Sinirden içimi dökmek istedim.

İç Anadoluda bir ilçe isim vermeyeyim şimdi. Kiralık baktım sadece 1 tane var 1100 TL. Aynı mahallede aynı katta aynı metrekarede eğ 255bin diyor satılık da. Aslında kira çarpani da kötü değilmiş. Şu an ilanda en pahalı gördüğüm ev 460.
Sizin ilçe ege, Akdeniz veya başka tercih edilen bir yerdedir belki. Öyle düşünmek istiyorum yani. Küçük ilçe diyorsunuz çünkü 1 milyon ne demek.
Evet Akdenizde çok küçük bir ilçedeyiz. Ama buradakilerinde en zenginleri alıyorlar zaten yatırımlık 1 milyona alıyor bir kaç ay sonra ilana koyuyor 1.5 milyona satıyor...

Hangi ildesiniz ist mumkun değil . Bizim anlaştığımız emlaköı kendine ev almış biraz çarşıdan uzak 20 yıllık bina 250 bine yeni almış .. Hee çarşıdan falan yada popüler yerden alayım derseniz 600 bin 1milyona da var .. benm bina 30 yıllık giriş 2+1 baya eski ama içi fena değildi..
Biz Akdeniz bölgesinde küçük bir ilçedeyiz bu aralarda çok fazla. Eski evlerde çok fazla. Burayı satıp aynı kalorifersiz ev almamızın mantığı yok. Ve bizim burada hâlâ doğal gaz yok.. Oyuzden yeni yapılanlardan almak istiyorduk ama artık vazgeçtik. Devir ev alma devri değil tarla falan alıp ata tohumu alıp değerlendirmek gerek çok ciddi kıtlık geliyor... Bizde satmaktan vazgeçtik zaten evimizi...

Kk bazı konular çok komik sırf can sıkıntısından saçma sapan konu açıyorlar🤦🏻‍♀️ Neyse saolun bir aydınlanma daha yaşadım 🤭🤣
Sanalda sex kovalayıp pis nefislerini körelten erkekleri yerin dibine sokuyoruz burda ama sanalda yalanla dolanla günah alarak pis vicdanlarini rahatlatan kadinlara gülüp geçiyoruz işte...hepsi allaha havale

Kızlar selam.
Sinirden içimi dökmek istedim rahatlamak istedim. Eşimle eski de olsa bi ev aldık yatırımlık ikimizinde tazminatları ve düğünde takılan altınları bozdurduk hepsini olmasa da hayırlısı ile aldık çok şükür. Neyse ; eşim ailesiyle görüntülü konsuurken söyledi ev aldık diye annesi fln hayırlısı olsun fln dedi ama görümcem alla alla hangi parayla aldınız acaba dedi eşimde bilmiyorsun sanki ikimizinde tazminatları fln vardı dedi heee tabi dedi sen olmasan abi zor alırdınız tapuyu kendi üstüne yapsaydın dedi bende dayanamadım farketmez kimin üstüne olması nasılsa ikimizin dedim ikimizin birikmişi nasılsa sen takılma böyle şeylere dedim. Çok biliyorsun sen dedi . Sana ne oluyor dedim ne bu tavır sanane ayrıca dedim eşimde hayırdır tersinden mi kalktın dedi fln en sonunda kv girdi araya susturdu kızını kıskanmasın onunda olur dedim bi sinirle . Sonra bana mesaj atmış kendisi abisinin parasını yiyormuşum, her şeyi çok biliyormuşum bu zamanda bu harcamaya ne gerek varmış zamanımıymış vs vs diye cvp vermedim kendisine eşime şu kardeşini sustur bana msj atmış daha kötü olmasın sonra dedim . Gece tlfnda konısucaz senle yazmış (gece abisi işe gidiyor ) bakalım arayacak mı hanfendi. ..
Bu zamanda bu harcamaya ne gerek mi varmış!!!tam zamanı alınmiş bulunmuştur boşverin ,gevezelik yapmış densizzz.

Konu sahibinin üzerine neden bukadar gidildi?
Görümceye olan borcunu ödemiş olma ihtimali neden bukadar dalgaya alındı.
20 bin miş anladığım kadarıyla. Dediği gibi miras olayı olduysa ödemiş olması normal değilmi.
Görümceye borcu varken ev aldıysa görümceden önce kv çökerdi tepelerine benim kızımın parasını ödemeden nasıl ev alırsınız diye
150 bin ev almak hayal değil. Yakın zamanda bir arkadaşım içinde kiracısı olan bir ev aldı yatırımlık. 135 bine. 2+1, sobalı, küçük eski bir daire. 40 yıllık vardır bina. İlçede falanda değil, bildiğin şehir merkezinde. Herkes 1 trilyona ev almıyor.

20 bin miş anladığım kadarıyla. Dediği gibi miras olayı olduysa ödemiş olması normal değilmi.
Görümceye borcu varken ev aldıysa görümceden önce kv çökerdi tepelerine benim kızımın parasını ödemeden nasıl ev alırsınız diye
150 bin ev almak hayal değil. Yakın zamanda bir arkadaşım içinde kiracısı olan bir ev aldı yatırımlık. 135 bine. 2+1, sobalı, küçük eski bir daire. 40 yıllık vardır bina. İlçede falanda değil, bildiğin şehir merkezinde. Herkes 1 trilyona ev almıyor.
Eski konuları ve tutarsizlikları ortaya dökülünce kıvırmayıp dik dursaydi inanan olurdu belki deeee...... olmadı :-)

Beylikdüzü’nden örnek ilân atan bendim, 150 bine İstanbul’da bile ilân var ama hepsi sahte demek istedim. Ha siz de mi temsili ilân attınız? Muhtemelen o ilân da sahte o zaman.

Bayburt’ta bile yok 150 bine ev, eski de olsa 150 bine ev kalmadı, aldığınızı iddia ettiğiniz ev köy evi falan mı?
benim attığım temsili ilan sahte mi bilemem. Emlakçıya gittim sahibinden baktığımda vardı ilan 150 bine vardı .. aldığımı iddia ettiğim ev hayır köy evi değil bi ilçede mahalle giriş kat 2 +1 30 yıllık bi daire .

D Deniz3486 eski konularınıza bakmadan yorum yapıyoruz, dedektif gibi eski konu mı didikliycez. Görümceye saydırmak için konu açmışsınız. Geri alıyorum bu mesajı görümce az bile söylemiş. Arsızlıkta nirvanasınız pes!
Ne alaka hanfendi ben sadece konu açarken bir detayı yazmamışım ama kimse de sormamış ödediniz mi diye. Ödedim ben borcumu çok şükür. Kimseye inandırmak zorunda değilim yalan borcum yok

Teşekkür ederim.. inandırmak gibi bi lüksüm yok ben konuya tek bir şeyi yazmadım diye insan gibi sormak yerine saldırmayı seçtiler . Kv hayatta bırakmak zaten kızından önce oğluna laf söylerdi çoktan..
İnanılmıyor evet 150 bine 30 yıllık eski bi bina aldık hatta emlakçı bu aralar burada herkes sıfır bina alamayınca yatırımlığa yöneldi dedi bizim aldığımız evde kiracı var evet getirisi çok fazla değil yani tutup bin TL değil ama 800 tl getirisi var aldığımız ev mahalle arası çarşıya 7,8 dk fln .

Eski konuları ve tutarsizlikları ortaya dökülünce kıvırmayıp dik dursaydi inanan olurdu belki deeee...... olmadı :-)
Ben kıvırdığını görmedim.
Her yorumuna görümcenin borcunu ödedik yazmış.
Bide neden eskiden görümceme borcumuz vardı, onu ödedik demesi gerekiyor
Benimde eskiden kredi borcum vardı, şuan yok.
Heryere bunu bu şekilde belirtmek gerekiyormu?

Teşekkür ederim.. inandırmak gibi bi lüksüm yok ben konuya tek bir şeyi yazmadım diye insan gibi sormak yerine saldırmayı seçtiler . Kv hayatta bırakmak zaten kızından önce oğluna laf söylerdi çoktan..
İnanılmıyor evet 150 bine 30 yıllık eski bi bina aldık hatta emlakçı bu aralar burada herkes sıfır bina alamayınca yatırımlığa yöneldi dedi bizim aldığımız evde kiracı var evet getirisi çok fazla değil yani tutup bin TL değil ama 800 tl getirisi var aldığımız ev mahalle arası çarşıya 7,8 dk fln
İyi yapmısınız. Hayırlı olsun eviniz. İlerde satar daha iyisini alırsınız inşallah.
Bende zamanında akrabam sıkışınca acil sattığı içinde kiracısı olan dairesini aldım. Çok lüks sayılmaz semti, evde eskiydi. Kiracı çıkınca içine biraz tadilat yaptırdım daha yüksek kiraya verdim. Kira getirisi için almıştım zaten, içinde oturmak için değildi. Şuan çok değerlendi konum itibariyle.

Kızlar selam.
Sinirden içimi dökmek istedim rahatlamak istedim. Eşimle eski de olsa bi ev aldık yatırımlık ikimizinde tazminatları ve düğünde takılan altınları bozdurduk hepsini olmasa da hayırlısı ile aldık çok şükür. Neyse ; eşim ailesiyle görüntülü konsuurken söyledi ev aldık diye annesi fln hayırlısı olsun fln dedi ama görümcem alla alla hangi parayla aldınız acaba dedi eşimde bilmiyorsun sanki ikimizinde tazminatları fln vardı dedi heee tabi dedi sen olmasan abi zor alırdınız tapuyu kendi üstüne yapsaydın dedi bende dayanamadım farketmez kimin üstüne olması nasılsa ikimizin dedim ikimizin birikmişi nasılsa sen takılma böyle şeylere dedim. Çok biliyorsun sen dedi . Sana ne oluyor dedim ne bu tavır sanane ayrıca dedim eşimde hayırdır tersinden mi kalktın dedi fln en sonunda kv girdi araya susturdu kızını kıskanmasın onunda olur dedim bi sinirle . Sonra bana mesaj atmış kendisi abisinin parasını yiyormuşum, her şeyi çok biliyormuşum bu zamanda bu harcamaya ne gerek varmış zamanımıymış vs vs diye cvp vermedim kendisine eşime şu kardeşini sustur bana msj atmış daha kötü olmasın sonra dedim . Gece tlfnda konısucaz senle yazmış (gece abisi işe gidiyor ) bakalım arayacak mı hanfendi. ..
gorumcenız hasta resmen
bence onunla bırdaha muhattap olmayın

Ne alaka hanfendi ben sadece konu açarken bir detayı yazmamışım ama kimse de sormamış ödediniz mi diye. Ödedim ben borcumu çok şükür. Kimseye inandırmak zorunda değilim yalan borcum yok

Size bu kadar tepki gösterilmesi nedeni aslında bir önceki konunuz. Yani elbette ödemiş olabilirsiniz ve 150.000 e ev almış olabilirsiniz. Ama önceki konudaki düşünceleriniz insanları öfkelendiriyor.

Bir önceki konunuzda olay borcunuzun olması değildi. Görümceniz kendi isteğiyle eşinize borç vermiş ne güzel. Kardeşiniz bunu elinden geldiğince de ödüyordu zaten o da çok güzel ama inanılmaz olan sizin bu konuya bakış açınızdı. Yok asgari ücretiz yok tek maaşız be olur ödemesek birkaç ay diyordunuz. Eşinize ödediği için baskı yapıyordunuz zor geçiniyoruz ödeme diye. İnsanlar size yol gösterdi, düğün altınlarını verin dediler. Siz yok öyle altın dediniz. Bu konuda bakıyoruz ki varmış. Birikimim var dediniz, ondan verin dediler. Siz ben bekarken biriktirdim niye görümceme vereyim kendi paramı dediniz. İşe gir dediler, buna da ben istiyorum ama çocuk için eşim istemiyor dediniz. Yahu borcu olan, tek asgari maaşlı çalışan bir aileyken ne çocuğu?

Yani insanlar sizin borcunuza sadık olmadığınızı, bunu da içsel olarak görümceniz zengin diye (4 köpek bakıyor durumu iyi dediniz) düşünerek içselleştirdiğini bildiklerinden öfkeliler. Birinin borcu varken, borçlu olduğu kişi iyi durumda paraya ihtiyacı yok diye her şeyinden kısıp borcunu ödemiyorsa orada bir sorun vardır. Böyle insanlar ister borcunu ödemesin tatile gitsin, ister mal mülk edinsin, isterse basit bir sigara alsın hepsi aynı şey. Borç varsa hayatta kalmanızı sağlayan temel ihtiyaçlar dışında -sigara da dahil- bir şey alınca insanlara batar.

Siz ödemişsiniz borcu da kaç ay geçti. Kadın o parayla dolar almış olsa büyük zararda. Hadi onu sallamaz diyelim de sizin ‘geçinemiyoruz’ diye kocam birkaç ay ödemesin demenizi duysa size böyle davranması çok çok normal. Benim de yengem kardeşime böyle dese şirret paragöz şırfıntı gözüyle bakarım açıkçası :p borcu olup da her şeyinden kısıp ödemeyen herkese o gözle bakarım. Borç, basit bir şey değil.

Yani herkesin size karşı gruplaşmasının nedeni aylar önce sıkıştık diye borcunuzu ertelemeye çalışmanız. Bir daha borç alırsanız lütfen ertelemeyi ya da ödememeyi düşünmeyin. Yeni eviniz hayırlı olsun :)

üç üniversite bitirip beş dil bilenler iki yıl iş bulamıyor
siz eylülden beri hem borç ödeyip hem ev aldınız hem de işe girdiniz hemi
maşallah
yalnız ne kadar haset fesat ikiyüzlü bencil ve yüzsüzsünüz
inanılmaz

İyi yapmısınız. Hayırlı olsun eviniz. İlerde satar daha iyisini alırsınız inşallah.
Bende zamanında akrabam sıkışınca acil sattığı içinde kiracısı olan dairesini aldım. Çok lüks sayılmaz semti, evde eskiydi. Kiracı çıkınca içine biraz tadilat yaptırdım daha yüksek kiraya verdim. Kira getirisi için almıştım zaten, içinde oturmak için değildi. Şuan çok değerlendi konum itibariyle.
Amin sağolasın.. bizimde düşüncemiz o aslında eşimle ileride kiracı çıkarsa mutfak vr banyoyu tadilat yaparız öğrenci ve memura yükseğe veririz dedi konum olarak gayet iyi yerde.. sizinde hayırlı uğurlu olsun ..

üç üniversite bitirip beş dil bilenler iki yıl iş bulamıyor
siz eylülden beri hem borç ödeyip hem ev aldınız hem de işe girdiniz hemi
maşallah
yalnız ne kadar haset fesat ikiyüzlü bencil ve yüzsüzsünüz
inanılmaz
Ne kadar ön yargılı ve suçlayıcı küstahsınız yazık.. cidden burası sizin gibilerle dolu .. neden bulamayayım anlamadım buraya geldiğimizde beri iş arıyordum çocuk meselesi vardı fazla üstelememiştim bi kaç tanıdık vasıtasıyla girdim çok şükür. Ev almanın yada borç ödemenin zamanı mı olur anlamadım ne zaman ne geleceği belli olmaz ki ki kaldı ki size ne borcum var farklı anlatayım yada ne çıkarım olacak. Gider arkadaşlarıma anlatırdım içimi rahatlatırdım burada hiç tanımadığım insanlara neden anlatayım saçma sapan düşünceleriniz cidden. Cvp vermiyorum evet yorum seçiyorum gerekeni açıkladım inanın yada inanmayın ama hakaret edemezsiniz kbakmayın

X