Sinüzit için doğal yöntemler

farketmezki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2011
393
471
Merhabalar arkadaşlar, birçoğumuz gibi benim de sinüzit gibi bir derdim var gerek baş ağrıları gerekse göz altı morlukları,nefes, koku alamama devamlı burun tıkanıklığı ve genzimizdeki doluluk hissi hepimizin yaşam kalitesini azaltıyor. Ameliyat olmak istemediğimden uzun zamandır araştırdığım şu tuzlu su olayını denemek istiyorum. bir aparatla burnun bir deliğinden suyu verip diğer delikten çıkarıyoruz. Bu tuzun himalaya tuzu olsa daha iyi olur dediler ya da deniz suyu. bu yöntemi deneyip fayda gören ve tecrübelerini paylaşmak isteyen var mı acaba ?

Üye Girişi Kayıt Ol

Tarih: 18.05.2016

• »
  • »
  • Acı Kavun Faydaları ve Kullanımı
Acı Kavun Faydaları ve Kullanımı
aci-kavun.jpg

Paylaş

Acı kavun; eski çağlardan beri Mısır, Yunan ve Romenlerde çok amaçlı kullanılan sağlık alanında bir şifalı bitkidir. Acı kavundan ishal söktürücü ve sinüzit ilacı olarak faydalanılmıştır. Örneğin Dr. Dikson, şiddetli migren sancılarına karşı önermiştir.

Acı Kavunun Faydaları ve Acı Kavunun Kullanımı:
Acı kavun köklerin ve yaprakların ekstraksiyonu ile elde edilen ecballine adlı ekstre-özsu, deri sağlığını korumak, derideki mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek ve saç çıkarmak amacıyla kullanılmaktadır. Köklerinden hazırlanan lapa ve merhemler egzama gibi kronik cilt hastalıklarına karşı ve romatizma ağrılarını dindirmek için uygulanır. Basit yaralanmalarda kanın durdurulması için taze yaprakları kullanılır.

Acı kavun’un meyveleri, idrar artırıcı, kusturucu, ishal verici, iştah açıcı olarak ve nefes yolları hastalıklarına karşı kullanılmaktadır. Ham meyveleri, narkotik zehirlenmelerde küçük dozlar halinde alınır.

Acı kavun fazla kullanıldığında kanlı ishale sebebiyet verebilir. Herbası- yeşil otundan hazırlanan suyu, idrar söktürür, meyvesinin şırası romatizma ve nevraliyajada haricen kompres yapılır. Olgunlaşmamış meyve şırasından kurt düşürücü olarak faydalanır. Meyvelerinden taze sıkılmış şırası buğday unu ile hamur yapılarak, geç iyileşen yaraların tedavisinde yaraların üzerine sarılır.

En etkili çözümün baş bölgesini boyundan ayırmak olduğunu düşünüyorum.
Sinüzit deyince aklıma daha etkili ve mantıklı yöntem gelmiyor.

Ama o dediğinizin hazır solüsyonlu olanını kullanıyorum.
Birkaç kullanımdan sonra etkisini fark ettiriyor ve düzenli kullanım esnasında rahatlama sağlıyor, birsüre de bırakınca idare ediyor.
Antibiyotikten katbekat etkili.

Üye Girişi Kayıt Ol

• »
  • »
aci-kavun.jpg

Paylaş

Acı kavun; eski çağlardan beri Mısır, Yunan ve Romenlerde çok amaçlı kullanılan sağlık alanında bir şifalı bitkidir. Acı kavundan ishal söktürücü ve sinüzit ilacı olarak faydalanılmıştır. Örneğin Dr. Dikson, şiddetli migren sancılarına karşı önermiştir.

Acı kavun köklerin ve yaprakların ekstraksiyonu ile elde edilen ecballine adlı ekstre-özsu, deri sağlığını korumak, derideki mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek ve saç çıkarmak amacıyla kullanılmaktadır. Köklerinden hazırlanan lapa ve merhemler egzama gibi kronik cilt hastalıklarına karşı ve romatizma ağrılarını dindirmek için uygulanır. Basit yaralanmalarda kanın durdurulması için taze yaprakları kullanılır.

Acı kavun’un meyveleri, idrar artırıcı, kusturucu, ishal verici, iştah açıcı olarak ve nefes yolları hastalıklarına karşı kullanılmaktadır. Ham meyveleri, narkotik zehirlenmelerde küçük dozlar halinde alınır.

Acı kavun fazla kullanıldığında kanlı ishale sebebiyet verebilir. Herbası- yeşil otundan hazırlanan suyu, idrar söktürür, meyvesinin şırası romatizma ve nevraliyajada haricen kompres yapılır. Olgunlaşmamış meyve şırasından kurt düşürücü olarak faydalanır. Meyvelerinden taze sıkılmış şırası buğday unu ile hamur yapılarak, geç iyileşen yaraların tedavisinde yaraların üzerine sarılır.

acı kavunu çocukluğumda denedim gerçekten faydalı fakat çok dikkatli olunması gerekiyor çünkü bu yöntemden ölen bile var. daha kolay bir yöntem arıyorum ve sakıncası olmayan

En etkili çözümün baş bölgesini boyundan ayırmak olduğunu düşünüyorum.
Sinüzit deyince aklıma daha etkili ve mantıklı yöntem gelmiyor.

Ama o dediğinizin hazır solüsyonlu olanını kullanıyorum.
Birkaç kullanımdan sonra etkisini fark ettiriyor ve düzenli kullanım esnasında rahatlama sağlıyor, birsüre de bırakınca idare ediyor.
Antibiyotikten katbekat etkili.

aynen kafayı kopar at en iyisi :KK70: ya ben o deniz suyu spreyini kullandım elbet faydası oluyor ama benim dediğim yöntemde videolarda bakıyorum bayağı boşaltıyor sinüsleri rahatlatıyordur mutlaka. zaten antibiyotik kurutmadı benimkileri hiç.

Üye Girişi Kayıt Ol

• »
  • »
aci-kavun.jpg

Paylaş

Aman deyin:stop:,bu bitki yüzünden,yanlış kullanımdan dolayı ölen,kör olan dahi var:KK43:

aynen öyle ben de çok duydum bişey olur yanlış yaparız sinüzitten kökünden kurtuluruz çünkü sinüzit ağrısı çekecek bir canımız yoktur artık :KK70:
Benim annemde de başağrısı vardı.Bir yakını burnuna iyidir diye sıkmış,komaya girecekti nerdeyse,dr çok tehlikeli demiş.Anneminki migren türü,hacamat yaptırdı,şimdi önceye bakarak daha iyi.Tabii yapan yerin güvenilir olması lazım.

sadece baş ağrısı için falan evet hacamat olur ama sinüzit çok başka bişey hiç ağrın olmasın yüzünde bi ağırlık hissediyorsun devamlı bir iltihap kokusu burnunda genzinde buna da hacamat olmaz diye tahmin ediyorum. benim merak ettiğim dediğim yöntemi uygulayan tecrübe eden var mı acaba ?

aynen kafayı kopar at en iyisi :KK70: ya ben o deniz suyu spreyini kullandım elbet faydası oluyor ama benim dediğim yöntemde videolarda bakıyorum bayağı boşaltıyor sinüsleri rahatlatıyordur mutlaka. zaten antibiyotik kurutmadı benimkileri hiç.

Yok o spreyleri demiyorum.
Plastik şeffaf şişesi var, içine ılık su dolduruyorum, küçük paketlerde tuz-karbonat karışımı var sanırım, onu döküyorum.
Siz kendiniz de istediğiniz tuzu koyabilirsiniz.

Su bir taraftan veriliyor, diğer taraftan akıyor.
Çok doluysa burun daha yaparken akıyor iltihap diğer taraftan.
Günde 2-3 defa yapınca birkaç güne o katılaşmış iltihabı falan söküyor.

Deniz suları da aynı mantıksa bilmiyorum tabii, kullanmadım hiç.

yatarken bere tak.
çok fayda ediyor.
ben 2 senedir hasta olmadım.
bi de her sabah burnunu temizle, burnunu çekme sakın.

saraçoğlunun papatya kürü var deneyebilirsiniz.

bir de tuzlu su ile temizleyebilirsiniz burnunuzu dönem dönem.
denizde mesela sinüzit hemen temizlenir, rahatlar insan.

Yok o spreyleri demiyorum.
Plastik şeffaf şişesi var, içine ılık su dolduruyorum, küçük paketlerde tuz-karbonat karışımı var sanırım, onu döküyorum.
Siz kendiniz de istediğiniz tuzu koyabilirsiniz.

Su bir taraftan veriliyor, diğer taraftan akıyor.
Çok doluysa burun daha yaparken akıyor iltihap diğer taraftan.
Günde 2-3 defa yapınca birkaç güne o katılaşmış iltihabı falan söküyor.

Deniz suları da aynı mantıksa bilmiyorum tabii, kullanmadım hiç.

adı falan varsa özel mesajdan yazabilir misiniz ?

saraçoğlunun papatya kürü var deneyebilirsiniz.

bir de tuzlu su ile temizleyebilirsiniz burnunuzu dönem dönem.
denizde mesela sinüzit hemen temizlenir, rahatlar insan.

papatyayı denedim evet ama öyle pek de faydasını görmedim, deniz bulunan bir şehirde olsam en iyi çözüm o aslıda kendiliğinden akıyor gidiyor.

papatyayı denedim evet ama öyle pek de faydasını görmedim, deniz bulunan bir şehirde olsam en iyi çözüm o aslıda kendiliğinden akıyor gidiyor.

papatyayı düzenli yapmak gerekiyor etkisini görmek için, bir de taze papatya olması gerekiyordu sanırım.

eşimde çok ciddi sinüzit problemi var, dönem dönem bunları yapıyoruz biz.

Ayyyyy tam benim yasadiklarimi yasiyorsun
Merhabalar arkadaşlar, birçoğumuz gibi benim de sinüzit gibi bir derdim var gerek baş ağrıları gerekse göz altı morlukları,nefes, koku alamama devamlı burun tıkanıklığı ve genzimizdeki doluluk hissi hepimizin yaşam kalitesini azaltıyor. Ameliyat olmak istemediğimden uzun zamandır araştırdığım şu tuzlu su olayını denemek istiyorum. bir aparatla burnun bir deliğinden suyu verip diğer delikten çıkarıyoruz. Bu tuzun himalaya tuzu olsa daha iyi olur dediler ya da deniz suyu. bu yöntemi deneyip fayda gören ve tecrübelerini paylaşmak isteyen var mı acaba ?
Ayyy ayni ben gibisin... maf oldum... sinuzit, geniz akintisi, surekli bogazimda takilma hissi, nefes alamama, burun tikanikligi.. doktor gecmezse ameliyat dedi, iki farkli doktora gittim emin olabilmek icin, ikiside aynisini dedi... psikolojimi bozdu bu rahatsizlik.. hayat kalitemi alt ust etti... :KK43: oturup aglayasim geliyor yeminle

1 su bardağı kaynamış ılınmış suya 1 çay kaşığı tuz( bildiğiniz mutfak tuzu) 1 çay kaşığı karbonat koyup karıştırıyorum . Avucuma biraz döküp tek tek burun deliklerime çekip temizliyorum.Burnunuza suyu çekerken kontrollu adım adım cekin. sadece bir tarafla çekin önce. Bütün avuçtaki suyu birden çekmeyin
sabah öğle akşam.çocukken sinuzitim vardı bununla yendim. aynı suyla boğazınıza gargara da yapabilirsiniz. Başa yüze şakaklara masaj yapabilirsiniz.
İlla özel kitlere veya denize gitmeye gerek yok.
Grip/nezle olunca da aynı yöntemi kullanıyorum.
Geçmiş olsun.

X