Şimdi ne yapacağım ?

Babanız annenizi aldattığı kadın ve çocuğuyla mı yaşıyor şu an ?

İsteme töreninize ve hatta düğününüze yeni ailesiyle gelmeyeceğinden emin misiniz ?

Erkek kardeşiniz , yeni ortaya çıkan kardeş değil sanırım.Anneniz ve erkek kardeşinizle yapacağınız bir isteme töreni sizi üzer mi ?
Üzmez aslında daha rahat hissederim ama babamı komple silmek istemiyorum o beni üzer ölmesi demek bu.diğer aile gelemez ondan eminim

Babanız annenizi aldattığı kadın ve çocuğuyla mı yaşıyor şu an ?

Babanızın, isteme töreniniz ve düğününüze yeni ailesiyle gelmeyeceğinden emin misiniz ?

Erkek kardeşiniz , yeni ortaya çıkan kardeş değil sanırım.Anneniz ve erkek kardeşinizle yapacağınız bir isteme töreni sizi üzer mi ?
Onlarla yaşamadığını söylüyor da ne kadar inanırsan

eğer düğün istemiyorsanız babanızla bir kere daha konuşun ve stresten durumu tam anlatamadığınızı ifade edin. sade bir tören istediğinizi, anne babanın böyle bir durumdan dolayı ayrılmış olmasının üstüne oynamalı düğün yapmak istemediğinizi de belirtin bence sonunda da ama seni düğünümde yanımda görmek isterim diyin, evlenene kadar yumuşatmış olursunuz belki. hem ona kırgın olduğunuzu da bilmiş olur. sevgilinizi suçlu çıkarmak istemiyorsanız, aslında istemeyen benim ona da ben söyledim vs diyebilirsiniz..
tabi düğün istiyor ve sırf sevgilinizin dediğinden dolayı bu şekildeyse, sevgilinizle konuşun.

Onu yapmam demek silmem demek.Karşı tarafa ne diyecegım ?
Babam bize bunları bunları yaptı o yüzden görüşmüyorum diyebilirsin. Yada özel sebeplerden dolayı aramız iyi değil diyebilirsin. Sanırım babanın yaptıklarından dolayı kendini mahcup hissediyorsun. Ama senin bir suçun yokki. Babanın utanması lazım senin değil. Sen mutluluğuna odaklan.

Ya içim şişti, kaç yaşında insanlarısınız, siz 33 erkek arkadaşınız 38. Hiç mi yol yordam öğrenmediniz bu yaşa kadar? Niye her şeye kendiniz karar vermiyorsunuz. Biz böyle planladık gelen gelir gelmeyen gelmez desenize. O öyle demiş bu böyle söylemiş onu düzelticem bunu söyliycem vs....

Baba da babaymış yani. Böyle bir babayla insan içine çıkmaya utanırdım ben. İki yüzlü ahlaksız, boşan git ne yaparsan yap. 15 sene bir insanı enayi aptal yerine koymuş yalanla yaşatmış. Annenizi aldatmış olsa yine sizlik bir şey yok denebilir, ama gidip başka çocuğa babalık yapmış. Bu adama nasıl güveniyorsunuz, ya düğününüzde de rezalet çıkarırsa? adamın sizinle ilgili söz hakkı var mı? Niye onayına fikrine ihtiyaç duyuyorsunuz? Adam paşa gibi el üstünde tutuluyor bir de. Annenize yazık değil mi? Böyle bir düğün ortamında konuşulacak tek konu annenizin aldatılması, babanızın diğer eşi ve diğer çocuğu olur. Siz milletin umurunda olmazsınız.

Biz evlenmeye karar verdik gün aldık, şurada şu saatte evleniyoruz sizleri de yanımızda görmek istiyoruz, bitti gitti.

sadece annenizi değil ki sizi de kandırmış adam yıllarca tutup sevgilinizi mi tanıştırdınız? birde gidip ondan mı isteyecekler? beni yıllarca salak yerine koyan adama paye verip istemeye falan çağırmam ben hiç gururunuz yok mu yahu.

Anneniz, sizi yıllarca kandırmış, başka hayat kurup, çocuk yapmış babayı adam yerine koyup sevginize tanıştırıp,ondan icazet almaya çalışmak hiç mi zorunuza gitmedi? Hatanın başı burada zaten.

Son düzenleme:
İyi geceler hanımlar,önceki konulardan belki bilen bilir; babam annemi 15 senedir aldatıyormuş başkasından çocuk yapmış ve bu geçtiğimiz sene ortaya çıktı bu yüzden ayrıldılar.Bende zaten kendisiyle görüşmüyorum artık eskisi gibi.Ama mecburiyetten görüşmem gereken noktalar oldu evliliğim gibi, şöyle ki,
Bir senedir ilişkim var evlenmeye karar verdik.Dün annemle kahve içtiler, bugünde babam şehir dışından kaldığı yerden bir günlüğüne geldi tanışmak İçin yemek yedik, aslında güzel geçti.Ben de eve gelince babama nasıl buldun dedim sen sevdiysen ne diyim dedi oraya kadar da iyiydi, film şurda koptu, Sevgilim evlenip boşanmış biri tekrar düğün psikolojisini kaldırmak istemediğini bana baştan söylemişti ama sen istersen yine yaparım da dedi bana, doğruya doğru.Bende bu aldatma ve kötü ruh halim + düğün insanı olmadığım İçin, güzel kaliteli bir nikah olsun düğün bende istemiyorum zaten demiştim.
İsteme ve nişan birlikte olsun ve bir seferde olsun istediğimden de evde organizasyon yapayım dedim babam ona yorumsuz kaldı basit geldi herhalde veya tam anlamadı sanırım düğün değil nikah istiyorum diyince de ne Yani düğün olmayacakmı yemekli vs dedi.Bende, baştan sevgilime öyle dedim şimdi vazgeçersem olmaz, Hem yapmak istemezse beni zor durumda bırakma sorun çıkarma dedim.O da ben insanlara o kadar takı taktım zamanında düğün olmazsa bu kadar kolay mı kız vercem diyip kavgaya bağladık muhabbetin sonunu…ve vermiyorum seni o zaman diyip sinirlenip evi terketti. Düğün yapmamak İçin vazgeçen biriyse senden gitsin zaten vs diyerek de büyüdü kavga.Babamın maddi durumu onlara göre daha iyi belki prestij meselesi yaptı olayı bilmiyorum.Zamanında herkese çok bonkör davrandı cidden belki karşılık görmek istedi.Ama ben yanlış anlattığımı düşünüyorum, ve ona kızgın olduğumdan tepkisel ve yüksek tonda yaklaştım çok…sevgilim sen ne istersen bakarız dediği halde ben babama yapmak istemiyo, biz düğün istersek vazgeçerler minvalinde anlatmış oldum orta yola yanaşır gibi değil o da mevzuyu büyüttü.Ve ben babamın bize yaptıklarından o kadar kötü etkilendim ki o psikolojiyi de Nasıl kaldırırm bilmiyorum? İsteme ve Nişanı nasıl yapmalıyım onuda bilmiyorum.? Durumu nasıl toparlarım onu da bilmiyorum ? Sevgilime yansıtmadım durumu.Babama da ayrısınız annemle ve onca yaptığın şeyden sonra nasıl düğün olacak dedim ama cidden çok karışığım ve korkuyorum isteme anında da sorun olursa diye bana bir akıl verin.
Ben olsam hiç baba ya danışmam bile,hasbam hem annemi aldatıp çocuk yapıcak başkasından,hemde erkeklenicek.Benim eski eş de kızımı tam isteyecekler evi terk etti ben yaptım kızımın sözünü,düğününü onu da hiçbirşeye katmadım.Kızım çağırmış düğüne 10 dakika durup gitti bu kadar.

Ne kadar kötü olursa olsun bir baba çocuğunun kötü olmasını istemez.
Ne bilim belki adamın boşanmış olmasına taktı adam.
Evliliklerde her zaman denkliğe inanırım.
Umarım nişanlını iyi analiz etmişsindir.
O düğün muhabbetini sevmeyebilir çünkü yaşamış.
Sen yaşamamışsın sırf o istemiyor diye istemiyorsan burda bir sorun var.
Ama kendi kararınsa baban saygı duymalı.

Ne kadar kötü olursa olsun bir baba çocuğunun kötü olmasını istemez.
Ne bilim belki adamın boşanmış olmasına taktı adam.
Evliliklerde her zaman denkliğe inanırım.
Umarım nişanlını iyi analiz etmişsindir.
O düğün muhabbetini sevmeyebilir çünkü yaşamış.
Sen yaşamamışsın sırf o istemiyor diye istemiyorsan burda bir sorun var.
Ama kendi kararınsa baban saygı duymalı.
Bu konuda konuşacak son insan konu sahibinin babası bence.
Kendisi yıllarca ikili hayat yaşamış. Boşansaymış bunu yapana kadar. Konu sahibinin annesinin düştüğü durumu hayal edebiliyor musunuz?
Boşanmak öcüüü denebilecek bir durum değil, hatta oldukça onurlu bir davranış şekli.

Babanizla tekrar konusun ben sadece nikah istiyorum eger sorun cikartmak istiyorsan hic birseyimde bulunmani istemiyorum senide cagirmicam boyle dusunuyorsan diyin. Sadece nikah olmasi hic problem edilcek birsey degil siz boyle istiyorsaniz arkasinda durun verdiginiz kararin. Egilip bukulmeyin babanizin karsisinda o once kendi verdigi kararlarin yaptigi yanlislarin farkina varsin soz soylemeye hakki yok sizin uzerinizde bunun sizde bilincinde olun.

sevgilim sen ne istersen bakarız dediği halde ben babama yapmak istemiyo, biz düğün istersek vazgeçerler minvalinde anlatmış oldum orta yola yanaşır gibi değil o da mevzuyu büyüttü
Bu noktada çok haklı buldum babanı bende olsam istemezdim .
Ikinci olarak erkek arkadaşın her yaşadığı travmayi evliliğinizi mi yansitacak yani cok tuhaf bu tepkisi sende istemezsen tabi ki düğün olmasın ama yok ben evlendim düğün psikolojisini kaldırmak istemiyorum çok tuhaf bir bahane .

X