Sevmek mi ? Bir daha tövbe..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

framboise10

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2014
910
272
Arkadaşlar merhaba,
Işin içinden çıkamadığım için yardımınıza çok ihtiyacım var biraz uzun olacak kusura bakmayın ama içimi dökmem gerek.

Bundan bir kaç ay önce eve doğru giderken spor salonunun içinden birinin bana uzun uzun baktığını farkettim, zor bir süreçten geçtiğim için "Allah Allah birine benzetti herhalde" diyip yoluma devam ettim. O ay içerisinde çok kez daha karşılaştık (farklı saatlerde, olur olmaz günlerde) her seferinde gözlerini kırpmadan uzun uzun bakıyordu.

Bir süre sonra hoşlanmaya başladım. Uzaktan hal hereketlerini görüyordum. Olgun, iletişmi güçlü, dürüst, yardımsever bir profil çiziyordu. Yıllar sonra ilk defa kendimi birine karşı birşeyler hissederken görüyordum tuhaf bir histi.

Ay'ın sonunda spor salonunun önündeki bankın üzerine oturup arkadaşla telefonda konuşuyordum. Arkadaşın yaptığı şakaya güldüğüm sırada kendisi çıktı. Çıkarken gülümsüyordu, döndü beni görünce uzunca baktı sonra yoluna devam etti.
Ama ertesi gün yine karşılaştığımızda hiç bakmadan önümden geçti, uzaktan beni gördükten sonra yüzü sinirli görünüyordu nedense üzerime alındım ve dünki gülmeden olabileceğini düşündüm. Bu tavrı bir ay boyunca devam etti bu süreçte geç geliyordu haliyle karşılaşamıyorduk zaten istemiyordum çünkü o tavrı beni üzüyordu.

Bir sonraki ay mahallede kavga çıktı. Indiğim sırada spor salonunda bir kızla konuştuğunu gördüm. Bozuldum çünkü o güne kadar ordaki hiç bir kızla konuşmazdı ama o gün bütün dişlerini gösterecek şekilde gülüyordu. Neyse çocuğun benden hiç hoşlanmadığını yanlış anladığımı düşünüp kavgayı izledim.
Bir kaç dakika sonra başımı çevirdiğimde ordan gülümseyerek kavgaya izliyordu. Görmesin diye hemen başımı çevirdim. Bir süre sonra tekrar baktığımda bana bakıyordu. Uzun aradan sonra ilk defa görmezden gelmedi, sinirle bakmıyordu. Bir süre bakıştık. Başka yöne bakıp tekrar ona doğru baktığımda bana bakmaya devam ettiğini farkettim hatta bir kaç adım atıp sanki birşey soracak gibiydi ama tekrar içeri girdi. Banka oturdum bu yine kapıya kadar gelip uzunca bakıp içeri geçti.

Sinirlerin bozulduğu malum aya gelelim yani bu aya.
Ben bunun karşısına çıkmamak için erken geliyordum (2 kez denk geldik ay boyunca) bunu yapmanın tek bir amacı vardi bir sonraki karşılaşmada tavrını gözlemlemek.

Ayin 12sinde adamı görmeyi beklemezken bu erken geldi ve beni gördü (arabadaydı). Ertesi gün gelmedi.
Tuhaftı çünkü her gün muhakkak gelirdi.

Ayın 26sında saçma bir dua ettim kaderimde varsa ilk zamanlardaki gibi olmasını (tavrı, geliş saati) diledim çünkü ne yapsam unutamıyorum tam dua bitti bu geldi. Şaşırıp dedim ki "Allah Allah bu yine erken gelmeye başladı yoksa bir kızla mı görüşüyor? Yok canım dışarıda hiç kızın biriyle gördün mü? Yok! Hep erkeklerle. Dua kabul oldu galiba". Sevindim.
Şom ağzımı açtım ya 2 saat sonra bunu 1 ay önce rüyamda gördüğüm kıza benzeyen bir kızla yolu yürürken gördüm.

Ertesi gün bacaklarım titreye titreye indim. Bütün gece uyuyamadım rüyanın "gerçekleşmesi" şoku vardı üzerimde. Korkuyordum ama neyden ?
Bu geldi bir kaç kez saniyelik baktı tam hizama geldi ki birden yüzü değişti ağzını açtı sanki onu rahatsız eden birşeyler oldu. Ertesi gün yine gelmedi, ikinci kez oluyor bu. Tesadüf ? Sanmam....

Dün uzaktan gördüm ama o görmedi. Aracın içinde biri vardı o kişi sonra yok oldu. Aklıma hemen o kız geldi birde beden hocası :110: Tek yürüdü yolu ama tedirgin gibiydi sürekli üstünü başını çekiştiriyordu sağını soğunu kontrol ediyordu. Anladım ki beden hocası olamazdı çünkü birlikte gelirlerdi. Sporun sonunda o kızla yine birlikte gittiler.

Bu kız ne ara kayıt yaptırdı, ne ara sohbet eve bırakıcak kadar ilerledi anlamıyorum. Delirmek üzereyim. :kızgın:

Düşünüp duruyorum.
- o arabadaki kim, neden kayboldu ?
- neden bu ay sporsuz yapamayan adam her gün gelmedi ?
- neden sürekli gelen beden hocası artık gelmiyor ?
- neden yolu tek inerken tedirgindi ?
- neden bir bakıyor bir görmezden geliyor ?

Bazen yakasına yapışıp ulan benden ne istiyorsun, niye böyle yapıyorsun ne yaptım sana demek istiyorum ama olmuyor. Sevgili yaptıysa bana böyle davranması saçma.

Arkadaşlar çocukca geliyor size belki ama kötü yorum yapmayın rica ediyorum. Zaten sağlık, para, kariyer, aile konusunda çok zor günler geçiriyorum burda yardım almaya geldim. Desteğinize ihtiyacım var ne yapıyorsam iyi olmak için yapıyorum.

Özet geçiyorum kızlar, spor salonunda biriyle bakışmış. Başka da bir şey yok. :KK51:
Ortada gerçekten hiçbir şey yok. Biriyle "sadece" bakışarak ortaya bir aşk hikayesi çıkarmanız çok ürkütücü geldi bana. Adam adına biraz ürktüm doğrusu.
Bana böyle davranması demişsiniz, adamla hiç tanışmamışsınız bile, adını bile bilmiyorsunuzdur belki, adam size "davranmıyor". Çünkü tanımıyor.
Madem zor günler geçiriyorsunuz, o zorları kolay etmeye, kendinize odaklanın derim. Hiç tanımadığınız, tanışmadığınız birine odaklanmaktan vazgeçin.

Ay yanlış anlamayın ama bu nedir yani? Bu kadar minik detayları düşünürken beyniniz yanmıyor mu? Lisede kalorifer peteğinde gibi sonsuza kadar bakışacak haliniz yok. Adam adım atsa atardı. Sosyal medyadan eklerdi bişey yapardı. Yüzü böyle baktı, sanki sinirli gibi baktı ama şaşkın gibi de olabilir ve tedirgin gibi de vs vs. Kimseyi bu kadar önemsemeyin hele de merhaba bile demediğiniz birini.

Adamın size yaptığı hiç bir şey yok. Sadece kafanızda kuruyormuş gibi görünüyorsunuz. Her yönden kötü zamanlar geçiriyorsanız insanın beyni böyle oyunlar oynayabilir. İlgiye çok aç olduğunuz için standart hareketlere yanlış manalar yüklüyorsunuz. Kendinize başka meşgaleler bulun. Böyle takıntıların ucunun nereye gideceği belli olmaz.

Biz eşimle yirmiiki yıllık evliliğimizde bu kadar aksiyon yaşamadık
Ulan adam ne diyeyim sana 😔😂

bakışmaktan ibaret olan bir durum sevgiye tövbe ettirecek kadar yoğun hislere sebep oluyorsa, gerçek anlamda aşık olup yürütemezseniz kesin canınıza kıyarsınız sanırım :)

ayrıca bana o şekilde bakılması aşırı sinirimi bozuyor, tekrarladığı durumlarda uyarıyorum hatta, en nefret ettiğim şeydir konuşmadan dik dik göz teması kurmak.

Ayın 26sında saçma bir dua ettim kaderimde varsa ilk zamanlardaki gibi olmasını (tavrı, geliş saati) diledim
Daha önce size karşı hiçbir tavrı olmamış ki. Tam olarak neyi dilediniz? Arada en ufak bir tanışma, diyalog dahi yok. Adam varlığınızdan habersiz büyük ihtimal. Hatta sevgilisi falan vardır. Kendi kendinize gelin güvey olmuşsunuz.

Tam olarak neye tövbe ettiğinizi de anlamadım. Ortada verilmiş bir söz yok, herhangi bir tanışıklık yok. Adam şu konunuzu tesadüfen okusa korkudan spor salonunu bırakır.

Hiç normal düşünmüyorsunuz, tanımadığınız, konuşmadığınız birinin bakışlarından kendinizle ilgili bir sürü kurgu yaratmışsınız. Hoşlandıysanız ufak tefek iletişim kurun. Sizin pek farkınızda olduğunu bile sanmıyorum açıkçası. Bence o salona bir daha gitmeyin, kendinize bir kaçış gibi gördüğünüz bu takıntı iyi yerlere gitmiyor gibi görünüyor. Yani hiç konuşmadığım bir adam benimle ilgili böyle sanrılara kapılsa çok rahatsız olurdum.

Saplantılı aşık gibisiniz. Biri bana bu kadar baksa ben korkar, rahatsız olurdum. Sadece bakışmaktan o kadar anlam nasıl çıktı?
Ben olsam ben de korkardım. :110: Biri benim hakkımda aylarca hayaller kursa vs. aşırı aşırı korkardım valla.
Hayır, madem o kadar beğenmiş, gidip bir merhaba deseymiş. Onu da yapmamış ki.

Siz her gün tanımadığınız birini görmek için spor salonunun önündeki banka mı oturuyorsunuz? Aynısını bir erkek yapsa sapık denilip güvenlik çağırılır biliyorsunuz değil mi?

Ortada hiçbir şey yok. Kendi kendinize bir dünya şey yaşamışsınız üstüne bir de sevmeye tövbe etmişsiniz. Aylardır bir şeyler kuruyorsunuz kafanızda. Bu kadar beğendiyseniz gidip bi tanışsaydınız bari.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X