Tüp Bebek Merkezleri Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler

Evet orda olmuştu.
Paketli gıdayı çıkarttım tamamen gluten tatlı tarzı şeyleri çok yer yapardım onları baya frenledim. Yani çok nadir yaptım yedim.
Arı sütü bal polen tükettim. Çörek otu yağı tükettim. Yani kuruyemiş fındık kefir felan tükettim yani sürekli olmasa da bunlarla beslendim dikkat ettim baya. Yani Memorial bu vitamin takviye konusunda pek destekçi değil yani mucize etki edemez gibi düşünüyorlar ama ben öyle düşünmüyorum beslenme şekli değişmeden bi süre dikkat edilmeden tedaviye başlanılmamalı bence.
Çünkü benim ilk tedavimde biz bu şekilde sonuç
Alınca ne kullanalım takviye dedik omepa q10 verdiler mucize değildir ama bilginiz olsun dediler o şekilde düşünceleri var. Yani sizdeki neyse o çıkar çok dikkat etsenizde etmesenizde bu gibi. 3-4 ay dikkat ettim 2-3 ay kadar da ertelenme durumu oldu doktorlar tarafından o zaman çok sıkmadım kendimi ama gluten ve pketli
Gıda kesinlikle en önemli dikkat edilmesi gereken şey diye düşünüyorum
Ben 3 ay kadardır çok dikkat ediyordum. Quenzim q, d vit, omega3, bal arı sütü polen kullandım. Şeker hamur işi paketli gıda hayatımdan çıkardım. Bi ara glutensiz bile beslendim. Sadece geçen hafta bilmiyorum duygusal başlığa düştüm ve takviyelere devam ettim ama bi 5 6 gün kadar tatlı hamur işi yedim dün tekrar başladım sağlıklı beslenmeye. Şimdi tedavim başlıyor umarım o bi hafta sürecimi olumsuz etkilemez 🥺

Ayy ilkinde o kdr heyecanlıydim ki varya yere basamiyodum heyecandan . Malesef bu transferde çok umutsuzum ve buna ek olarak sinir stres nedeniyle çok yemek yemeye başladım. Bide bnde.pcos var 😭🥺 ruh halim karışık. Bide embriyo kalitelerim 2tane ,2 bb
Olsun blast aşaması oldugu için umutsuzluk etmeyin inşallah rabbim ol der ve olur.
Güzel beslenin bide stres bence en önemlisi ben 2. De daha rahattım ona da bağlıyorum yani olumlu olmasını. Her kötü
Şeyin başı stres diyorlar doğru gerçekten rahat olmaya çalışın zor süreç ama işte.

Ben 3 ay kadardır çok dikkat ediyordum. Quenzim q, d vit, omega3, bal arı sütü polen kullandım. Şeker hamur işi paketli gıda hayatımdan çıkardım. Bi ara glutensiz bile beslendim. Sadece geçen hafta bilmiyorum duygusal başlığa düştüm ve takviyelere devam ettim ama bi 5 6 gün kadar tatlı hamur işi yedim dün tekrar başladım sağlıklı beslenmeye. Şimdi tedavim başlıyor umarım o bi hafta sürecimi olumsuz etkilemez 🥺
Yok ya ondan vişey olmaz. Bende tamamen kesmedim mesela evime almadım tatlı yapmadım ama misafirliğe gidince yedim yani o halde faydasını gördüm onu kafaya takmayın inşallaj güzel olur sonucunuz.

Amh ile ilaç dozu arasında bağlantı varmı bir bilgim yok. Folikül büyümesine göre ve kan değerlerine göre belirleniyor sanırım. Bu yola girdikten sonra az ilaç taraftarı olmak, olmamak, yada o ilacı uygulamak zor vs gibi hareket etmek bence doğru değil, ne dedilerse harfiyen yaptım. Ama tedavi şeklini 3. Tedavide değiştirmek gerçekten benim de aklıma yatmıştı. Benim 2. Tedavimde onu öncesi 1 yumurtam da çatlamış ziyan olmuştu. 3. Tedavimde en az 13 yumurta toplanmasını umut etmiştim, çünkü folikül en az 13 taneydi ama dediğim gibi opu yu yapan doktor çok çok önemli. 8 toplanınca çok moralim bozuldu, 5 taneyi küçük diye umursamadı. Oysa ilk opu da 2-3 folikül ile girip 5 olgun yumurta ile çıkmıştım.
Pgt yi kimse önermedi, ben direk istedim en başından beri. Benim de düşüğüm vardı, düşükler genellikle sağlıksız gebeliklerden olur. Benim bir arkadaşım pgt siz çift yumurta transferi ile biri down ikiz bebekleri oldu. Bu kadar yumurta ürettiriyoruz vücuda, sağlıklı yumurta ihtimalin kadar sağlıksız yumurta ihtimalin de yükseliyor.
Pgt sonucu kromozom sayısında anormallik olup olmadığını, hangi kromozomda eksiklik vs olduğunu söylüyor, hastane sizi bilgilendiriyor. Mozaiklik varsa başarı şansını söylerler, ister transfer olursunuz, ister yeni bir tedaviye başlarsınız. Benim 1 tedavimde pgt den biri mozaik geldi, araştırdım, o kromozomlardaki mozaiklik yaşamla bağdaşabiliyor, yani hasta bir çocuk doğurma ihtimali olabiliyordu. Semra hanım transfer önerdi ama ben uygun bulmadım.
Merhabalar. Yumurta toplama aşamasına geldim ve bişey daha danışmak istiyorum. Memnun kalmadığınızı biliyorum ama benimkine günseli hanım girecek. Şuan gözüken 11 16.5 ve 19 mm 3 yumurta var. Bu akşam ovitral vurucam ve perşembe sabah toplanacak. Günseli hanım küçükleri pas geçti demiştiniz kaç mm lik olanları toplamaya gerek duymadı? Benim ilk ikisini kesin alır diye düşünüyorum da en küçük olan o gün 13 14 mm olacak gibi duruyor onu alır mı merak ediyorum? Birde bi tanesi çatladı yetişemedik demiştiniz bu neden kaynaklandı bi hata mı oldu zaten az olduğu için böyle kaybederim diye tedirgin oluyorum

Merhaba bende bugün genetik sonuçlarımı aldım aynı sonuç sizinkiyle nasıl bir yol izlediniz
Merhaba daha sonra tekrardan opu oldum, 2 embriyom sağlıklı geldi şu an bir tanesi karnımda yakında doğum yapacağım, Rabbim size de nasıp etsin inşallah illa ki sağlıklı embriyo olacaktır

Merhaba.şuan güncel fiyatları bilen var mı acaba?
Ben cuma günü aradım sordum Remzi Abali 76.500 + ilaçlar 30 bin +Yumurta dondurma ücreti üç yıllık yapılıyormuş 13 bin dediler. Aret kamar da 70 bin + ilaçlar 25-30 bin . Serdar Koç Ayın 15inden sonra fiyatlar belli olacak 100 bini bulur dediler şuan eski fiyat kabul etmiyorlar. Şişli Memorial 48 bin + ilaçlar 15 ,20 dediler.

Merhabalar. Yumurta toplama aşamasına geldim ve bişey daha danışmak istiyorum. Memnun kalmadığınızı biliyorum ama benimkine günseli hanım girecek. Şuan gözüken 11 16.5 ve 19 mm 3 yumurta var. Bu akşam ovitral vurucam ve perşembe sabah toplanacak. Günseli hanım küçükleri pas geçti demiştiniz kaç mm lik olanları toplamaya gerek duymadı? Benim ilk ikisini kesin alır diye düşünüyorum da en küçük olan o gün 13 14 mm olacak gibi duruyor onu alır mı merak ediyorum? Birde bi tanesi çatladı yetişemedik demiştiniz bu neden kaynaklandı bi hata mı oldu zaten az olduğu için böyle kaybederim diye tedirgin oluyorum
Geç oldu biraz ama yine de yazayım. İlk opu da 3 yumurtam var bilerek çatlatma iğnesi yaptım, 5 toplandı, hesaba katılmayan af ler büyümüş belliki ama yine de kaç mm olmuştur ki? Melih bey pas geçmemiş. Ben o dönemde herbir yumurta kaç mm idi bilmiyorum. Ama sonraki iki tedavide mevcut yumurtalardan bile daha azı toplandı, 3. Toplamada 12 yumurta+1af denmişti ama 8 olgun toplandı sadece, ben en az 13 yumurta olmalıydı diye düşünüyorum. Kaç mm oldukları son gün bilmiyorum ama opu dan 4 gün önce en küçüğü 10 mm idi. Bu şekilde not almışım, hergün boyutları not almamışım.

Geç oldu biraz ama yine de yazayım. İlk opu da 3 yumurtam var bilerek çatlatma iğnesi yaptım, 5 toplandı, hesaba katılmayan af ler büyümüş belliki ama yine de kaç mm olmuştur ki? Melih bey pas geçmemiş. Ben o dönemde herbir yumurta kaç mm idi bilmiyorum. Ama sonraki iki tedavide mevcut yumurtalardan bile daha azı toplandı, 3. Toplamada 12 yumurta+1af denmişti ama 8 olgun toplandı sadece, ben en az 13 yumurta olmalıydı diye düşünüyorum. Kaç mm oldukları son gün bilmiyorum ama opu dan 4 gün önce en küçüğü 10 mm idi. Bu şekilde not almışım, hergün boyutları not almamışım.
Anladım. Ben de 16 mm 14 mm 11 mm ve 9 mm 4 yumurta vardı sanırım. Ve 9 mm hariç diğer 3 ü toplandı. Biri transfer edildi ikisi donduruldu ama sonuç negatif geldi nasip olmadı şimdi dondurulmuşu deniycez

Merhaba, şu anda Lale hoca ile transfer sürecindeyim doğal siklus yapıyoruz ama uzun bir süreçmiş. Lale hoca ile transfer sürecine giren var mı acaba ? Biraz fazla sakin ve sessiz bir doktor çok fazla konuşmuyor :/ ve ilk transferim o yüzden biraz stresli ve heyecanlı hissediyorum. Süreciniz nasıl ilerledi acaba ?

Amh 0,94 dü. Düşük sonrası ovulasyon kitleri vs çok şey denedim olmadı olmadı, artık beklemek anlamsız geldi. Pgt ile sağlıklı bir hamilelik istedim. 3 kez yumurta toplama oldu, ilkinde 5 olgun yumurta toplandı, 2 pgt ye gidebildi ama sağlıksız. 2. Tedavimde 1 olgun toplandı, pgt ye gidemedi. 3. Tedavimde ipek Hn farklı bir yöntem izledi ve bu sefer baskın yumurtayı pas geçip geriden gelen küçük ama çok yumurtaları büyüttük, o yüzden 8 yumurta toplandı, 8 i de olgundu, 3 ü 5. Güne ulaştı ve pgt ye gidebildi. Bunların içinde de ilginç bir şekilde diğerlerine göre daha küçük olan yumurta sağlıklı geldi. Yani yumurta küçük diye olgun değil yada sağlıksız vs diye düşünmeyin, yeter ki opu yu iyi bir dr yapıp hepsini itina ile toplasın. Bu kısmı az önce yazdıklarını okuduğum @Saranta için de yazıyorum, umarım okursun.
Canim benimde amh 0.97 di 1 yumurta toplana bildi fakat gelisim gosteremedi asiri moralim bozuk

X