Şimdi ne yapacağım ?

Siz böyle bir düğün töreni istiyor musunuz ?

Ekonominin hali bir yana, babanızın ortaya çıkan ihaneti sonrası ; insanların babanızı sayıp, düğününüze geleceğine ve babanıza olan takı borçlarını getireceklerine inanıyor musunuz ?

Diyelim ki geldiler, ortamı bir hayal edin. Babanızın ihaneti, gayri meşru kardeşinizin varlığı, annenizin düştüğü durumu konuşan insanlarla bir arada olmak istiyor musunuz ?

Düğün yapmayı düşünüyorsanız; düğününüzde sizin seçtiğiniz insanlar olsun ve o günü hep mutlu hatırlayın. Sonrasında üzülecek ve harcadığınız para için pişman olacaksanız da düğün yapmayın ; sevdiğiniz insanlarla küçük bir kutlama yapabilirsiniz mesela.
Kaliteli sakin bir tören istiyorum ve dediğiniz gibi seçtiğim insanlar olsun istiyorum eminim bunda.Düğün olsa bile gönlünce eğlenemem ki.parayı babam kendisi destek çıkacakmış karşı taraf vercegıni verir ben desteklerim dedi ama ben ihanetten dolayı herkesi çağırmak istemiyorum babama ufak bir tören ve sevgilim istemiyor şeklindeki önceki anlatımımı nasıl düzeltirim onu bilmiyorum

Yani anlıyorum endişenizi ve çok haklısınız. Babanıza da haliyle senin yüzünden de diyemiyorsunuz. Yani millet cidden takı getirmiyor mu nikaha :d çok uzağım bu olaydan ama nikahta takmıştı annem hep. Neden öyle düşünüyor ki?
Töreni prestiji olsun isteyen biri ama yaptıklarını unutuyor beni anlamıyor.Ben isteme ve nişan evde olsun organizasyon şirketiyle dedim ona bile burun kıvırdı nasıl yapmalıyım bilmiyorum

Siz babanızla yüzleştiniz mi olaylardan sonra? Hiç neler hissettiğinizi anlatma fırsatınız oldu mu?

Sevgiliniz onceki evliligini one sürerek dugun istemedigini belirtmis. Zaten hevesinizi kacirmis. Belliki icten ice dugun istiyorsunuz ancak sevgilinizin kurdugu cumleler yuzunden bu isteginizi baskiliyorsunuz. Babaniza kurdugunuz cumleler ic dunyanizin yansimasi. Once ne istediğinize kendiniz karar verin
Belki öyledir iç dünyamda ama dış dünyada birde baba ihaneti korkusundan da böyle oluyor İnanın bana

Akrabalar böyle durumlarda uzaklaşabiliyor gerçekten. Bizim çevrede de oldu, babamlar görüşmeme kararı aldılar. Halbuki ayrılmadılar da olayı yaşayan çift. Babam öyle adamı ben evimde istemem dedi.
Konu sahibi babasına kızgınlığını çıkarıyor gibi geldi bana. Hani acısını gösteriyor sanki, babası görsün istiyor yaptığı şeyin neleri neleri etkilediğini. Yani bak işte yaptığın şey benim düğünüme kadar yansıyor, değdi mi he gibi bir durum var.
Ben olsaydım, içimde göbek atmalı veya atmasız düğün isteği varsa, yapardım. Babam da gerginlik çıkarıp, ortamı da gerip anneme rahatsızlık verecekse davet etmezdim açıkçası. Hayatımın belli bir süresini mahvetmiş ama düğünümü edemez diye düşünürdüm şahsen.

Diyelim ki, herkes konu sahibinin hatırına; kalkıp düğüne geldi. Düğünde babası ortada salınmaya kalkarsa, gelinin babası olarak kasılırsa; illa bir laf eden olur diye düşünüyorum.

Allah yardımcısı olsun konu sahibinin.

Siz babanızla yüzleştiniz mi olaylardan sonra? Hiç neler hissettiğinizi anlatma fırsatınız oldu mu?
Oldu ben yalnız hissediyorum zaten 15 senedir var ama yok gibiydi şimdi de gelip sanki hep varmışcasına hicbişi olmamıscasına bana düğün istiyor ama karşı tarafın da isteği belli büyük bişey olmayacağı belli.Ve benim de ruh halim müsait değil kim kaldıracak düğünün yükünü ? Nişanı istediğin gibi yapalım o zaman kız tarafı yapar dedim ams nişan ve isteme aynı anda olsun istiyorum bilmiyorum Yani hiç anlamıyorum da bu konulardan

Diyelim ki, herkes konu sahibinin hatırına; kalkıp düğüne geldi. Düğünde babası ortada salınmaya kalkarsa, gelinin babası olarak kasılırsa; illa bir laf eden olur diye düşünüyorum.

Allah yardımcısı olsun konu sahibinin.
Yani fokur fokur kaynayan bir dedikodu kazanı olacaktır.
Çünkü olay öyle yenilir yutulur cinsten değil. Konu sahibini de üzmek istemiyorum, tam düşündüklerimi yazamıyorum. Ama babası çok çok çok aşmış yani. İnsanlar böylesine bir dedikoduyu es geçerler mi sence?
Konu sahibinin annesine olayı bir kez daha yaşatır konuşulanlar kulağına gelirse. :olamaz:

Oldu ben yalnız hissediyorum zaten 15 senedir var ama yok gibiydi şimdi de gelip sanki hep varmışcasına hicbişi olmamıscasına bana düğün istiyor ama karşı tarafın da isteği belli büyük bişey olmayacağı belli.Ve benim de ruh halim müsait değil kim kaldıracak düğünün yükünü ? Nişanı istediğin gibi yapalım o zaman kız tarafı yapar dedim ams nişan ve isteme aynı anda olsun istiyorum bilmiyorum Yani hiç anlamıyorum da bu konulardan
O da şimdi şey peşinde, işte bakın kızıma sahip çıkıyorum diye gösteriş yapacak millete. İşiniz zor mu? Evet. Önce sakince konuşun, baba ben senin kalbini kırmak istemediğim için o an yalan söyledim, ben şu şu sebeplerden istemiyorum düğünü lütfen ısrar etme diyin. Baktınız hala ısrar ediyor çağırmayın bence onu nikaha. Ciddiyim. Partneriyle gelebilir çünkü.

Kaliteli sakin bir tören istiyorum ve dediğiniz gibi seçtiğim insanlar olsun istiyorum eminim bunda.Düğün olsa bile gönlünce eğlenemem ki.parayı babam kendisi destek çıkacakmış karşı taraf vercegıni verir ben desteklerim dedi ama ben ihanetten dolayı herkesi çağırmak istemiyorum babama ufak bir tören ve sevgilim istemiyor şeklindeki önceki anlatımımı nasıl düzeltirim onu bilmiyorum

Sizi kırmak istemem ancak babanız yaptıklarından sonra bir açıklamayı hak etmiyor bence.

Erkek arkadaşınız ailenizdeki bu durumu bilmiyor mu ? İsteme töreni tamamen sembolik değil mi ? Babanızı o törende görmek ve söz hakkı varmış gibi davranması; sizi üzüp, sinirlendirmeyecek mi ?

Siz önce bir sakinleşin ve ne istediğinize karar verin.
Erkek arkadaşım herseyı biliyor benim destekcım zaten kendisi çok şükür ki.Ama evdeki durumu anlatmadım babamla sakince konuşup öyle anlatayım dedim babamı tamamen silmek istemedim bu evlilik durumu vs yalnız kalmak istemedim babam var ama yok benim içinde çok zor ama böyle de çok zor oluyor isteme töreninde babamı çağırmazsam komple kopmamız demek bu

Siz 33 , erkek arkadaşınız 38 yaşında. İkiniz de yetişkin insanlarsınız. Bırakın babanızın ne istediğini; siz ne istiyorsunuz ona göre karar verin.

Erkek arkadaşınız umarım sizin için doğru insandır.

Akrabalar böyle durumlarda uzaklaşabiliyor gerçekten. Bizim çevrede de oldu, babamlar görüşmeme kararı aldılar. Halbuki ayrılmadılar da olayı yaşayan çift. Babam öyle adamı ben evimde istemem dedi.
Konu sahibi babasına kızgınlığını çıkarıyor gibi geldi bana. Hani acısını gösteriyor sanki, babası görsün istiyor yaptığı şeyin neleri neleri etkilediğini. Yani bak işte yaptığın şey benim düğünüme kadar yansıyor, değdi mi he gibi bir durum var.
Ben olsaydım, içimde göbek atmalı veya atmasız düğün isteği varsa, yapardım. Babam da gerginlik çıkarıp, ortamı da gerip anneme rahatsızlık verecekse davet etmezdim açıkçası. Hayatımın belli bir süresini mahvetmiş ama düğünümü edemez diye düşünürdüm şahsen.
Düğün içimden gelmiyor ve sevgilime söylediğim sözü de çiğneyip bana dün istemiyordun bugün ne oldu da istedin,lafı ağır gelir kaliteli bir tören kötü mü ki anlamadım ama ben akraba çağırmak istemiyorum işin Aslı..dedikodu durumundan dolayı

Erkek arkadaşım herseyı biliyor benim destekcım zaten kendisi çok şükür ki.Ama evdeki durumu anlatmadım babamla sakince konuşup öyle anlatayım dedim babamı tamamen silmek istemedim bu evlilik durumu vs yalnız kalmak istemedim babam var ama yok benim içinde çok zor ama böyle de çok zor oluyor isteme töreninde babamı çağırmazsam komple kopmamız demek bu

İsteme töreninde, kasım kasım kasılan babanıza tahammül edebilecek misiniz ? Anlattıklarınıza bakarak, babanız yaptıklarını umursayan bir insana benzemiyor.

Kaç kardeşsiniz ?

İsteme töreninde, kasım kasım kasılan babanıza tahammül edebilecek misiniz ? Anlattıklarınıza bakarak, babanız yaptıklarını umursayan bir insana benzemiyor.

Kaç kardeşsiniz ?
Zaten ben bugün nefretle karışık yüksek tonda konuşunca da sinirlendi ona kızgın olduğumdan oldu ama konu başka yere gitti.mahvedecek diye korkuyorum çok.mecbur kalmasam görüşmem minumumda olacak zaten.2 kardesız bir erkek kardesım var

Baban gösterişli bir düğünle kendi imajını düzeltmek istiyor sanki. Aslında babanı tamamen olayın dışında tutsan daha mı iyi olur?

Düğün içimden gelmiyor ve sevgilime söylediğim sözü de çiğneyip bana dün istemiyordun bugün ne oldu da istedin,lafı ağır gelir kaliteli bir tören kötü mü ki anlamadım ama ben akraba çağırmak istemiyorum işin Aslı..dedikodu durumundan dolayı
Törenle sınırlı kalsın diyorsanız, cidden isteğiniz buysa öyle yapın. Babanızın yaptıklarından sonra karışmaya zerre hakkı yok. Davet edildiğine minnettar olmalı. Ama yine de uyarayım, davetiyesinin tek kişilik olduğunu belirtin derim. +1'i ile gelebilir, çocuğunu vs. getirebilir. Sanki yapabilir gibi geldi bana. Bu durum da özel gününüzü batırır bana kalırsa.

Zaten ben bugün nefretle karışık yüksek tonda konuşunca da sinirlendi ona kızgın olduğumdan oldu ama konu başka yere gitti.mahvedecek diye korkuyorum çok.mecbur kalmasam görüşmem minumumda olacak zaten.2 kardesız bir erkek kardesım var

Babanız annenizi aldattığı kadın ve çocuğuyla mı yaşıyor şu an ?

Babanızın, isteme töreniniz ve düğününüze yeni ailesiyle gelmeyeceğinden emin misiniz ?

Erkek kardeşiniz , yeni ortaya çıkan kardeş değil sanırım.Anneniz ve erkek kardeşinizle yapacağınız bir isteme töreni sizi üzer mi ?

X