Sipaydi ye Yardım lütfen

Hiç aklıma gelmedi vallahi canım ne biliyim haber vermek :kedi:
Bizim şimdi söz olucak sanırım takı işine girmeyiz yani sanmıyorum olmaz bilezik falan filan kaydirigubbakcemile5 illa almak istiyorlarsa alsınlar saklasınlar kendileri kaydirigubbakcemile3
İşte tek taş olucak+alyans olucak kısmetse cumartesi beğenicez ikimiz :asigim::asigim:
Kıyafet ne giyicem bilmiyorum ama tanışmaya geldiklerinde eşortman falan düşünüyorum tamamen doğal olmak adına :teytey::teytey:

2840.jpg

Bunu beğendim alyans olarak sarı altın ama

canımmmmmmmmmm ayyyyyy ya çooooooook sevindim opuyorumnanaktan
Rabbim tamamına erdirsin :Saruboceq:
herşey ama herşey gönlünce olsun canımmmmm :Saruboceq:

gonzalezimmmm biz bayramda aileleri tanıştırdık önce,ramazanda onlar kurban bayramında biz gittik,önce tanışmalarını istedik eşimle vereliniortak
sonrasında istemeye geldiler ve söz yüzüklerimiz takıldı
birarada oldu şeker bizim
tek taşı evlenme teklifinde eşim almıştı zaten,ben takamamıştım o günlerde
ailem verdik demeden yapamadım takamadım işte :umursamaz:
şuan parmağımızdaki alyanslarımızı beğendik aldık eşimle o akşam için :asigim:
birde kayınvalidem set die ısrar etmiş,beğendiğim olsun istemişler
alyanslarımızla set beğendik aldık
yüzüklerimizi her iki ailenin en büyüğü olarak eşimin anneannesi taktı,seti ise kayınvalidem
eklediğin fotodakine benzer siyah bir elbise vardı aynen bende de canımmm
dekoltesi onun kadar pek yoktu gerçi ama
saçlarım benim uzundur nerdeyse bele kadar
maşa yaptırdım,ön kısmı kabartarak saçımdan taç yapıldı
sade şık olmak istemiştim
öle de oldu canımmm
aklıma şimdilik bu kadar geliyoo
umarım yardımcı olmuşumdur sana :teytey:

Evet canım Allah hayırlısı ile nasip etsin İnşallah :Saruboceq:
Bende o kadar dekolte olmaz zaten gerek yok ama yine böyle sade fakat birz daha
kemerlele falan süslü bi elbise düşünürüm herhalde laelaelaelaelae
Sözde set falan filan takılmaz bizde onlarda da sanmıyorumopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
Takarlarsa da bilemem tabe:hulya::hulya: en kötü alsınlar saklasınlar :bbo:
Evlenme Teklifi daha almadım ama tek taş alıcaz sanırım artık sözde takılır yerimseniben

wooow alyansda hos elbisede benimkide onun strapleziydi işte önünde pulla çiçek vardı foto ekledim ama sen bakamıosun

canişimmm öncelikle tebrik ederimm...rabbim herşeyi istediğin gibi eylesin inşallah :Saruboceq:
canım benım ben sozlumle akrabaydım akraba oldugu zaman bazı ufak noktalar farklı olabılıyo.bu tarz durumlarda takı konusunda anlasma onemlıdır en basında 2 tarafın ne almak ıstedıgı ısteme merasımınde konusulur.benım tavsıyem kız tarafınında erkek tarafınında az ve öz kısı olması o gece.cunku dugunde kac altın takılacak nerde oturulacak v.s butun ayrıntılar o aksam konusulur.
soz bohcası ve nısan bohcası vardır.eger soz ve nısan bı arada olacaksa bı bohca yapılır.erkek tarafına damat beye.onlarda aynı sekılde sana yaparlar.
eger hem soz hem nısan ayrı ayrı olacaksa kanımca 2 kez aynı bohcaya gereNk yok.
mesela bız sozde bohca yapmadık her 2 taraf anlastı.
nısanda daha teferruatlı gelıne ve damada yapılacak.
bazı yorelerde kaynana kayınpederede yapılır annelerımız konustu karsılıklı anlastılar bız sadece gelın ve damada yapalım dedıler... bu bohcaların ıcıne terlıgınden camasırına gecelıgıne tulbentıne patıgıne havluna makyaj malzemene varana dek konulur.sende erkege pıjama takımı sabahlık ıc camasırı corap tras takımı terlık v.s koyarsın...
söz merasiminde (eğer nişanda olacaksa) sadece gelıne dmat tarafının aldıgı soz yuzugu takılır...(alyansta olabılır tek tasta olabılır gelının arzusuna kalmıs) kız tarafıda erkege ınce soz yuzugu alır.bızde sadece bunlar olmustu.en buyuk kısı kımse kız tarafından yada kesmek ısteyen senın babanın uygun gordugu kısı kımse o keser yuzuklerı.baba kesmez yanı.bızım sözumuzde en buyuk hasanın dedesı oldgu ıcn o takmıstı yuzuklerı.bıde bız akraba oldugumuz ıcn erkek trfndan buyk bırının takmasını sakınca gormedık... guzel bı yuzuk tepsısı falan hazırlanıo onları blıosn ztn.. makas kesmıyo olayları oluyo.damadın babası para atıyo..sonra kız babası atıyo..ve atmak ısteyen dıger buyukler..kızın amcası teyzesı dayısı...damadın amcası dayısı teyzesı v.s kım ısterse... daha sonra eger evde olacaksa oynanmak ıstenırse oynanır ıstenmezse daha sade bı toren olur sadece..ıkram konusuna gelınce babam kuru pasta almıstı... kurabıye v.s... kayınvalıdemde 80 tane meyvesuyu aldı o kucukler warya :) plastık catal tabak v.s aldı.. bıde 2 tepsı borek yaptı... onları ıkram ettık..ama halamın dedıgıne gore soz olayında ıkram edılecek seylerın masrafını erkek tarafı karsılıo.bız anlastk ve sadece kuru pasta aldk.onlarda dgerlerını hallettı.yanı her yörede degısebılr tabı bu ıkram karsılama olayı bılemıcem...
ne gıyme konusuna gelıncee.. o tamamen sana kalmıs.. at kendını magazalara.. canın ne gıymek ıstıosa onu gıy... ztn danıs satıs elemanlarına onlar senı yonlendırecektır.yada evde hos bı bluz ve etegın varsa oylede olabılr.ben oyle gıyınmıstım mesela ılk actıgım topikten hatırlarsan "allahın emrı peygamberın kavlıyle kızınız aslıyı oglumuz hasana ıstıyoruz" dıye bı topık..

ay ne uzun yazdım yaa...işte böyle canişim..sormak ıstedgn baska seyler varsa cvplarm seve seve Şeniz

Evet canım Allah hayırlısı ile nasip etsin İnşallah :Saruboceq:
Bende o kadar dekolte olmaz zaten gerek yok ama yine böyle sade fakat birz daha
kemerlele falan süslü bi elbise düşünürüm herhalde laelaelaelaelae
Sözde set falan filan takılmaz bizde onlarda da sanmıyorumopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
Takarlarsa da bilemem tabe:hulya::hulya: en kötü alsınlar saklasınlar :bbo:
Evlenme Teklifi daha almadım ama tek taş alıcaz sanırım artık sözde takılır yerimseniben

canımmmm biz nişan yapmadık baştan eşimle kararlaştırmıştık çünkü zemuszemus opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
isteme-söz olduktan yaklaşık 2,5ay sonra düğünümüz oldu bizim Şeniz :asigim:
durumlar adetler farklı olabilir tabe yerimseniben
herşey gönlünce olur inşallah canım :Saruboceq:

sözde hiçbirşey takmadık çünkü daha önceden tek taş almışlardı onu ztn takıyordum
alyans almadık nişanla arasında 1 ay vardı 1 aay için gereksz gördm söz alyansını.
sözde bohça fln yapmadık bizde erkeğe söz mendili verilir.
ahşap sandıklar var çeyizcilerde onların içine 1 havlu çorap 2 söz mendili koyduk süslemişerdi tüllerle.
onu verdik bir tek
elbise olarakda yaz olduğu için spor kesimli ceket ve pantolon altına da babet giymiştim.açık renkti kıyafetim.sade olmayı tercih ettim.
isteme söz aynı gündü çiçeğimde canlı çiçekti.

canımmmm biz nişan yapmadık baştan eşimle kararlaştırmıştık çünkü zemuszemus opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
isteme-söz olduktan yaklaşık 2,5ay sonra düğünümüz oldu bizim Şeniz :asigim:
durumlar adetler farklı olabilir tabe yerimseniben
herşey gönlünce olur inşallah canım :Saruboceq:

Hımmm sizin jet hızı ile olmuş canım ondan dolayı tabiki de olucak -tatlicadiarzu-
Allah mutluluğunuzu bozmasın hiç canım benim
Her daim mutlu olun İnşallah şimdi büük heycan yok ama ileri de sanırım daha da çok olur sengözlerimebaksanab

sözde hiçbirşey takmadık çünkü daha önceden tek taş almışlardı onu ztn takıyordum
alyans almadık nişanla arasında 1 ay vardı 1 aay için gereksz gördm söz alyansını.
sözde bohça fln yapmadık bizde erkeğe söz mendili verilir.
ahşap sandıklar var çeyizcilerde onların içine 1 havlu çorap 2 söz mendili koyduk süslemişerdi tüllerle.
onu verdik bir tek
elbise olarakda yaz olduğu için spor kesimli ceket ve pantolon altına da babet giymiştim.açık renkti kıyafetim.sade olmayı tercih ettim.
isteme söz aynı gündü çiçeğimde canlı çiçekti.

Hımmm sizinde birbirne yakın olduğu için olması gerekenleri nişanda yapmışsınıdır:nazar:
Malum bizim kış olucak canım o yüzden koyu renk oluru sanırım yani evde bile olsa
çok açık renk istememvereliniortak

bizimde 2.isteme ve söz aynı anda oldu :)
yani şöyle ilk geldiklerinde istediler ama hemen olur demedi babam , bizde adet öyleymiş bi kere gelmeyle kız verilmezmiş ,
ikinci geldiklerinde ikinci kez çikolata ve çiçekle geldiler ve bir tektaş takıldı o kadar
zaten 1 ay sonrada nişanımız oldu.

bizimde 2.isteme ve söz aynı anda oldu :)
yani şöyle ilk geldiklerinde istediler ama hemen olur demedi babam , bizde adet öyleymiş bi kere gelmeyle kız verilmezmiş ,
ikinci geldiklerinde ikinci kez çikolata ve çiçekle geldiler ve bir tektaş takıldı o kadar
zaten 1 ay sonrada nişanımız oldu.

Hımmm bizde de ilk geldiklerinde aileler tanışacak
ondan sonra şu gün diycek babam o günde isteme ve söz birlikte olucak:hulya:

X