SGK ile ilgili yardım?

Yok şöyle gerçekten bilmediğim için sordum zaten, bende sadece sağlık diye biliyorum yani o yüzden yaptırmanın benim için de zaten sakıncası yok, düşmanım da olsa sağlık konusu çok başka.
Biz zaten aylardır görüşmüyoruz ailesiyle, bi sağlık sorunu oldu az az hal hatır sorulmaya başlandı, bende hamileydim bu dönemde, ve tahmin edersiniz bizim ihtiyacımız varken tekrar sömürmeye devam ettiler, evet sevmediğim insanlar amaçlarını da biliyorum ama yine de elimizde varken vermemek olmaz kafasındaydım salak gibi.
Ama sadece başka şeylerden yararlanıyorlar ise bunun da olmasını istemiyorum çünkü gerçekten düşkün değiller.

Siz ona salaşlık demeyin. Sizin yaptığınız vicdanlı olmak, insan olmaktır.

Yoo sadece sağlıksa hiç sorun yok.

SGK zaten araştırmasını yapar. Maddi gücü yerinde olabilir ama herhangi bir sağlık güvencesi yoksa üstüne alabilir.
Yani durumunun iyi olması ile sağlık güvencesinin olması aynı değil. Ancak kayınpederinizin işyeri varsa Bağkur lu olmak zorunda. Kendi Bağ-Kur’lu olunca zaten sağlık yardımından faydalanır. Tabi bu arada eşi veçocukları da faydalanır.

Kırsal bölgelerde vergisiz tabelasız çalışan çok fazla işyeri var. İşim gereği dar gelirli bölgelerde çalıştım yaptığımız harcamalar için fiş alamıyorduk onun yerine gider pusulası düzenliyorduk. Harcamalarımızı özellikle o dükkanlardan yapıyorduk esnafa katkı olur düşüncesi ile. Konu ile alakasız ama Kayınpederinizin ne dükkanı var?

Kırsal bölgelerde vergisiz tabelasız çalışan çok fazla işyeri var. İşim gereği dar gelirli bölgelerde çalıştım yaptığımız harcamalar için fiş alamıyorduk onun yerine gider pusulası düzenliyorduk. Harcamalarımızı özellikle o dükkanlardan yapıyorduk esnafa katkı olur düşüncesi ile. Konu ile alakasız ama Kayınpederinizin ne dükkanı var?

Kırsal bölge değil ki bildiğiniz büyükşehir..
Mobilya üzerine, hazır mobilya değil marangozluk mu denir tam ne denir bilemiyorum. Kapı mutfak mobilya vs hepsini yapıyor.

SGK zaten araştırmasını yapar. Maddi gücü yerinde olabilir ama herhangi bir sağlık güvencesi yoksa üstüne alabilir.
Yani durumunun iyi olması ile sağlık güvencesinin olması aynı değil. Ancak kayınpederinizin işyeri varsa Bağkur lu olmak zorunda. Kendi Bağ-Kur’lu olunca zaten sağlık yardımından faydalanır. Tabi bu arada eşi veçocukları da faydalanır.

Evet işyeri olunca Bağkur lu olmak zorunda fakat bizim akıllılar bu gelir testi denilen şeyde kendilerini işsiz göstermişler, zaten dükkan kaydı olan yasal bir dükkan değil dediğim gibi, bu sebeple ne sigorta var ne de çalıştığı ve gelirinin olduğu gözüküyor.
İşte bende buna kızıyorum ya, işin içinde sahtecilik var yalan beyan var haksızlık var,var allah var yani.

X