere gelemezdık bız...hersey bırazda kısmet...kısmetten öte gıdılmıyor arkadaslar...

benımkı hepınızınkınden farklı olmus sanırım:)
tam dort yıl cıkmıstık...aılede herkez bılıyodu kardeslerım annem bır tek babam bılmıyodu..o da cok sınırlı bır yapısı vardır asla dıyaloglarımız cok ıyı olamamıstır o yuzden asla soyleyemeyecegımı hep bılmıstım...
annesıgıl artık gelecez kızım dedıler bende anneme soledım hatta onun annesı aradı annemle konustu soyleyın beyınıze gelelım dıye dedı...
annem bır aksam soledı babam kıyametı kopardı demedıgı hakaret kalmadı..ben unıversıte mezunuyum o lıse:KK43:
babam asla olmaz deyıp kestırıp attı...
sonra bız konusmaya yıne devam ettık...6-7 ay yıne gectı annesıgıl yıne aradı annemı gelıcez dedı...annem gelmeyın sıze kotu bısey soler bız mahcup oluruz dedı...bu sefer onlar kotu bırsey solerse zaten bıdaha yuzyuze bıle bakılmaz fılan dedıler..dengesız kadın ne olacak...
oglun ıstıyosaaa kapıdan kovulsan bacadan gırcen... oglu anne gıdın dıye kac kez soledı yok bız gıtmeyız dedıler...bende bıtsın ozaman bu ıs dedım...bu arada 4 yıl olmustu...
bana ben gıdıyım tek basına babanın ıs yerıne dedı..bende sacmalama tek gıdılır mı dedım...ozaman hersey daha kotu olur dedım adamı galeye almaz gıbı..benım babam bıde bole seylerı cok takan bırıdır...
babanla fılan gıdın dedım kovacak degıl ya dedım...yok babam ben gelmem dıyor dedı..dusunun halımı..bole anne baba olurmu yaaa....bende ıyı ozaman bıtsın dedım kapattım ıste telefonu...
sonra sabah 11 gıbı benı aradı sesı cok heyecanlı gelıyodu...
baban tamam dedı askım dedı...
nasıl yanı dedım....sabah gıyınıp tras olup babamın yanına gıtmıs..odasına cıkmıs..kızınızla ılgılı bısey konuscam efendım demıs gırer gırmezde odaya elıne sarılıp elını opmus...
babam karsısına oturmus sole bakalım demıs...
o da ben cok sevıyorum demıs...
babamda aılenı al gel haftasonu konusalım demıs...sımdı nısanlıyız yaza dugunum var...
babam hala onun annesıyle babasına der..ben kızımı sıze degıl ogluma verdım.....
o tum cesaretını toplayıp geldı herseyı goze alıp geldı der...
yanı o soyleyemese asla olmazdı bu evrelere gelemezdık bız...hersey bırazda kısmet...kısmetten öte gıdılmıyor arkadaslar...

ayy ne güzel yaa.. allah tamamini erdirsin.. :1rolleyes:
ben napacam.. benimde babam cok sinirli... off yaa...
herkes bilio babamda bilio ama konuyu hic acmio yaaa..offf zaten annemle babamda pek anlasamiyolar... annemi slklstlrlyorum hep babama tekrar tekrar söyle diye.. annemde diyo nerde actin bu isi basima.. off yaaaaa...
babam olmaz diyo.. zaten babamla aram yok benim uzun süredir.. ya adam hem benle konusmuo hemde yok olmaz diyo... offf offf
benimkinin anneside diyo yazdan önce gelelim diye.. ama ben ne dicemi bilemiyorum.. 4 seenedir birlikteyiz.. artik bende evlenmek istiyorum yaa senağlama

kızlar eşimle 4 yıldır evliyiz. evlenmeden önce yaklaşık 3 yıllık beraberliğimiz vardı. aile konusunda çok rahattım açıkçası ama aile durumunuz ne olursa olsun, niyetinizin ciddi olduğunu belirmenin püf noktalarını yakalamaya çalışın. birlikteliğimizin 3. ayında annemle ciddi ciddi konuştum. üniversitedeydim o zaman, pek ciddiye almadı. eşimle o zamanlar ufak tartışmalardan ziyade, 2 kere çok ciddi şekilde tartışmalarımız olmuştu. aileme hiç belli etmedim. ayrılıp barışmalar eskide kalmıştı artık. en sonunda ailesiyle tanıştırdı beni. sonra da ben onu tanıştırdım. bir iki kez bu ziyaretlerden sonra, aileleri tanıştırmayı planladık. ciddiyetimizden hiç ödün vermedik. aileler tanıştı, kaynaştı, 2 ay git gel yapıldı. en sonunda istemeye geldiler, aynı gün söz kesildi. sonrasında nişanıydı nikahıydı kınasıyı düğünüydü.. şimdi bir kız evladım var. 2 yaşında henüz ama daha dün doğurmuştum, önceki gün hamile olduğumu öğrenmiştim gibi geliyor :) yarın bir gün bakacağım ve sevdiceğini koluna takmış benimle tanıştırmaya gelecek. senağlama zaman bu kadar hızlı akıyor işte. ciddi düşünüyorsanız ailenizle paylaşın ilişkilerinizi diyorum ben :)

ayrıca, karşı taraf askerliğini yapıp, sağlam -sağlamdan kastım uzun vadeli- bir işe kapak attıysa, babayla tanıştırmanın vaktidir. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
ayy ne güzel yaa.. allah tamamini erdirsin.. :1rolleyes:
ben napacam.. benimde babam cok sinirli... off yaa...
herkes bilio babamda bilio ama konuyu hic acmio yaaa..offf zaten annemle babamda pek anlasamiyolar... annemi slklstlrlyorum hep babama tekrar tekrar söyle diye.. annemde diyo nerde actin bu isi basima.. off yaaaaa...
babam olmaz diyo.. zaten babamla aram yok benim uzun süredir.. ya adam hem benle konusmuo hemde yok olmaz diyo... offf offf
benimkinin anneside diyo yazdan önce gelelim diye.. ama ben ne dicemi bilemiyorum.. 4 seenedir birlikteyiz.. artik bende evlenmek istiyorum yaa senağlama
canım aynı benım durumum valla:)
bence sende topu onu at bı cesaret senı sevıyorsa gıtsın konussun bende olmaz sanıyordum ama oldu bak...
yoksa bırsey uzadıkca daha tatsızlasıyor soylıyeyım...sureklı stres ıcınde oluyorsunuz kavga bagrıslar artıyorr..tahammul kalmıyor artık eskısı gıbı herseye sabredemıyorsunuz...bız daha evlenmeden tukettık bıle bırbırımızı dusunuyorumda o kocaman buyuk sevgı sımdı nerelerde...
nelere gogus germıstık beraber..
ne acılara gulup gecmıstık...
sımdı nısanlıyız ama ıkımızde emınızkı bu saatten sonra cokta mutlu olamayız..
sana tavsıyem bır an once gercekten sevıyorsanız bırbırınızı uzatmayın...sevıyorsa ansızın cıksın gelsınler...

Daha ilk başta benden biri hoşlanıyor anne diye söylemiştim sonra da tanışıp arkadaşlık yapacağımı söyledim annemde bana çok güvenir sağolsun onları üzmeyeceğimi bilir tanış konuş anlaşırsanıs babana söylerim gelip isterler dedi işte öyle oldu.

oooff of ne karın ağrıtan bi iştir bu yaa...
ben sevgilimle 3 yıldır beraberim, kendi aramızda sözlendik sadece annemin haberi var,
bu nisanda da askere gidip gelecek hayırlısıyla, asker dönüşü eylülde isteme gelecekler artık. ama ben babamdan korkuyorum(kendisi çok sinirlidir) ona ne anlatacağımızı hiç bilmiyorum. Ablam bile evlenirken biz tanıştık görüştük diyememişti bir plan hazırlayıp görücü havası katmışlardı işe (ki ablam 24 yaşında bi öğretmendi, düşünün artık) Ve o halde bile babam ben vermem demişti, geleceklerini duyduğundan itibaren 2 hafta bizle hiç konuşmadı tek kelime bile.
Şimdi bende 20 yaşındayım çok korkuyorum yaa evde tek kız ben kaldım bide,
ne derim ne ederim bilemiyorum,beni tek başıma evden dışarı bile çıkartmıyo, bir kere markete gitmiştim tek başıma telefonla arayıp bağırp çağırmıştı çabuk gel diye. :mymeka:
kızlarrrr yardım edin bana bi akıl verin yaa.. :a015: :1no2: benneyaptımki

Daha ilk başta benden biri hoşlanıyor anne diye söylemiştim sonra da tanışıp arkadaşlık yapacağımı söyledim annemde bana çok güvenir sağolsun onları üzmeyeceğimi bilir tanış konuş anlaşırsanıs babana söylerim gelip isterler dedi işte öyle oldu.

:eek:
vallah ne iyi annen varmis

X