♡ Shaun T Workouts, Fitness Blender, Leslie...♡ Spor ile Sağlıklı Yaşam Diyenler Buraya ;)

t25- Cardio yapıldı.
Resmen kalbim ağzımda:KK70:
Ayrıca videodakilere yetişemedim. Zaten ilk 4-5 dk dan sonra tanyayı takip ettim onun gibi yaptım ona rağmen bittim.
Tablayu beceremedim ya:S

[th]Gün[/th]
[th]Focus T25 Alpha[/th]
[th]Mistik[/th]
[th]Simurg[/th]
[th]...[/th]
[th]...[/th]
[th]...[/th]
[tr]

[td]1[/td]
[td]Cardio[/td]
[td]✔[/td]
[td]✔[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]2[/td]
[td]Speed 1.0[/td]
[td]✔[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]3[/td]
[td]Total Body Circuit[/td]
[td]✔[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]4[/td]
[td]AB Intervals[/td]
[td]✔[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]

[tr]

[td]5[/td]
[td]Cardio & Lower Focus[/td]
[td]✔[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]

[tr]

[td]6[/td]
[td]Dinlenme[/td]
[td]✔[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]7[/td]
[td]Stretch[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]

t25- Cardio yapıldı.
Resmen kalbim ağzımda:KK70:
Ayrıca videodakilere yetişemedim. Zaten ilk 4-5 dk dan sonra tanyayı takip ettim onun gibi yaptım ona rağmen bittim.
Tablayu beceremedim ya:S
bir iki denemeden sonra çözersin tabloyu :KK66:
önizleme ile deneye deneye oluyor :KK66:
tebrik ederim bu arada
focus maratonuma hoşgeldin

bir iki denemeden sonra çözersin tabloyu :KK66:
önizleme ile deneye deneye oluyor :KK66:
tebrik ederim bu arada
focus maratonuma hoşgeldin
Sevviyorum focusu daha önce denemem olmuştu gerçi ama kalıcı olamadım. Bu sefer sonunu getireceğim. Hedefim iki tur yapmak zaten.
Şu an tanyayı takip ediyorum. Ki bu bile beni zorluyor. İlk tur böyle iknci tur sarışın hatun diyorum olur demi:KK70:

Sevviyorum focusu daha önce denemem olmuştu gerçi ama kalıcı olamadım. Bu sefer sonunu getireceğim. Hedefim iki tur yapmak zaten.
Şu an tanyayı takip ediyorum. Ki bu bile beni zorluyor. İlk tur böyle iknci tur sarışın hatun diyorum olur demi:KK70:
sarışın hatun gibi yapabileceğimiz günler gelecek mi acaba :KK51:

[th]Gün[/th]
[th]Focus T25 Alpha ✔[/th]
[th]Mistik[/th]
[th]Simurg[/th]
[th]...[/th]
[th]...[/th]
[th]...[/th]
[tr]

[td]1[/td]
[td]Cardio[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]2[/td]
[td]Speed 1.0[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]3[/td]
[td]Total Body Circuit[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]4[/td]
[td]AB Intervals[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]

[tr]

[td]5[/td]
[td]Cardio & Lower Focus[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]

[tr]

[td]6[/td]
[td]Dinlenme[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]
[tr]

[td]7[/td]
[td]Stretch[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]
[td]...[/td]

[/tr]

5e8530faa44f95e2_intervals.preview.jpg

Şöyle üzerine şortunu geçirip koşan insanlara hep özenmişimdir :KK51:

5e8530faa44f95e2_intervals.preview.jpg

Şöyle üzerine şortunu geçirip koşan insanlara hep özenmişimdir :KK51:
Şortu geçtim sadece koşabilsem.. Şortluda koşarım. Hiçbir yerim sallanmadan..
Bu sefer o kıvama gelene kadar devam.
Cardio dün akşam ne ara bitti anlamadım. Yaparken mola vermemek gerekiyordu ama ben 2 kere mola verdim , 1 er yudum su içtim. Zaten genel olarak Tanya modunda yapıyorum.
Daha önce focusa her başlamamda kendimi zorladım. Sonra pes edip bıraktım. Bu sefer Tanyayla devam edeceğim. Kondsyon kazandıkça normal hareketlere geçerim.
Yeter ki devamlılık olsun değil mi?

Sen saat kaç gibi yapıyorsun. Spora adepte olmak için (vazgeçmemek için) ilk zamanlar aynı saatte yapılması önemliymiş.
Ben önden gitmeyeyim Bugün bende cardio yapayım. Beraber gidelim.

Şortu geçtim sadece koşabilsem.. Şortluda koşarım. Hiçbir yerim sallanmadan..
Bu sefer o kıvama gelene kadar devam.
Cardio dün akşam ne ara bitti anlamadım. Yaparken mola vermemek gerekiyordu ama ben 2 kere mola verdim , 1 er yudum su içtim. Zaten genel olarak Tanya modunda yapıyorum.
Daha önce focusa her başlamamda kendimi zorladım. Sonra pes edip bıraktım. Bu sefer Tanyayla devam edeceğim. Kondsyon kazandıkça normal hareketlere geçerim.
Yeter ki devamlılık olsun değil mi?
Devamlılık en önemlisi. Zaten herkes Tanya ile başlıyor. Zamanla bunlar bize kolay bile gelecek.
Benim 12 kilo fazlalığım var misal, fazla kilolarla da tam yapamıyor insan, nefes nefese kalıyor.

Sen saat kaç gibi yapıyorsun. Spora adepte olmak için (vazgeçmemek için) ilk zamanlar aynı saatte yapılması önemliymiş.
Ben önden gitmeyeyim Bugün bende cardio yapayım. Beraber gidelim.
Tamam çok iyi olur :KK66:

Ben sabah kalkınca bir posta yaptım ama focus alfadan değil.
öğleden sonra yapacağım alfa cardio.
akşam da fitness blender seviye 1 videolarından.

Leithia Leithia konusunu takip ediyorum sen de o konuyu takip ediyorsun sanırım. Oradan çok gaza geliyor insan.

Bahsim geçmişken buraya da kısa bir yorum yazayım: Shaun T'nin, Jillian Michaels'in ve Tony Horton'un programlarına her türlü kefil olurum. "30 day challenge" meydan okumalarındansa, 1 aylık planlı ve programlı bir antrenmanı takip etmek ve ayda bir bu programları değiştirmek çok daha etkili sonuç veriyor. 30 günlük meydan okumalar da işe yaramıyor değil elbette ama 30 gün sadece squat ya da 30 gün sadece plank yerine, ortaya karışık bir program hazırlamak daha iyi.

_Simurg_'un küllerinden doğmak başlığındaki 30 gün planı da karma hareketler ve çeşitlilik açısından gayet başarılı. O tarz bir program hazırlayamazsanız, önceden hazırlanmış programları takip edebilirsiniz. Shaun'un "Focus25", Tony'nin "P90" ya da Jillian'ın "body revolution" başarılı örneklerdir.

Bugün bir motivasyon yazacağım, takibe devam etmeniz dileğiyle.

Tamam çok iyi olur :KK66:

Ben sabah kalkınca bir posta yaptım ama focus alfadan değil.
öğleden sonra yapacağım alfa cardio.
akşam da fitness blender seviye 1 videolarından.

Leithia Leithia konusunu takip ediyorum sen de o konuyu takip ediyorsun sanırım. Oradan çok gaza geliyor insan.

Özel msjıma bak bakalım bi.
Bende sabah erken kalkıp yapacağım. Çünkü akşam yapınca ne kadar yorgun olsamda spordan sonra daha enerjik hissettim kendimi.
Takip etmem mi.. Sayesinde gaza geldim.
Bahsim geçmişken buraya da kısa bir yorum yazayım: Shaun T'nin, Jillian Michaels'in ve Tony Horton'un programlarına her türlü kefil olurum. "30 day challenge" meydan okumalarındansa, 1 aylık planlı ve programlı bir antrenmanı takip etmek ve ayda bir bu programları değiştirmek çok daha etkili sonuç veriyor. 30 günlük meydan okumalar da işe yaramıyor değil elbette ama 30 gün sadece squat ya da 30 gün sadece plank yerine, ortaya karışık bir program hazırlamak daha iyi.

_Simurg_'un küllerinden doğmak başlığındaki 30 gün planı da karma hareketler ve çeşitlilik açısından gayet başarılı. O tarz bir program hazırlayamazsanız, önceden hazırlanmış programları takip edebilirsiniz. Shaun'un "Focus25", Tony'nin "P90" ya da Jillian'ın "body revolution" başarılı örneklerdir.

Bugün bir motivasyon yazacağım, takibe devam etmeniz dileğiyle.
Her zaman takipteyim seni. Hem bilgilenmek hem de motivasyonumu canlı kılmak için. Programımı beğenmiş olman mutlu etti beni. Fakat şöyle karar değiştirdim. O hareketler 21 day fix programında var. Ona uyarak yaparsam her gün farkli kas grubumu çalıştıracağım. Hergün aynı kaslara yüklenmekten daha iyi bir sonuç alırım diye düşünüyorum. Focus yanında tabiki. Asla focustan vazgeçmem. Senin önerinede klulak kabartmadan yapamam. Küllerinden doğmak konumdaki programa sadık mı kalayım yoksa hergün farklı kas grubuna yönelip kaslarımı dinlendirmek için 21 day fix e mi başlayayım?

Her zaman takipteyim seni. Hem bilgilenmek hem de motivasyonumu canlı kılmak için. Programımı beğenmiş olman mutlu etti beni. Fakat şöyle karar değiştirdim. O hareketler 21 day fix programında var. Ona uyarak yaparsam her gün farkli kas grubumu çalıştıracağım. Hergün aynı kaslara yüklenmekten daha iyi bir sonuç alırım diye düşünüyorum. Focus yanında tabiki. Asla focustan vazgeçmem. Senin önerinede klulak kabartmadan yapamam. Küllerinden doğmak konumdaki programa sadık mı kalayım yoksa hergün farklı kas grubuna yönelip kaslarımı dinlendirmek için 21 day fix e mi başlayayım?
Aslında farklı kas gruplarını çalıştırmak ve önceki çalışan kaslara 1 gün dinlenme fırsatı verirken bir sonraki gün farklı bir kas grubunu çalıştırmak elbet daha faydalı. Ama kalabalık ve çeşitli hareketlerle dolu bir "30 day" meydan okumasını da yanlış bulmuyorum, şu sebeple:

Genellikle spor hocaları "Çeşitlilik iyidir" der, tek hareketli "30 day" listelerinde (örneğin 30 day squat) aynı hareket 30 gün boyunca tekrarlanıyor. Tekli listeler, 7 günü farklı bir programın 4 hafta tekrarı gibi şaşırtamaz vücudu. Ama sizin programınızda 30 gün boyunca farklı karışık hareketlerle spor yapma var, tek hareketten oluşan 30 günlük listeleri gibi olmamış, çok çok daha iyi bir program olmuş. Bu 30 günlük mücadelenizi bitirdikten sonra her gün farklı kas grubu çalıştıran bir program uygulayabilirsiniz ya da elinizdeki 30 günlük mücadeleyi de her gün farklı bir kas grubunu çalıştıracak şekilde düzenleyebilirsiniz, elinizdeki iki seçenek de işe yarayacaktır.

Fakat şuna dikkat çekeyim; zamanında spor programlarını ve hocalarını alt üst edecek kadar araştırdığım günlerde 21 day fix programını ben de duymuştum, 30 Day Shred günlerimdeydim ve 30 günden daha kısa sürede sonuç veren bir program dikkatimi çekmişti. Amazon'da bu programa dair yazılan kullanıcı yorumlarını okudum, programın kilit noktasının o programla beraber gelen kaseler ve beslenme düzeneği olduğunun altını defalarca vurgulamışlar. O düzene uyamama korkusundan başlamamıştım.

Bir de tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim, bir program ne kadar uzun süreyi işaret ediyorsa o kadar başarılıdır çoğu zaman. Insanity korkunç yoğun bir program ama buna rağmen 20 günde zayıflatırım demiyor, 60 gün diyor. Tony'nin Power 90 programı 90 günlük. Jillian'ın bir sürü programı var ama karın kası programı 1,5 aylık bir süreçken Body Revolution 90 günlük. O yüzden 20 günlük programlar bana gerçekçi gelmiyor, sadece bir sonraki "daha zor" programlara hazırlık aşaması olabilirler gözümde.

Leithia Leithia yazdıkların çok doğru 21 day fixi 21 diye seçmedim aslında. Focus boyunca sürdüreceğim.
Kendi programım güzel ama bi videoya bağlı olarak hareketleri yapmak biraz kolayıma gelir diye düşündüm. 25-30 dk lık focus yanına ek yapabileceğim alternatif arayısındaydım. Hala kararsızım kendi programım mı 21 day fix mi?
Beslenme listesi konusu benimde kafamı çok bulandırdı. Uygulayabileceğimi düşünmüyorum.
Fakat videoları izlediğimdede çekici geliyor.
Akşama kadar kararımı vermem gerek ki sporumu aksatmadan akşamki programımı yapabileyim.
Detaylı cevapların için çok teşekkür ederim.

X